kalendarz triathlon

[07.09.2014] Castle Triathlon Malbork

W tej kategorii znajdziesz tematy imprez które odbyły się w sezonie 2014.

Re: [07.09.2014] Castle Triathlon Malbork

Postprzez RudiFM » 02-09-2014, 14:19

Czy ktoś ze startujących kolegów/koleżanek posiada wiedzę czy w pływaniu będziemy wychodzić z wody przy zaliczaniu kolejnych pętli czy (oby) nie ?
RudiFM

Postprzez ikarol » 03-09-2014, 08:48

Nie wygląda na to, z mapy wynika, że będą 2/4 pętle i tylko krótkie dopłynięcie do wyjścia z wody.
ikarol

Postprzez RudiFM » 03-09-2014, 11:10

ikarol napisał(a):Nie wygląda na to, z mapy wynika, że będą 2/4 pętle i tylko krótkie dopłynięcie do wyjścia z wody.

Dzięki za informację.
RudiFM

Postprzez foka » 08-09-2014, 10:05

Wyniki z wczoraj.

Twister zrobił show :D
Załączniki
wyniki_1na12014.pdf
Cały
(96.15 KiB) Pobrane 129 razy
wyniki_malbork1na22014.pdf
Połówka
(107.85 KiB) Pobrane 111 razy
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez Mikowhy » 08-09-2014, 16:29

Bardzo udana impreza a i ze swojego podium w M30 jestem zadowolony. Pierwsze podium w triathlonie.

Plusy imprezy:

Bardzo dobrze wyposazone punkty odzywcze
Swietni wolontariusze
Dobra organizacja w tym takze organizacja strefy zmian, ktora na poczatku budzila watpliwosci
Dobry asfalt na trasie kolarskiej
Praktycznie nie bylo draftingu
Ciekawa choc trudna trasa biegowa
Fajna koszulka
Podobala mi sie trasa plywacka

Punkty rozwojowe

Meta w miejscu skupiajacym ludzi - az prosi sie o zamek
Poprowadzenie trasy kolarskiej w taki sposob, aby oba pasy ruchu byly udostepnione dla kolarzy jadacych w tym samym kierunku - momentami bylo wasko
Mikowhy

Postprzez Mac_Gdy » 09-09-2014, 08:31

Plusy
1. Elegancka trasa na całym dystansie
-pływanie przy zamku
-asfalt równy i bez dziur
-trasa biegowa fajna chociaż ten odcinek po czarnym żwirze nieco się dłużył ;)
2. Wolontariusze na medal, weseli, z pasją i chętnie pomagali i widać było że nie są tam za karę.
3. Organizacja bez zarzutów

Minusy
Nie są to jakieś wielkie niedociągnięcia, bo z Malborka wywiozłem praktycznie same pozytywne wrażenia ale są pewne rzeczy, które można uskutecznić i te minusy są bardziej pytaniami.
1. Czy na koszulkach nie dało rady dopisać jeszcze dystansu na jakim się startowało? Podobnie sprawa z medalami, na których widnieje 1/2 IM, IM. Zdaję sobie sprawę, że dochodzą wówczas dwie osobne produkcje i o ile z medalem to rozumiem, że może być kłopot bo to dodatkowy odlew, ale z koszulką to chyba można było się bardziej postarać i dopisać np IRONMAN.
2. Lepiej by było, gdyby numery były w różnych kolorach dla połówki i dla całego. Dla kibiców to lepsze i dla samych zawodników. Dobrze po prostu odróżniać jednych od drugich. Imię na numerze to już sprawa życzeniowa ale kibicom by pomogło, przynajmniej mojej rodzinie, która na biegu tak aktywnie kibicowała biegaczom i sama się pytała zawodników o to jak mają na imię, więc sobie poradzili ;).

Na koniec pytanie w powietrze do niby profesjonalistów (pierwsza dwójka na mecie na połówce) uprawiających ten sport. Piszę niby, bo mam spore wątpliwości czy własnie oni są PRO. Otóż czy Panowie nie macie sobie nic do zarzucenia w sprawie draftingu? Kilka kilometrów przed nawrotem i po nawrocie jechali jeden za drugim i z pozycji roweru nie wydawało mi się, że jest tam przepisowa odległość. To jedyna taka sytuacja którą widziałem na drodze, bo reszta jechała czysto, a w tym przypadku bardzo mi się to rzuciło w oczy. Jeśli było inaczej to sorry, ale takie były wrażenia na trasie.
Mac_Gdy

Postprzez ikarol » 09-09-2014, 10:16

Mam bardzo podobne odczucia, jak Wy. Dla mnie świetny triathlon, dużo pomogła idealna pogoda, ale lokalizacja jest wprost wymarzona na długi dystans.

W pamięci pozostanie mi pływanie o wschodzie słońca pod murami zamku, to było genialne. Z drugiej strony nie zapomnę też atakujących wodorostów (ale dzięki temu był dodatkowy niestandardowy klimat).

Z pewnością dużym plusem była trasa rowerowa, choć mnie otwarte przestrzenie i zmienny wiatr trochę wymęczyły. Jakość asfaltu przednia. Co ciekawe, nie zauważyłem żadnego draftingu, nawet w momencie wjazdu na trasę połówkowiczów. Sędziowie byli stale obecni. W porównaniu do HTG pomogło chyba jasne określenie rygorystycznych kar za drafting (4min / 4min / dyskwalifikacja) i może to odstraszało.

Trasa biegowa bardzo klimatyczna, chociaż dość ciężka jak na Irona (ale nie marudzę, wręcz przeciwnie ;) ). Bardzo zróżnicowane podłoże nie pomagało, ale bieganie po zamkowej kostce i po suchej fosie miało jednak swój urok.

W zasadzie nie miałem się do czego przyczepić, wszystko pięknie punktualnie, sympatycznie, wolontariusze niesamowici, komfortowa strefa zmian, same dobre wspomnienia.

Swój start oceniam jako pół sukces, planem było złamanie w debiucie 10 godzin na podstawie eksperymentu - trenowanie średnio poniżej 10 godzin tygodniowo. W rzeczywistości od grudnia 2013 wyszło mi średnio 8,5 godziny tygodniowo treningu, a do złamania dychy nie zabrakło dużo, chyba trochę obycia z dystansem, a może po prostu to nie był ten dzień ;)
ikarol

Postprzez grzesiek » 09-09-2014, 10:50

Jakie to były fajne zawody :)
Pływanie. Bez specjalnego scisku. Temperatura wody idelna do szybkiego pływania ;)
Trasa kolarska-mimo zwężeń w kilku miejscach SUPER.
Trasa biegowa - nie łatwa ale jaka ciekawa. EXTRA.
Wolontariusze. Wolontariusze to był duzy PLUS tej imprezy. Nie zapomnę również ludzi, w tym dzieci, dopingujących i podających bidony z wodą w mniejszych miejscowościach. Nie jestem pewien, ale wydaje mi sie, że proponowali nawet jabłka. Taka spontaniczna pomoc i wsparcie zawsze robi na mnie wrażenie.
Strefa zmian. Mimo pewnych kontrowersji przed zawodami w zawiązku z wymyślonym przez organizatorów rozwiązaniem okazało sie, że nie taki diabeł straszny.
Do podrasowania. Meta. Tak aby było może bardziej okazała. Np.dłuższa prosta przed metą.
Aaaa. Fajna konferansjerka :)
grzesiek

Postprzez Mikowhy » 10-09-2014, 20:20

Mikowhy

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum tematów imprez z sezonu 2014