kalendarz triathlon

[29.06.2014] Triathlon Pniewy 2014

W tej kategorii znajdziesz tematy imprez które odbyły się w sezonie 2014.

Re: [29.06.2014] Triathlon Pniewy 2014

Postprzez platini76 » 30-06-2014, 08:52

Cóż, pierwsze koty za płoty. Trzeba mieć nadzieję, że organizatorzy czytają forum :-P i w przyszłym roku wyciągną wnioski. Mnie najbardziej zniechęca ta krótka pętla kolarska, ale nie wiem czy jest dla niej alternatywa.

Czy ktoś z Was mierzył dystans biegu - było 10km czy mniej? Bo wyniki biegaczy na olimpijce są naprawdę niezłe w porównaniu do innych imprez.
platini76

Postprzez hadwao » 30-06-2014, 09:09

Na pewno czytają, bo foka brylował na scenie z tego co widziałem ;-)

Też się zastanawiam czy było pełne 10km na biegu, bo czas zrobiłem mega dobry jak na swoje możliwości - poprawiłem życiówkę z biegu niepodległości o 2 minuty :shock:. Na pewno na olimpijce się biegnie łatwiej, bo jest drafting więc człowiek się tka nie zużywa na rowerze - jak ktoś jest dobrym biegaczem, a kiepskim rowerzystą to olimpijka sporo ułatwia.
hadwao

Postprzez Paweł112 » 30-06-2014, 09:20

Dystanse z Garmina 910XT:
Pływanie: 1,67 km
T1: 0,19 km
Rower: 39,88 km
T2: 0,27 km
Bieg: 9,78 km
Paweł112

Postprzez hex_d » 30-06-2014, 09:25

Czyli "po bożemu" :)
Z roku na rok powoli do przodu:
(sezon '14 na '15)
1/2IM lepiej o 18 min
1/4IM lepiej o 12 min
Olimpijka lepiej o 6 min
Sprint lepiej o 14 min
hex_d

Postprzez Marek » 30-06-2014, 10:02

Fakt, kilka wyżej wspomnianych rzeczy jest do poprawy, ale ogólnie zawody przyjemne. Zaskoczył mnie rozmach, z jakim to wszystko było przygotowane. Dobrze obstawiona trasa, taśmy, oznakowana. Asfalt nie był najlepszej jakości, ale na szczęście nie było większych dziur. Jadąc w dużej grupie nie było strachu, że zaraz ktoś wpadnie w dziurę i przewróci peleton, można było się skupić na walce.
W strefie gdzie było biuro i meta, czułem się jak na festynie. Pełno ludzi, muzyka, ogólnie dobra atmosfera.

Mi wyszło 39,82 km na rowerze i 9,88 km na biegu. Warunki atmosferyczne były doskonałe do szybkiego biegania. Po prostu płynąłem ;-)
Programy żywieniowe dla sportowców, dostosowane do indywidualnych potrzeb: http://www.przyjazny-dietetyk.pl
Kontakt: m.barczewski@przyjazny-dietetyk.pl
Marek

Postprzez hex_d » 30-06-2014, 10:17

Właśnie, bo zapomniałem na plus dodać, ze zabezpieczenie było naprawdę ok, moim zdaniem : w wodzie, na trasie rowerowej i biegowej, no i strefa zmian - panowie w mundurach "taktycznych" z groźna mina sprawdzali numery przy wyprowadzaniu rowerów, ale wiadomo - klasyfikacja służb mundurowych zobowiązuje :)
Z roku na rok powoli do przodu:
(sezon '14 na '15)
1/2IM lepiej o 18 min
1/4IM lepiej o 12 min
Olimpijka lepiej o 6 min
Sprint lepiej o 14 min
hex_d

Postprzez hadwao » 30-06-2014, 10:29

Co do zabezpieczenia w wodzie to bym polemizował - może mam skrzywiony obraz, bo tak jak pisałem to dopiero moje drugie zawody, ale w Sierakowie było z 5 razy więcej jednostek pływających niż w Pniewach. Może dlatego, że byłem tak zaaferowany dopłynięciem w jednym kawałku, ale w trakcie płynięcia prawie wcale nie widziałem zabezpieczenia.

I jeszcze taka jedna rzecz do poprawy - przydałaby się jakaś bojka na wyjściu z wody - trudno się nawiguje na pomost z kilkuset metrów odległości, zwłaszcza, że bardziej przykuwały uwagę parasole rozstawione wzdłuż plaży.

Co do jakości asfaltu to faktycznie było on momentami trochę skruszały, ale nie utrudniało to specjalnie jazdy - po oglądzie trasy na streetview wyglądało to gorzej niż było w rzeczywistości. Grunt, że nie było większej ilości łat i dużych dziur. Mi na tym asfalcie jechało się bardzo dobrze - gdyby nie te nawrotki, i hopki to spokojnie można by było średnie zwiększyć o 1 czy nawet 2km/h, a tak jednak się sporo traciło. Jak obserwowałem licznik to z wiatrem lecieliśmy 34-38km/h a pod wiatr 28-34km/h - średnia z tego wyszła 32km/h.

