kalendarz triathlon

[PORTAL]Zalety elektrostymulacji mięśni. Poznaj Compex!

W tym dziale znajdziesz wątki powiązane z konkretnymi artykułami które publikowaliśmy na portalu xTRI.pl.

[PORTAL]Zalety elektrostymulacji mięśni. Poznaj Compex!

Postprzez admin » 04-06-2018, 11:16

To jest zajawka artykułu opublikowanego na portalu xTRI.pl. Czytaj artykuł: [PORTAL]Zalety elektrostymulacji mięśni. Poznaj Compex!, którego autorem/ką jest admin


Triathlon jest bez dwóch zdań jedną z najbardziej wymagających dyscyplin sportowych. Wymaga odpowiedniego przygotowania motorycznego i psychicznego. W tym celu warto wykorzystać nowe technologie, aby poprawić swoje rezultaty trenując efektywnie. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się elektrostymulator mięśni Compex.

Compex jest szwajcarską firmą produkującą elektrostymulatory mięśni. Nowoczesne urządzenia wykorzystują impulsy elektryczne, które wysyłane są do włókien mięśniowych. Działa w zasadzie tak samo jak mózg, ponieważ mięśnie nie są w stanie rozróżnić, czy wysyłane impulsy pochodzą z mózgu człowieka, czy z urządzenia Compex. Doprowadza to do skurczu, dzięki czemu zawodnicy są w stanie w pełni zaangażować poszczególne partie mięśniowe.

Programy Compex

Elektrostymulator mięśni Compex ma wbudowane wiele programów, podzielonych na poszczególne kategorie. W ten sposób produkt może być wykorzystywany jako partner treningowy, proponując wiele programów angażujących konkretne partie. Tym samym możecie pracować na włóknach mięśniowych wolno i szybko kurczliwych, a Wasz trening będzie efektywniejszy niż dotychczas.

Trening to jedno, ale nie można zapomnieć o regeneracji mięśni po intensywnych zajęciach lub zawodach. To również zapewnia nam Compex, a dokładnie programy związane z odnową mięśni. Polecamy przede wszystkim masaż limfatyczny, dzięki któremu natleniona krew szybko zostanie dostarczona do mięśni, a te zregenerują się szybciej niż mogłoby nam się wydawać.


[caption id="attachment_11549" align="aligncenter" width="640"][url=http://xtri.pl/wp-content/uploads/2018/01/3-elektrostymulatory-kostka-stabilizator-ból.jpg][img]http://xtri.pl/wp-content/uploads/2018/01/3-elektrostymulatory-kostka-stabilizator-ból.jpg[/img][/url] fot. elektrostymulatory.net[/caption]
Zalety elektrostymulacji mięśni

Oprócz wspominanych wyżej funkcji, istnieje również opcja likwidacji bólu. Impulsy wysyłane przez elektrostymulator Compex są w stanie zlikwidować uczucie bólu, a także pomóc przy leczeniu kontuzji. Urządzenie jest bardzo często wykorzystywane choćby przez rehabilitantów i fizjoterapeutów. Dlaczego? Można wówczas dostać się do włókien mięśniowych, do których fizjoterapeuta nie jest w stanie dotrzeć ręcznie.

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o programach treningowych fitness. Elektrostymulator Compex SP 8.0 lub FIT 5.0 pomogą ukształtować zgrabne pośladki, czy nogi.

Jak widzicie, elektrostymulacja mięśni niesie za sobą wiele korzyści, a liczne programy treningowe mogą być wykorzystywane na wiele sposobów. Testowaliśmy urządzenie na własnej skórze i możemy śmiało Wam polecić!
Pozdrawiamy

Administracja xTRI.pl
Avatar użytkownika
admin
Admin
 
Posty: 222
Dołączył(a): 27-05-2010, 20:12
Lokalizacja: xTRI.pl

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

Avatar użytkownika
xTRI.pl Pro
 

Powrót do Dyskusje powiązane z artykułami na portalu xTRI.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości