kalendarz triathlon

[21.06.2014] Triathlon Karkonoski "Karkonoszman"

W tej kategorii znajdziesz tematy imprez które odbyły się w sezonie 2014.

Re: [21.06.2014] Karkonoszman HIM

Postprzez MPawel » 20-09-2013, 10:51

Jedno i drugie. Ale warunki brzegowe by być zakwalifikowanym będą określone. Na pewno nie jest to impreza dla debiutantów.

Hmm, Norsemana kończą debiutanci i promocja eventu w dużym stopniu opiera się na tym, że jest to wyścig otwarty dla każdego kto chce się sprawdzić w ekstremalnych warunkach - moim zdaniem świetna idea.

Na pewno warto zaznaczyć, że trasa jest niezwykle wymagająca, ale czy jest sens wprowadzać jakieś kryteria kwalifikacyjne?
MPawel

Postprzez gudos » 20-09-2013, 11:49

Na pierwszej edycji na pewno te kryteria będą.... widząć po Twojej stopce mieścisz się w nich (tych które rozważamy).
Nie wyobrażam sobie, by ktoś, kto wcześniej nie zmierzył się z dystansem HIM porywał się na Triathlon Karkonoski.
Warunki brzegowe są m.in.po to by finisherzy zdążyli na wyciąg na dół (pod warunkiem, że będzie kręcił;) ).
A tak serio nawet zaprawieni w bojach, ale nie mający wcheśniej do czynienia w jazdą po górach nie będą mieli lekko.
Jesteśmy otwarci na uwagi, propozycje, sugestie - Regulamin i zasady są w ciągłym opracowaniu.
gudos

Postprzez MPawel » 20-09-2013, 12:34

Nie wątpię, że nawet dla doświadczonych triathlonistów bez doświadczenia górskiego karkonoska trasa może być nie lada wyzwaniem,

ale z drugiej strony, coś co bardzo podoba mi się w Norsemanie to właśnie ta otwartość i przesłanie, że każdy może spróbować swoich sił. I tak na przykład w tym roku wśród kobiet zwyciężyła absolutna debiutantka jeśli chodzi o triathlon (oczywiście z doświadczeniem w innych konkurencjach wytrzymałościowych - w biegach narciarskich o ile się nie mylę :-) )

ot taka moje uwaga :)
MPawel

Postprzez daras » 20-09-2013, 20:43

Poczekajmy az oglosza te warunki. Moim skromnym zdaniem wstepna weryfikacja ma sens chocby ze wzgledu na bezpieczenstwo - czesto tak jest na dlugich biegach gorskich.

Ale slinka cieknie i mam nadzieje ze sie zalapie ;)
moje wyniki: http://enduhub.com/pl/Darkoc/
1/4 IM: 2:43:49 (Sierakow 2013)
1/2 IM: 5:24:34 (ZaS 2013),
daras

Postprzez arekk » 21-09-2013, 18:54

Co do kwalifikacji to bardzo głupi pomysł.
Idąc tym torem to nie dopuścili by mnie do Biegu 7 Szczytów ( dystans 235km :), który ukończyłem.
Nie dopuszczono by mnie do pełnego Irona w Borównie ( mój pierwszy start w triathlonie :) który ukończyłem.
Jak do tej pory wydawało mi się, że triathlon to "równa" dyscyplina dla wszystkich jak i tych amatorów i"PRO".
A tu powoli zaczyna się robić jak w Maratonach. Najpierw ELITA a potem reszta pospólstwa :roll:
Ciekawe czy w min. do startu zaznaczą że trzeba przejechać jakiś maraton "górski". No bo wpuścić nizinnych rowerzystów w góry to strach. Niech się wcześniej nauczą że wygrywa się na podjazdach a na zjazdach można stracić zdrowie a nawet życie :/
System losowania OK
System kwalifikacji NOK :evil:
Byle do mety :D
arekk

Postprzez krasus » 22-09-2013, 21:57

To góry. Chodzi o to, by nie było tam osób, które płaską połówkę robią w 7,5 godziny, bo tam nie zmieszczą się w 10h.
--
Pozdr,
Krasus
http://www.Biecdalej.pl
http://www.Facebook.com/BiecDalej
10k-37:02; 21,1k-1:23; 42,2k-2:59; 1/4IM 2:14; 1/2IM 4:44
krasus

