kalendarz triathlon

Cześć wszystkim - prośba o pomoc

Jesteś tu nowy? Tutaj znajdziesz zasady pisania postów i możesz się przywitać! Dodatkowo jeśli masz jakieś pytania i nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z triathlonem to miejsce jest dla Ciebie.

Postprzez Talon » 25-01-2018, 14:35

Hej,
jako, że zaczynam swojego przygotowania do różnych triathlonów (cel główny za 2-3 lata jeśli zdrowie pozwoli to Ironman - marzenie), chyba nie mogłem trafić w lepsze miejsce. Zatem pragnę przywitać wszystkich i z góry podziekować za wsparcie i odpowiedzi na nurtujące początkującego pytania.

Mam 28 łat i jestem mocno związany ze sportem, zawsze dużo ćwiczyłem jednak nigdy pod kątem tak dużego (w moim mniemaniu), a przede wszystkim wytrzymałościowego wyzwania jakim jest triathlon. Przez to wierze, że raczej nie powinno być problemu z systematyką.

I tak kolejno:
jazda na rowerze - brak roweru i musze przyznać, że dość dawno nie jeździłem, mówiąc wprost - 0. Chce dołączyć do przygotowań w drugiej kolejności, ale wydaje mi sie (moge się mylic, że tu docelowo nie będzie źle)
pływanie - tutaj też amator ze mnie starszny, uważam, że jest to moją największa pięta achillesowa, myślę o trenerze, albo chociaż wybraniu się ze znajomymi na basen, którzy kiedyś pływali i to na dobrym poziomie w PL. Na tym elemencie chce się skupić i zacząć moje przygotowania. W zależności od tego jak będzie mi szło, będę dobierać starty. 2-3 x w tyg. Czy macie jakiś sprawdzony plan na początek, czy może póki co pływać "na pałe, aby kraulem".
bieganie - tu w odniesieniu do powyższych dwóch nie jest źle. Co prawda biegałem sporadycznie od listopada, ale przebiegłem praski w czasie 1:36:16. Od 2 tyg - 2-3x w tyg.

Jak wszystko pójdzie dobrze i przez następny miesiąc będę trenowal 6-7 x w tyg. (na dany moment ćwićze jeszcze też na siłowni, to zacznę rozglądać się za rowerem - wtedy dołoże 2x trening a wyrzucę siłkę)

Na dany moment rozważam kupno zegarka. Chciałbym kupić coś porzadnego, żeby służyło mi przez lata. Rozważam
Polar V800 (tutja może nawet udało by mi się znależć nowy zegarek ze zniżka)
Garmin F3/ F5 jak F5 to, która werjsa będzie najbardziej odpowiednia? Moze warto kupić w USA - pod kątem ceny (wybieram się w Marcu).

Dzięki za wszelkie uwagi i podpowiedzi.
Talon

Re: Cześć wszystkim - prośba o pomoc

Postprzez kajet » 25-01-2018, 14:46

Cześć.
1) Jaki masz budżet na zegarek?
2) Jeśli w ogóle umiesz pływać, choćby żabką, to starty zaplanowałbym już teraz. Popłyniesz tak, jak pozwolą umiejętności. To istotne, bo co innego mieć na przygotowania 8 miesięcy, co innego 4. (Najlepiej w sumie chyba byłoby wystartować i za 4-6, i za 8-9 miesięcy, ale jeśli rower zaczynasz w marcu, to start np. w maju mógłby być jednak mało rozsądny).
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez Talon » 25-01-2018, 15:21

Hej
1) Nie mam okreslonego budżetu - jezeli warto to dopłacę, pytanie tylko czy warto.
2) Tak, żabka pływam, co prawda nie wiem czy ma to wiele wspólnego z techniką, ale mogę pływać długo. W takim razie jakiego dystansu szukać?
Talon

Postprzez robertino » 25-01-2018, 15:46

Talon napisał(a):Hej
1) Nie mam okreslonego budżetu - jezeli warto to dopłacę, pytanie tylko czy warto.
2) Tak, żabka pływam, co prawda nie wiem czy ma to wiele wspólnego z techniką, ale mogę pływać długo. W takim razie jakiego dystansu szukać?

