kalendarz triathlon

Sprint w Suszu - pytania początkującego

Jesteś tu nowy? Tutaj znajdziesz zasady pisania postów i możesz się przywitać! Dodatkowo jeśli masz jakieś pytania i nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z triathlonem to miejsce jest dla Ciebie.

Sprint w Suszu - pytania początkującego

Postprzez toms » 26-05-2012, 22:15

Czesc,

moj pierwszy start w triathlonie zaplanowalem jako sprint w Suszu i bede wdzieczny jezeli ktos moglby odpowiedziec na kilka pytan ktore mnie nurtują:

1. Czy jest sens kupowac piankę na sprint czy wystarczy poplynac w jednoczesciowym stroju traithlonowym ? Tak sobie kombinuje ze w trakcie sprintu nie ma czasu na przebieranie.

2. w którym momencie zaklada sie skarpetki bo slyszalem o butach wpietych w rower no i gdzie skarpety wtedy są?

3. czy na początek na 20km na rowerze jest sens montowac lemondkę ? Czy zwykly "baranek" wystarczy?

Dzieki i pozdrawiam
toms

Postprzez pecio » 26-05-2012, 22:47

1. można spokojnie bez pianki.
2. jedzie się i biegnie bez skarpetek, ich zakładanie na zmęczeniu, na mokre nogi i w pośpiechu nie kończy się dobrze, a już na pewno nie szybko.
3. Lemondka się nie przyda na tak krótkim dystansie, gdzie na dodatek raczej będzie gęsto od zawodników i można sobie spokojnie jechać w grupie. Zdecydowana większość pojedzie na zwykłym baranku. Pamiętaj, że na dystansach z dozwolonym draftingiem można mieć tylko krótkie lemondki.
powodzenia :)
PS przejrzyj forum, jest tu dużo podobnych pytań, postów i tematów
pecio

Postprzez jeglin » 27-05-2012, 06:34

Jak ktoś nie czuje się na siłach wskakiwać na rower, to może założyć skarpetki i buty. Wszystko kwestia przećwiczenia. Ja dopiero zakładam skarpetki na bieg, na sprint to nawet bez, ale nie polecam bez wcześniejszego sprawdzenia na treningu i nie tydzień przed, ale z miesiąc, bo pęcherze nie lubią się szybko goić :).

[ Dodano: 27-05-2012, 07:37 ]
No i wg mnie jak nie używasz lemondki na codzień, to nie ma sensu jej montować na zawody, bo i tak jej nie będziesz używał, albo generowana moc spadnie, ze względu na nie przyzwyczajone mięśnie do pozycji, często zbyt wyimaginowanej.

[ Dodano: 27-05-2012, 07:40 ]
A piankę mogę pożyczyć na start, mam 191 cm wzrostu i 86kg wagi - orca S2 rozmiar 9.
Każda meta to początek nowego wyścigu.
Warsaw Triathlon Team
jeglin

Postprzez Michał321 » 28-05-2012, 12:39

stroje startowe są tylko do jazdy na rowerze i biegu czy można w nim pływać? czy na każdy etap trzeba być inaczej ubrany?
Ukończyć pełen dystans Ironman przed 35:))
Michał321

Postprzez Dark44 » 28-05-2012, 12:57

Poczutaj archiwa forum, większość odpowiedzi tam już jest ;-)
Dark44

Postprzez Marek » 28-05-2012, 13:34

Michał321 napisał(a):stroje startowe są tylko do jazdy na rowerze i biegu czy można w nim pływać? czy na każdy etap trzeba być inaczej ubrany?

Możesz w nim zrobić cały wyścig, łącznie z pływaniem.
Programy żywieniowe dla sportowców, dostosowane do indywidualnych potrzeb: http://www.przyjazny-dietetyk.pl
Kontakt: m.barczewski@przyjazny-dietetyk.pl
Marek

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Strefa dla początkujacych