kalendarz triathlon

Niesportowe zachowanie na zawodach...

Jesteś tu nowy? Tutaj znajdziesz zasady pisania postów i możesz się przywitać! Dodatkowo jeśli masz jakieś pytania i nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z triathlonem to miejsce jest dla Ciebie.

Niesportowe zachowanie na zawodach...

Postprzez lukalew » 29-05-2018, 08:22

Jestem debiutantem: w triathlonie i na forum - Witam!

W ostatnią niedzielę brałem udział w zawodach tri w Olsztynie na dystansie olimpijskim. Tak jak powyżej napisałem był to mój pierwszy start w zawodach triathlonowych.
Pływanie jakoś poszło (nie utopiłem się :) ). Na rowerze jechało się całkiem, całkiem... ale tylko do momentu gdy ok. 100m (może mniej) przed końcem tego etapu i przed nawrotką na kolejną pętlę (na zjeździe z górki, w rejonie progów spowalniających, gdzie trzeba było przejeżdżać pomiędzy tymi progami) za wszelką cenę próbował mnie wyprzedzić inny zawodnik (klasyczne wyprzedzanie na tzw. trzeciego w wąskim miejscu) i wyprzedzając zahaczył o mnie w wyniku czego, przy sporej prędkości straciłem równowagę i zaliczyłem upadek. "Koleś" nawet się nie obejrzał tylko pojechał dalej na kolejną pętlę etapu rowerowego (zajeżdżając jeszcze drogę innemu zawodnikowi, z którym pomiędzy tymi progami przejeżdżaliśmy równolegle). Jakoś się pozbierałem i dojechałem do T2. Zawody ukończyłem. Efekt upadku: liczne otarcia i stłuczenia ciała (na szczęście nic poważnego sobie nie uszkodziłem!), zniszczony strój startowy i uszkodzony rower. Fajny bilans jak na pierwsze zawody tri (i raczej ostatnie - szkoda zdrowia i kasy żeby mieć do czynienia z takimi dupkami... Na pewno takim manewrem zapewnił sobie zamiast 152, 150 miejsce i może się cieszyć z sukcesu!) !!!

Niestety nie byłem w stanie zauważyć nr startowego tego zawodnika. Pomimo, że wypadek miał miejsce przed samymi trybunami nikt nic nie widział (być może organizator pomoże coś ustalić, chociaż na miejscu się nie udało więc teraz będzie raczej trudniej)...

Jeżeli ten Pan (rower czasowy i kask aero - kolory biało - czerwone) - sprawca tego zdarzenia, czyta to forum - to chciałbym mu "podziękować" za zepsucie mi zdrowia, sprzętu, debiutu, przymusowego wykluczenia z kolejnych zawodów (w najbliższy weekend) i życzyć powodzenia w gonitwie za zdrowym rozsądkiem - bo tego na pewno mu brakuje!!!

Brałem udział w wielu zawodach biegowych i zawsze po ich ukończeniu miałem fajny nastrój i byłem pozytywnie naładowany energią choć zmęczony. Tym razem czułem tylko zdenerwowanie i złość...
Mimo wszystko na tych zawodach i jeszcze wcześniej w trakcie żmudnych przygotowań spotkałem dużo pozytywnych i fajnych ludzi!!! Pozdrawiam ich wszystkich i życzę sukcesów (oraz szczęścia w unikaniu takich zawodników)!!!
lukalew

Re: Niesportowe zachowanie na zawodach...

Postprzez kajet » 29-05-2018, 08:31

Kojarzę Cię, wymieniliśmy po kilka zdań w strefie finiszera i w szatni. Nie wiedziałem, że to debiut. Nie zniechęcaj się, takie wypadki naprawdę należą do rzadkości. W dodatku w Olsztynie nie było peletonów, jakie nieraz się widuje na zawodach (które to peletony stwarzają ryzyko czołówki i nie tylko). Miałeś dużego pecha.
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez Bartek » 29-05-2018, 08:38

niefart i tyle. nie zniechęcaj się, to naprawdę fajny sport. a gość jeszcze raz zrobi taki numer i zostanie wykluczony przez całą społeczność...
nindża nie może być mientka :D
5 km 28.40
Sprint Habdzin 1.35.10
Olimp 5150Warsaw 2.58.26
1/4 GIT Piaseczno 3.30.23 (ale po T2 1.50 :D)
Bartek

