kalendarz triathlon

Co chciałbyś wiedzieć o triathlonie ale bałeś się zapytać

Jesteś tu nowy? Tutaj znajdziesz zasady pisania postów i możesz się przywitać! Dodatkowo jeśli masz jakieś pytania i nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z triathlonem to miejsce jest dla Ciebie.

Re: Co chciałbyś wiedzieć o triathlonie ale bałeś się zapyta

Postprzez Dark44 » 28-10-2013, 08:40

garenge napisał(a):Chciałbym wiedzieć jaki kajak najlepiej do quadrathlonu się nadaję i gdzie go wypożyczyć :D

poczytaj trochę o moich "perypetiach" kajakowych w wątkach z quadrathlonu i sprzęt(Sekatex Solo Expedition:-), może Ci to pomoże.
Dark44

Postprzez garenge » 28-10-2013, 08:53

Czytałem i sekatex to turystyk, myślałem o czymś szybszym :P
Można startować na łódkach jednoosobowych stosowanych w wioślarstwie?
garenge

Postprzez Dark44 » 28-10-2013, 10:05

garenge napisał(a):Czytałem i sekatex to turystyk, myślałem o czymś szybszym :P
Można startować na łódkach jednoosobowych stosowanych w wioślarstwie?

Jeśli pływasz wyczynówkami, to w Wolsztynie jest możliwość wypożyczenia takiego kajaka. Jednak nie ma możliwości wypożyczenia innej jedynki, a zwiedziłem kilka wypożyczalni (chociaż kolega miał jakąś jedynkę wypożyczoną, ale to była chyba kogoś).
Co do łódek wioslarskich, to raczej nie dopuszcza się takich. Dopuszczono, natomiast, kanadyjki.

A propos-ten Sekatex jest szybki (fantastycznie trzyma kurs i jest stabilny) i zaawansowany wioślarz może na nim nieźle pociągnąć. Nie dużo wolniej od wyczynówki.
Jest takie porównanie kajaka invincible 520 z Sekatexem ( a mój jest jeszcze lżejszy ok 5kg) ten sam odcinek rzeki, ten sam wioślarz, podobne warunki atm. I na odcinku parudziesięciu kilometrów była znikoma strata sekusia.
Wczoraj na zbiorniku koło Rymanowa(Sieniawa) mocno wiało (na pewno była 3 B;-) i byłem zaskoczony jak ładnie tnie fale i pomyka bez utraty prędkości. Jak poprawię technikę i siłę wiosłowania, to myślę, że mogę nim pływać szybko w tym quadrathlonie.
Dark44

Postprzez platini76 » 28-10-2013, 11:29

SirByk napisał(a):Start już w Poznaniu opłacony, dzisiaj przeglądam sobie informacje na stronie zawodów oraz tutaj i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania - pytania nowicjusza.
Rower oddany do strefy zmian dzień prędzej. Następnego dnia przychodzimy na zawody.
Gdzie zostawiamy ubrania w których przyszliśmy oraz dokumenty(kluczyki od auta)?
Rower do strefy dzień przed zawodami oddajemy do strefy z bidonami, licznikami, pompką z manometrem - dajemy tam również wszytko na pływanie i bieg (pianka - buty)?
Jak to była w tym roku w Poznaniu?
Może zrobić jakieś małe kompendium wiedzy.

Ja w tym roku debiutowałem w Sierakowie. Przyjechałem sam i nie było problemów. Ubrania, telefon, kluczyki i inne rzeczy niepotrzebne podczas zawodów zostawiłem rano przed startem w depozycie w biurze zawodów.

Rower warto wstawić do strefy zmian jak najwcześniej, bo im później tym dłuższe kolejki. Natomiast potem nie ma żadnych ograniczeń (poza godzinami otwarcia) aby tam wchodzić - bez kolejki - i przynosić inne elementy sprzętu. Możesz zostawić wszystko dzień przed zawodami, ale wtedy pamiętaj o zabezpieczeniu przed deszczem. IMO lepiej to zrobić rano przed startem, czasu wystarczy.

