kalendarz triathlon

Przeprosiny dla początkujących i nie tylko

Jesteś tu nowy? Tutaj znajdziesz zasady pisania postów i możesz się przywitać! Dodatkowo jeśli masz jakieś pytania i nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z triathlonem to miejsce jest dla Ciebie.

Przeprosiny dla początkujących i nie tylko

Postprzez Adam » 12-04-2019, 17:42

Widzę że mój temat:"Kilka słów do początkujących-triathlon i duathlon może bardzo mało kosztować" wywołał małą burzę i poszedł nie w tą stronę co miał.Miał pójść bardziej w stronę treningu a poszedł bardziej w stronę sprzętu.
Nie chciałem tutaj nikogo urazić.Każdy kto chociaż trochę trenuje jest z punktu widzenia przeciętnego człowieka przynajmniej małym smokiem(sam nigdy nie byłem jakimś nadzwyczajnym zawodnikiem).A widać to bardzo wyraźnie ponieważ wydolność zawodników zajmujących ostatnie miejsca na zawodach jest dużo,dużo wyższa od wydolności nie trenującego ponad przeciętnego 20-latka.Mógł bym tutaj znowu przytoczyć opowieść o pewnym nauczycielu w.f.-u i młodzieży z ZSRR ale nie chce mi się rozpisywać i pewnie mało kogo to by obchodziło.
W każdym bądź razie życzę wszystkim powodzenia.
Dyst.olimp.bez draftingu-2:00:35-rower z lat 80-tych
Rower-40km dyst.olimp.bez draftingu-59:15 rower z lat 80-tych
Mistrz Polski ale tylko w kat.wiek.
Adam

Re: Przeprosiny dla początkujących i nie tylko

Postprzez kajet » 12-04-2019, 19:59

Daj spokój, to jeden z najciekawszych tematów na forum ostatnio! Nie ma za co przepraszać, a różnice zdań zawsze będą - im więcej tym lepiej :))
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez Willi » 12-04-2019, 20:01

Ty nam się tutaj @Adam nie obrażaj, tylko jako były kolarz podpowiedz jak robić dobre kolarskie treningi. Jak taki 40 latek kanapowiec ma się ukierunkować w treningu, jak budować podstawy czy długie wyjeżdżania, czy krótkie mocne interwały. Zawsze fajnie jak ktoś popatrzy na dzienniki i trochę podpowie ;)
Willi

Postprzez Adam » 17-04-2019, 18:18

Willi napisał(a):Ty nam się tutaj @Adam nie obrażaj, tylko jako były kolarz podpowiedz jak robić dobre kolarskie treningi. Jak taki 40 latek kanapowiec ma się ukierunkować w treningu, jak budować podstawy czy długie wyjeżdżania, czy krótkie mocne interwały. Zawsze fajnie jak ktoś popatrzy na dzienniki i trochę podpowie ;)

Poruszenie takiego tematu na forum może być mało owocne.Musiałbym najpierw dobrze Cię o wiele rzeczy wypytać a potem jeszcze się z Tobą przejechać najlepiej podczas startu.Kwestie związane z psychologią które powszechnie są zapominane także mają duże znaczenie a to wydaje mi się jeszcze obszerniejsze.Jak widać po ilości moich wejść na forum nie mam na to za dużo czasu więc poważniejsze przekazywanie informacji nie wchodzi w grę.To nie jest takie proste że można to ująć w kilku czy kilkunastu zdaniach ponieważ każdy jest inny,inne umiejętności świadomie lub nieświadomie wytrenował i do innych startów się przygotowuje.Poza tym mało jest trenerów których wiedzy można do końca ufać ale jest wielu których warto traktować jako konsultantów.

Bardzo ogólnikowo rzecz ujmując:Wydaje mi się że jeżeli ktoś chce osiągnąć jak najwyższe swoje szczyty to jego trening musi być jak najbardziej zbliżony do potrzeb najważniejszych startów.Sam wiele razy a także wielu zawodników których znałem trenowaliśmy niepotrzebne elementy kosztem potrzebnych elementów.Trzeba być bardzo spostrzegawczy aby jak najlepiej wyłapać to co jest potrzebne a co nie.Efektywny trening jest sztuką skupienia się na ważnych szczegółach ponieważ po latach suma tych szczegółów powoduje wyraźniejsze zmiany.

Wiem,to strasznie skrótowe podejście ale muszę lecieć.
Dyst.olimp.bez draftingu-2:00:35-rower z lat 80-tych
Rower-40km dyst.olimp.bez draftingu-59:15 rower z lat 80-tych
Mistrz Polski ale tylko w kat.wiek.
Adam

Postprzez activus » 14-05-2019, 11:46

Nie ma za co przepraszać! Wpis był ciekawy, a nad użytkownikami i ich interpretacją nie zapanujesz ;)
Pozdrawiam serdecznie
activus

Postprzez Lanaks » 15-05-2019, 02:58

Hejka wam wszystkim
Lanaks

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Strefa dla początkujacych