kalendarz triathlon

[29.06.2014] FRYDMAN Triathlon 2014

W tej kategorii znajdziesz tematy imprez które odbyły się w sezonie 2014.

[29.06.2014] FRYDMAN Triathlon 2014

Postprzez Frydman Triathlon » 27-10-2013, 19:43

Zapraszamy na V edycję FRYDMAN Triathlon w 2014r.
Start 29.06.2014
Jezioro Czorsztyńskie, Frydman k/Nowego Targu, Małopolska

Dystanse - sprinterski i olimpijski

SPRINTERSKI ( juniorzy i seniorzy)
pływanie 750 m – 1 petla 750 m / akwen otwarty
rower 20 km – 1 petla 20 km / droga asfaltowa 100%, teren pofałdowany
bieg 5 km – 1 petla 5 km / drogi asfaltowe 90% i polne 10%

OLIMPIJSKI
pływanie 1500 m – 2 petle 750 m / akwen otwarty
rower 40 km – 1 petla 40 km / droga asfaltowa 100%, teren górzysty
bieg 10 km – 2 petle 5 km / drogi asfaltowe 90% i polne 10%

www.frydmantriathlon.pl
Facebook https://www.facebook.com/FrydmanTriathlon
Frydman Triathlon

Re: [29.06.2014] FRYDMAN Triathlon 2014

Postprzez Dark44 » 02-11-2013, 12:51

Frydman Triathlon napisał(a):Zapraszamy na V edycję FRYDMAN Triathlon w 2014r.
Start 29.06.2014
Jezioro Czorsztyńskie, Frydman k/Nowego Targu, Małopolska

Dystanse - sprinterski i olimpijski

Ja będę na pewno na olimpijce. Muszę wyrównać rachunki z poprzednich dwóch lat:-)
Dark44

Postprzez Kinder » 05-01-2014, 18:07

Kiedy będzie możliwość rejestracji? Sprawdzam codziennie stronę, a może ktoś mi odpowie i nie będę musiał tego robić, tylko zapiszę w kalendarzu ;)
Kinder

Postprzez Frydman Triathlon » 15-02-2014, 08:11

Dziś startują zapisy. Wszystkich triathlonistów zapraszamy na Podhale!
http://tri-fun.pl/przygotujcie-sie-na-m ... -startuja/
Frydman Triathlon

Postprzez immortal » 15-02-2014, 09:13

Kurczę opłata startowa wzrosła trzykrotnie (teraz jest 150zł). Nie chcę narzekać ale przyzwyczajony bylem że Frydman nie zbliżał się opłatą startową do kwoty trzycyfrowej. Ciekawe czy z podniesieniem opłaty podniesie się też poziom organizacji
immortal

Postprzez Dark44 » 17-02-2014, 13:08

No rzeczywiście, przesada, 150-250 zł(!)
Może Organizator wypowie się skąd taka podwyżka? (z 75 zł).
Formularz rejestracyjny także jakiś dziwnie skomplikowany... .
Dark44

Postprzez Dark44 » 30-05-2014, 15:34

Dark44 napisał(a):No rzeczywiście, przesada, 150-250 zł(!)
Może Organizator wypowie się skąd taka podwyżka? (z 75 zł).
Formularz rejestracyjny także jakiś dziwnie skomplikowany... .

Zamieścić reklamę na forum org miał czas, ale już uzasadnić skąd tak radykalna podwyżka wpisowego, to już czasu nie znalazł.
Mam nadzieję, że w końcu ruch koło zamku będzie regulowany, a strefa zmian przybierze profesjonalny ksztalt... .
Na razie narzekam, może zmienie zdanie po imprezie.
Dark44

Postprzez bartolini » 02-06-2014, 13:25

Przypuszczam, że tu nie ma dużo do uzasadniania. 50 złotych za olimpijkę to jest cena mocno dumpingowa. To że raz czy kilka razy ktoś zdecydował się dopłacić różnicę to nie znaczy, że ma obowiązek robić to zawsze.
bartolini

Postprzez Dark44 » 03-06-2014, 10:53

bartolini napisał(a):Przypuszczam, że tu nie ma dużo do uzasadniania. 50 złotych za olimpijkę to jest cena mocno dumpingowa. To że raz czy kilka razy ktoś zdecydował się dopłacić różnicę to nie znaczy, że ma obowiązek robić to zawsze.

