kalendarz triathlon

[Dziennik Treningowy] weekendowy - Projekt 2020 - sezon II

W tym dziale znajdziesz dzienniki treningowe forumowiczów. Jeżeli chcesz założyć własny dziennik, przeczytaj temat z zasadami wewnątrz tego działu.
Regulamin działu Chcesz prowadzić własny dziennik treningowy na forum xTRI.pl? Koniecznie przeczytaj ten artykuł

Re: [Dziennik Treningowy] weekendowy - Projekt 2020 - sezon II

Postprzez weekendowy » 20-03-2019, 08:54

Tydzień 18-24/03/2019 … czas na kluczowe tygodnie …. sezon się zbliża ….

PONIEDZIAŁEK
Po weekendowej przerwie wracam do żywych i zaczynamy od początku do znudzenia…. Z rana, tym razem motoryka i wytrzymałość siłowa + sauna. Po południu rolka i ZG 6 x 3/2 115-125% + strzały 60s/30s… całość ujechana na styk…końcówkę wymęczyłem.

WTOREK
VOmaxy na dzień dobry…po Otyliadzie śladu nie ma, dyspozycja względnie dobra sety weszły na delikatnym negatywie co cieszy jak na tą część sezonu…. w zeszłym roku w tym okresie miałem mocny spadek formy. Po południu bieżnia LA i zadanie główne 6 x 1500 / 2 min…i tutaj szału nie ma… jakoś sił w nogach mi brakowało do ciągnięcia tempa w okolicach 4:00. Sety wchodziły od 4:05-4:16… każde kolejne 500-set miało wejść szybciej… czasami się udało 8-}

ŚRODA
Poranna mobilizacja i trochę porzucałem ketlami żeby się podpompować 8-} + regeneracyjnie sauna. Po południu rolka i 6 x 6/ 3 min 108 %..realnie wejdzie pewnie od 102-108 % ale lepiej utrzymać niższe waty niż całkiem skapitulować… :D
weekendowy

Postprzez weekendowy » 22-03-2019, 10:23

CZWARTEK
Poranna ściana-ściana i ZG 15x100 na 10 sekundowych przerwach… zacząłem asekuracyjnie po 1:40 i tak skończyłem czyli tempo trochę za wolne jak na startowe. Druga część to 1000 ciągiem w łapach również po 1:40…organizm adaptuje się do wysiłku po ok 400 metrach wtedy przechodzą myśli typy skończ już to…. Po południu 4 x 2000 na progu czuli okolice 4:20… chciałem zrobić piąte powtórzenie ale żołądkowo coś nie domagałem…

PIĄTEK
Trochę porzucałem ketlami + mobilizacja z gumami. Po południu rolka i 70 minut w zakresie 90%...podejście numer trzy…do tego wyzwania…. =))
weekendowy

Postprzez weekendowy » 24-03-2019, 19:13

SOBOTA
Dobre pływanie z rana 8x200 na 15 s pauzy wchodziło równo po 1:41-42 czyli był zapas do tempa startowego. Na deser poszedł ogień w łapach i wskoczyło 1000 m na tempie 1:39…trochę za późno się ocknąłem czyli teoretycznie powinno być szybciej. Po południu mocny kross z dużą ilością podbiegów całość 12 km z 400 m przewyższeń… na koniec dobiłem się 2 godzinnym staniem w kuchni...tym chyba najbardziej sponiewierałem poślady. :((

NIEDZIELA
Poranne VO maxy basenowe na nowej 10 s przerwie wchodziły równo bez straty mocy ale ostatni blok już mocno bolał….Niby tylko 5 sekund urwanych z pauzy a jakby zupełnie nowy trening… Po południu 90 min rege-rolki 18 x 30s/4 min 140% odpoczynek do 65-70% FTP..
Tydzień zamknięty solidnie…został ostatni tydzień rozbudowy i powinno być jeszcze mocniej tym bardziej że wskoczy przesunięty mini obóz z mnóstwem odpoczynku…więc będzie można dokręcić śrubę…poglądowo ostanie trzy tygodnie ..tym razem zrzut ze stravy…
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
weekendowy

Postprzez weekendowy » 26-03-2019, 18:38

Tydzień 25-31/03/2019 nadszedł sądny tydzień :ymdevil: ….mini obóz….

