kalendarz triathlon

Licencja na zawody

Jesteś tu nowy? Tutaj znajdziesz zasady pisania postów i możesz się przywitać! Dodatkowo jeśli masz jakieś pytania i nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z triathlonem to miejsce jest dla Ciebie.

Licencja na zawody

Postprzez olesia » 02-01-2018, 13:04

Cześć. Przepraszam, ze być może powielam pytanie, ale niegdzie nie znalazłam tego temtu.

W regulaminie zawodów, w jakich chcę wystąpić w tym roku ( 1/8 w Gniewienie i Starogardzie) doczytałam o konieczności posiadania licencji. Wiem, że można kupić w dzień zawodów za 20 zł lub roczną za 100 zł.
Czy muszą być zrobione badania lekarskie wcześniej, by taką uzyskać?
Jeśli tak, to jakie?

ps. Ja oczywiście badałam się przed samym pomysłem startu w tri :), nawet wysiłkowe, wyszły super, no ale byc może do licencji potrzeba innych.

Przy okazji zapytam - jakie badania - tak dla siebie warto zrobić? Dla tzw świętego spokoju? Ja robiłam wysiłkowe, EKG, Echo serca, krew.

Pozdrawiam

Ola
olesia

Re: Licencja na zawody

Postprzez arthuroo » 02-01-2018, 13:47

o ile posiadanie licencji popieram, to już z tym podpisem lekarskim szczególnie w kategoriach wyższych np +40 to już niekoniecznie. Kto taką licencję podpisze i na jakiej podstawie ? a jak jeszcze na dodatek jednodniowa. Ojojoj, obawiam się że zainteresowanie spadnie i orgi się wkurzą.
PS1: według mnie opinie lekarska powinna być wyłącznie od kardiologa na dodatek w specjalizacji sportowej - podstawowy pakiet powinien obejmować krew (razem z ferrytyna i żelazem), ekg, echo + konsultacja. i płacisz z 3 stówki :)
PS2: regularnie się badam
arthuroo

Postprzez olesia » 02-01-2018, 14:16

Nie rozumiem - to jest wymagany czy nie jest?Chodzi o podpis lekarski. Muszę chyba dopytać u ogranizatora, bo też dla mnie to dziwne - w dniu zawodów dają licencję na oko.

Dzięki za porady dot badań. Mam pakiet Lux med, może coś tam się załapię, by było taniej, (bo cholera tyle już wydałam mimo, że same przeceny i promocje wykupuję :) ).
olesia

Postprzez lehoo » 02-01-2018, 14:35

Licencja jednodniowa to jedynie wyciąganie pieniędzy, nic poza tym. Płacisz (składasz podpis) i nikt o nic nie pyta. Dlatego zdecydowałem się startować w zawodach bez konieczności posiadania licencji (patrz zaplanujsezon.pl), jedynie za Sieraków zapłaciłem przed ogłoszeniem konieczności opłat licencyjnych. A propos wizyty u kardiologa sportowego, to byłem nie po to aby dostać licencję.Uważam, że wszelakie licencje w imprezach masowych to tylko skok na kasę.
lehoo

Postprzez olesia » 02-01-2018, 14:38

No ok, ale to jest wymagane - jak nie wykupię, to mnie nie dopuszczą.
Jest to wyciąganie, ale niestety bulic trzeba.

Bez sensu też chyba kupować roczną- być może tak sie załamię po pierwszym moim "występie", ze już nigdy nie wystartuję :)
olesia

Postprzez lehoo » 02-01-2018, 14:50

olesia napisał(a):No ok, ale to jest wymagane - jak nie wykupię, to mnie nie dopuszczą.
Jest to wyciąganie, ale niestety bulic trzeba.

Bez sensu też chyba kupować roczną- być może tak sie załamię po pierwszym moim "występie", ze już nigdy nie wystartuję :)

Jeśli jest to zapisane w regulaminie, to jest to nasza decyzja czy się na to zgadzamy, ale jak w regulaminie ne ma o tym mowy, i dowiadujemy się o tym przy odbiorze pakietu (jak to było przez ostatnie dwa lata na długim w Borównie), to już inna sytuacja.
Ja zdecydowałem się na zmianę zawodów (mimo tego, że to były moje ulubione) na inne.
lehoo

Postprzez lola » 03-01-2018, 09:25

Ztcp w regulaminie licencji napisane jest, ze licencja jednodniowa nie wymaga badan ... Czysty skok na kase.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
lola

Postprzez olesia » 03-01-2018, 09:38

lola napisał(a):Ztcp w regulaminie licencji napisane jest, ze licencja jednodniowa nie wymaga badan ... Czysty skok na kase.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

No trochę jest chamówa, bo co to za licencja - co ze mnie za zawodniczka, żeby od razu licencje robić? Licencje to może mieć np pilot a nie baba co czasem biega pływa lub jeździ na rowerze :) Zapłaciłam już wpisowe na zawody, to nie wiem w jakim celu ta opłata?
olesia

