kalendarz triathlon

Dzień dobry i takie tam ...

Jesteś tu nowy? Tutaj znajdziesz zasady pisania postów i możesz się przywitać! Dodatkowo jeśli masz jakieś pytania i nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z triathlonem to miejsce jest dla Ciebie.

Re: Dzień dobry i takie tam ...

Postprzez olesia » 02-02-2018, 21:14

A tam przewagę :)
Tyle, że ja mam start pod koniec maja, to tak samo startujemy.
Z rowerem trochę też w czarnej d... jestem, bo ten szosowy to na razie w trenarzeże (Jezu, tak się pisze?) podczepiony, poza tym dopiero muszę go u fachowca dostosować. Kupiłam przez neta, trochę w ciemno, tylko na rozmiar patrząc, no i na wagę roweru ( no i żeby był czarny bo mam już czarny strój i kask ha ha ). Dość okazyjna cena była, dobry osprzęt.
Nie powiem, na razie wygodna to pozycja nie jest - mam chyba za nisko kierownicę. D... boli. Jak dokupię lemondkę - a dokupię, żeby na forum fotkę wstawić :) to będzie masakrycznie.
Skłaniałam się już ku tej szosówce z decathlona, ale jak ją na żywo w sklepie zobaczyłam, to zwątpiłam, czy mi się nie rozwali na zakręcie.
Poczytałam tutaj co piszą koledzy na forum - jakiś magiczny karbon lżejszy od aluminium, a włókno węglowe jeszcze lżejsze od karbonu :) i wtedy rower lekki i niby łatwiej pod górę :) Ja tam nie wiem. No i osprzęt Sora nie bardzo ,Tiagra lepsza.

Dziś miałam sprawę to podjechałam 15 km do sklepu moim crossem i kurde, dobrze na nim się jeździ. Po cholere kupowałam drugi :)

Z jeziorem tez jestem słabo obeznana - wciąż się boję, że mnie ciemne dno przerazi :) oraz wodorosty. No i że od jakiegoś faceta w łeb dostanę. No i zimno w stopy - maj :(
No i zmiana pianki mnie przeraża. Tłukę te kilometry na basenie a potem 10 minut to wdzianko będę z siebie zrzucać.

Mogę Ci polecić fajne strony - fajne filmiki zamieszcza Paweł, czyli człowiek- szpinak
https://www.youtube.com/channel/UCIQlTM ... o5tA58qtaA

oraz Bożenka z Run Bo:
http://run-bo.pl/

To nieźli wymiatacze, ale piszą i gadają w sposób przystępny i z humorem
olesia

Postprzez Kobieta » 03-02-2018, 11:26

Dzięki za linki. Bożenkę już zlustrowałam, raczej można się podłamać swoimi umiejętnościami, ale fajna dziewczyna :) .
Aha, lecisz pod koniec maja! Myślałam, ze 30 września, a Ty się zapisałaś wtedy. No na pocieszenie mam przewagę jeziorną :D se popływam w czerwcu. Też mam co do tego obawy ale trochę innej natury, prześladuje mnie natrętna myśl o jajach pasożytów :ymsick: że się nabawię niezbyt miłego towarzystwa. No i że kogoś niechcący walnę :D .

Dzięki za skrócone szkolenie techniczno-rowerowe. Rzeczywiście ten carbon to jakiś cud, przynajmniej po cenie sądząc, na allegro widzę używane (w swoim rozmiarze) od 3 tys. a aluminiowe, na oko w podobnej klasie ok. połowy mniej. Czy tu tylko o to chodzi ze ten carbon lżejszy? A siodełko masz jakieś specjalne, czy w stroju coś wszyte? Bo jak próbowałam raz na szosowym w zwykłych biegowych legginsach to było straszne :D

Super masz te treningi basenowe i tempo już bardzo porządne. Co do czasów to nie mam pojęcia jak u mnie, jeszcze nie doszłam do tego etapu, jak na razie walczyłam o przeżycie i cieszyłam się z każdego kolejnego przepłyniętego basenu, dzisiaj sobie zmierzę na pół kilometra. Ale nie liczę na zbyt wiele, no ale trzeba od czegoś wyjść, trzeba mieć dno do odbicia :D Dopiero gdzieś w połowie grudnia udało mi się przełamać problem z oddychaniem i nagle z tygodnia na tydzień zaczęłam pływać. Ten kilometr to właściwie dopiero dwa razy przepłynęłam :D ale widzę, że spoko. Teraz muszę się skupić na technice. Przydało by się też nauczyć nawrotów, umiesz?
Kobieta

Postprzez olesia » 03-02-2018, 12:03

Cześć. Nawrótów nie umiem i się boję :)
W sumie w jeziorze to nie bardzo potrzebna umiejętność, ale przydaje się żeby się tu czasami chwalić.
Mi jakoś zawsze szkoda czasu na basenie.

Dziś miałam godzinę z chłopakami - raz ja ich wyprzedziłam, pod koniec, na szybkich 100-tkach no to oni już mnie :(

Mamy ten problem, że dziewczyn startuje ok 15% no i jak tu się z chłopami mierzyć. Ty masz chociaz - co widzę po fotkach - fajnie mięśnie wyrobione, ja raczej od pasa w górę szkieletor, tylko nogi mam prawie jak Schwarzenegger.

