kalendarz triathlon

Szybka regeneracja

Jesteś tu nowy? Tutaj znajdziesz zasady pisania postów i możesz się przywitać! Dodatkowo jeśli masz jakieś pytania i nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z triathlonem to miejsce jest dla Ciebie.

Re: Szybka regeneracja

Postprzez WRC » 24-04-2013, 12:05

drummer napisał(a): Żona jest zdania, że robię to dla zabawy więc jak już się pobawię to obowiązki domowe czekają i nie specjalnie chce słuchać jaki to ja zmęczony jestem po treningu. Ale może istnieje jakiś inny sposób/magiczny eliksir co pomaga na takie zmęczenie?

Skąd ja to znam, przecież byłeś na relaksie :shock:
WRC

Postprzez Andrzej K. » 24-04-2013, 12:27

Ja ze swojego krótkiego doświadczenia mogę powiedzieć tak, że na początku jak zwiększył sie wolumen treningów było naprawdę cieżko. Po środowych treningach WTT (bieg + basen) potrafiłem być nieżle [CENZURA] i podobno dobrze to ja nie wyglądałem. Na tę chwilę mogę powiedzieć, że jest o wiele lepiej i moim zdaniem dzięki zmianie diety. 6 posiłków dziennie, odp. proporcje białko/węgle/warzywa. Przed i po cięższych treningach BCAA w proszku, do tego odżywka wysokobiałkowa po cięższym dniu przed spaniem. Tych supli staram się stosować jednak umiarkowanie (2 razy w tygodniu), lepiej unikać chemii :)
Czuję teraz, że mam więcej siły, lepsza jest regeneracja zdecydowanie. Oczywiście picie dużo wody, czasami jakieś iso., w trakcie dłuższych treningów na pewno.

A żony to się chyba umówiły z tymi tekstami :) No przecież to hobby, okna możesz umyć
Andrzej K.

Postprzez Scrubby » 24-04-2013, 15:58

1.) Sprawa suplementów. Nie jestem ani lekarzem ani trenerem. Nie będę doradzać w sprawach suplementów. Podaję tylko, co mnie pomogło i nadal pomaga. Jednak "każdy miś ma swój rozumek" i swoje własne ciało o które powinien dbać.
2.) Sprawa żon. Idąc za punktem 1. to każda żona ma swój rozumek i pozostało nam, tylko: a) wciągnąć żonę w wir sportu; b) zmienić podejście żony, ze to nie hobby lecz PASJA.
Uwaga! W wariancie b) pasją musimy obdzielić także życie rodzinne. Ja jeszcze w minionym tygodniu nie wierzyłem, że mogę biegać po lesie a moje dzieciaki będą "rowerować" przede mną i nie padnę. Po dwój wyjazdach nie padłem i zwiększam nieco trasę, bo dzieciaki wydają się być ciut niedojeżdzone ;) To dobra integracja rodzinna o ile dzieciaki nie śmigają na swoich bajkach sporo szybciej niż tato biegnie.
WTT | 5k-21:32 | 10k-47:41 | 21k-1:52:33 | 1/4 IM-2:46:23 | 1/2 IM-... ukończony z kontuzją :(
Scrubby

Postprzez ikarol » 24-04-2013, 18:41

Dużo osób pisze o dodatkowej suplementacji białkiem i BCAA. Ja też po cięższych treningach sięgam po te specyfiki, odżywka białkowa z małym dodatkiem węglowodanów po treningu, a przed snem BCAA. Natomiast podobnie jak Andrzej K. ograniczam maksymalnie ich spożywanie. Wydaje mi się, że bez małej pomocy suplementów przy treningu triathlonowym, gdzie na regenerację nie ma dużo miejsca, można by szybko wpaść w wir przetrenowania i permamentnego zmęczenia.

Zasadniczo staram się wplatać dużo "naturalnego" białka w dietę (migdały, tuńczyk, łosoś, sery itp.).
ikarol

Postprzez MateuszP » 14-01-2014, 11:58

Czy miał ktoś zetknięcie z inną odżywką niż Vitargo? Właściwie wszędzie pojawia się temat jedynie Vitargo. Z kolei polecono mi napój Hot ACTIVLAB. Cena dużo niższa, skład wzbogacony, wartość odżywcza zbliżona.
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Postprzez krisprince » 14-01-2014, 22:43

. Vitargo oryginalne ze Szwecji jest produkowane z ziemniaków i podobno lepsze działanie od zwykłych produktów typu carbo. Jest też dwa razy droższe. Mi jakoś specjalnie nie smakowało i przerzucilem się na napoj typu iso, które też mają sporo carbo + dosypuje Bcaa. Stosowane podczas lub po intensywnym treningu.
krisprince