"dumpingowa"? w stosunku do jakich imprez?Do kogo? Chyba chodziło Ci raczej o rentownośc imprezy... .
Ale sponsorów jest w tym roku więcej, także.... .

Poza tym, coś czuję (obym sie mylił), że pomimo podniesienia ceny, nadal przy zamku nie będzie zabezpieczony ruch zawodników. Zgłaszałem to juz nie raz i nic sie nie działo. Nigdzie tak nie ma jak tam: szybki zjazd, autokary z wycieczkami, parkingi, knajpy, przebieganie pieszych, dzieci, turyści przechodzący do zamku, zapory..., etc, etc. Jesli w tym roku z tym coś nie zrobią to się wścieknę...
Dark44

Postprzez bartolini » 03-06-2014, 12:19

Miałem na myśli sprzedaż dużo poniżej kosztów wytworzenia.

Nie oszukujmy się, za 50 zeta to nawet nie pokrywasz własnego pakietu startowego. Tak licząc najbidniej to:
koszulka ~15-20 pln bawełna / ~25-30 techniczna
medal ~10 pln
pomiar czasu ~10 złotych/os.
czepek ~5 pln
jedzenie i picie na i po zawodach - pewnie od 20 pln w górę.

Tak szczerze mówiąc jak się chce kupić koszulkę i coś zjeść, to bardziej opłaca się zapisać na triathlon z takim wpisowym, odebrać pakiet i nawet nie wystartować niż iść szmatexu i baru mlecznego ;-) I to są koszty tylko i wyłącznie to, co dostajesz do ręki. A jeszcze dochodzi cała organizacja zawodów.

Albo chociażby tak trywialne sprawy, jak jedzenie i picie dla wolontariuszy, żeby o suchym pysku nie stali. Zawodnik, w zależności od poziomu, kończy olimpijkę w 2-4h i ma luz, a dla wolontariuszy taka impreza zwykle oznacza najmniej kilkanaście godzin pracy.

Przebieganie pieszych? Takie rzeczy są nawet na TdF, Giro czy Vuelcie albo nawet IO. Ba, nie pamiętam już dokładnie na których to było Igrzyskach, ale na pewno w tym wieku - na maratonie jeden z kibiców złapał w pół biegnącego po pewne złoto lidera biegu (przez co ostatecznie zdobył tylko brąz). A to była olimpiada a nie lokalna impreza dla kilkuset amatorów. Z kolei rok temu, na jednym z pięciu największych maratonów na świecie, w kraju, w którym przykłada się najwięcej wagi do bezpieczeństwa, paru chłopaczków przyniosło i odpaliło bombę. Tak więc nie przesadzajmy w wymaganiach odnośnie zawodów za kilkadziesiąt złotych.
bartolini

Postprzez Dark44 » 04-06-2014, 08:10

bartolini napisał(a):Miałem na myśli sprzedaż dużo poniżej kosztów wytworzenia.

Podawałem kiedyś przykłady cen tri.
1. Mondi - 50 zł (niestety zawieszony)
2. Frydnam - przez 4 edycje - 75 zł
3. Okuninka - 0 zł

Da się? Da. Kwestia nastawienia i doboru sponsorów. No i..., oczywiście organizatorów-zapaleńców.
Ale mam wrażenie, że dzieje się to co w biegach ulicznych - komercjalizują się te imprezy i ceny idą sporo do góry. Tylko w niektórych przypadkach jest to uzasadnione.

