kalendarz triathlon

Kilka słów do początkujących-triathlon i duathlon może bardzo mało kosztować

Jesteś tu nowy? Tutaj znajdziesz zasady pisania postów i możesz się przywitać! Dodatkowo jeśli masz jakieś pytania i nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z triathlonem to miejsce jest dla Ciebie.

Re: Kilka słów do początkujących-triathlon i duathlon może bardzo mało kosztować

Postprzez karolman » 10-04-2019, 14:35

chłopaki a z tym goleniem nóg to taka ściema czy Wy na serio? z 10 W zaoszczędzę na nodze :D ?
karolman

Re: Kilka słów do początkujących-triathlon i duathlon może bardzo mało kosztować

Postprzez qbs » 10-04-2019, 15:07

https://elkapitano.pl/2017/08/23/pimp-my-aero/

jak ktoś jest owłosiony jak Chewbacca to pewnie ma sens :))

ja i tak zakładam kompresy na łydki to większość nogi jest oreo :D
qbs

Postprzez robertino » 10-04-2019, 15:22

karolman napisał(a):chłopaki a z tym goleniem nóg to taka ściema czy Wy na serio? z 10 W zaoszczędzę na nodze :D ?

serio, jak zaszorujesz o asfalt, to wygenerowana energia przy ogolonej nodze jest o 10W większa :p

ja nie golę, choć u mnie włos mizerny na ciele, jakoś mało testosteronu mi się chyba dostało w genach :) więc pewnie i tak by to nic nie dało
robertino

Postprzez karolman » 10-04-2019, 15:31

no dobra czyli będzie golenie przed startem :ymdevil: przekonaliście mnie
karolman

Postprzez karolman » 10-04-2019, 18:10

Wracając do tematu to powstała trochę taka gównoburza. Jeśli ktoś ma środki i bawią go gadżety dlaczego miałby pozbawiać się przyjemności kupowania? Po to wymyślono walutę, by z niej korzystać.
Wracając do sprzętu to mogę powiedzieć jedno: jest on ważny i sporo daje, jednak tylko wtedy, gdy zmiana sprzętu będzie poparta konkretnym treningiem. A piszę to wyłącznie opierając się na własnym przykładzie, gdzie zmiana z alu na karbon wniosła trochę więcej jakości i poprawę osiągów. Nie piszę wyników, bo te wyjdą na zawodach. Natomiast widzę różnicę w jeździe na dobrym i gorszym sprzęcie. Porównanie być może nie jest miarodajne, ponieważ dotyczy przesiadki z szosy alu na kozę karbon, ale ja to odczuwam w komforcie i osiągach treningowych.
I powiedzmy sobie szczerze, każdy z nas jest trochę gadżeciarzem i lubi nowości. I kiedy na treningu widzisz wyższe waty to myślisz sobie "eh ten stożek to jednak daje do prędkości". I na tym polega zabawa :D
karolman

Postprzez niemaniemoge » 11-04-2019, 11:38

karolman napisał(a):no dobra czyli będzie golenie przed startem :ymdevil: przekonaliście mnie

chyba mylicie środek z celem. nogi golę głównie dla prewencji zapalenia mieszków włosowych przy masażach o częstotliwości 1x na tydzień. Nawet jeśli tylko biegam. Aero sreo ;) o smoku sie nie wypowiadam bo i w ramach #retrotri jeździłem i jeżdżę na rowerze z dekady jak też mam porządną carbo maszynę. A czy jestem reklamowany - to już zostawiam ocenia Państwa ;)
mkon
niemaniemoge

Postprzez Czeskom » 11-04-2019, 11:50

No i chyba nie bez znaczenia jest to co dzieje sie po ew. szlifie
Czeskom

Postprzez kajet » 11-04-2019, 12:27

Czeskom napisał(a):No i chyba nie bez znaczenia jest to co dzieje sie po ew. szlifie

Dokładnie - pogięty hak, obręcze, porysowana rama, buty do wymiany...
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez Willi » 12-04-2019, 12:31

niemaniemoge napisał(a):nogi golę głównie dla prewencji zapalenia mieszków włosowych przy masażach o częstotliwości 1x na tydzień.

tam zapalenie mieszków, to boli po prostu wystarczy ból masarzu-mi.
Willi

Postprzez Willi » 12-04-2019, 13:03

A tak wracając do wątku..
Adam napisał(a):Kiedy byliśmy 17 letnimi zawodnikami potrafiliśmy od dolnej części Karpacza wjeżdzać na Orlinek 4 razy pod rząd podczas ferii zimowych czyli w okresie kiedy jeszcze nie budowaliśmy zbyt intensywnie formy.Nie pamiętam ile tam jest km i jakie jest nachylenie,trzeba byłoby zapytać Czesia Langa :lol:

oj Adam Adam także bym robił ludzi na rowerach z lat 80, mam waganta leży u rodziców kiedyś go odpicuje i pojadę na zawody....ale jeszcze czeka mnie parę lat pracy (-|
Willi

Postprzez Willi » 15-04-2019, 18:22

Karol specjalnie dla Ciebie :D
Załączniki
3388BC82-B326-4389-8B33-8FF9835B6141.jpeg
Willi

Postprzez karolman » 15-04-2019, 19:27

Willi napisał(a):Karol specjalnie dla Ciebie :D

może być mało :D :D
karolman

Postprzez Ariel » 17-04-2019, 08:40

No dobra temat przeczytany, w większości uważam że topić bez sensu ale swoje grosze dodam
Jak ktoś ma kasę i chce ją wydać niech wydaje - lepiej dla wszystkich bo więcej ludzi - więcej kasy w sporcie, ciekawiej, więcej kasy dla orgow lepsza organizacja itd.
Niech każdy jeździ na czym ma ochotę, Mkon nie raz na swoim retro objechał pełne koła i karbony więc można ale nie trzeba

Co do nóg - gole bo fizjo kazała :-) pomijając zapalenie włosków itd to po szlifie zacząłem golić

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ariel

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Strefa dla początkujacych