Postprzez daras » 22-09-2013, 22:10

Nie mam pewnosci czy to prawda ale ponoc na Maratonie karkonoskim jakies 150 osob nie zmiescilo sie w pierwszym limicie czasu (na ok 600) startujacych - czy nie lepiej aby udzial byl jakos uzalezniony od wczesniejszych gorskich doswiadczen? Przeciez sa krotsze biegi niz od razu 42k.... Kwestia otwarta ... Bo w styczniu bede liczyl na to ze los sie usmiechnie ;)
moje wyniki: http://enduhub.com/pl/Darkoc/
1/4 IM: 2:43:49 (Sierakow 2013)
1/2 IM: 5:24:34 (ZaS 2013),
daras

Postprzez Dark44 » 23-09-2013, 06:42

arekk napisał(a):Co do kwalifikacji to bardzo głupi pomysł.
Idąc tym torem to nie dopuścili by mnie do Biegu 7 Szczytów ( dystans 235km :), który ukończyłem.
Nie dopuszczono by mnie do pełnego Irona w Borównie ( mój pierwszy start w triathlonie :) który ukończyłem.
Jak do tej pory wydawało mi się, że triathlon to "równa" dyscyplina dla wszystkich jak i tych amatorów i"PRO".
A tu powoli zaczyna się robić jak w Maratonach. Najpierw ELITA a potem reszta pospólstwa :roll:
Ciekawe czy w min. do startu zaznaczą że trzeba przejechać jakiś maraton "górski". No bo wpuścić nizinnych rowerzystów w góry to strach. Niech się wcześniej nauczą że wygrywa się na podjazdach a na zjazdach można stracić zdrowie a nawet życie :/
System losowania OK
System kwalifikacji NOK :evil:

Jeśli masz takie cv jak piszesz, to czego się obawiasz? Załapiesz się bez problemu...
Dark44

Postprzez arekk » 23-09-2013, 10:26

A co z tego że jakiś debiutant wystartuje w tych zawodach.
Po to właśnie są limity czasowe które można delikatnie nagiąć lub nie.
O ile pływać się będzie tak samo jak na innych zawodach to jazda i bieg już nie.
Tu wystarczy mieć troszkę pecha na rowerze aby nie ukończyć zawodów.
arekk

Postprzez Dark44 » 23-09-2013, 12:14

arekk napisał(a):A co z tego że jakiś debiutant wystartuje w tych zawodach.

a to z tego, że zajmie miejsce komuś, kto ma wyższe prawdopodobienstwo ukończenia tych zawodów w limicie, niż on. Taka jest statystyka. To, że Ty debiutowałeś od razu w IM-ie nie oznacza, że musimy "kogoś innego przeznaczać na śmierć" w Karkonoszmanie, bo tak mu sie wydaje, że ukończy i jest mocny ...;-)
A poza tym, uważam, że siła tego sportu jest właśnie jego elitarność, a nie masowaść (póki co) i selekcja musi być.
Dark44

Postprzez MPawel » 23-09-2013, 12:54

A poza tym, uważam, że siła tego sportu jest właśnie jego elitarność, a nie masowaść (póki co) i selekcja musi być.

hmm, w kontekście tej tezy nie rozumiem w takim razie poczynań większości organizatorów.
Po co więc polskie eventy w dużym stopniu opierają promocję na starcie celebrytów takich jak Karolak czy Szyc? Czy aby przypadkiem celem takiego zabiegu nie jest uświadomienie ludzi, że triathlon jest dla każdego? Dlaczego motywem przewodnim filmiku na dziesięciolecie Norsemana jest stwierdzenie, że są to zawody dla każdego, kto chce się sprawdzić - nie dla elity. WTC też na każdym kroku podkreśla, że Ironman'ami zostają oprócz wybitnych atletów, zdeterminowani age-groupersi, którzy postanowili zerwać z siedzącym trybem życia.

Wydaje mi się, że siłą triathlonu jest właśnie jego otwartość.