Ad 2) patrząc na Twój pierwszy post, to zacznij od 1/8 lub Sprintu. Spróbujesz, nie zabije Cię to :) Bieg można powiedzieć masz przyzwoity. Rower trwa najdłużej, więc najwięcej można zyskać/stracić. Pływaj wszystkim - nie tylko kraulem. I tak jak sam zauważyłeś - albo trener (najlepiej), albo kolega pływak, który Ci coś poradzi.
1/8 na próbę to dobry dystans
robertino

Postprzez lola » 25-01-2018, 16:46

Jeśli chodzi o zegarek to na pewno sprawdzi się Garmin 920XT. Sprawdzony kombajn multisportowy. ZTCP najpopularniejszy zegarek MŚ IM Kona 2017.
lola

Postprzez Talon » 25-01-2018, 17:27

[quote="robertino"][quote="Talon"]Hej
2) Tak, żabka pływam, co prawda nie wiem czy ma to wiele wspólnego z techniką, ale mogę pływać długo. W takim razie jakiego dystansu szukać?[/quote]
Ad 2) patrząc na Twój pierwszy post, to zacznij od 1/8 lub Sprintu. Spróbujesz, nie zabije Cię to :) Bieg można powiedzieć masz przyzwoity. Rower trwa najdłużej, więc najwięcej można zyskać/stracić. Pływaj wszystkim - nie tylko kraulem. I tak jak sam zauważyłeś - albo trener (najlepiej), albo kolega pływak, który Ci coś poradzi.
1/8 na próbę to dobry dystans[/quote]

Ok, poszukam jakichś startów.

[quote="lola"]Jeśli chodzi o zegarek to na pewno sprawdzi się Garmin 920XT. Sprawdzony kombajn multisportowy. ZTCP najpopularniejszy zegarek MŚ IM Kona 2017.[/quote]

Czytałem o tym zegarku, ale wybitnie mi sie nie podoba. Wydając 1,5-3k na zegarek chciałbym żeby przyjemnie wkładalo mi się go na rękę.
http://www.goultra.pl/polar-v800-vs-garmin-920xt/
Rozumiem, że F5 ma wszystko to co 920XT? Pytanie czy warto iść w X?

PS nie wiem dlaczego nie cytuje mi postów.
Talon

Postprzez bartolini » 25-01-2018, 17:46

Talon napisał(a):Jak wszystko pójdzie dobrze i przez następny miesiąc będę trenowal 6-7 x w tyg. (na dany moment ćwićze jeszcze też na siłowni, to zacznę rozglądać się za rowerem - wtedy dołoże 2x trening a wyrzucę siłkę)

Na dany moment rozważam kupno zegarka. Chciałbym kupić coś porzadnego, żeby służyło mi przez lata.

Zamiast zegarka kup rower.
bartolini

Postprzez lola » 25-01-2018, 17:56

Talon napisał(a):Czytałem o tym zegarku, ale wybitnie mi sie nie podoba. Wydając 1,5-3k na zegarek chciałbym żeby przyjemnie wkładalo mi się go na rękę.

Nie sposób się nie zgodzić ;). Nowszy i ładniejszy, ale i droższy jest 935XT. Wciąż to fajny problem wybierać między V800 a F3/F5 a 935XT :).

bartolini napisał(a):Zamiast zegarka kup rower.

A nie lepiej oba ;)? Z tymże zgoda, że nie zostawiałbym roweru "na później".
lola

Postprzez Tri123 » 25-01-2018, 18:59

bartolini napisał(a):
Talon napisał(a):Jak wszystko pójdzie dobrze i przez następny miesiąc będę trenowal 6-7 x w tyg. (na dany moment ćwićze jeszcze też na siłowni, to zacznę rozglądać się za rowerem - wtedy dołoże 2x trening a wyrzucę siłkę)

Na dany moment rozważam kupno zegarka. Chciałbym kupić coś porzadnego, żeby służyło mi przez lata.

Zamiast zegarka kup rower.

