kalendarz triathlon

[Dziennik treningowy] Szajba - Debiut w M50

W tym dziale znajdziesz dzienniki treningowe forumowiczów. Jeżeli chcesz założyć własny dziennik, przeczytaj temat z zasadami wewnątrz tego działu.
Regulamin działu Chcesz prowadzić własny dziennik treningowy na forum xTRI.pl? Koniecznie przeczytaj ten artykuł

Re: [Dziennik treningowy] Szajba - Debiut w M50

Postprzez PiotrS » 23-07-2019, 07:00

No i fajnie :). Wracaj do aktywności.
Zwróć uwagę na to, znalazłem to co prawda w sieci ale potwierdza to moje wiadomości.
"Według badań klinicznych, wymagana do zauważenia pierwszych efektów dawka magnezu to 300 mg podawane raz lub dwa razy dziennie przez co najmniej 3-4 miesiące."

Stąd śmiałem się z tego leku na receptę gdzie dawka dzienna bodajże 100mg, była po po prostu bezpieczna dla producenta ze względu na brak recepty. No to producent też musi zwrócić uwagę.

Organizm to potęga (wiem trywialne) zawsze da nam znać gdy coś nie halo.
PiotrS

Postprzez Szajba » 25-07-2019, 22:41

Poniedziałek
Rower
https://www.strava.com/activities/2554557179
Ostatni raz taką średnią przelotową miałem gdy zaczynałem karierę kolarską na Kands'ie Maestro :D Pełne rege w przeciwdeszczowej membranie.

Wtorek
Wpadło 50km z jednym interwałem. Musiałem spróbować czy coś tam jeszcze ognia we mnie zostało, czy już dupa i trzeba przesiąść się na cztery kółka lub elektryka
Wytrwałem 100%FTP przez piętnaście minut. Później zabrakło mi paliwa. Ostatnio często braknie mi paliwa lub latam na oparach.
https://www.strava.com/activities/2557357063

Środa
Kolejne rege na rowerze. Przed wyjazdem posmarowałem tu i tam, bo po ostatnich opadach Fuji rzęzi jak stara sieczkarnia. W sumie mi tam rybka, jeżdżę na mocy, ale nie lubię zwracać powszechnej uwagi. Jeszcze kto pomyśli, że jaki rower taki właściciel.
https://www.strava.com/activities/2560175809

Czwartek
Test do testu na 180km. Już tłumaczę. Testowałem avg pawer jakiego potrzebuję by zamknąć 180km w 5h. Wyszło jakieś 253W. Tym samym na teście testów będę musiał włożyć, tak myślę, 270W i jednocześnie pilnować średniej prędkości. Muszę też pamiętać by zabrać napitek i strawę. I odpocząć wcześniej
https://www.strava.com/activities/2562816471

Czołem
Szajba

Postprzez PiotrS » 26-07-2019, 08:38

W obu ostatnich treningach uzyłeś innych rowerów?
W pierwszym masz 31... i 220 w Drugim 35,5 i 253? Róznice prędkości spore
Drugi to czasówka?
PiotrS

Postprzez Szajba » 26-07-2019, 10:43

Dokładnie. Szosa to Fuji SST2.0, czasówka to Felt B12.
Różnica średniej prędkości duża pomimo pagórkowatego terenu gdyż przez ostatnie dwa lata czyli od lipca 2017roku odkąd zacząłem jeździć rowerami, do połowy czerwca bieżącego roku, jeździłem i trenowałem tylko na czasówce.
Pozycja na rowerze bardzo zbliżona ale różne mięśnie w różnym stopniu zaangażowane
pozycja szosa.PNG
Szajba

Postprzez Szajba » 08-08-2019, 22:34

Żyja.
Póki co klepie rower. Gdy dołączę bieganie, co mam nadzieję niedługo nastąpi, wrócę do wypisek. Tymczasem klepię rower.
Z tego miejsca Wszystkim gratuluję udanych i mniej udanych startów.
Mam nadzieję paru z Was pomachać pomponami w Mrągowie.
Czołem :)
Szajba

Postprzez kajet » 09-08-2019, 17:38

Szajba napisał(a):Mam nadzieję paru z Was pomachać pomponami w Mrągowie.
Czołem :)

Czekam na to jak Ela Witek na laskę marszałkowską. Ale lepiej, żebyś był w stroju Borata!