PONIEDZIAŁEK
Poranna mobilizacja z gumami + trochę ketli, wskoczyła również rege sauna. Krótka drzemka i w południe 60 minut rolki. Zadanie 3/2 min 110-115% + kilka strzałów 130% 30/60 sekund… Postanowiłem odpuścić na ten tydzień zakładki a zastąpić je bieganiem, które może coś wniesie i tak weszło 16 x 90/30 sekund w okolicach 4:00…nogi jednak odczuły ten dzisiejszy rower i za bardzo nie chciały ciągnąć….

WTOREK
Z rana mocny basen i VO maxy..tutaj na 25 tkach leciałem w trupa na 10 sekundowych przerwach wyszło tego 30 powtórzeń + coś ponad 600 m w łapach dla ostudzenia...całość zamknąłem w 3000 m… standardowa drzemka i oczywiście sporo jedzenia…nie dopuszczam do uczucia głodu…W południe kolejna dawka mobilizacji + trochę dynamiczniej z ketlami + jedno wejście na saunę. Po południu mocne bieganie 3 x 1500/2 min w tempie podobnie jak w poniedziałek +/- 4:00… miało być 5 powtórzeń ale noga przestała podawać i w celu utrzymaniu targetu tempa weszło jeszcze 1000 + 3 x 500 m po 3:45….teraz jak najszybciej się zregenerować do rana…. :-w
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
weekendowy

Postprzez weekendowy » 29-03-2019, 15:13

ŚRODA
Po wtorkowym bieganiu wieczorem dopadła mnie chwilowa niedyspozycja przeziębieniowa.. organizm osłabiony więc ma prawo ale szybkie działanie okazało się na tyle skuteczne że mogę cisnąć daje z planem … Tak więc z rana na rozruch godzina zajęć z motoryki…dużo siły biegowej i od razu choróbsko puściło. Po południu rolka i zadanie 6 x 6/3 min 105%...noga przyjemnie kręciła HR w ryzach.

CZWARTEK
Tutaj wskoczył basen ale dyspozycja fatalna…brak czucia wszystkiego …. Siła jest ale jakoś nie mogłem odepchnąć się skutecznie od wody….weszła piramida w tlenie + 700 w łapach łącznie 2900 m bo coś namieszałem przy robieniu tego treningu w gremlinie. Po południe mocne bieganie na progu [4:15-4:20]. Plan był na 4 x 2500/2 min zrealizowałem 3 x 2500 + 2000. Na ostanim secie noga już puszczała tempo i zwątpiłem…

PIĄTEK
Na dzisiaj z rana zaplanowałem kolejne szybsze bieganie na powtórzeniach 3 x 7 x [90/30 s] tempo [3:55-4:00].. weszło bez dwóch ostatnich powtórzeń…. Jest co gonić…. Po południu planowo rolka i 70 minut w zakresie 85-90% FTP.
weekendowy

Postprzez weekendowy » 31-03-2019, 16:59

SOBOTA
Dzień zacząłem od dość mocnego pływania jak na dyspozycję tygodniową weszła piramida 400->100. Na 400 wyszło tempo 1:42 na zapasie czyli teoretycznie powinienem zmieścić się na ¼ w sub 1:40. Mimo soboty jakiś dzień zabiegany i tak praktycznie z marszu wskoczyło 1,5 godziny „rege” krosu z milionem podbiegów…ale wolno bo nogi strasznie umęczone….Po tym bieganiu wyprułem się z całości energii, więc po posiłku od razu dwugodzinna drzemka i dzień zakończyłem godziną rolki i zadanie główne 11 x 30 s 140% do odpoczynku 65-70% FTP…. Miało wejść 1,5 godziny ale głos rozsądku stwierdził że starczy…