Postprzez ARTi1888 » 15-01-2014, 10:44

Na noc proponuje 2-3 tabsy ZMA.
ARTi1888

Postprzez drummer » 15-01-2014, 11:47

Ja wypiłem wiadro Vitargo Profesional - działanie na + ale drogi no i ten smak... krochmalu. Dałem sobie spokój. To co mi bardzo podchodziło to odżywka typu CHO-PRO High5 EnergySource 4:1 minusem jest też cena i słaba dostępność (muszę znowu zamówić z wiggla). Teraz jadę głównie na isostar, iso+ z decathlonu lub oshee zero z racji wytopu. Polecam generalnie ten 4:1, bo sam odczułem pozytywne działanie jak i wiele osób i pism się pochlebnie wypowiada o tym specyfiku jak i typie tej odżywki - szybsza regeneracja i teoretycznie większa wytrzymałość podczas samego treningu.
IM Progress:
9:22:21 IM Copenhagen 2014
9:04:34 IM Austria 2015

Read about my madness - https://www.facebook.com/tripodsiadlowski
drummer

Postprzez zdanozdan » 15-01-2014, 12:50

Zanim wydacie kasę - Joe Friel - a trochę się gość zna:

There is some evidence that vitamin and mineral supplements are ineffective and may even be harmful. For example, vitamin E in food has been shown to be an effective antioxidant. But as a supplement several studies have shown no benefits. Here’s another interesting one. Beta carotene when eaten in a carrot has been shown to be quite good for your health. But when the beta carotene is removed from the carrot and taken as a supplement it actually has negative consequences for health in the form of greater risk for heart disease. If you’re taking pills to boost health and perform better you may be accomplishing nothing or even doing harm. You’re much better off getting the micronutrients you need from real food rather than supplements.

Odżywki to wielki nieregulowany biznes. Nawet ten wątek od razu przyciąga spamerów.
zdanozdan

Re: Odp: Szybka regeneracja

Postprzez spietrza » 15-01-2014, 19:30

Jeśli kupisz patrząc na skład wybierzesz dobrze. Bcaa jak najbardziej pomaga, szukaj jak największej dawki aminokwasów. Reszta to dodatki, które tylko przeszkadzają. Jeśli nie chcesz brać przed i po są także takie które aplikujesz do płynu w trakcie treningu np intrabolic.
Co do witaminy E to musisz ją brać do czegoś np przy selenie. Witamina wspomaga w tym przypadku wchłanianie selenu. Sama nic nie da.

Jeśli masz mięśnie i nie chcesz spaść musisz białko wziąść, wystarczy raz na dwa- trzy dni przed snem.
W diecie policz ile białka połykasz i sam będziesz znał swoją częstotliwość brania supp.

Wszystko zależy od twojej diety, ona jest kluczem wyboru.
Idę idę na 2:30 to jest mój cel.
spietrza

Re: Odp: Szybka regeneracja

Postprzez nat » 12-02-2014, 15:19

"Jeśli masz mięśnie i nie chcesz spaść musisz białko wziąść, wystarczy raz na dwa- trzy dni przed snem. "

- nic nie "musisz", bo real food = best food. Suple tylko, gdy nie masz wyboru.
Ścigam się tylko ze sobą - i co roku wygrywam

IM - 9:47
1/2 IM - 4:31
21,1 km - 1:24
10 km - 39,10
nat

Postprzez mathewww » 18-02-2014, 16:26

Z badań wynika że bcaa działa jeszcze glutamina i kreatyna ale przydatność tej ostatniej w sportach wytrzymalosciowych jest dyskusyjne .ją stosuje bcaa z glutamina są takie gotowe mieszanki i dość tanie
Może nie jestem najszybszy może nie jestem najsilniejszy ale zrobię wszytko aby wygrać
mathewww

Postprzez drummer » 18-02-2014, 16:45

Ja od kiedy jestem na diecie niby redukcyjnej, ale z dobrze rozłożonymi proporcjami btw i odpowiednim rozłożeniem względem treningów dużo szybciej się regeneruje mimo małej ilości snu i ujemnego bilansu kalorycznego. Waga spadła, ale jest siła - czego chcieć więcej.
Jest natomiast minus - po przebudzeniu z rana jedyne o czym myślę to szejk proteinowo-owsiankowo-bananowy. Normalnie uzależniłem się :)
Co do Glutaminy i bcaa to białka jak Optimum Gold Whey lub Scitec Nutrition Whey Protein Professional mają już po ~5g BCAA i 4g glutaminy na porcję więc dwie pieczenie na jednym ogniu. A do tego oba mają mega smak czekoladowy.
IM Progress:

drummer

Postprzez mathewww » 18-02-2014, 17:08

Ja osobiście za olimpem nie przepadam co do smaku każdy lubi co innego i nie każdy chce przyjmować białko.Gglutamina i bcaa przyjmuje się przed treningiem ipo można jeszcze na noc
Może nie jestem najszybszy może nie jestem najsilniejszy ale zrobię wszytko aby wygrać
mathewww

Postprzez drummer » 18-02-2014, 17:28

1) Optimum =/= Olimp
2) bcaa i glutamina to nie białko?
IM Progress:

drummer

Re: polecamy

Postprzez xTri pro