kalendarz triathlon

[29.06.2014] FRYDMAN Triathlon 2014

W tej kategorii znajdziesz tematy imprez które odbyły się w sezonie 2014.

Re: [29.06.2014] FRYDMAN Triathlon 2014

Postprzez foka » 05-06-2014, 17:38

Bardzo wartościowy post bartolinii. Bardzo! Sam jako organizator doświadczyłem wszystkiego co opisujesz na własnej skórze w roku ubiegłym.
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez Dark44 » 06-06-2014, 07:41

Bartolini, a Ty swoje..., odnieś się do mojej głównej tezy vs. Frydmana. Czy org imprezy powinien zabezpieczyć ten fragment za te marne 150 zł, czy nie jeśli zlewał to za 100 zł przez kilka edycji, a co rok miał w tej sprawie interwencje (m.in. moją)? A przypomnę, że nie ma kompletu jeszcze i ci, co teraz wpłacają, płacą nie 150 zł tylko 250 zł.

A propos- trzeba rozgraniczyć dwie rzeczy: orgowie, którzy chcą zarobić na imprezie i tu rządzi rachunek ekonomiczny i nie ma co płakac nad brakiem wolontariuszy tylko trzeba płacić, a jak się nie opłaca, to plajtujemy, od... orgów, którzy nie wykazują bilansowania, bo mają dotację z różnych źródeł (np. samorządowych i sponsorskich). Sporo takich osób, po prostu bierze pensję za organizację jakichkolwiek imprez. Ale wiadomo, nie jest to pro. Ale zdecydowanie taniej.
Jeśli chcemy zmienić status na komerycjną, to zaczynaja się kłody, bo trzeba robić masówkę i podnosić wysokość wpisowego.(pisałem o tym). Jest gdzieś punkt krytyczny i wyznacza go moda i zasobność portfela. Pasja, hobby czy wolontariat jest pochodną.
jak skończy się moda na bieganie (bańka jak w świecie finansów, bo to w większości pozerstwo i szpan), to skończy się także finansowanie i wolontariat, a zostanie u niektórych tylko pasja. I o to mi chodzi. Jak nie będzie imprez tri na świecie, to ten świat da sobie radę:-)
PS. Sam kiedyś organizowałem małe wyprawy górskie (Polska tylko) dla turystów i wiem jak niewdzięczni potrafią być ludzie, dlatego uwazam teraz że nic na siłę.
Dark44

Postprzez Rafał_M » 07-06-2014, 09:08

Nie będę rozwodził się na temat rentowności, opłacalności, sposobu organizacji, calu itp. itd bo nie ma to najmniejszego sensu. Jaki cel mają organizatorzy w podnoszeniu opłaty startowej na miesiąc przed zamknięciem listy zgłoszeń to wiedzą chyba tylko oni. Może uznali, że 279 osób (na 500 miejsc) im wystarczy i resztę chcieli odstraszyć :lol: 150 zł to jest wg mnie cena jak najbardziej normalna. Kalendarz imprez zapchany jest strasznie, ludzie mają w czym przebierać a śmiem powiedzieć, że przy kwotach startowych 200 - 250 zł wybierają może max.5 imprez w roku. Czy nie lepiej pobierać opłaty w wysokości np. 100 zł i zebrać 500 chętnych? Im więcej osób tym region bardziej zyskuje. Przyjeżdżamy z rodzinami, kochankami pojawiają się również znajomi. Lokalna gospodarka dostaje większy zastrzyk finansowy a te cele regulaminu
PROMOCJA MAŁOPOLSKI JAKO TERENÓW REKREACYJNO-SPORTOWYCH.
UMACNIANIE WIĘZI SPOŁECZNYCH POPRZEZ RUCH I SPORT.

nabierają jak najbardziej sensu. Chociaż do takich założeń to region może i powinien dopłacać.
Rafał_M

Postprzez bartolini » 07-06-2014, 16:47

Dark44 napisał(a):Bartolini, a Ty swoje..., odnieś się do mojej głównej tezy vs. Frydmana. Czy org imprezy powinien zabezpieczyć ten fragment za te marne 150 zł, czy nie jeśli zlewał to za 100 zł przez kilka edycji, a co rok miał w tej sprawie interwencje (m.in. moją)? A przypomnę, że nie ma kompletu jeszcze i ci, co teraz wpłacają, płacą nie 150 zł tylko 250 zł.