Postprzez KamilN » 29-05-2018, 11:03

kajet napisał(a):Kojarzę Cię, wymieniliśmy po kilka zdań w strefie finiszera i w szatni. Nie wiedziałem, że to debiut. Nie zniechęcaj się, takie wypadki naprawdę należą do rzadkości. W dodatku w Olsztynie nie było peletonów, jakie nieraz się widuje na zawodach (które to peletony stwarzają ryzyko czołówki i nie tylko). Miałeś dużego pecha.

Wypatrywałem Ciebie w strefie finishera, bo Mateusz chciał zobaczyć nasze zdjęcie, nie wiem co ma za fetysz na spoconych samców =)) ale się nie udało ;)
Bezmyślność czasem się pojawia, mnie z walki o mały włos nie wyeliminowałaby głupota widza i ciecia z zabezpieczenia, który puścił przez przejście typka, który turlał się rowerem w poprzek przejścia dla pieszych na wysokości stacji Lotos. Typ na środku drogi, po mojej prawej wyprzedzany zawodnik i szybka kalkulacja co robić żeby było dobrze, bo na liczniku >50km/h.
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
KamilN

Postprzez fosforus » 29-05-2018, 11:09

Dokładnie, nie zniechęcaj się. Takich dupków jest mały promil a ty miałeś nieszczęście na takiego trafić. Jest w triathlonie trochę bufonady ale w trakcie zawodów tego nie czuć.
nie ścigam się
fosforus

Postprzez lola » 29-05-2018, 12:37

Jak Ci sie chce, to przejrzyj foty z zawodow - moze go znajdziesz, a pozniej to juz do orga.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
lola

Postprzez arthuroo » 29-05-2018, 13:38

Piraci byli i będą i nie zamierzam ich bronić.

Ale spojrzymy na to z innej perspektywy.
Triathloniści nie są wybornymi rowerzystami. Uwielbiamy szybką jazdę, ale głównie non-drafting, gładki asfalt, i dużo prostych.
A technika - ręce opadają.
Potrenuj trochę na mtb w lesie jak masz możliwość SPD, wybieraj trudny teren i balansuj ciałem, a następnym razem on wyleci. Skoro wypadek wydarzył się na nawrocie, intuicja podpowiada, że ten kto jedzie szybciej powinien być bardziej poszkodowanym - prawo fizyki i siły odśrodkowej. Nawet jeżeli było to na dojeździe...
No i oczywiście nikt z orgów tego nie widział.... Też podejrzane....

Jeszcze raz, nie podważam Twojej wersji, a z chamstwem drogowym walczę. Ale zawsze warto na krytykę spojrzeć z dwóch stron. Również z perspektywy samooceny - co my robimy, żeby samemu sobie zagwarantować bezpieczeństwo podczas zawodów.

PS. Mam również swoje przykre doświadczenia, stąd mój wpis.
arthuroo

Postprzez lukalew » 29-05-2018, 18:16

Dzięki za słowa wsparcia!
To była prosta. Ok. 100m przed nawrotem (łukiem). Tam po prostu nie było miejsca na wyprzedzanie...
lukalew

Postprzez m_kempa » 18-06-2018, 13:25

witam
nie zamierzam nikogo bronić, ale może trzeba trochę luźniej spojrzeć na gościa, może naprawdę był święcie przekonany, że zdąży i się zmieści; mimo że o medale większość z nas nie walczy tylko z samym sobą to jednak jest to wyścig i człowiek stara się wygrać z drugim człowiekiem; sam dwa razy na zawodach myślałem, że się zmieszczę (akurat nie na dohamowaniu) i w efekcie się poobijałem, tylko siebie (analiza sytuacji, wnioski na przyszłość i dalej); zawodów biegowych z jazdą na rowerze (zwłaszcza mtb) nie można porównywać (inna kategoria niebezpieczeństwa), co najwyżej skurcz może złapać, a kolarstwo bywa naprawdę niebezpieczne; a jak spłukałeś się na fajny strój i rower, to faktycznie trochę szkoda :(( , ale na pewno za rok będziesz szybszy i na lepszym sprzęcie;
m_kempa