Postprzez Bartek » 03-01-2018, 10:09

opłata idzie po prostu do związku. ale system jest wg mnie nieudany.
w rajdach aby wyrobić licencję trzeba mieć aktualne badania. lekarz wydaje na pół roku, sama licencja jest ważna do końca roku kalendarzowego (nieważne, czy wyrabiam ją w styczniu czy w październiku, kończy się ona w grudniu). na zawody pokazuję książeczkę zdrowia z aktualnym badaniem (czyli jeśli to, z którym wyrabiałem licencję się skończyło, lecę po nową pieczątkę). w rajdach stosuje się również licencje jednorazowe (nie pamiętam kosztów ale chyba ok 1/4 rocznej licencji) ale zawsze jest do tego obowiązkowe badanie lekarskie oraz psychotechnika. oświadczenie, że badanie się ma jest niewystarczające. mało tego, jeśli na rajdzie zawodnik miał wypadek wymagający wezwanie służb medycznych, zaznacza się to w książce zdrowia a na następne zawody potrzebne jest nowe badanie.
nindża nie może być mientka :D
5 km 28.40
Sprint Habdzin 1.35.10
Olimp 5150Warsaw 2.58.26
1/4 GIT Piaseczno 3.30.23 (ale po T2 1.50 :D)
Bartek

Postprzez lehoo » 03-01-2018, 11:03

Dlatego twierdzę, że licencja jednodniowa w tej formie jest wymuszeniem i tyle.
lehoo

Postprzez arthuroo » 03-01-2018, 11:06

Q&A na stornie związku:
Czy muszę posiadać badania, aby wyrobić licencję?

Tak, zgodnie z Ustawą o Sporcie zawodnik objęty licencją powinien posiadać ważne badania lekarskie, orzekające o braku przeciwskazań do uprawiania triathlonu. Przy wyrabianiu licencji rocznej należy wgrać skan lub zdjęcie badań do aplikacji, przy licencji jednorazowej należy złożyć oświadczenie, że posiada się ważne badania.

Według mnie związek zareagował poprawnie - to jest standard. Przede wszystkim orgowie nie ponoszą bezpośredniej odpowiedzialności w przypadku przykrych wypadków (oczywiście zakładając poprawne zabezpieczenie imprezy).
Jedynie czego nie udało mi się znaleźć na stronie związku to zakres ubezpieczenia. zakładam (a raczej powinno być), że licencja całoroczna obejmuje również treningi, wliczając osoby niezrzeszone w klubach.
arthuroo

Postprzez kajet » 03-01-2018, 11:16

@arthuroo należy zapamiętać, że nie ma żadnego ubezpieczenia, chyba że "ubezpieczeniem" nazwać ubezpieczenie od urwanego palca albo utraty oka..

http://triathlon.pl/download/Dla-zawodn ... 170509.pdf
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez lehoo » 03-01-2018, 11:34

http://triathlon.pl/dzienne/
Gdzie tu mowa o ważnych badaniach - nie mówiąc jakich i przez kogo wydanych.
Jedynie dowiadujemy się czego nie dostajemy kupując licencję.
lehoo

Postprzez lehoo » 03-01-2018, 11:48

arthuroo napisał(a):Q&A na stornie związku:
Czy muszę posiadać badania, aby wyrobić licencję?

Tak, zgodnie z Ustawą o Sporcie zawodnik objęty licencją powinien posiadać ważne badania lekarskie, orzekające o braku przeciwskazań do uprawiania triathlonu. Przy wyrabianiu licencji rocznej należy wgrać skan lub zdjęcie badań do aplikacji, przy licencji jednorazowej należy złożyć oświadczenie, że posiada się ważne badania.

Według mnie związek zareagował poprawnie - to jest standard. Przede wszystkim orgowie nie ponoszą bezpośredniej odpowiedzialności w przypadku przykrych wypadków (oczywiście zakładając poprawne zabezpieczenie imprezy).
Jedynie czego nie udało mi się znaleźć na stronie związku to zakres ubezpieczenia. zakładam (a raczej powinno być), że licencja całoroczna obejmuje również treningi, wliczając osoby niezrzeszone w klubach.

A czy ustawa o sporcie mówi o obowiązku obejmowania licencją amatorów w imprezach masowych? Jeśli tak, w co wątpię, to organizatorzy od lat łamali przepisy.
lehoo

Postprzez kajet » 03-01-2018, 11:59

lehoo napisał(a):http://triathlon.pl/dzienne/
Gdzie tu mowa o ważnych badaniach - nie mówiąc jakich i przez kogo wydanych.
Jedynie dowiadujemy się czego nie dostajemy kupując licencję.

W regulaminie.

lehoo napisał(a):A czy ustawa o sporcie mówi o obowiązku obejmowania licencją amatorów w imprezach masowych? Jeśli tak, w co wątpię, to organizatorzy od lat łamali przepisy.

Ustawa o sporcie kwalifikowanym mówi, że dotyczy to zawodów organizowanych przez związki sportowe. Dlatego od lat wymagano licencji w mistrzostwach Polski - współorganizatorem takich zawodów był bowiem PZTri.
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Następna strona

Powrót do Strefa dla początkujacych