kalendarz triathlon

Pierwsza szosa triathlon

Jesteś tu nowy? Tutaj znajdziesz zasady pisania postów i możesz się przywitać! Dodatkowo jeśli masz jakieś pytania i nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z triathlonem to miejsce jest dla Ciebie.

Pierwsza szosa triathlon

Postprzez dypek » 06-09-2019, 09:10

Cześć
Zawracam się z pytaniem do nieco bardziej doświadczonych. Debiut w tri mam już za sobą i w przyszłym roku chciałbym troszkę się temu poświęcić (1/4 i olimpijki). Do tej pory nie miałem styczności z rowerami szosowymi (z jazdą na rowerze owszem, ale nigdy na szosowym).
Czy dobrym pomysłem w tym przypadku będzie zakup roweru triathlonowego (takiego powiedzmy do 4-5 tys. zł), tj. czy nie będzie to dla mnie trochę zbyt skomplikowane w użytkowaniu? Jak sądzicie? Ze sportem w życiu miałem bardzo dużo wspólnego, więc nie jestem osobą, która pcha się w triathlon "z kanapy" (jeżeli to cokolwiek zmienia w tym temacie).
dypek

Re: Pierwsza szosa triathlon

Postprzez lola » 09-09-2019, 10:53

Chcesz kupic rower szosowy czy stricte triathlonowy (czasowy) ? Bo to jednak rozne pojecia. A te roznice powoduja np., ze na rowerze triathlonowym nie wystartujesz w olimpijce i wiekszosci zawodow z draftem.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
lola

Postprzez dypek » 10-09-2019, 13:15

Pytanie było o rower triathlonowy. Dlaczego nie wystartuję na nim na olimpijce?
dypek

Postprzez lola » 10-09-2019, 13:19

Na dystansie olimpijskim (i szerzej - w zawodach z draftingiem) zazwyczaj jest zakaz rowerow czasowych i lemondek.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
lola

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Strefa dla początkujacych