Postprzez Mirxomel » 20-06-2018, 13:24

Nie zniechęcaj się. Bardzo nieodpowiednie zachowanie tego zawodnika. Miejmy nadzieję, że to się będzie rzadko zdarzało.Powodzenia ;;)
Mirxomel

Postprzez elekt20 » 04-07-2018, 22:36

Ja również mam za sobą pierwszy start i mam same pozytywne doznania po swoim starcie same miłe i uprzejme osoby spotkałem na swojej drodze. Nawet podczas trwania biegu spytałem się pana którego mijałem czy daleko jeszcze bo nie mam zegarka ani niczego co by mi mierzyło dystans odpowiedział mi chociaż wcale nie musial . Nie zdziwił bym się gdyby ani słowem się nie odezwał w końcu to wybija z rytmu biegowego. Więc moja opinia mega na plus
elekt20

Postprzez MateuszP » 07-07-2018, 21:48

Proszę o ocenę sytuacji.
Jazda w tri, zawody bez draftu. Na trasie obecni są sędziowie na motorach oraz ratownicy na quadach.
Zawodnik po wyprzedzeniu przez wspomniane pojazdy odbija w lewo do środka jezdni i łapie się w ciąg za nimi.
Pojazdy nie zmieniły swojego pasa oraz samej linii jazdy, jechały prościutki, to zawodnik wykonał manewr. Zawodnik nie wyprzedzał akurat innych zawodników.

Moim zdaniem draft oraz stworzenie dodatkowego zagrozenia. Może to drugie przesadzone.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Postprzez kajet » 07-07-2018, 22:19

MateuszP napisał(a):Proszę o ocenę sytuacji.
Jazda w tri, zawody bez draftu. Na trasie obecni są sędziowie na motorach oraz ratownicy na quadach.
Zawodnik po wyprzedzeniu przez wspomniane pojazdy odbija w lewo do środka jezdni i łapie się w ciąg za nimi.
Pojazdy nie zmieniły swojego pasa oraz samej linii jazdy, jechały prościutki, to zawodnik wykonał manewr. Zawodnik nie wyprzedzał akurat innych zawodników.

Moim zdaniem draft oraz stworzenie dodatkowego zagrozenia. Może to drugie przesadzone. Tapatalka

W ogóle nie ma dyskusji.

Regulamin zawodów:

Wszyskich zawodników obowiązuję regulamin imprezy oraz przepisy sportowe PZTri (http://www.triathlon.pl ) z wyłączeniem przepisu dotyczącego draftingu. Pkt. 5.2/IV, VII /c-g , Pkt 5.3.3/I,II oraz obowiązku posiadania licencji zawodniczych czy licencjin jednodniowych.

Przepisy sportowe PZTri punkt 5.2.iii (zatem w części niewyłączonej regulaminem - wyłączone są przepisy wyznaczające wielkość strefy draftu, Bydgoszcz ma własne):

W czasie zawodów bez podciągania:
- podciąganie jest zakazane za innym zawodnikiem lub motocyklem.

Wniosek:
Jeśli manewr wykonał, żeby draftować, a nie np. w celu ominięcia dziury, to wiadomy zawodnik z prawnego punktu widzenia jest parówą większą niż kuśka Petera Northa.
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez MateuszP » 07-07-2018, 22:27

Dziękuję za odpowiedź i że na kolegę Krzysztofa można liczyć w profesjonalnym podejściu do każdego problemu.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Postprzez piotrek_ » 09-07-2018, 07:56

Tak przeglądam wyniki z zawodów i zauważyłem takie coś, co myślicie:
http://wyniki.datasport.pl/results2599/ ... 800179.JPG
piotrek_

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Następna strona

Powrót do Strefa dla początkujacych