kalendarz triathlon

Cześć wszystkim - prośba o pomoc

Jesteś tu nowy? Tutaj znajdziesz zasady pisania postów i możesz się przywitać! Dodatkowo jeśli masz jakieś pytania i nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z triathlonem to miejsce jest dla Ciebie.

Re: Cześć wszystkim - prośba o pomoc

Postprzez Talon » 12-07-2018, 10:13

Qrto,
dzięki. Pomyliłem się tam miało być własnie tylko do osób które nie korzystają, na co patrzą, prędkość czy tętno.

160 wydaje mi się dość dużo, jak z nogami na biegu? Nie przeszkadza Ci pasek podczas pływania i biegu?

Jak u innych, w jakiej strefie jeździcie ćwiartki/olimpijki (bo domyślam się, że tu podobnie), a jak np połówkę?

Pozdr
Talon

Postprzez robertino » 12-07-2018, 11:39

Talon napisał(a):Qrto,
dzięki. Pomyliłem się tam miało być własnie tylko do osób które nie korzystają, na co patrzą, prędkość czy tętno.

160 wydaje mi się dość dużo, jak z nogami na biegu? Nie przeszkadza Ci pasek podczas pływania i biegu?

Jak u innych, w jakiej strefie jeździcie ćwiartki/olimpijki (bo domyślam się, że tu podobnie), a jak np połówkę?

Pozdr

ja jakiś czas jeździłem i biegałem na tętno. Na rowerze strefy wyznacza się inaczej, a inaczej na bieg. W książce "Trening z pulsometrem" Friel'a są na końcu tablice, które pomagają wyznaczyć Ci strefy - nie pokrywają się z tymi Garmina. Jest do zrobienia test 20min, bieżesz z niego śr. tętno i w tabelce są strefy. U mnie dobrze się to sprawdzało. Na 1/4 cisnąłem w 4 strefie, na 1/2 w trzeciej. Od tego roku jeżdżę z pomiarem, a biegam na tempo (to przychodzi z doświadczeniem) - kontrolując tylko tętno.
Jak chcesz na tętno, to polecam tę książkę. Jest tania, a wyznaczysz sobie dobrze strefy.
robertino

Postprzez Talon » 13-07-2018, 10:26

robertino napisał(a): ja jakiś czas jeździłem i biegałem na tętno. Na rowerze strefy wyznacza się inaczej, a inaczej na bieg. W książce "Trening z pulsometrem" Friel'a są na końcu tablice, które pomagają wyznaczyć Ci strefy - nie pokrywają się z tymi Garmina. Jest do zrobienia test 20min, bieżesz z niego śr. tętno i w tabelce są strefy. U mnie dobrze się to sprawdzało. Na 1/4 cisnąłem w 4 strefie, na 1/2 w trzeciej. Od tego roku jeżdżę z pomiarem, a biegam na tempo (to przychodzi z doświadczeniem) - kontrolując tylko tętno.
Jak chcesz na tętno, to polecam tę książkę. Jest tania, a wyznaczysz sobie dobrze strefy.

Dzięki,
Czy są duże rozbieżności od stref z Garmina? (niestety nie zdaże już ogarnąć tej ksiązki do sob :-s )
Bieg ogarnę, bardziej chodzi mi o rower.
Talon

Postprzez robertino » 13-07-2018, 12:53

Talon napisał(a):Dzięki,
Czy są duże rozbieżności od stref z Garmina? (niestety nie zdaże już ogarnąć tej ksiązki do sob :-s )

looknij sobie na poniższy obrazek. Kolumna "Secondary" o ile pamiętam to strefy wyznaczone przez Garmina. "Running" oraz "Cycling" to wprowadzone ręcznie przeze mnie.
Załączniki
HR zones.png
robertino

Postprzez Talon » 14-07-2018, 12:28

robertino napisał(a):
Talon napisał(a):Dzięki,

looknij sobie na poniższy obrazek. Kolumna "Secondary" o ile pamiętam to strefy wyznaczone przez Garmina. "Running" oraz "Cycling" to wprowadzone ręcznie przeze mnie.

Super, dziękuje Ci bardzo.
Chcesz powiedzieć ze na rowerze przy 1/4 cisnales na tętnie 170-180 , szacun.
Ja na 155 podejrzewam ze przepaliłbym nogę.
Tak czy siak wykorzystam Twoje procenty i zobaczymy co z trgo wyjdzie, chociaż pogoda na jutro nie dopisała.
Talon

Postprzez robertino » 14-07-2018, 12:31

tak, ale dużo zależy od tego jakie masz strefy. Ja mam wysokie, Ty możesz mieć niższe i to będzie wynikać z Twoich predyspozycji po prostu

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
robertino

Postprzez Michu_KnO » 20-09-2018, 16:25

na początku chciałbym Wszystkich przywitać ..a więc CZeść z tej strony Michał :)

Panowie i Panie..chciałbym prosić Was o pomoc i rade dotycząca ustalenia stref według testu wydolnościowego na rowerze...Potrzebuję pomocy co do ustawienia ich w garminie ..ale nie na podstawie HrMax tylko według LT :) ..chciałbym zacząć trenować "na poważnie" :D według stref,które nie do końca wiem jak dobrze dobrać...ponieważ test wykonywałem na rowerku stacjonarnym (gdyż nie mam jeszcze szosy) a test wykonywałem w kwietniu tego roku..odwlekałem to również z powodu problemów z bólem w okolicy kolana( a dokładniej itbs) ..czas na powrót :D i mądre trenowanie
pytanie...czy jeżeli w rowerze ustawię strefy na odstawie %LT " 177 "(bo chyba tak wynika z wykresu) ??..to jakie dać w bieganiu i pływaniu ?
Załączniki
test 3.jpg
dobrze ?
test2.jpg
Wykres
Michu_KnO

Postprzez Willi » 20-09-2018, 20:11

...inne wynikające z testu biegowego...chyba, coś do poczytania i zabawy w obliczanie.
https://www.myprocoach.net/calulators.html
Willi

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Strefa dla początkujacych