kalendarz triathlon

Dzień dobry i takie tam ...

Jesteś tu nowy? Tutaj znajdziesz zasady pisania postów i możesz się przywitać! Dodatkowo jeśli masz jakieś pytania i nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z triathlonem to miejsce jest dla Ciebie.

Re: Dzień dobry i takie tam ...

Postprzez Kobieta » 07-06-2018, 20:42

W którym miejscu "za udem" Ci się coś zrobiło i w jakich okolicznościach? Przechodzi?

Z pływaniem to ja po prostu pływam, nie rozróżniam tempa. Uznałam, że jak się nauczę przyzwoicie technicznie pływać to zainteresuję się kwestią prędkości. Pewnie jednak jesienią coś zacznę kombinować, może przyłączę się do jakiejś grupy na zorganizowane treningi, bo to co teraz robimy na jeziorze to po prostu pływanie kilku czy kilkunastu osób w tym samym czasie, każdy po swojemu.

A ogólnie to mam dokładnie tak samo jak Ty, nie znoszę tych długich i jednostajnych treningów. Pływanie to trochę co innego, wzięłam sobie do serca słowa hadwao, że trzeba swoje przepływać żeby nabyć w wodzie większej pewności (i nie przyduszać się po paru minutach) i z tą ideą pływam. Jak czytam przepis na jakiś kolarski trening, że trzeba 15 minut rozgrzewki a potem cisnąc, to ja zwykle cisnę po pięciu bo nie mogę się doczekać konkretnej roboty :D . A człapanie jednostajnym krokiem kilkanaście kilometrów to już w ogóle największa mordęga, stokroć wolę podbiegi na tym samym dystansie.

To ja teraz czekam na Twój kolejny start, myślę że będzie jeszcze lepiej, wiesz już co i jak. Bedzie pudło :)
Kobieta

Postprzez olesia » 07-06-2018, 21:12

Nie nastawiam się na jakiś super wynik, bo wtedy można się mocno rozczarować.
Robię swoje - dziś taka zakladka, że aż sie przestraszyłam, że zegarek mi sie popsuł.
Już sie chwaliłam - 5 km z tempem średnim ok 4,30.
Nie wiem, jak to sie stało, mi po rowerze sie czasami tak fajnie biega.
Przez chwilę było nawet 4,15 aż sie przestraszyłam.

Wyniki nasze są niestety baaardzo uwarunkowane przez oraganizmy - 3 dni przed okresem, nie dość, że w.k.u.rw na cały świat to choćbym nie wiem jak sie starała nie pobiegnę mniej niż 5,05. Jakas powolna i ociężała jestem. Teraz proszę - 3 dni po i jakie tempo.
Na szczęście wstrzeliłam sie z zawodami na "po" :)

Z tą grupą to fajnie masz, aczkolwiek ja na basenie pływam u takiego mistrza :) i faktycznie wyłapuje błędy. Nie dość, że grupa fajnie motywuje - ja gonię kolegów :), to jeszcze trener poprawia.

Ciekawam Twoich relacji z tego Suszu. Podobno fajnie i dobrze zorganizowane. Pływanie chyba trzeba po prostu robić swoje w swoim tempie. Ja się trochę szarpałam i potem dobieg do T1 i potem początki roweru jakiaś umęczona byłam.
olesia

Postprzez Bartek » 07-06-2018, 21:15

co tam boli w kopycie?
nindża nie może być mientka :D
5 km 28.40
Sprint Habdzin 1.35.10
Olimp 5150Warsaw 2.58.26
1/4 GIT Piaseczno 3.30.23 (ale po T2 1.50 :D)
Bartek

Postprzez olesia » 07-06-2018, 21:44

Mnie? Prawe udo, strona tylna, mięsień w połowie uda. 3 dzień boli, trochę mija.
Dziś doszło lewe kolano, odzywa się kontuzja, standard u starszej pani :)
olesia

Postprzez Kobieta » 08-06-2018, 20:08

Boli Cie mięsień dwugłowy uda. Mogły być podbiegi bez rozgrzewki (przykurczone mięśnie), albo technika biegu nie najlepsza - pierwsze co mi przychodzi do głowy. Dobrze, że już lepiej, ale uważaj na przyszłość.

Grupowe pływanie na jeziorze owszem fajne, pływamy sobie obok w pare(naście) osób, ale zazdroszczę Tobie tych treningów z mistrzem. Coś będę musiała pokombinować na przyszłość. Teraz nagle ogarnęła mnie panika, że zamiast pływać jakieś szybkie odcinki to ja przez ostatni miesiąc doszłam do 2,5 km pływania wedle zasady "byle spokojnie". To chyba nie jest najlepsza taktyka treningowa na sprint :D .

Piękne bieganko :ymapplause: wydaje mi się, że własnie trzeba precyzyjnie wycyrklować z tym rowerem, żeby pocisnąć na 95% a nie na 100, żeby tę odrobinę sił zostawić sobie na bieg. Ale tutaj trzeba doświadczenia żeby wiedzieć jakie to uczucie na rowerze, bo przecież na prędkość nie ma co patrzeć, jak mocno wieje to ciężko złamać 30, można nieźle się zajechać próbując utrzymać tempo. Pozostaje albo tętno, ale nie wiem czy pod wpływem adrenaliny nie będzie zawyżone, albo te pomiary co chłopaki mają na kole.

