kalendarz triathlon

bieg do, od belki w butach czy bez ?

Jesteś tu nowy? Tutaj znajdziesz zasady pisania postów i możesz się przywitać! Dodatkowo jeśli masz jakieś pytania i nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z triathlonem to miejsce jest dla Ciebie.

bieg do, od belki w butach czy bez ?

Postprzez nunstorm » 20-07-2019, 16:23

Jestem po swoim pierwszym stracie. Enea Bydgoszcz dystans 1/4. Wszystko szło zgodnie z planem, poza bieganiem z rowerem do belki.
Pierwszą zmianę zrobiłem biegnąc z butami w reku. Widziałem tak robili startujący z białej fali. Więc też tak zrobiłem jednak opieranie roweru, gdzieś przed belka ubieranie botów jakoś mi nie szło.Kolejna zmianę robiłem biegnąc w butach do T2. Bloki TIME kiepskie do biegania strasznie naciągają łydkę trochę miałem strach w nich biegać, na szczęście nic się nie stało. Jakie macie sposoby na bieganie w butach szosowych. Czy zostaje tylko zakup botów do triatlonu.Bo nie wyobrażam sobie zapinania moich botów w czasie jazdy.
Za dwa tygodnie mam "start A" w Chełmży dystans 1/4.
Zakup butów to chyba już na przyszły sezon, jakie polecacie ? w kwocie powiedzmy do 600 zł

Tak to wyglądało w Bydgoszczy.
Miedzy czasy.png

czasy.png

W miarę kontrolowałem swoje poczynania :) jak wspomniałem według założeń mocy i tempa.Najbardziej zagubiony bylem w strefie zmian, to niestety można wyćwiczyć tylko na zawodach.

Pozdrawiam Wojt
1/4 IM 2:15:00 - Bydgoszcz 2019
1/4 IM 2:20:18 - Chełmża 2019
https://enduhub.com/pl/Wojtek_Rz/
nunstorm

Re: bieg do, od belki w butach czy bez ?

Postprzez Czeskom » 20-07-2019, 18:16

Po pierwsze wielkie gratulacje debiutu!!
Większość nigdy nie osiągnie takiego wyniku na 1/4.

Co do strefy; ja jak jeździłem w butach mtb to w nich biegałem, ale w innych nie polecam; wolno i niebezpiecznie.
Nie wiem jakie masz buty szosowe, niektóre modele nadają sie do wkładania w trakcie jazdy.
Jak nie, to zostaje Ci noszenie butów w rekach i kładzenie roweru na ziemi. Ew. przypinanie jednego na gumce, drugi w ręku; wtedy mozesz najpierw włożyć tego z ręki, potem wkładasz stopę w tego zamocowanego i ruszasz, a dopinasz go w trakcie jazdy.

Jak chodzi o nowe to dla mnie najlepszy stosunek jakosci do ceny maja: https://wertykal.com/pl/p/Buty-triathlo ... biale/4486 sluza mi 4. sezon i jestem bardzo zadowolony.
Czeskom

Postprzez kajet » 20-07-2019, 20:05

Pożycz od kogoś buty do trajlonu. Nie wiem, jakie są te Twoje buty szosowe - ja zapinałem na rowerze buty szosowe nietrajlonowe, takie najtańsze - Shimano na rzepy. Pamiętaj, że możesz jechać kawałek z nogami na butach, zanim znajdziesz miejsce (np. niewielki zjazd) lepsze niż okolice T1. To samo przed T2 - nawet kilkaset metrów jedziesz z nogami na butach.

Wynik naprawdę arcyzacny jak na debiut, nawet biorąc poprawkę na krótszy o te 4 czy 5 km rower. Miejsce (na ponad 1000 zawodników zapewne) mówi zresztą samo za siebie.

Ostatnia rzecz. Zmiany można wyćwiczyć nie tylko na zawodach - od 4 lat zamierzam sobie przetrenować T1 i T2 ;)
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez nunstorm » 21-07-2019, 10:55

Wielkie dzięki za gratulacje !!!
Oraz za wybicie mi z głowy 1/2 IM na debiut teraz wiem ze bym się zajechał ;). W przyszłym sezonie chyba tez wezmę 2 x 1/4.
Do dłuższych wyścigów nabrałem respektu, z osobna to wszystko jest do ogarnięcia ale na raz to już inna inszość.
A odnośnie butów to mam szosowe sidi kaos z boa i klamra ala zip. O ile kręcenie boa jest możliwe to trafienie tym paskiem w czasie jazdy może skończyć się gleba. W Chełmży rower oprę gdzieś przed belką i będę ubierał buty.Trochę za mało czasu żeby przyzwyczaić nogę do nowych, i nauczyć się startować i wyskakiwać z butów.Odłożę to na przyszły sezon :)

Pozdrawiam wojt
nunstorm

Postprzez nunstorm » 10-08-2019, 07:50

Chełmża Lotto Energy 1/4 IM
Wystartowałem w moich butach szosowych dobieg do belki na bosaka buty w reku, rower na bilbordy i zabawa z piepsz... paskami zip. powrót już w butach po bruku. Zmiany jakoś mi nie idą w T2 zakładając skarpety łapały mnie przykurcze przywodzicieli lewego i prawego. Dobrze ze w biegu się nie odzywały, za to czwórki na 7 km zaczęły dawać o sobie znać i nie pozwoliły na mocniejszy finisz. Starałem się utrzymywać tempo progowe wypracowane na treningach. 4.25 min/km.
Z występu jestem bardzo zadowolony, udało się ukończyć w wypracowanych tempach bez kontuzji i świetnie się bawić. Ogólnie rower Wypadł mi najlepiej, najwięcej czasu do dorobieniach zostaje chyba w T1 T2.

Chełmżą wynik.png

Ps 1 Czy to prawda ze rower triatlonowy poza tym ze jest szybszy. Bardziej oszczędza czwórki ? W mojej szosie Giant TCR advanced 2 siodełka bardziej już nie przesunę do przodu sztycy tez nie wymienia Giant variant.
Pytam bo o ile 1/4 IM jakoś ogarniam to bieg na 1/2 IM w trybie startowym może być bolesny.
PS 2 Miał to być ostatni start ale w okolicy jest jeszcze Przechlewo i Malbork tak się :-? gdzie by tu się sprawdzić. co polecacie ?
nunstorm

Postprzez Willi » 10-08-2019, 19:31

Gratulacje czas zacny jak na początki jedna i druga impreza fajne polecam!
Willi

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Strefa dla początkujacych