kalendarz triathlon

uczucie zimna w głowę podczas pływania

Jesteś tu nowy? Tutaj znajdziesz zasady pisania postów i możesz się przywitać! Dodatkowo jeśli masz jakieś pytania i nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z triathlonem to miejsce jest dla Ciebie.

uczucie zimna w głowę podczas pływania

Postprzez kwenk » 17-05-2018, 23:22

Pływam na basenie z relatywnie ciepłą wodą. Starty w tri z zeszłego roku oraz pływanie na otwartym basenie w chłodniejszej wodzie utwierdziło mnie, że dramatycznie spada mi wytrzymałość podczas pływanie w momencie gdy... jest mi zimno w głowę podczas zanurzania głowy :D Wiem, że to śmieszne.
Podczas 2 zawodów zakładałem już 2 czepki, ale jest tylko nieco lepiej.
Czy macie z tym jakiś doświadczenia albo jakieś rady?
Są w sprzedaży czepki neoprenowe- warto zainwestować? Jak jest z rozmiarem czepków - kupując zwykły w sklepie jest zazwyczaj normalnej wielkości, natomiast te w pakietach startowych są na mnie zwyczajnie za duże (2/3)?
kwenk

Re: uczucie zimna w głowę podczas pływania

Postprzez robertino » 18-05-2018, 07:19

czepek neoprenowy da Ci komfort cieplny, oczywiście. Ale tak jak z pianką, musisz dobrać rozmiar.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
robertino

Postprzez hadwao » 18-05-2018, 07:48

Kupiłem z decathlonu w promocji swego czasu. Idealny na początek sezonu OW i faktycznie daje nieporównywalny komfort w stosunku do zwykłego czepka.
hadwao

Postprzez Willi » 18-05-2018, 11:28

Dwa czepki jeden na drugi, dają radę.
Willi

Postprzez kajet » 18-05-2018, 13:27

Czepek neoprenowy z paskiem pod brodą. Nie spadnie, nawet jeśli będzie ciut za mały - poza tym są sprzedawane w 2-3 rozmiarach. Ja mam ten sam problem z czepkami na zawodach - często są za małe i się zsuwają.
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez kwenk » 19-05-2018, 16:47

Dzięki wszystkim. Kupiłem w Decathlonie czepek neoprenowy. Nabaji. Były jeszcze Aptonia z paskiem pod szyję, ale wydał mi się za duży (była tylko 1 sztuka, 2 na modelu).
Mały OT: w Go Sport jak spytałem o pomoc z czepkami, to sprzedawca najpierw poprosił inną osobę, która nie bardzo wiedziała, co to neopren (był jakiś czepek poliuretanowy chyba, nie za bardzo ktokolwiek widział cokolwiek to jest). Pomocna okazała się przypadkowa klientka sklepu, która opisała jak czepek neoprenowy ma wyglądać i zanegowała korzyści zakupu jakiegokolwiek z czepków w tym sklepie na open water :)) Pomocna klientka oczywiście pływa i ma zamiar popłynąć w sztafecie pełnego dystansu w tym roku.
kwenk

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Strefa dla początkujacych