Ciężko mi się odnieść do pytania czy powinien zabezpieczyć, bo nigdy tam nie byłem i nie widziałem tego fragmentu. Pisałem tylko o tym, o czym miałem coś do powiedzenia.

Nie wydaje mi się jednak, że podwyżka była spowodowana zabezpieczeniem trasy kolarskiej. To nie jest usługa, którą się kupuje w sklepie. Jeżeli gdzieś trzeba coś bardziej zabezpieczyć, to zwykle działa to tak, że trzeba znaleźć więcej wolontariuszy - klasę albo dwie. Trochę pieniążków ewentualnie mogłoby pójść na zrobienie im większego ogniska w ramach podziękowania za pomoc przy zawodach.

Natomiast podnoszenie ceny wpisowego im bliżej zawodów jest powszechną praktyką. Nie chodzi tu tylko o zarobek, ale chociażby o płynność finansową. Na etapie spinania budżetu 150 złotych płatne z wyprzedzeniem może być cenniejsze niż 250 złotych później. Do tego dochodzi ryzyko nie sprzedania wszystkich miejsc, problem logistyczny (ile zamówić koszulek, żeby potem nie zostać z pełną szafą), a także dokładanie roboty organizatorowi w przypadku rejestracji w ostatniej chwili.
bartolini

Postprzez Dark44 » 09-06-2014, 08:21

A propos-tego fragmentu i zabezpieczenia - dodatkowi woilontariusze tam nic nie dadzą, bo tylko policja może tam regulować ruch. Trzeba, to po prostu ząłatwić z gminą i policją.
Wystarczy wyłączyć jeden pas tuchu na długości ok. 300-400 m, dosłownie na godzinę (tam jest jedna pętla rowerowa) i postawić dwóch policjantów w tym czasie (na początku i na końcu tego odcinka). I jest bezpiecznie. Tylko trzeba chcieć.
Dark44

Postprzez RafałM » 14-06-2014, 16:50

Czy może ktoś napisać coś o trasie rowerowej? Z przekroju trasu widzę, że połowa to podjazdy a połowa zjazdy. Jakiej trudności są podjazdy? Wiem, że każdy odczuwa to wszystko inaczej ale jakaś informacje mogą mi się przydać. Po wynikach roweru z zeszłego roku wnioskuję, że trasa rowerowa musiała być bardzo wymagająca. Olimpijka to będzie mój debiut w tri i nie chciał bym po 5 min zejść z roweru :-)
10km - 38:46
Półmaraton - 1:24.15
1/2 IM Sieraków 4:36.28
Olimpijka No Draft Skarżysko Kamienna 2:15
Triathlon Polska - 10:36h
http://forum.triathlonlife.pl/
RafałM

Postprzez kusy55 » 14-06-2014, 21:04

Od razu po strefie zmian masz w miarę krótki podjazd z nachyleniem ok 7 procent, później mega szybki zjazd z kilkoma zakrętami (ja osiągnąłem 70km/h) zakończony na rondzie w Niedzicy i potem zaczyna się ciągły podjazd przez kilkanaście km, zakończony również dość stromą górką. Sam podjazd jest o nachyleniu 2 góra 3 procent więc bez tragedii. A potem to już z górki :) ok 20 km zjazd również o nachyleniu 2 - 3 procent. Powodzenia
kusy55

