kalendarz triathlon

Trainer road - podstawy

Jesteś tu nowy? Tutaj znajdziesz zasady pisania postów i możesz się przywitać! Dodatkowo jeśli masz jakieś pytania i nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z triathlonem to miejsce jest dla Ciebie.

Trainer road - podstawy

Postprzez Talon » 19-05-2019, 14:26

Części wszystkim,
Zakładam temat odnośnie podstaw dot. TR, bo pozostałe gdzieś są już daleko zakopane (w wyszukiwarce ciężko było znaleźć).

Otóż pierwsze dwa pytanka ode mnie.

Czy do kalaendarza poza rowerem przenoszą się Wam inne aktywności? Widzę ze z automatu nie przeniosło mi garminowskiwgo biegani (rower jest nawet outdoor). Jak to zrobić, czy po prostu olewacie?

Pytanie nr 2., oczywiście obudziłem się z ręka w nocniku i do gdynii zostało już tylko 12 tyg.
Jak skracacie z własnego doświadczenia te plany? Tak, czytałem w TR, ze polecają zrobić cała cześć base, później zacząć build i ostatnie dwa lub tydzień specialty.
Jak to wyglada na żywym organizmie, jak robiliście? Ja trenuje od jakiegoś czasu samemu i zastanawiam się czy właśnie nie pominąć base, a przejść do build?

Dzięki pozdr
Talon

Re: Trainer road - podstawy

Postprzez kajet » 19-05-2019, 15:30

Ad. 1 - inne treningi się same nie przenoszą, ale wkrótce mają się przenosić (pewnie ze stravy). Podobno mechanizm już działa i ściągają historyczne treningi (co trwa ze względu na ograniczenia API). Jeszcze ich nie widać.

Ad. 2 - sprint czy połówka?
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez Talon » 20-05-2019, 17:46

Połówka :)
Talon

Postprzez kajet » 21-05-2019, 12:41

Nie testowałem na żywym organizmie, ale biorąc pod uwagę fakt, że w Base także masz treningi na intensywności startowej (+zakładki), w sumie nie widzę powodów, żeby tę bazę pomijać... to jest specyficzna baza.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez Talon » 24-05-2019, 17:42

Tez zauważyłem, ze base tu jest dość specyficzne i mocne. Dlatego tez, jadę z base od początku do końca, później build, a ostatnie dwa tyg/ lub jeden przed startem zamienię na specialty.
Ciekawe jest opinii ogolnie osób na temat trainer road - objętość 9treningow normalnie byla sporym wyzwaniem. Tu rzuciłem się na program mid co oznacza 11 treningow. (Z reguły widziałem plany właśnie poukładane na 9treningow)

Zastanawiam się czy to nie będzie juz przesadny „hardcore” szczególnie w sytuacji jakichś zobowiązań weekendowych. Zastanawiam się tez jak to ugryźć w przypadku, ew startów kontrolnych - obawiam się ze jeżeli np Warszawa będzie już w czasie 4tyg base (olimpijka) to jednak nie moge poleciec zwykłym planem, bo bym tam zszedł, a raczej wykorzystać np plan z fitzgeralda.

Ktoś jakieś przemyślenia? Nie wierze, ze nikt nie kombinował.
Talon

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Strefa dla początkujacych