A propos- za jakie kilkadziesiąt? teraz koszt to 250 zł nawet. Zresztą Twoje porównania, że bomba zabiła kilkadziesiąt osób i to jest ryzyko, to demagogia..., to co jakby wpisowe było 1000$ to goście by tej bomby nie odpalili???
Idąc tym tokiem myslenia, to niepotrzebne są wyłaczania tras z ruchu, asekuracja służb ratowniczych, asekuracja w czasie pływania, napoje w czasie upałów czy zimna, etc, etc, etc. To fałszywe argumenty.

Ja nawet za dolara nie skoczę na bangee w Egipcie i nie polecę balonem u nich na wycieczkę krajoznawczą. Za bardzo cenię sobie życie i zdrowie.
Dark44

Postprzez bartolini » 04-06-2014, 11:49

Dark44 napisał(a):Podawałem kiedyś przykłady cen tri.
1. Mondi - 50 zł (niestety zawieszony)
2. Frydnam - przez 4 edycje - 75 zł
3. Okuninka - 0 zł

Da się? Da.

No ale co przykład Okuninki ma udowodnić? To, że nie ma wpisowego to nie oznacza, że to jest organizacja nic nie kosztuje. Różnica jest tylko taka, że kasa zamiast z wpisowego idzie z podatków.
Też mogę znaleźć przykład, że miasto/gmina/szkoła komuś zasponsorowała komputer. Da się? Da. Więc wszystkie sklepy powinny rozdawać komputery za darmo...

Ale mam wrażenie, że dzieje się to co w biegach ulicznych - komercjalizują się te imprezy i ceny idą sporo do góry. Tylko w niektórych przypadkach jest to uzasadnione.

Rośnie zarówno liczba imprez wysoko płatnych jak i tanich a nawet darmowych. Wg mnie to zdrowa sytuacja. Większa konkurencja to większy wybór i każdy łatwiej może znaleźć coś, co mu pasuje.
Nawet w naszym regionie, który jest jednym z uboższych w kraju pod względem imprez biegowych, bez problemu znajdziesz kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt startów w sezonie, w cenie do 30 złotych i pakietem startowym w podobnej cenie.

A propos- za jakie kilkadziesiąt?

Odnosiłem się do wcześniej ceny i przedstawiałem powody, które tłumaczą dlaczego mogła być podniesiona.
W triathlonie są 3 konkurencje, więc nawet licząc tak najprościej, to ekonomicznie uzasadniona cena olimpijki byłaby 3x większa niż cena biegu na 10km. I to jest raczej dolne oszacowanie, bo przecież organizacja biegu jest prostsza niż organizacja zawodów pływackich lub kolarskich.

Wracając do Okuninki. Jeśli dobrze kojarzę, to już chyba trochę zmienili filozofię w porównaniu do roku poprzedniego. W zeszłym roku impreza była za darmo, w tym za darmo z gwiazdką - to znaczy jeśli chcesz medal, to dopłacasz 20 złotych i posiłek też 20 złotych. Tak więc biorąc pełną wersję wychodzi 40 złotych.
Swoją drogą uważam, że to dobry kierunek, w którym mogłyby iść inne imprezy, żeby każdy sobie sam konfigurował pakiet startowy. Przykładowo koszulka z pierwszych, drugich, trzecich zawodów w życiu to fajna sprawa. Natomiast jeśli ktoś już startował w kilkudziesięciu imprezach, to nie ma co robić z tymi koszulkami i pewnie chętnie by z niej zrezygnował w zamian za niższe wpisowe. Tu jednak trzeba zaznaczyć, że zróżnicowanie pakietów jest dołożeniem kolejnej roboty organizatorom, którzy i tak mają jej dużo a w większości przypadków wykonują ją społecznie.
bartolini