Postprzez Dark44 » 16-06-2014, 09:58

RafałM napisał(a):Czy może ktoś napisać coś o trasie rowerowej? Z przekroju trasu widzę, że połowa to podjazdy a połowa zjazdy. Jakiej trudności są podjazdy? Wiem, że każdy odczuwa to wszystko inaczej ale jakaś informacje mogą mi się przydać. Po wynikach roweru z zeszłego roku wnioskuję, że trasa rowerowa musiała być bardzo wymagająca. Olimpijka to będzie mój debiut w tri i nie chciał bym po 5 min zejść z roweru :-)

Tu masz dokładną trasę rowerową z przekrojem.
Dla mnie, natomiast, jest zagadkowa trasa biegowa, bo w poprzednich edycjach była prowadzona inaczej. Czyżby teraz bieg koroną zapory?
http://frydmantriathlon.pl/trasy-2
Dark44

Postprzez Rafał_M » 17-06-2014, 11:37

Oj mam takie dziwne wrażenie, że organizator strzelił sobie w stopę tymi opłatami startowymi. Rejestracja została wydłużona do 25.06. Z listy startowej widzę, że ok 170 osób opłaciło start a prawie 240 zapisanych. Do 500 trochę brakuje. Tydzień później są mistrzostwa Polski w Suszu, mistrzostwa amatorów w Gołdapi więc wa Frydmanie elity pewnie nie będzie.
Jeśli ktoś chce się pozbyć pakietu startowego w pierwotnej (150zł) cenie z chęcią odkupie. Do 25.06 mam czas.
Rafał_M

Postprzez kuzi » 18-06-2014, 10:59

Cześć,

Mam 2 pytania do osób, które już startowały we Frydmanie:

Ustawić rower w pozycji czasowej czy szosowej?
Trasa biegowa jest po asfalcie/kostce czy w przewadze po miękkim?

Dzięki!
kuzi

Postprzez Dark44 » 18-06-2014, 12:04

kuzi napisał(a):Cześć,

Dzięki!

ad1-tam jest dwa długie podjazdy i podobne zjazdy. Płaskiego, właściwie nie ma (trochę pod koniec)
ad2-startowałem tam dwa razy, ale teraz trasa biegowa wyznaczona jest inaczej, pierwsza część jest podobna do poprzednich edycji, czyli zaczyna się po łące i drodze bitej (ok.200m) potem droga asfaltową przez Frydman. Po ok.2 km (i tu chyba zmiana) odbija i bieg po koronie zalewu chyba. Ta część jest dla mnie także zagadką, ponieważ w zakładce tri frydman tak właśnie zaznaczono te 2 pętle, ale w linku z mapkami jest zaznaczenie trasy biegowe po staremu..., bałagan.
Dark44

Postprzez kuzi » 18-06-2014, 12:38

Dark44 napisał(a):
kuzi napisał(a):Cześć,

Dzięki!

ad1-tam jest dwa długie podjazdy i podobne zjazdy. Płaskiego, właściwie nie ma (trochę pod koniec)
ad2-startowałem tam dwa razy, ale teraz trasa biegowa wyznaczona jest inaczej, pierwsza część jest podobna do poprzednich edycji, czyli zaczyna się po łące i drodze bitej (ok.200m) potem droga asfaltową przez Frydman. Po ok.2 km (i tu chyba zmiana) odbija i bieg po koronie zalewu chyba. Ta część jest dla mnie także zagadką, ponieważ w zakładce tri frydman tak właśnie zaznaczono te 2 pętle, ale w linku z mapkami jest zaznaczenie trasy biegowe po staremu..., bałagan.

Dzięki za info!

Objazdu trasy raczej nie zrobię - podjazdy wyglądają rzeczywiście ciężko ;)

