kalendarz triathlon

Cześć wszystkim - prośba o pomoc

Jesteś tu nowy? Tutaj znajdziesz zasady pisania postów i możesz się przywitać! Dodatkowo jeśli masz jakieś pytania i nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z triathlonem to miejsce jest dla Ciebie.

Re: Cześć wszystkim - prośba o pomoc

Postprzez Tri123 » 02-03-2018, 20:58

Si, taki czujnik będzie działał z zegarkiem i pokazywał kadencje

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tri123

Postprzez Alex » 03-03-2018, 12:45

Tri123 napisał(a):Tylko Pamietaj ze inna kadencje robisz na pozycji tt i inna na górnym chwycie

Możesz rozwinąć dlaczego?
Alex

Postprzez Tri123 » 03-03-2018, 13:42

Mo bo jedziesz w innej pozycji na rowerze czasowym i w innej na szosowym. Kiedys gdzies czytałem ze kadencja na poziomie 80 w rowerze tt jest przyzwoita. Tzn cos na poziomie 90 na szosowym.
Chyba ze jestem w błędzie?

Tri123

Postprzez Talon » 12-04-2018, 13:58

Panowie,
Widzę ze gro treningow będę robił jednak na trenażerze. Jednak gdy pogoda będzie sprzyjać wręcz wypada wyjść na szosę.
I tutaj pytanie. Załączam zdjęcie moich aktualnych kół. Nie chce ich „dojechac” na trenażerze.
Chciałbym jednak wrzucić jakieś koła które będą ekonomiczne i będą pasować do mojego roweru przy jak najmniejszym wkładzie pracy.
Najchętniej wstawiałbym tylko rower na trenażer i wyjmował później na szosę. Co prawda mam jakaś oponę do trenażery ale nie muszę jej koniecznie wykorzystywać. Rozumiem ze najlepiej kupić koło z korba. Aktualnie 11
Zatem jakie dokładnie koła polecacie?
Z góry dzięki.
Załączniki
F9D1D69F-E18B-4FFE-897B-2DE88572C246.jpeg
Talon

Postprzez Ariel » 13-04-2018, 10:14

Jak chcesz kolo pod trenażer to bierz najtansze byle kaseta odpowiadala Twojej zebys nie kombinowal z ustawianiem przerzutek
A najlepiej pomimo ze nie najtaniej to kup trenazer z kaseta (nie rolkowy) wtedy kola nie potrzebujesz w ogole

Ariel

Postprzez Talon » 16-04-2018, 10:26

Trenazer juz kupiony, prosty tacx flow, takze niestety nie ma opcji juz na inny.
Chciałbym na tych kolach jezdzic tez na szosie wiec pytanie czy rzeczywiscie mozna brac jakies "najtansze z najtanszych"
Talon

Postprzez embikos » 22-04-2018, 16:10

Witam wszystkich najserdeczniej jak się da!
embikos

Postprzez Talon » 08-05-2018, 13:39

Hej,
wracam z pytaniem dotyczacym trenazera i planu treningowego

Z racji, ze niestety jest mega problm zeby dostac kolo 11s z gotowa juz kaseta to pytanko:

1)
Czy jezdzac na trenazerze na zwyklych kolach jakos specjalnie ma to negatywny wplyw na nie? Widze, ze ogolem jest to bardzo nie rekomendowane
Czy jest to tylko kwestia opony i w najgorszym wypadku, bede musial ja wymienic? Jezeli tak, to nie widze do konca zasadnosci kupowania tego kola, w najgorszym wypadku jak "dotre" juz te opone o po prostu kupie nowa. (wydaje mi sie to tez wygodniejsze)

2) Czy trenujac 9x w tyg i majac jeden dzien wolny jest istotne aby te wolne zawsze wypadalo zawsze w tym samym dniu? Z racji tego, ze ogolnie "coś" mi wypada w ciagu tygodnia wiec chcialbym przesuwac sobie ten dzien wzgledem potrzeb. Trenuje z Fitzgerldem

Z góry dzięki,
Pozdrawiam
Talon

Postprzez kajet » 08-05-2018, 14:21

Talon napisał(a):Z racji, ze niestety jest mega problm zeby dostac kolo 11s z gotowa juz kaseta to pytanko:

1)
Czy jezdzac na trenazerze na zwyklych kolach jakos specjalnie ma to negatywny wplyw na nie? Widze, ze ogolem jest to bardzo nie rekomendowane
Czy jest to tylko kwestia opony i w najgorszym wypadku, bede musial ja wymienic? Jezeli tak, to nie widze do konca zasadnosci kupowania tego kola, w najgorszym wypadku jak "dotre" juz te opone o po prostu kupie nowa. (wydaje mi sie to tez wygodniejsze)

Tylko opona. Ale nie musisz kupować "koła z kasetą", tylko koła z bębenkiem pod kasetę 11s (chyba zdecydowana większość kół - zawsze znajdziesz takie info w opisie) i kasetę osobno. Pamiętaj, że kaseta się zużywa, więc raczej nie warto brać używanej. Przykręcenie kasety nie jest problemem, jeśli masz klucz do kaset i ewentualnie bacik. Jeśli masz z tym problem, na pewno w Twojej okolicy znajdzie się ktoś, kto Ci pomoże (albo serwis zrobi to za 10 zł - operacja trwa najwyżej 30 sekund).

