kalendarz triathlon

Sprzęt do pływania w zimnej wodzie.

Jesteś tu nowy? Tutaj znajdziesz zasady pisania postów i możesz się przywitać! Dodatkowo jeśli masz jakieś pytania i nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z triathlonem to miejsce jest dla Ciebie.

Sprzęt do pływania w zimnej wodzie.

Postprzez sammurai » 14-10-2018, 22:11

Cześć wszystkim!
Szukam sposobów na pływanie w jeziorze możliwie jak najdłużej, najlepiej cały rok. Myślałem o piance: musi być ciepła! I właściwie tyle. Nie musi być to pianka typowo triathlonowa, pływacka. Pływanie jak najbardziej amatorskie i rekreacyjne. Myślałem o piankach surfingowych czy nurkowych. Doradzicie coś?
sammurai

Re: Sprzęt do pływania w zimnej wodzie.

Postprzez JMK » 25-10-2018, 08:37

Dzień dobry
Jestem tu nowy, jednak chętnie podepnę się do pytania kolegi. Czy może ktoś praktykuje pływanie (prawie) całoroczne? Mieszkam w Krakowie i mamy tu kilka odpowiednich miejsc. Ale dobre rady byłyby mile widziane.
Pozdrawiam
Janek
JMK

Postprzez lehoo » 26-10-2018, 20:39

Jeśli chodzi o pływanie, a nie morsowanie, to nie warto. Szkoda stawów i zatok, które odzywają się później. Pływalem w piance, czepku, skarpetach i rękawicach neoprenowych. Z tego zestawu to rękawice są najgorsze. Mało chronią, a pływanie w nich to jakby wielkie łapy z cieżarkami.
Przerzuciłem się na "dryland swimming" z gumami. Efekt, w zeszłym roku basen raz lub dwa razy w tygodniu.
od marca - w Sierakowie na połówce drugie miejsce w pływaniu w swojej grupie wiekowej. W tym roku raz basen w lutym i trzy razy jezioro w maju - trzeci w pływaniu w grupie wiekowej (kila razy musiałem zatrzymać się, aby poprawić zamały czepek), różnica czasowa mniej niż minuta.
lehoo

Postprzez sammurai » 29-10-2018, 22:34

Dzięki za odpowiedzi i rozbujanie tematu!
Właśnie chcę pływać żeby oszczędzić stawy - w porównaniu do biegania. Basen daleko a akwen otwarty mam pod nosem i kusi. Liczyłem na niejako połączenie morsowania, bo zawsze tam trochę wody wleci - żeby się hartować plus nie za długi trening pływacki. Dzięki za ostrzeżenia, bo z zatokami u mnie słabo.
Zastanawiam się nad np taką pianką nurkową:
https://www.decathlon.pl/po-suchy-scd-5 ... 93007.html
z tym że rozpinanie z tyłu wiec wydaje się że woda bardziej wleci. Choć opinie na stronie ok. Albo taka pianka surf:
https://surfmix.com/pianka_ion_wetsuits ... 017-p12407
Potrzebne jeszcze buty i rękawice. Ciekaw jestem która lepsza?
Z własnych doświadczeń mogę napisać ze pływałem w takiej:
https://www.decathlon.pl/pianka-surf-10 ... 29505.html
na teraz za zimna (kilkanaście stopni w dzień, kilka w nocy - temp. powietrza), szczególnie że przez zamek, koło szyi wlewa się woda. Rękawy i nogi też nieszczelne, ale to mniejszy problem, można spiąć paskami (kupić osobno).
Z chęcią bym spróbował pływać jak najdłużej.
sammurai

Postprzez lehoo » 30-10-2018, 09:25

Ja mam podobnie z dostępem do basenu i do tego ograniczenia czasowe. Jak widzę to jednak chcesz spróbować pływanie w zimnej wodzie. Pianki, które wymieniasz są półsuche, czyli trochę wody nabiorą. Ja jako surfer i kitesurfer ( chyba już były) mam cały przekrój pianek od mokrych pólsuchych i suchych. Pianka to nie problem, pływalem na deskach cały rok. Dalej twierdzę,, że największm problemem są rękawice i ochrona zatok. Do tego dochodzi dziwna pozycja w wodzie.
Jeśli chcesz to u mnie w szafie wisi pianka sucha ( z zamkiem w poprzek - firmy Neil Pride) i mogę ją odsprzedać za rozsądną cenę. Jeśli jesteś zainteresowany wyślij wiadomość prywatną do mnie.
lehoo

Postprzez sammurai » 04-11-2018, 22:43

Po ile minut trwał Twój trening i po jakim czasie odezwały się stawy i zatoki? Można by to skrócić, w moim przypadku, nawet do pół godziny. Co do rękawic, miałem podobny problem ze skarpetami, ścisnąłem je paskiem, było lepiej. Woda przestała wpływać. Ciekawe czy w kwestii rękawic tez mogło by pomóc. Rozumiem że grubość tych pianek, szczelność mogła by być ok? Albo też inaczej, do jakiej temperatury wody czy powietrza uważasz że można bezkarnie (dla stawów i zatok) pływać? Rozumiem że wg. Ciebie takie pływanie atutów morsowania nie ma. Zaraz napiszę wiadomość prywatną.
sammurai

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Strefa dla początkujacych