Najważniejsze: idź na oficjalną odprawę, bo tam organizatorzy powiedzą o wszystkim co ważne.
platini76

Postprzez nat » 28-10-2013, 13:20

w sumie można kluczyki zostawić w strefie zmian - nikt nie ukradnie przecież :)
Ścigam się tylko ze sobą - i co roku wygrywam

IM - 9:47
1/2 IM - 4:31
21,1 km - 1:24
10 km - 39,10
nat

Postprzez drummer » 28-10-2013, 13:42

nat napisał(a):w sumie można kluczyki zostawić w strefie zmian - nikt nie ukradnie przecież :)

Mrówa też tak myślał o swoim kasku, a ktoś jeszcze o garminie na kierownicy...
IM Progress:
9:22:21 IM Copenhagen 2014
9:04:34 IM Austria 2015

Read about my madness - https://www.facebook.com/tripodsiadlowski
drummer

Postprzez nat » 28-10-2013, 13:59

uwzględniłem to - prędzej kask czy cały rower ci ukradną niż kluczyki gdzieś na dni skrzynki

10 km - 39,10
nat

Postprzez Dark44 » 28-10-2013, 14:23

nat napisał(a):uwzględniłem to - prędzej kask czy cały rower ci ukradną niż kluczyki gdzieś na dni skrzynki

Ja kluczyki chowam (jak jestem sam na zawodach) do sakwy pod siodełkiem.
Dark44

Postprzez krzys1 » 28-10-2013, 16:43

Dark44 napisał(a):
nat napisał(a):uwzględniłem to - prędzej kask czy cały rower ci ukradną niż kluczyki gdzieś na dni skrzynki

Ja kluczyki chowam (jak jestem sam na zawodach) do sakwy pod siodełkiem.

A fajny masz samochód? Jak tak to nie chwal się publicznie gdzie chowasz kluczyki :).

PS. Ja robię tak samo :).
krzys1

Postprzez pete » 28-10-2013, 18:33

nat napisał(a):w sumie można kluczyki zostawić w strefie zmian - nikt nie ukradnie przecież :)

Żarty żartami, ale ludzkość już i dla triathlonistów jeżdżących samotnie na zawody oraz zostawiających rowery na brzegu przy open water znalazła rozwiązanie. ;-) Sposób. wypróbowany w tym sezonie. Taki mały bimbałek nie przeszkadza absolutnie pod pianką czy koszulką, a głowa wolna od myśli “czy aby na pewno nie zajumają“ - bezcenna ;-( http://aquapac.pl/index.php?option=com_ ... &Itemid=33
I don't care if it hurts, I want to have control, I want a perfect body, I want a perfect soul, but I'm a creep... PB [1/4] 2.27.54 [1/2] 5.50.06
pete

Postprzez Cremastero » 28-10-2013, 21:32

Fajny patent. Zawsze mam pietra, gdy przede mną jeszcze 1500 m jeziora, a na brzegu ledwo ledwo widzę auto z kluczykami ukrytymi w wiadomym mi tylko miejscu:) Ale pomysłu na bezpieczne parkowanie roweru nad wodą wciąż nie mam:( W zapięcia jakoś nie wierzę.
Cremastero

Postprzez bartolini » 28-10-2013, 22:00

Używam zapięcia do roweru nad wodą a problem z kluczykiem rozwiązuję tak, że opaską samozaciskową przypinam go do renatki. Nie ma szans zgubić kluczyka. Oczywiście samo zapięcie ciągle jest słabym punktem, ale przecież ten problem istnieje też w mieście.
bartolini

Postprzez nat » 29-10-2013, 07:33

jak coś, to kluczyki można zawsze zostawić też u mnie - czyli u mojej rodziny, która podąża na moje zawody.

10 km - 39,10
nat

Postprzez ziemo » 30-10-2013, 22:26

Wrócę do tematu z pierwszych wpisów w tym wątku (1 strona). Zgodzę się co do podawanych orientacyjnych ilości płynów na godzinę (około 1 szklanka na 15-20 min). Rzecz jasna dużo też zależy od pogody. Ja na półmaratonie nie biegałem na bok, podczas startów w MTB w tym sezonie tylko raz mi się zdarzyło zejść z roweru "na stronę" i było wtedy właśnie chłodno. Nawadnianie to oczywiście proces ciągły (codzienny). W tym sezonie nauczyłem się już popijać żele energetyczne czystą wodą. Na zawodach zawsze mam bidon "czystej" i hipotonik. Mój żołądek jakoś niespecjalnie znosi izotoniki.
ziemo

Postprzez ziemo » 02-11-2013, 19:40

Poważnie mówisz czy żartujesz?
Na ile czasu Ci ta szklanka starcza i jakie masz przy niej wyniki jeśli chodzi o wysiłek powyżej 1,5h? zaciekawiłeś mnie :-)
ziemo

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strefa dla początkujacych