kalendarz triathlon

Cześć wszystkim - prośba o pomoc

Jesteś tu nowy? Tutaj znajdziesz zasady pisania postów i możesz się przywitać! Dodatkowo jeśli masz jakieś pytania i nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z triathlonem to miejsce jest dla Ciebie.

Re: Cześć wszystkim - prośba o pomoc

Postprzez lola » 26-01-2018, 16:09

Kup Tribana do 4kPLN i bedzie na Garmina :).

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Już mnie nie ma na xTRI. Czytam i piszę na http://forum.triathlonlife.pl
lola

Postprzez Tri123 » 26-01-2018, 16:12

Jak masz fb - napisz na grupach triathlonowych i kupie/sprzedam rower i posypią sie oferty nowych(masa ludzi ze sklepów siedzi na fb) i za ta kwote złapiesz bardzo dobry rower używany. Sporo ludzi sprzedaje roczne rowery w idealnym stanie ze strata kilku tys

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tri123

Postprzez Ariel » 26-01-2018, 16:13

wracając do tematu zegarka - ja tam rozumiem taki wydatek bo dla mnie to był bodziec żeby trenować i mieć info co trenuje i może to tylko gadżet ale jaki potrzebny dla głowy :D
Ja mam F3 (zwykłego bez pomiaru z nadgarstka etc.) i uważam że to super zegarek i do noszenia i do treningu

co do roweru to temat rzeka i ciężko doradzić bo ciągle coś się pojawia i znika - pomysł z szosą wg mnie trafiony za 6k to kupić konkret maszyne - chociaż nie wiem czy nie lepiej kupić coś za 4k i od razu trenażer etc.
ja należe do amatorów i w sumie nie jaram się sprzętem aż tak więc dla mnie ważna cena i wygląd :P
Ariel

Postprzez Talon » 27-01-2018, 10:57

A czy jest (domyślam się ze wiele) osoba na tym forum, do której mogę uderzyć bezpośrednio z linkami z olx i jest na tyle zna się na sprzęcie ze będzie w stanie bezinteresownie (lub Ew interesownie) wesprzec mnie wiedza ekspercka.

Dzieki
Talon

Postprzez Talon » 28-01-2018, 14:07

Ok, rozumiem ze nie ma takiej osoby. :)
Czy ktoś jest w stanie podać mi miejsca najlepiej (ale nie koniecznie) w Warszawie gdzie mogę kupić rower używane - szosę ( gdzie można złapać okazje) i jest tam osoba która a) doradzi b) nie będzie chciała wcisnąć mi „szrotu”.
Na dany moment słyszałem o sklepie airbike - roweryuzywane, sprawdzę.
Czy jednak lepiej szukać na olx/Allegro?

Z gory dzięki,
Talon

Postprzez Tri123 » 28-01-2018, 14:14

Pisalem Ci - na facebooku masz strony z rowerami. Tam napisz czego szukasz i napewno dostaniesz oferty

Tri123

Postprzez Talon » 28-01-2018, 18:30

Zapisałem się na fb - triathlon (PL) (założę dziś temat) aczkolwiek tam raczej każdy tez chce sprzedac swój rower, a nie doradzac, ale może się mylę.
Ponadto, byłem dziś w sklepie specjalistycznym i Pan z obsługi doradzał mi - jeżeli docelowo myśle o dłuższych dystansach - żeby mocno rozważyć zakup roweru TT (nawet jako pierwszy o jedyny)

Ja na dany moment wypatrzyłem tak szosę, co sadzicie

http://roweryuzywane.com/giant-propel-rozm-ml
Talon

Postprzez Tri123 » 28-01-2018, 19:10

Ja mam tylko i wylacznie rower TT i wg mnie to najlepsze rozwiązanie.

80% treningów całym roku i tak robie na trenazerze. Na 20% wyjazdow i tak jest igla bo nie jezdze w grupie nigdy.
Cała kase moglem wsadzić w jeden rower, wiec mialem większy budżet na kola, bidon na lemondke czy uchwyty za siodlo.
Dodatkowo w roku wychodzi taniej, bo eksploatuje sie tylko jeden rower.

Minusy to tylko jazda w grupie, gdzie jest poprostu niebezpiecznie jak ktos da po hamulcach.