Ale tak jak pisałem to są takie szczegóły - po opłacie startowej 60zł spodziewałem się czegoś stojącego na znacznie niższym poziomie, więc w sumie byłem pozytywnie zaskoczony.
hadwao

Postprzez baq » 30-06-2014, 12:33

Jeszcze dwa czy trzy lata temu Pniewy byłyby pewnie stawiane jako niedościgniony wzór, teraz doszukujemy się drobnych błędów i narzekamy na brak strefy finiszera:)
Prawda jest taka, że w ostatnich sezonach organizatorzy wprowadzili tyle udogodnień, że niektóre stały się wręcz dla nas standardem.

Według mnie impreza zrobiona z dużym rozmachem i zaangażowaniem.
Bez zbędnego nadęcia (np bez problemu można było odebrać rower ze strefy zmian kilkanaście minut po dobiegnięciu do mety), ale z dużą uwagą na większość szczegółów, na które uwagę zwracają głównie zawodnicy.
Szkoda tylko tego deszczu na koniec, na pewno atmosfera na mecie i przed sceną podczas dekoracji byłaby o niebo lepsza.

Debiut na 5, polecam!
baq

Postprzez hadwao » 30-06-2014, 12:48

Baq święte słowa. Jak rozmawiałem ze znajomym o debiucie w Sierakowie, to mówił, że to błąd bo potem już każde kolejne zawody będą gorsze jeśli chodzi o organizację :-) Coś chyba jest w tych słowach.

Zdecydowanie wolałbym, żeby większość zawodów wyglądała właśnie tak, czyli niskie wpisowe i wysoka jakość ale np. bez nagród czy z okrojonym bufetem. Niestety zawody "tourowe" Enei i zapewne też Garmina są strasznie drogie i choć oferują trochę więcej, to jednak człowiek nie wystartuje tyle razy ile by chciał. Niestety te duże zawody trochę zabijają konkurencję - np. w Wielkopolsce mamy chyba tylko Pniewy jako klasyczny triathlon z niskim wpisowym (nie liczę jakiś ultra sprintów czy zawodów crossowych). Chętnie bym jeszcze wystartowała w 2 zawodach w tym roku, gdyby coś się znalazło za te 100zł w okolicy.
hadwao

Postprzez Marek » 30-06-2014, 20:20

I jeszcze na duży plus godzina startu olimpijki. Można było wstać o ludzkiej porze i przyjechać na zawody w dniu startu. Nie jakiś bzdurny przepis o odbieraniu pakietów i wstawianiu rowerów dzień przed startem.

Zawody z cyklu Enea to chyba jedne z tańszych zawodów. Szczecin był za 49zł za 1/4 i 99zł za 1/2, co jest chyba rekordem jeśli chodzi o ceny. Kołobrzeg 49zł lub 79zł z zależności od dystansu.
Dla porównania Serock kosztował 250zł za 1/2 w pierwszym terminie, a organizacja była tragiczna w porównaniu do chociażby Pniew.
Tylko się cieszyć, że ceny spadają, a poziom organizacyjny (w większości przypadków) rośnie ;)
Programy żywieniowe dla sportowców, dostosowane do indywidualnych potrzeb: http://www.przyjazny-dietetyk.pl
Kontakt: m.barczewski@przyjazny-dietetyk.pl
Marek

Postprzez Tri_athlete » 30-06-2014, 23:54

Impreza bardzo udana, bez dużych błędów i wpadek.
Nie zgodzę się, że zabezpieczenie ratownicze było słabe. Na jeziorze był skuter z dwoma ratownikami, motorówka, łódź policyjna oraz ratownicy na deskach i kajakach - była to naprawdę duża liczba ratowników jak na tak małą ilość zawodników. W sierakowie startowało 900 zawodników prawie w jednym czasie więc tutaj nie ma co porównywać.
Jeżeli chodzi o trasę kolarską to faktycznie mogłaby byc trochę dłuższa pętla i z tego co wiem organizatorzy dołążą wszelkich starań, aby w przyszłym roku trasa kolarska była dłuższa.
Wszystkie trasy były dobrze oznakowane, na trasie było wielu wolontariuszy oraz strażaków, którzy kibicowali. Jednak podczas deszczu na dystasie olimpijskim nic dziwnego, że mogli już być zmęczeni i mokrzy bez chęci do dalszego kibicowania. Trzeba być bardziej wyrozumiałym :)
Strefa finishera faktycznie nie była tak bogata jak w sierakowie, ale przecież to była dosyć mała, kameralna impreza, w której wzieło udział niecałe 300 osób podzielone na dwa dystanse. Sądzę jednak że wcale nie gorsza od imprez garmina na których także było niewiele miejsca oraz dostępne pomarańcze, arbuzy i napoje.
Co do ceny zawodów to sądzę, że za tak dobrą organizację, bogaty pakiet startowy, posiłek regeneracyjny i wiele osób zabezpieczających trasy była to bardzo niska kwota i licze, ze utrzyma się w przyszłych latach w przeciwieństwie do Przechlewa, które niemiło zaskoczył wzrostem ceny z 50zł na 190zł. Nie sądzę również, aby ceny za kołobrzeg i szczecin organizowane przez Endusport utrzymały się w przyszłym roku na tym samym poziomie co w tym.
Ogólnie imprezę oceniam bardzo dobrze, uważam że poziomem dorównywała conajmniej imprezom Garmina oraz tej organizowanej przez Endusport w Kołobrzegu. Pozdrawiam wszystkich zawodników i życzę, aby zawsze trafiali na dobrze zorganizowane zawody w rozsądnych cenach :)
Tri_athlete

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum tematów imprez z sezonu 2014