Traskę biegową obejrzę przed startem.
kuzi

Postprzez Dark44 » 24-06-2014, 09:24

wyczytałem, że woda ma w zbiorniku tylko 14 C...zimna
Dark44

Postprzez Dark44 » 02-07-2014, 12:32

Dark44 napisał(a):wyczytałem, że woda ma w zbiorniku tylko 14 C...zimna

woda była ciepła i miała 18 C...;-)

co do reszty:
1. trzeba pochwalić b. dobre zabezpieczenie trasy kolarskiej. Wreszcie stali policjanci i regulowali ruch w strategicznych miejscach, a przede wszystkim obok zamku w Niedzicy. Za to warto dopłacać.
2. Przeniesiono strefę zmian na boisko o około 150 m od poprzedniej lokalizacji. Wyszło to na pewno na lepsze. Dużo miejsca. Niestety trzeba było trochę dalej biec i to pod górkę. Podobnie z rowerem, ale to mały problem.
3. Zmieniono trasę biegu. Teraz jest trudnij i bardziej crossowo. Tylko część pętli biegnie się ulicą Frydmana, potem wbiega sie na koronę zbiornika i tam tym trawiastym wałem do celu.
4. Impreza nie ma inklinacji do rozrostu, a więc ok. 150 zawodników w Olimpijce to chyba pewne optimum+Sprint i inne małe straty.
5. Medale-w tym roku to chyba żart jakiś, nie dośc że zabrakło ich (mają dosłać), to estetycznie nawet nie jest to "góralszczyzna" średnich lotów... . Jak poprzednio kawałek skóry z wwypalonym kiepsko motywem.
6. Za to koszulka pamiątkow-techniczna z ładniejszym motywem, niż w poprzednich latach.
7. Posiłków także brakło w pewnej chwili, ale dowieziono na szczęście.
8. Dobrym pomysłem było drugie stanowisko z wodą na koronie zbiornika. Tam słońce paliło niemiłosiernie.

Ogólnie zmiany uważam za udane i warte wpłacanej kwoty wpisowego.
Dark44

Postprzez Cremastero » 02-07-2014, 23:04

A ja będę nieco bardziej krytyczny, choć uwielbiam tereny, na których rozgrywany jet Frydman. Będę jednak odwiedzał je raczej w ramach treningu niż zawodów.

W okolicach zamku w Niedzicy owszem polepszyło się zabezpieczenie, ale cóż z tego skoro na trasie rowerowej trzy razy "boksowałem" się z autami. Na jednym z rond (ubezpieczanym przez policję) zostałem wypchnięty na chodnik, a w jednej wsi po zakończonej mszy dwa samochody idealnie wycofały sprzed kościoła prosto pod moje koła. OK. Regulamin jasno mówi, że ruch jest otwarty, ale zaczynam dochodzić do wniosku, że przy 70 km/h, które osiągamy na zjazdach, to już jak dla mnie zbyt duże ryzyko. Wolę tę sama kwotę wpisowego przeznaczyć na inne zawody, gdzie ruch jest zamknięty. Życie wciąż jest mi jeszcze miłe.

Przyczepię się również do trasy pływania - rozstawienie bojek w kolejności 2-1-3 powodowało przed zawodami spory zamęt, jak również brak jasno wytyczonej linii startu. Kuriozum były dla mnie mielizny - zaraz po starcie i na dopłynięciu do bojki nr 2. Mamy pływać czy biegać w wodzie? Trasę (wg mnie ciut niedomierzoną) można było lepiej ustawić, tym bardziej że org miał do dyspozycji całe J. Czorsztynskie.

Na trasie biegowej nie miałbym nic przeciwko wykoszeniu trawy na wałach - godzina pracy, a zawodnicy poczuliby się "dopieszczeni".

Generalnie - wpisowe poszło mocno w górę, a organizacja prawie nie uległa zmianie. Już pomijam straszne medale, niedobór wody na mecie i kibiców przeszkadzającym dzieciom podczas ich walki. Odnosiłem wrażenie, że wiele rzeczy udało się przeprowadzić dzięki poświęceniu wolontariuszy i sędziów. Na tle Susza, Sierakowa, Gdyni, Borówna, a także Kryspinowa, które kosztują podobnie (takie też mam doświadczenia startowe), Frydman plasuje się wg mnie na szarym końcu. A jazda w otwartym ruchu w niedzielę to proszenie się o nieszczęście.
Cremastero

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum tematów imprez z sezonu 2014