I tu chyba jest sedno sprawy :)

Lepiej wydaj ta kase na rower niz na zegarek. Chyba ze masz budżet na wszystko. Bo zaraz dojdzie pianka za kolejnego prawie klocka, buty i pedaly spd kolejne 500zl. Starty tez kilka stówek, tak samo jak stroj startowy, kask itd

Nie wspominając o setkach ktorych sie nie liczy na pompki co2, sprzet na basen(lapki, osemka, deska, okularki, majty, karnet itd).

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tri123

Postprzez Talon » 25-01-2018, 19:53

To może inaczej, mam świadomość innych wydatków i tego ze są one nie małe.
Powiedzmy ze mam zamrożone 1k konkretnie na zegarek (nie mogę przeznaczyć na nic innego) i pytanie brzmi czy warto dokładać kolejna kasę (polara za tyle dostanę) do 935, lub f5 czy jednak ta pozostałość zainwestować w lepszy rower/inne rzeczy.
Jakie są przewagi na korzyść garminowcow (do 935 różnica w cenie nie jest tak duża, f5 relatywnie tak).

Pozdr i dzięki za duży odzew
Talon

Postprzez Tri123 » 25-01-2018, 20:03

Polar 800 i garminy 735, 910, 920 f3 i f5 różnią sie tylko wyglądem. Bo funkcje z których będziesz korzystał dostaniesz w kazdym z tych modeli.
No chyba ze rozchodzi sie o kwestie wgrania treningu czy analizę jakis dokładnych parametrów - w tym sa roznice.

Różnią sie wyglądem i rokiem produkcji.

Zgrywa sie to wszystko i tak pozniej do garmin connecta gdzie analizujesz treningi, postępy itd

No chyba ze jestes gadzeciarzem jak większość z nas, to kupuj co Ci sie podoba wizualnie Hahaha

Pamietaj ze warto tez miec fajny kask czasowy ;)))

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tri123

Postprzez kajet » 25-01-2018, 23:10

Na rynku jest teraz sporo "mało używanych" Feniksów 3. Myślę, że można coś sensownego dorwać za klocka, może 1200. Tylko unikać wersji HR, chyba że w cenie "normalnego", bo w tym modelu pomiar tętna z nadgarstka to chyba jeszcze lipa.

Ja bym brał 920, bo nie muszę być na treningu najpiękniejszy, a prostokątny ekran mieści więcej czytelnych informacji. Ale to sprawa gustu
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez Talon » 25-01-2018, 23:31

A co jest nie tak z tym polarem, ze mało kto poleca? ;)
Talon

Postprzez Czeskom » 26-01-2018, 11:16

Mi polar podpadł tym, ze ich platforma działała tylko w necie (nie wiem jak jest teraz). Nie byłoby problemu gdyby nie to, ze zmienili platformę a nowa nie wspiera mojego leciwego rx5 :(
Na szczęście po protestach przedłużyli żywot personaltrainera do V 2019 (początkowo poinformowali, ze koniec bedzie w V 2018).
A jeszcze niedawno mozna było kupić nowe rx5.. niefart kupić zegarek na rok..

Do tego polar używa blotooth a chyba ant+ powszechniejszy np w licznikach czy pomiarach mocy.
Czeskom

Postprzez Talon » 26-01-2018, 16:00

Dobra zmieniam zatem koncepcje, przekonaliście mnie i kupię rower.
Nie wiem, czy temat może ozstać tutaj, czy powinieniem założyć w sprzęcie.

182cm i 82kg wagi.

Szczerze jestem zielony w temacie, staram się czytać ale skórty i wszelkiej maści nic nie mówiące mi nazwy nie ułatwiają.
Po tym co poczytałem zdecydownie skłaniam się ku używce.
Chce aby rower był uniwersalny i mógl mi służyć poprzez przygotowania, starty, a także ew. wyjazdy w góry, a więc używana szosówka z lemondka.
Do tego w planie trenażer.

Budżet 6k +/- 1k. (oczywiscie jeżeli trafi się okazaja za mniejszą kasę to b. chętnie)

Canyon Endurance al. 7?
Merida Reacto 5000?
Nie wiem, czy moge tu wklejać linki do aukcji (w zasadach nie widzę zakazu)?
Talon

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Następna strona

Powrót do Strefa dla początkujacych