Co na przykład z pasjonatami maratonów górskich, którzy chcieliby się sprawdzić w multisporcie, jednak zupełnie nie pociąga ich standardowe, płaskie ściagnie? Dla nich taka impreza jest wymarzonym startem. Jednak już na wejściu dostają informację, że to nie jest impreza dla nich, żeby najpierw pościgać się na płaskim a dopiero potem myśleć o górach.

Wiadomo, że jest to decyzja organizatora i jeśli organizator widzi problem bezpieczeństwa niedoświadczonych zawodników, to jak najbardziej należy wprowadzić jakieś kryteria kwalifikacyjne, jednak ja bym mimo wszystko się mocno zastanowił nad takim posunięciem :)

Jeśli masz takie cv jak piszesz, to czego się obawiasz? Załapiesz się bez problemu...

Wydaje mi się, że tutaj nie chodzi o obawy przed spełnieniem minimum, ale o samą ideę :)
MPawel

Postprzez arekk » 23-09-2013, 13:04

Z takim tokiem rozumowania to będzie się obwiniać zawodników co z przyczyn technicznych nie ukończą.
Np. 2 kapcie w części rowerowej
Albo z przyczyn zdrowotnych
Np. skręcenie kostki
No bo ktoś lepiej przygotowany by ukończył zawody. A nie taki amator co miał słabo przygotowany sprzęt albo nie patrzył gdzie nogi stawia.
Wiem sam po sobie jak się w górach biega.
I jak zapisywałem się na Bieg 7 Szczytów miałem za sobą tylko Maraton Poznan* :lol:
Gdyby tam były minima to bym się nie dostał.
A ja ukończyłem ten bieg i nie byłem ostatni :D
Jak będę spełniał wasze minima to się zapisze jak nie to trudno :cry:
Pozdrawiam Arek
P.S.
http://www.youtube.com/watch?v=5WXXm-FVB58
arekk

Postprzez Dark44 » 23-09-2013, 13:40

Używając słowa: elitarność (nie mylić z elitą), miałem na myśli traktowanie tego sportu jako coś więcej, niż masowość i lans, czyli unikanie tych skutków.
Wcale nie uważam, że dobrze robi temu sportowi, "zaprzęganie" go w chomąto masowości i celebry(byle jakości). Wręcz odwrotnie.
Już w tej chwili (a staram się nie afiszować w gronie znajomych i pracy), ale jak już jestem przymuszony do tego, aby jednak przyznać się jakim sportem się bawię, to słyszę: " o Jezu, ty też jak ten Dowbor i Olejniczak...";-)
Atrakcyjność tego sportu leży gdzie indziej, a prekursorzy tri nie zaczęli go uprawiać, bo jakiś polityk czy gwiazdeczka TVN go uprawiała. Jakże trzeba być niedowartościowanym, aby do tri (czy do jakiejś innej dyscypliny) trafić bo: "chcą być" jak Adamczyk, albo chcą wystartować bo tam jest Stuhr.
Wiemy jak masowość wpłynęła na biegi. Coraz więcej buractwa uczestników i biznesu orgów. Już nie wspomnę o ideologizowaniu zawodów sportowych. Trudno znaleźć bieg, który nie jest "jakiegoś imienia". Na razie triathlony zachowują swoją neutralność na tym polu (nie wszystkie), jednak z chwilą, gdy tri stanie się "oglądalne" i "polityczne" już nikomu nie będzie zależało na sednie.
Karkonoszman będzie elitarny, ale do chwili, gdy liczba uczestników przybierze wartość 500, a limity przedłużą do 16h:-), i to chyba nie będzie to już ten smaczek... .
Dark44

Postprzez elim » 23-09-2013, 13:58

Z tym imienie to sie zagalopowales. Dlaczego organizator ma nie uczcic pamieci tragicznie zmarlego mlodego triathlonisty?
Triathlon Series Team
elim

Postprzez Dark44 » 23-09-2013, 14:10

elim napisał(a):Z tym imienie to sie zagalopowales. Dlaczego organizator ma nie uczcic pamieci tragicznie zmarlego mlodego triathlonisty?

Akurat myślałem o innym triathlonie..., i nie mam na myśli jakichś jednostkowych tragedii, ale sprawy ideologiczne...
Dark44

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum tematów imprez z sezonu 2014