Postprzez Dark44 » 04-06-2014, 13:38

Jesli we Frydmanie za te 200 zł bedzie zabezpieczony ten odcinek przy zamku oraz strefa zmian nabierze charakteru pro, to nie mam nic przeciwko temu. Warto zapłacić, ponieważ bezpieczeństwo jest najważniejsze.
Jednak, nie odnosze wrażenia, że ilość imprez i tanich, i droższych proporcjonalnie rośnie. W tej chwili, te droższe to 95%(>150 zł). Trzeba pamiętać o zarobkach Polaków. 200 zł to już dużo. A prawda jest taka, że dziwnym zbiegiem okoloczności imprezy masowe zaczynają radykalnie drożeć jak stawki za premiowane miejsca są coraz wyższe. Spirala się nakręca: większa impreza-więcej zawodników-kasa na nagrody - drożeje wpisowe-szukanie coraz bogatszych sponsorów-sponsorzy są ale chcą lokalizacje miejskie i widowisko, bo GRP-y wyższe, zabezpieczenie kosztuje krocie w takich miejscach, etc, etc, etc. To wszystko prowadzi do nikąd. Przynajmniej dla mnie. Szaleństwo i pokazówka. A już do szefskiej pasji doprowadzają mnie, tzw. ambasadorzy. To produkt marketingowy naszych czasów. szkoda, że właśnie w tym sporcie się to coraz częściej przytrafia. Blichtr.
Co do biegów - że za bieg uliczny 5 czy 10 km pobiera się 30 zł, to już mamy od dawna, ale są imprezy że bierze się 50 zł. Szaleństwo i zdzierstwo. Ale głupich nie brakuje. Moda, to moda. Trzeba przeczekać i ceny się ustabilizują lub zmienić sport. Ja wybrałem to drugie i w tej chwili, właściwie już nie płacę za biegi uliczne, bo nie uczestniczę. Przyznaję są wyjątki, ale tylko z powodów lokalnego patriotyzmu i wspierania sportu w moim mieście i wypierania z niego kibolkich zachowań to robię. Takie hobby:-)
Dark44

Postprzez celnik74 » 05-06-2014, 16:14

Zastanawia mnie ta rozbieżność opłat startowych zawodów tri organizowanych przez nas do opłat, które pobierają nasi południowi sąsiedzi. Zauważam tam lepszy klimat a płace za start czasami nawet połowę naszych cen. Jeszcze dla mnie jest dużo bliżej. Tak w ogóle to temat opłat za startowe na zawodach był poruszany w innym wątku.
Frydman jak na razie jest jedną z lepszych imprez, w których brałem udział. Dopasowali ceny do tych obowiązujących w naszym kraju. A że są one wysokie, wiec startuję tam gdzie mogę lub sam coś organizuję treningowo.
celnik74

Postprzez bartolini » 05-06-2014, 17:13

Z południowymi sąsiadami masz rację. Jak patrzę w ich kalendarz to aż się prosi, żeby wziąć rower i namiot i przez miesiąc koczować w Czechach i Słowacji. I w każdy weekend zaliczać jedną lub dwie imprezy za grosze ;-)

Natomiast co do cen w Polsce, to moim zdaniem wpisowe za olimpijkę/ćwiartkę na poziomie 150 złotych jest uzasadnione ekonomicznie, gdy imprezę wspiera samorząd. Gdy nie wspiera, to wątpię, żeby dało się w tej cenie zmieścić.

Pozwolę sobie przedstawić jak wygląda budżet biegu na 10km dla 500 osób na tzw. profesjonalnym poziomie. Wynosi on około 35 tysięcy złotych - tyle potrzebuje zebrać organizator.
Składa się na to:
4k - pomiar czasu - 8 zł/os.
6k - medale (w tym kilka statuetek lub pucharów dla zwycięzców) - 12 zł /os.
12,5k - koszulki techniczne - 25 zł/os.
10k - nagrody dla zwycięzców
Po zsumowaniu wychodzi 32,5k.
I jeszcze 2,5k idzie na jakieś drobiazgi.

Jak widać cena powinna wynosić 70 złotych od osoby, ale powiedzmy, że wpisowe wynosi 30 zł/os. Z wpisowego mamy zatem 15k i brakuje 20k, żeby zapiąć całość. W tym celu trzeba znaleźć jednego sponsora głównego, który da 10k i dwóch wspierających po 5k.

