kalendarz triathlon

7x2

Jesteś tu nowy? Tutaj znajdziesz zasady pisania postów i możesz się przywitać! Dodatkowo jeśli masz jakieś pytania i nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z triathlonem to miejsce jest dla Ciebie.

7x2

Postprzez Jonasz_Drobniak » 19-05-2017, 10:54

Cześć

Może mam problem z określeniem ile to jest 7 metrów, ale zdaje mi się że w tej odległości jestem wstanie złapać trochę ciągu. Moze nie za dużo, ale troche ułatwia jazde.
Zakładam że 7 metrów to miejsce na 3-4 rowery pomiedzy mną a osobą poprzedzającą.
Pytanie, czy tylko mi się zdwawało, czy możę faktycznie jest lekka osłona przy 7m ?

pozdrawiam,
Bartek.
Jonasz_Drobniak

Re: 7x2

Postprzez Matall » 19-05-2017, 10:58

Jonasz_Drobniak napisał(a):Cześć

Może mam problem z określeniem ile to jest 7 metrów, ale zdaje mi się że w tej odległości jestem wstanie złapać trochę ciągu. Moze nie za dużo, ale troche ułatwia jazde.
Zakładam że 7 metrów to miejsce na 3-4 rowery pomiedzy mną a osobą poprzedzającą.
Pytanie, czy tylko mi się zdwawało, czy możę faktycznie jest lekka osłona przy 7m ?

pozdrawiam,
Bartek.

Kolego, nie przejmuj się tym, skrajnie na lewo i łykaj wszystkich jak leci :D
A na poważnie to postaw sobie rower na trenażerze albo połóż, odmierz 7 metrów, postaw jakieś krzesełko czy whatever, a następnie usiądź na rowerze w tej odległości od krzesła (czy whatereva) i ładnie zobaczysz ile to te 7 metrów jest.
Wydaje mi się, że na 7 metrze tej osłony za bardzo już nie będzie, ale nigdy się nad tym szczególnie nie zastanawiałem. Nie zauważyłem takiego efektu na szosie, kiedy jedzie się np. za samochodem w takiej odległości, a jednak auto zostawia większy cień aero niż rower.
Chociaż przy mocnym wietrze od czoła... może...
Puchar XTri 2017
Tabele Pucharu XTri 2017

1/8 IM - 1:24:17 (Lidzbark 2017)
10 km - 43:56 (Szabda 2017)
Matall

Postprzez Kik_81 » 19-05-2017, 11:17

Podobno jest lekki zysk - nawet jest zysk jeżeli samochód jedzie blisko za rowerem - wykorzystywano to kiedyś w jeżdzie na czas w kolarstwie - obecnie odległość auta od roweru jest ustalona na bodajże 15m.

Co do odległości to dobrze myślisz - zakładaj że jeden rower to 2 m i możesz trzymać na taka by weszły 4 rowery i będzie ok. Niestety takie rozważania (jazda na kole) są dla zawodników pro lub jakichkolwiek np. H20 i ja w Lusowie, którzy ścigają się bezpośrednio.

Jak ścigasz się z czasem to po prostu ciśnij swoje - raczej nie trafisz nikogo kto na przestrzeni dłuższej niż 500m będziesz jechał równo z tobą.
Pozdrawiam Krzysiek
Kik_81

Postprzez PiotrS » 19-05-2017, 13:54

Jonasz_Drobniak napisał(a):Cześć
czy możę faktycznie jest lekka osłona przy 7m ?

pozdrawiam,
Bartek.

Jest, nawet na odległoście 10m metrów jest zysk.
Przymij, że rower ma 2 metry 4 rowery i masz dystans zgodny z regulaminem.
Jak tak pojedziesz to będziesz nieliczny :).
PiotrS

Postprzez Jonasz_Drobniak » 19-05-2017, 21:06

a w momencie wyprzedzania, moge jechac chwile za, nabrac predkosci i dopiero zjechac 2 metry na bok ?
Jonasz_Drobniak

Postprzez Jonasz_Drobniak » 05-06-2017, 09:22

To moge w tym temacie dodac z praktyki juz ze w Piaseczni drafting byl koszmarny. Wchodzili mi na kolo i jeszcze sie ciesza. I na pierwszych kilometrach ciezko bylo bez draftu jeszczac za duzy tlok. Natomiast z punktu widzenia wyprzedzania, draftujace grupki sa wygodne, wyprzedza sie 6 osob za jednym razem, tylko trudno stwierdzic czy oni sa slabi czy oszczedzaja sie na bieg.

Natomiast w Slesinie pelna kultura. Byli sedziowie na motocyklach i kazdy sie pilnowal, bardo mi sie to podobalo. Nie moge zlego slowa powiedziec o drafcie. Jechalem caly czas sam, spokojnie dochodzac samotnych z przodu.
Jonasz_Drobniak

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Strefa dla początkujacych