Tri123

Postprzez Tri123 » 28-01-2018, 19:10

Aa i Giant petarda

Tri123

Postprzez karolman » 28-01-2018, 21:35

w kwestii zegarka popatrz jeszcze na Suunto. Ja używam od dwóch lat (Suunto Ambit 3 Peak) i zero problemów. Jedyny minus to aplikacja movescount na Android i brak wibracji w kolekcji Ambit. Natomiast dokładność GPS i niezawodność to coś z czego słynie Suunto.
polecam
karolman

Postprzez mrremo » 30-01-2018, 14:47

Również posiadam Suunto ambit 2s - gdyby nie apka movescount to byłby idealny. Bateria po 2 latach nadal trzyma, zero problemów. u mnie jedyny minus za to, że muszę synchronizować przez lapka/kabel (niestety dopiero 3 dostała wsparcie synchro z komórką)
1/4IM: 2:15:35 (Charzykowy 2017)
1/2IM: 04:42:30 (Susz 2017)
IM: 12:51:53 (Borówno-Bydgoszcz 2016)
mrremo

Postprzez Talon » 30-01-2018, 23:18

Zegarek zostawiam na później.

Poszukiwania roweru pochłonęły mnie w pełni.
Najprawdopodobniej zdecyduje się na używany rower TT.
Talon

Postprzez robertino » 30-01-2018, 23:38

Talon napisał(a):Zegarek zostawiam na później.

bardzo słusznie kolego
robertino

Postprzez Tri123 » 31-01-2018, 07:29

Pamietaj ze warto zostawic troche złotych na:

450-500 buty i pedaly spd
150-200 kask
150 stroj do jazdy
100 dętka, lyzki i pompka
Warto kupic bidon na lemondke docelowo 250

No i najważniejsze 400-500 zł bike fitting zeby ustawili Ci rower idealnie pod Ciebie. Co zapobiegnie kontuzji i przede wszystkim bedziesz prawidlowo jechał pod katem wysadzanej sily w osiągana prędkość.

Tri123

Postprzez Talon » 05-02-2018, 12:56

Tri123 napisał(a):

Pamietaj ze warto zostawic troche złotych na:

450-500 buty i pedaly spd
150-200 kask
150 stroj do jazdy
100 dętka, lyzki i pompka
Warto kupic bidon na lemondke docelowo 250

No i najważniejsze 400-500 zł bike fitting zeby ustawili Ci rower idealnie pod Ciebie. Co zapobiegnie kontuzji i przede wszystkim bedziesz prawidlowo jechał pod katem wysadzanej sily w osiągana prędkość.

Hej, update z sytuacji - nabyłem rower (jednak szosa) i teraz pojawia się kolejne pytanko, myślę, że nurtujące wielu użytkowników.
Jakie kolejne rzeczy powinienem nabyć - jako mus.
Zegarka też się doczekam pewnie na koniec marca. (jakiś garmin będzie obsługiwał ANT+)

W takim razie kolejno (w spadku od sprzedającego dostąłem jakieś pedały alu shimanowskie):

1) trenażer - chciałbym kupić jakiś najprostszy (czy jednak warto coś dopłacić pod kątem użyteczności), z drugiej strony fajne są te te apki typu zwift.
1b) mata pod trenażer
1c) buty pod rower (brać pierwsze lepsze czy coś jest ważne?)
1d) czy poza spodenkami pod rower potrzebuje czegoś więcej jezeli chodzi o strój (mam sporo rzeczy nazwijmy to biegowo - treningowych na różną pogodę)
2) bike fitting (czy warto się wstrzymać przed wyjazdami na szose i zaznajomić się z rowerem, czy przerzucić na pierwsze miejsce?)
3) pompka i bidon
4) zważywszy, że póki co nie bede krecić na szosie tylko trenażer to dopiero po powyższych kask

Jak to jest z kołami czy pod trenażer i ogólnie trening warto mieć dodatkowe "robocze"? Mam Cosmici i może nie warto ich przesadnie eksplatować.
Dodatkowo czy licznik jest niezbędny przy założeniu posiadania zegarka + trenażera. Czy tablet (IPad) wystarczy do obsługi informacji z zegarka itd?

Następnie przyjdzie czas pewnie na rzeczy pod pływanie, na łapki i płetwy. (Czepek i okularki mam - chociaż odnośnie tych drugich mam mieszane odczucia, bo parują co nie jest dobrą perspektywą szczególnie na otwarte wody gdzie jest zimniej)

Poza tym chyba zostanie pianka i strój, ale z tym się jeszcze wstrzymam. Dużo tych rzeczy i chciałbym przyoszczędzić, pytanie na czym można, a na czym nie warto.
Z góry dzięki!
Talon

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strefa dla początkujacych