Powiedzmy, że znaleźliśmy sponsorów, którzy dali kasę. Pozostaje teoretycznie łatwiejsza część - czyli znaleźć sponsorów, którzy wspomogą w naturze. Jak uda się namówić restaurację to mamy posiłek po biegu. Uda się namówić hurtownię napojów - mamy napoje. Uda się jakąś knajpę - będzie piwko po biegu. Załatwimy cukiernie - będą lody albo ciastko. Zgłosi się salon fryzjerski - rozlosujemy kupon na darmowe strzyżenie.

No i udało się to wszystko zorganizować. I co mamy? W tym momencie mamy pakiety startowe dla wszystkich, pomiar czasu, nagrody dla zwycięzców, picie i wyżywienie i... nie mamy samego biegu ;-) Budżet jest dopięty, dary w naturze zabezpieczone, ale trzeba jeszcze zorganizować sam bieg ;-)

Jeśli współorganizatorem jest miasto, gmina, powiat to jest łatwiej. Ulice udostępni za darmo. Natomiast gdyby to był bieg całkowicie komercyjny, to ulicę na czas biegu trzeba by było wynająć. A tu rozmowa zaczyna się od kwot pięciocyfrowych (kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy, w zależności gdzie i na jak długo).

Co dalej. Policja i pogotowie do zabezpieczenia trasy. Też bierze to na siebie jednostka samorządowa. Jak to jest rozliczane, to już nawet nie wnikam. Pewnie część sił jest odciągana od innych spraw (np. mniej policjantów w tym czasie stoi z suszarkami na drogach) a część pewnie bierze nadgodziny.

Barierki, pachołki, ławki, itd - na zasadzie kombinowania, od policji, miasta, ze szkół. Woda, prąd - tego nawet się nie podlicza, organizator nawet nie widzi rachunku.

Dochodzi jeszcze armia wolontariuszy. Jeden z organizatorów jest nauczycielem - ściąga swoją klasę i podwyższa ocenę z zachowania. Robią za friko, albo za herbatę. Start trwa 2-4h, wolontariusz robi 8h w dniu zawodów i jeszcze po 4 dzień przed i dzień po i jeszcze ma jakieś spotkania organizacyjne.

I jeszcze zapomniałem o nagłośnieniu, ubezpieczeniu i jeszcze pewnie kilku rzeczach. Do tego jeszcze jakieś plakaty, reklama, poligrafia.

Chcemy atestowanej trasy? Kolejne parę tysiączków.

Organizator takiego biegu pracuje nad nim kilkaset godzin i potrzeba trochę kompetencji menadżerskich, żeby to wszystko spiąć. Oczywiście robi za friko. I zwykle jeszcze parę stówek dokłada do rachunku telefonicznego, oczywiście ze swoich prywatnych pieniędzy.

Opisałem bieg na 10km. Gdyby to miał być triathlon, to jeszcze trzeba wytyczyć i zabezpieczyć trasę wodną (potrzebne łódki/kajaki/motorówki i przeszkolone służby) oraz kolarską (dłuższa niż biegowa). Sam pomiar czasu też pójdzie w górę, bo w przypadku biegu wystarczy numer z czipem i jedna mata pomiarowa, w przypadku triathlonu potrzeba kilka numerów, czip na kostkę i kilka mat.

A na koniec w podsumowaniu ktoś powie, że organizacja taka sobie, bo rok temu było wesołe miasteczko, w którym można było zostawić dziecko, a w tym nie ;-)

Dlatego polecam, żeby każdy od czasu do czasu zgłosił się jako wolontariusz do pomocy w zawodach. Potem niech sobie podliczy ile czasu mu to zajęło (więcej niż IM czy mniej) i co wielkiego udało się zrobić (np. zabezpieczyć jeden zakręt, przenieść kilka ławek i pozbierać śmieci).
bartolini

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Następna strona

Powrót do Archiwum tematów imprez z sezonu 2014