2) Czy trenujac 9x w tyg i majac jeden dzien wolny jest istotne aby te wolne zawsze wypadalo zawsze w tym samym dniu? Z racji tego, ze ogolnie "coś" mi wypada w ciagu tygodnia wiec chcialbym przesuwac sobie ten dzien wzgledem potrzeb. Trenuje z Fitzgerldem

Nie znam amatora, który zdołałby mieć stały dzień wolny.
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez Talon » 08-05-2018, 15:24

@Kajet bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.
Super, co do pkt 2 - jasne. tak tez będę robił oczywiscie starając się zachowywać pewne zasady typu, żeby nie biegać dwa dni pod rząd i lece z planem, przesuwając sobie dzień wolny wedle potrzeb.

kajet napisał(a):
Talon napisał(a):Z racji, ze niestety jest mega problm zeby dostac kolo 11s z gotowa juz kaseta to pytanko:

Tylko opona. Ale nie musisz kupować "koła z kasetą", tylko koła z bębenkiem pod kasetę 11s (chyba zdecydowana większość kół - zawsze znajdziesz takie info w opisie) i kasetę osobno. Pamiętaj, że kaseta się zużywa, więc raczej nie warto brać używanej. Przykręcenie kasety nie jest problemem, jeśli masz klucz do kaset i ewentualnie bacik. Jeśli masz z tym problem, na pewno w Twojej okolicy znajdzie się ktoś, kto Ci pomoże (albo serwis zrobi to za 10 zł - operacja trwa najwyżej 30 sekund).

Tak też wskazywała logika, że tylko opona się zużywa.
W takim razie tym bardziej nie rozumiem zasadności kupowania nowego koła. Jest ktoś to w stanie wyjaśnić?
Pomimo, że koła mam relatywnie dobre i drogie to jezeli dla samych w sobie kół nie szkodzi w najgorszym wypadku będę wyminiał oponę. To jest dodatkowo dużo bardziej wygodne. Sciągam z trenażera na szose i na odwrót i jazda.
Talon

Postprzez kajet » 08-05-2018, 16:32

Ja zmieniam koło dwa razy w tygodniu. Dużo szybciej i łatwiej niż zmieniać oponę, szczególnie że opona do trenażera jest mega twarda. Akurat miałem stare koło, dokupiłem tylko kasetę, ale nowe koło to po taniości 250 zł. Biorąc pod uwagę to, że przy każdym kręceniu (na dworze czy na młynku) jednak zużywają się łożyska itp., więc wydluzasz żywotność swoich podstawowych kół, nie są to pieniądze wywalone w błoto.
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
kajet

Postprzez Talon » 09-05-2018, 09:39

Rozumiem, ok tez wlasnie kupuje kolo pod moje. Skoro robisz to 2 x w tyg to domyslam sie, ze nie moze byc to super uciazliwe.
Jak to wyglada jezeli chodzi o przerzutki? Nie ma problemu z regulacja, a raczej z rozregulowaniem?
Talon

Postprzez kajet » 09-05-2018, 11:15

Muszę trochę przekręcić śrubę baryłkową, ale to odkąd zmieniłem koła do jazdy na dworze na PlanetX. Gdy jeździłem na poprzednich kołach, nie była potrzebna regulacja.
kajet

Postprzez Talon » 11-07-2018, 09:59

Panowie,
zbliża się pierwszy start więc mam kilka pytań:

1)
Mam garmina 935, jaką funkcjonalność wykorzystujecie pod zawody? Widzę, że jest opcja TT, ale nie korzystałem, chyba nie zmieniacie z pływania na rower itd?

2)
Pytanie do osób, które nie korzystają lub korzystały z mierników mocy? Czym kierujecie się na etapie rowerowym? Domyślam się, że lepszym wyznacznikiem jest tętno niż prędkość. Tylko jak wyznaczyć optymalne i tutaj przy okazji dodatkowe pytanko.

3)
Czy na całych zawodach wykorzystujecie pasek? Ja nie ukrywam, że przy mocnym (jak na mnie) biegu na 5tke, trochę mi wadził.

4)
Jeżeli jednak tak, to na jakich tetnach jeździcie, żeby później jeszcze pobiec (dystans 1/4, ale niedługo też zbliża się olimpijka)?
Moje strefy wg Garmina to:
ST1; 111-135
ST2: 136-150
ST3: 151:161
ST4: 162-169
ST5 >169

Czy można przejechać w 3 strefie i dalej dobrze pobiec, czy raczej zakwasze nogi?

Na wspomninym biegu na 5tke dobiłem do 191 tetna, więc podejrzewam, że mój max to jakies 193-195.

Z góry dzięki!
Talon

Postprzez qrto » 11-07-2018, 21:04

Mam polara v800 ale to wszystko i tak to samo i zdecydowanie korzystam z opcji triathlon na zawodach. Pomiaru mocy nie mam więc tu nie pomogę. A co do pulsu, to chyba trzeba to własnym doświadczeniem sprawdzić. Mamy podobny maksymalny,więc teoretycznie powinniśmy na podobnym "chodzić" na zawodach ale to raczej tak nie działa. Ja na 1/4 na rowerze staram się być więcej okolicy 160. Jak to by u ciebie zadziałało? Nie wiem.
qrto

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strefa dla początkujacych