Ogólnie to też się nie napinam, nie oczekuję .... nie wiadomo jak to jest, czego się spodziewać, jak rozłożyć siły. Chcę tylko skończyć z poczuciem, że dobrze zrobiłam robotę. Chociaz jak sobie zwizualizuję sytuację to nie powiem :-o stres jakiś nieadekwatny :-o
Kobieta

Postprzez olesia » 08-06-2018, 21:13

Dzięki za porady, faktycznie, zapomniałam, znasz się na mięśniach :)
A czy może być nadwyrężony od za mocnego naciągania się?
Co do techniki biegu - to się zgodzę. Biegam dziwnie, jakbym muchy łapała :)

Ja Cię podziwiam za tak długie pływanie. Dziś na basenie dałam radę najpierw 500m, potem 800m ( no bo wkurzał mnie taki jeden, co pływał 2x szybciej niż ja mimo, że ja byłam w piance a on w gaciach).
olesia

Postprzez Kobieta » 09-06-2018, 15:20

Jak najbardziej od rozciągania tez może być, zwłaszcza od dynamicznego.

Pocieszę Cię, że ja też brzydko biegam, byłam parę razy u fizjoterapeutki i trochę mnie ukierunkowała, staram się trzymać postawę przy wolniejszym biegu, ale jak przyjdzie jakis konkret to zwykle nie cackam się tylko gnam na chama :D. No i bywają potem boleści dwugłowych :/ .

Etam te dystanse na jeziorze do bani. Po co mi to? Jutro spróbuję jakieś interwały. Pierwszy raz w zyciu. Lepiej późno jak wcale. A ci co tak szybko pływają to są wkurzający, jak mi się taki trafi na torze czy obok to się pocieszam, że pewnie mistrz świata :D
Kobieta

Postprzez olesia » 13-06-2018, 19:12

Heloł. Jak tam treningi?
U mnie ten tydzień słabo treningowo, może to i dobrze, odpoczynek przed sobotą.
Same skuchy zaliczam:
- przebita kolejna dętka - kurde, nawet nie wiem, kiedy. Już wymieniona na szczęście. na zawody nie biorę, nie wiem, czy pompkę brać.
- zerwany pasek od Garmina - kupiony kolejny okazal się marną podróbą, a sprzedawca nie przyjmie zwrotu :(
- zero jeziora 2-gi tydzień - no nie ma jak
- nie mogłam sie zalogować do PZtri opłacić licencję i kicha
- nie znam trasy sobotniej, nie znam jeziora,
- but do biegania mnie zaczął uciskać

Stres mnie już łapie konkretny. Wiem już jak to jest i dlatego się boję. To jak z drugim porodem :) Na pierwszy człowiek idzie w ciemno :)

Ty kiedy? 23 czerwiec? To jeszcze trochę zbudujesz formy:)
olesia

Postprzez weekendowy » 14-06-2018, 08:36

Trasa rowerowa dla Ciebie...tzn. kaszubska :D Trenujesz tam to wiesz o co chodzi B-) krótki opis podjazdów....po Gniewinie szału nie ma :ymdevil: =)) hopki szybkie, jak się rozpędzisz to rower sam wjedzie na górę B-) reszta to z górki i ciśniesz w trupa!!!!! Powodzenia!!! :o) :ymparty:
Załączniki
trasa Charzyki.png
weekendowy

Postprzez olesia » 14-06-2018, 09:29

Dziękuję, trasa faktycznie płaska i fajnie się prezentuje.

A jak jeziorko? Fala jest? Chyba można w piankach, bo czylałam na fb, że skoro licencjonowane zawody, to przy wyższej temperaturze mogą zakazać :-\

Zobaczymy co to wyniknie, bo teraz czuję się kondycyjnie gorzej niż przed Gniewinem.
olesia

Postprzez weekendowy » 14-06-2018, 09:38

Na bank puszczą w piankach. Co do fali do zależy wszystko od wiatru …ma być wschodni, wschodnio-południowy więc teoretycznie dobry bo od strony startu/mety… ale na miejscu się okaże , że kręci i będzie loteria…
weekendowy

Postprzez olesia » 14-06-2018, 09:39

weekendowy napisał(a):Na bank puszczą w piankach. Co do fali do zależy wszystko od wiatru …ma być wschodni, wschodnio-południowy więc teoretycznie dobry bo od strony startu/mety… ale na miejscu się okaże , że kręci i będzie loteria…

No to fajnie :)

Ty masz kiedy - w niedzielę chyba?
Ja jutro jadę rower zawieść i chyba trasę powolnie objadę :)
olesia

Postprzez olesia » 14-06-2018, 09:42

Acha - pamiętaj o uśmiechu na całej trasie - mająbyć foty :)
olesia

Postprzez weekendowy » 14-06-2018, 09:45

..tak startujemy w niedziele i na całe szczęście szanowny organizator zdecydował, że rowery na 1/4 można wstawiać w niedziele i nie muszę odpalać namiotu :ymparty: .....no uśmiech konieczny przez pot, ból i łzy =))
weekendowy

Postprzez KamilN » 14-06-2018, 12:15

weekendowy napisał(a):Na bank puszczą w piankach.

W zeszłym roku w Krakowie na Xterra na dystansie długim był zakaz używania pianek i płynęliśmy bez nich. Nie ukrywam, że było to zaskoczeniem i w sumie najdłuższym dystansem jaki przepłynąłem OW bez pianki :D
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
KamilN

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strefa dla początkujacych