Siodełko mam razie to, które kupiłam z szosowym, ale nie jest wygodne. Chyba zamienie od starego roweru . Na rower mam zawsze spodnie z tzw pieluchą, czyli wkladką. Niestety, też niewygodnie. Do biegania i na rower nabyłam taki specjalny 1-częsciowy strój, który ma wkladkę, ale cieńszą. To pewnie jeszcze gorzej.
olesia

Postprzez Kobieta » 03-02-2018, 19:26

Też bym się chętnie pochwaliła nawrotami :D Myśle, ze całe pływanie jakoś tak wygląda godniej z nawrotami. Muszę to ogarnąć. :D Zmierzyłam sobie czas na 500 m. - 14 minut :)) no dobra, jest z czego zbijać.

Niestety w pływaniu chłopaki mają przewagę wynikającą z budowy ciała, tak mi się przynajmniej wydaje, są więksi i ich krok z zasady jest dłuższy, jeśli dawałas sobie z nimi radę na jakiś odcinkach to chwała Ci :D . Z zasady mają też więcej siły, kobiety mają stosunkowo dużo siły w nogach, podobno 75% siły mężczyzny, a faceci odwrotnie - przewaga na górze choć nie aż taka duża, z moich obserwacji wynika że ok. 50%. No a w pływaniu to wiadomo, większość roboty robi góra. Na razie u mnie to nie działa i w ogóle podejrzewam, że moja budowa bardzo utrudnia mi bieganie na dłuższych dystansach, wiec coś za coś ...

Przejrzałam na allegro rowery, widzę taki oto w niezłej cenie, kolor trochę majtkowy, ale tak technicznie to chyba niezły, mogłabyś zerknąc? I oczywiście inne osoby, jeśli jeszcze ktoś wytrwał :D

http://allegro.pl/sirocco-tika-2x8-ulte ... 12317.html
Kobieta

Postprzez olesia » 04-02-2018, 09:36

Hej.
Pływanie wygląda godniej z nawrotami, to prawda i jaokoś tak szlachetniej :)

na razie nie dla psa kiełbasa :)

Ten rower chyba spoko - ja też kupiłam swój za ok 3 tys.

Kolega podesłał mi 2 oferty:

http://allegro.pl/trek-alpha-52-carbon- ... l#thumb/15
"ten może nie najnowszy ale na dobrym osprzęcie, widać że ma wymieniony napęd" - tak napisał :)

oraz:
http://allegro.pl/frw-nappa-valley-supe ... ml#thumb/2
olesia

Postprzez KamilN » 04-02-2018, 10:01

Ten Trek ma 10 lat a scirocco chyba jeszcze więcej skoro ma 8 rzędowy napęd. W tej cenie warto skierować oczy w stronę Decathlonu i tribana 520 lub 540, będą to nowe rowery na osprzęcie wystarczającym dla amatora.
Używka to też dobra opcja, ale tu trzeba podchodzić z rozsądkiem, żeby nie kupić takiego muzeum jak w tych linkach ;)

tu np kross na małej ramie z dobrym osprzętem i jeszcze lepszą ceną ;)
https://www.olx.pl/oferta/kross-vento-4 ... 8edc8b3f6e
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
KamilN

Postprzez MateuszP » 04-02-2018, 10:31

Spoko ten Kross, cena zapewne do urwania jeszcze z racji możliwego zużycia opon, pancerzy, linek, owijki, napędu.
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Postprzez olesia » 04-02-2018, 10:34

Nawet nie wiedziałam ::, takie oferty otrzymałam.

Nie wiem, ile kolezanka ma wzrostu, ale ja szukałam z ramą max 50, a tu już trudno, bo mało jest takich małych rowerów.
olesia

Postprzez KamilN » 04-02-2018, 10:40

KamilN

Postprzez MateuszP » 04-02-2018, 10:49

W takim rozmiarze to i ja mam rower. Ładny?
Załączniki
DSC_0002.JPG
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Postprzez Kobieta » 04-02-2018, 14:01

Dzięki Kamil za fachowe rady. Może to i dobrze, że ten z podesłanego przeze mnie linka okazał się słaby, taki miał kolor majtkowy :D A niebieski i czerwony zdecydowanie ładniejsze :p i szary Mateusza tez. Tylko dwa z nich mają ramę 51, niestety mogą byc dla mnie za duże, kurdupel jestem (161) i według tabeli optymalny dla mnie byłby 49, max 50. Ale widziałam też gdzieś jakiś Bianchi (czy jakoś tak) gdzie podawali że 46 jest dedykowany dla postaci o wzroście 155-165. Jeszcze im się na spokojnie poprzyglądam poczytam .... dzięki.
Kobieta

Postprzez Kobieta » 04-02-2018, 14:14

A ten kross to już na pewno za duży - 53.
Kobieta

Postprzez olesia » 04-02-2018, 16:33

Nooo czerwony rakieta :)

szkoda, że już mam B-)
olesia

Postprzez KamilN » 04-02-2018, 16:40

Z rozmiarówki na stronie wychodzi, że czerwony planetx jest w rozmiarze S, czyli na osobę od 160 cm :)

https://www.planetx.co.uk/c/q/bikes/roa ... gn=SliProC
KamilN

Postprzez Kobieta » 04-02-2018, 21:03

Super, jutro dzwonię do faceta :D
Kobieta

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strefa dla początkujacych