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez Szajba » 15-09-2019, 18:48

Co tu pisać po próżnicy. Na fali sukcesów Kajeta,kogoś o kim wiem na pewno że jest człowiekiem z krwi i kości, a przynajmniej na takiego wygląda, coś we mnie pękło i zapisałem się na HIM w Malborku. Zapisałem się, opłaciłem i chyba będę musiał dołożyć do tego trochę roweru, trochę biegania i całą masę pływania.
No to by było na tyle.
Czołem
Szajba

Postprzez Kik_81 » 16-09-2019, 08:38

Kurde może i ja przyjadę w te piękne rejony.
Pozdrawiam Krzysiek
Kik_81

Postprzez kajet » 16-09-2019, 08:51

Szajba napisał(a):Co tu pisać po próżnicy. Na fali sukcesów Kajeta,kogoś o kim wiem na pewno że jest człowiekiem z krwi i kości, a przynajmniej na takiego wygląda, coś we mnie pękło i zapisałem się na HIM w Malborku.
Czołem

Co do pierwszej części wypowiedzi to nie potwierdzam i nie zaprzeczam, a co do drugiej: dobra decyzja!

Jeszcze przetłumaczę Twoją wypowiedź dla innych osób:

"Zobaczyłem, jak bardzo kajet nie ma nogi - ani niczego innego wartego uwagi - i stwierdziłem, że skoro on jakoś dojechał połówkę, to ja dojadę sporo przed nim".
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez Szajba » 16-09-2019, 21:33

Kik_81 napisał(a):Kurde może i ja przyjadę w te piękne rejony.

Jeśli masz na myśli Szwecję lub Warmię, to zapraszam ;)

Chyba muszę kolegę Kajeta jeszcze raz pochwalić. Bardzo ładnie pojechałeś i bardzo ładnie pobiegłeś :) Przez najbliższe trzy tygodnie będziesz dla mnie wzorem do naśladowania :D
A tak po prawdzie, to jeszcze nie udało mi się na czysto tak pobiec jak Ty pobiegłeś po rowerze ;) Długa droga przede mną

Hmm. Plan. Muszę jakiś plan mieć.
W zasadzie jakakolwiek współpraca z trenerem odpada. Wszystko muszę sam, wedle porzekadła, że jak sam czegoś nie zrobię to dobrze to zrobione nie będzie. Koniec i kropka.
Do 7 października mam okres roztrenowania. Okres roztrenowania polega na robieniu tego na co ma się ochotę i co nie boli. Trochę pobiegam, ale na spokojnie by uniknąć kontuzji (ostatnie problemy z paluchem u prawej nogi i nadmierną pronacją tejże), trochę popedałuję (muszę bacznie przyglądać się pośladkowemu średniemu i górnemu przyczepowi pasma biodrowo-piszczelowego), spróbuję ogarnąć jakiegoś speca od pływania co w Olsztynie proste nie jest.
Od 8 października wchodzę w plan z TR do HIM Low Volume.
Żadnych Ramp. Rampy mi nie służą. Zakładam liniowy progres 3% co 8 tygodni. Startuję od FTP 300W.
Dlaczego LOW? Głównie dla tego, że zwykle i tak coś od siebie dodaję, dlatego iż w tym okresie chcę się skupić głównie na bazie biegowej i początkach pływania no i wreszcie dlatego iż ostatnimi miesiącami wyjeździłem wszystkie dostępne kilometry.
Treningi zaplanowane na rower będę przeprowadzał zgodnie z planem, od czasu do czasu dodając jakieś rege, prawdziwe rege. Treningi biegowe niewiele będą odbiegały od tego co robiłem dotychczas, czyli po prostu bieganie bez żadnych udziwnień, pływanie ... no, tu muszę przede wszystkim na tyle oswoić się z wodą by czuć się swobodnie.
Po ośmiu tygodniach, powtarzam cały cykl a jedyną zmianą będzie +3% do FTP, szybsze bieganie i coś co można będzie określić pływaniem.
Szajba

Postprzez Szajba » 22-09-2019, 20:38

No to pierwszy tydzień Mojego Nowego Ja mam za sobą.
1.PNG

Bardzo cieszy mnie to że kilometry których natłukłem na szosie w sezonie letnim, przełożyły się w jakimś stopniu na utrzymanie, w jakimś stopniu, formy biegowej i nie muszę zaczynać od 5km w 30 minut z dwiema przerwami na złapanie oddechu.
Od tygodnia fajki w odstawce, od dwóch dni inne formy nikotyny w odstawce. Co będzie dalej, zobaczy się.
Szajba

Postprzez Szajba » 02-10-2019, 17:54

Ostatni tydzień to moja osobista porażka. Sumiennie przepracowałem trzy godziny i dwadzieścia minut, wszystko na rowerze.
W międzyczasie przycisnąłem trochę w robocie, poprzesuwałem co się dało w grafiku, zawaliłem trzy doby w podróży i wróciwszy do kraju rozpocząłem półroczny urlop.
No i wszedłem w czterdziesty ósmy rok życia :(
Przede mną ostatni tydzień względnego luzu .
Szajba

Postprzez Szajba » 03-10-2019, 17:48

W razie gdyby ktoś tu zajrzał, polecam zajrzeć i tu http://xtri.pl/forum/viewtopic.php?f=17&t=11554
Szajba

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Dzienniki triathlonowe