kalendarz triathlon

Sprzęt do pierwszego triathlonu

Jesteś tu nowy? Tutaj znajdziesz zasady pisania postów i możesz się przywitać! Dodatkowo jeśli masz jakieś pytania i nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z triathlonem to miejsce jest dla Ciebie.

Sprzęt do pierwszego triathlonu

Postprzez jasiekk » 09-01-2016, 18:27

Cześć!
Zapisałem się na ironmana w Gdyni na dystansie sprint. Jako osoba kompletnie zielona w temacie tri mam kilka pytań :). Ponieważ nie posiadam obecnie roweru planuje kupić rower szosowy Kross Vento 2.0 co o nim myślicie? Czy na amatorskie starty na dystansach sprint się nada? Pływanie ćwiczę od dziecka i mam zamiar kupić również piankę Zerod Atlanta, co o niej myślicie? :) Jeżeli chodzi o biegi to z tym akurat nie ma problemu bo od jakiegoś czasu startuje w dlugodystansowych wiec cały sprzęt posiadam. Proszę o wszelkie porady spostrzeżenia itp :) Z góry dziękuję za pomoc! :D
jasiekk

Re: Sprzęt do pierwszego triathlonu

Postprzez kajet » 09-01-2016, 18:55

Jeśli masz budżet na poziomie Kross Vento, to pół forum doradzi Ci kupno Tribana 520 (pogugluj recenzje, warto), a drugie pół - dołożenie 2k i kupienie "dobrej używki".

Szybkie przeszukiwanie forum dostarczy wielu przykładów ;)

Wysłane z mojego LIVE2 LTE przy użyciu Tapatalka
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez lola » 10-01-2016, 00:51

Jak pianka, to pewnie i trisuit sie przyda. A i na akcesoria do roweru mozna i z pol jego ceny wydac (kask masz?).
lola

Postprzez jasiekk » 10-01-2016, 22:57

O tri suicie tez myślę ale jakiś podstawowy narazie, kask naszczescie mam, ale wiem, że trochę musze wydać na sprzęt rowerowy, w sumie to najdroższa część :/ spróbuję poszukać jakichś używanych rowerów. Dzięki wielki za pomoc :)
jasiekk

Postprzez MarcinPoznan » 13-01-2016, 09:37

Tak naprawdę to na pierwszy start wiele nie potrzebujesz. Pewnie, że jeśli masz na to budżet to możesz kupić nową piankę, nowy rower, strój triathlonowy i jeszcze kilkanaście innych dodatków. Ale piankę możesz kupić używaną lub wypożyczyć, rower ten który zakładasz wg mnie całkiem dobrze się sprawuje, kask to też nie jest gigantyczny wydatek. Kiedyś napisałem na blogu wpis dotyczący sprzętu dla nowych zawodników, masz tam mniej więcej wymienione różne wersje http://365sportu.pl/czego-potrzebuje-triathlonista
i pamiętaj, że jeśli chodzi o zakupy to teraz najlepszy moment na kupno np pianki, które są w dobrych cenach. Za jakiś czas promocje się skończą.
http://365sportu.pl/Sklep i wypożyczalnia dla triathlonistów.
MarcinPoznan

Postprzez Sebastiano » 24-01-2016, 17:50

Planuję w tym roku start pierwszy tri. Nie mam szosowego roweru, tylko starego górala (nie zalezy mi na wyniki aż tak bardzo, tylko na sprawdzeniu siebie) i zastanawiam się czy wystarczy, jak zmienię mu opony na cienkie.

Zastanawiam się tylko czy wystarczą takie:
http://www.roowery.pl/miniaturki/318.jpg
czy muszą być cieniutkie:
http://portal.bikeworld.pl/multimedia/f ... 569165.jpg
?
Sebastiano

Postprzez lola » 24-01-2016, 19:56

Jak na tym co masz dzisiaj przejezdasz powiedzmy 40km w 1h20min, to nic zmieniac nie musisz.
Innymi slowy - odpowiedz na takie pytanie zalezy od bardzo wielu rzeczy, ale jak nie walczysz o wynik to pewnie kazda poprawa bedzie milym dodatkiem.
lola

Postprzez Sebastiano » 25-01-2016, 18:21

[quote="lola"]Jak na tym co masz dzisiaj przejezdasz powiedzmy 40km w 1h20min, to nic zmieniac nie musisz.
Innymi slowy - odpowiedz na takie pytanie zalezy od bardzo wielu rzeczy, ale jak nie walczysz o wynik to pewnie kazda poprawa bedzie milym dodatkiem.[/quote]

Trochę wolniej - w granicach 26-8km/h
Sebastiano

Postprzez garbinet » 25-01-2016, 19:38

Zmieniaj na jak najciensze się da :) jeśli to ma być sporadyczny start to polecam poszukać używanych, ja takie kupiłem 26x1.00 za śmieszne pieniądze. Pięknie się jechało :)

Wysłane z mojego Lenovo A830 przy użyciu Tapatalka
garbinet

Postprzez voslak » 25-01-2016, 20:40

jasiekk napisał(a):Cześć!
Zapisałem się na ironmana w Gdyni na dystansie sprint. Jako osoba kompletnie zielona w temacie tri mam kilka pytań :). Ponieważ nie posiadam obecnie roweru planuje kupić rower szosowy Kross Vento 2.0 co o nim myślicie? Czy na amatorskie starty na dystansach sprint się nada? Pływanie ćwiczę od dziecka i mam zamiar kupić również piankę Zerod Atlanta, co o niej myślicie? :) Jeżeli chodzi o biegi to z tym akurat nie ma problemu bo od jakiegoś czasu startuje w dlugodystansowych wiec cały sprzęt posiadam. Proszę o wszelkie porady spostrzeżenia itp :) Z góry dziękuję za pomoc! :D

Widziałem na zawodach ludzi na składakach z butelką wody w koszyku na bagażniku (i kanapki czy coś). Płynęli w samych slipach, a biegli wiadomo jakieś spodenki i koszulka. W zupełności wystarczy na pierwszy raz. Jak zabawa się spodoba szykuj portfel ;)
voslak

Postprzez Sebastiano » 27-01-2016, 18:09

To jeszcze pytanie o te cienkie opony. Muszę na pewno do nich kupić obręcze dopasowane. Czy wiecie, czy bez problemu je założe do górala, czy nie każda obręcz będzie na szer. pasować?
(wiadomo, że musi mieć ten sam rozmiar cali)
Sebastiano

Postprzez nnnwww » 27-01-2016, 20:57

Sebastiano napisał(a):To jeszcze pytanie o te cienkie opony. Muszę na pewno do nich kupić obręcze dopasowane. Czy wiecie, czy bez problemu je założe do górala, czy nie każda obręcz będzie na szer. pasować?
(wiadomo, że musi mieć ten sam rozmiar cali)

Witam, ja do roweru mtb romet rambler 4.0 na koła 26 cali i obręcz która tam była - czyli 19 spokojnie włożyłem 1.3x26 schwalbe kojak. Wygrzebałem gdzies w google tabelkę z rozmiarami opon do szerokości danej felgi, z tego co pamiętam to i węższe opony na 19 obręcz wchodziły. Debiutuje w lipcu, na tym rowerze, u mnie zmiana opon z 2.25 na 1.3 dała - 2-2,5 km wyższą średnia prędkość. Polecam cieńsze opony nie ma porównania, ja kupiłem za dobre pieniądze i bardzo niskim przebiegiem na olx komplet z dętkami - ktoś uzbierał na szosę. Rower wygląda nieco śmiesznie ale jedzie na serio szybko, na tych oponach aktualnie robię średnią 28-29 km/h na 45 km. Pozdrawiam Krzysiek.
nnnwww

Postprzez Sebastiano » 30-01-2016, 15:42

No to fajnie. Poszukam w necie tabelek, jak już sprawdzę, jak to u mnie w rowerze wygląda,a potem na aukcji, czy gdzieś-tam.
Sebastiano

Postprzez pola9092 » 07-07-2019, 07:49

Cały potrzebny sprzęt możesz kupić sobie od FINIS Polska. Potwierdzona dobra jakość, profesjonalne podejście oraz sprzęt, który pomoże uprawiać wszystkie pasje i który na pewno dobrze wpłynie na wyniki w zawodach. Mają wszystko to, co potrzebne. Mój mąż się u nich zaopatruje.
pola9092

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Strefa dla początkujacych