kalendarz triathlon

Pierwszy triathlon zdobyty!!!!

Jesteś tu nowy? Tutaj znajdziesz zasady pisania postów i możesz się przywitać! Dodatkowo jeśli masz jakieś pytania i nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z triathlonem to miejsce jest dla Ciebie.

Pierwszy triathlon zdobyty!!!!

Postprzez responder006 » 05-08-2019, 05:54

Witam ....jak w tytule, wczoraj zrobiłem swój pierwszy triathlon, Kórnik 1/8 IM.....nie byłem ostatni i to już podwójna satysfakcja...bardzo pomógł mi pożyczony rower szosowy, konkretna szosówka, na której pojechałem ten dystans o jakieś nawet 15 min szybciej niż na moim góralu...ogólne wrażenie z tri?? chyba połknąlem bakcyla i pierwszym zakupem będzie rower szosowy, tak za około 5 tys.....dobry okres na zakup to po sezonie...czyli kiedy?? połowa września?? początek października??? ..będę miał więcej pytań o dobór roweru ale wpierw chce poczytać o rowerach żeby mieć podstawową wiedzę. Pozdrawiam i miłego poniedziałku :)
responder006

Re: Pierwszy triathlon zdobyty!!!!

Postprzez robertino » 05-08-2019, 09:29

responder006 napisał(a):Witam ....jak w tytule, wczoraj zrobiłem swój pierwszy triathlon, Kórnik 1/8 IM.....nie byłem ostatni i to już podwójna satysfakcja...bardzo pomógł mi pożyczony rower szosowy, konkretna szosówka, na której pojechałem ten dystans o jakieś nawet 15 min szybciej niż na moim góralu...ogólne wrażenie z tri?? chyba połknąlem bakcyla i pierwszym zakupem będzie rower szosowy, tak za około 5 tys.....dobry okres na zakup to po sezonie...czyli kiedy?? połowa września?? początek października??? ..będę miał więcej pytań o dobór roweru ale wpierw chce poczytać o rowerach żeby mieć podstawową wiedzę. Pozdrawiam i miłego poniedziałku :)

gratulacje! :)
5tyś. to już niezła kwota. Musisz się zastanowić przede wszystkim jaki typ roweru chcesz. Tzn. szosa, czy TT. Zależy w czym chcesz jeździć i na czym skupić. Bo jak stricte tri, raczej po płaskim (w sensie nie w górach), to większość zawodów w PL jest bez draftu, więc rower TT lepiej się sprawdzi. 5tyś. na nówkę Ci nie wystarczy, ale używanego coś można już kupić fajnego. A z tymi okazjami to różnie bywa. Niekoniecznie trzeba czekać do października. Ja już zacząłbym się rozglądać. Swój kupiłem w lipcu, kolega Maciej z NT sprzedawał akurat i skorzystałem :) Też często jak ktoś kupuje sobie nowy rower, to raczej, żeby na nim jeszcze wystartować i nie robi tego w październiku, żeby pół roku katować go na trenażerze. Szukaj, a na pewno znajdziesz.
Jakbyś chciał nówkę, to faktycznie zostaje Ci szosa i dobrze zaczekać do września, bo zaczną się przeceny.
robertino

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Strefa dla początkujacych