NIEDZIELA
Poranne pływanie i delikatne VO maxy na 25tkach…czucie wody fatalne i wszedł a’la fertlek basenowy na deser oczywiście jakieś 800 w łapach i tutaj złapałem tajemniczy flow…. W ciągu dnia wskoczyła sauna …planowo miały wskoczyć dwie godziny tlenu na rolce ale po prostu już mi się nie chciało…
Podsumowując mini obóz …. [Basen x 4][Rolka x 4][Bieg x 5] w sumie wyszło coś ponad 13 h stricte tri… Objętościowo nie robi wrażenia ale stawiałem tym razem na jakość. Poza tlenem na rolce który i tak wypadł wszystkie jednostki treningowe bardzo mocne … biegowo i rowerowo czerwona lampa paliła się non stop… co jeszcze cieszy to na pewno bezproblemowa realizacji tego same dnia dwóch mocnych treningów rower/bieg w sensownym odstępie czasu tak aby oba treningi mogły przynieść jakieś pozytywne efekty… Wskoczyło również sporo mobilizacji i regeneracji bez których raczej ciężko było by zamknąć w pełnym zdrowiu mocny domowy camp …. Tym tygodniem zamykam okres rozbudowy i poglądowo ostanie cztery tygodnie marca od stravy. Od przyszłego tygodnia raczej nie odpuszczam więc …cisnę dalej…. za cztery tygodnie pierwszy sprawdzian duatlonowy 10/45/5….więc lekko nie będzie przez najbliższy miesiąc…
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
weekendowy

Postprzez weekendowy » 03-04-2019, 10:42

Tydzień 01-07/04/2019…specjalizację czas zacząć….27 dni do startu

PONIEDZIAŁEK
Po mocnych dwóch tygodniach musiałem trochę odsapnąć….z reszta jak patrzę na rower to już mi się ulewa co jest bezwzględną oznaką przesytu… i tak z rana wpadła godzinna mobilizacji + sauna a po południu bieganie…w tym sezonie mam straszne parcie i chęć na katowanie bieżnia LA może dlatego że mi jakoś w miarę idzie….no ale takie były założenia na sezon. Zadanie główne 3 x [7x90/30s] w tempie +/- 4:00… niewątpliwy sukces ponieważ zrobiłem cały trening na zapasie a tętno niżesz niż miało być…

WTOREK
Tutaj basenowo jestem wykończony dalej nie czuje wody….po godzinie katowanie krótkich setów 25/50/75/100 zacząłem sobie przypominać o co w tym chodzi…ale nauczony poprzednim sezonem, zbytnio się nie stresuje i po prostu robię swoje a obecnie basen raczej traktuje jak regeneracje. Po południu pokręciłem i zadanie główne 9 x 3-2/3-2 min 115-120% weszło w całości więc tyle do szczęścia mi wystarczy… Po pięciu miesiącach kręcenia na rolce moje podejście do każdego kolejnego treningu wygląda raczej jak pójście do roboty i odbębnienie swojego … jeszcze z tydzień i odpalam sezon w terenie…. 20-tego kwietnia miejscowy TEAM rowerowy organizuje czasówkę 28 km na trasie na której trenuję więc będzie okazja do przepalenia nogi przed duathlonem, ....no okaże się ile ukręciłem tej zimy…..
weekendowy

Postprzez weekendowy » 04-04-2019, 07:29

ŚRODA
Poranna dawka mobilizacji. W tym sezonie namiętnie katuje taką formę treningu co zdecydowaniu mi służy. Po południu bieganie progowe i tak weszło 3 x 3000/2 min …tutaj kolejny raz dobra dyspozycja całość weszło po +/- 4:15… po ostatnim secie przez myśl przeszło mi pocisnąć jeszcze jeden odcinek ale rozsądek wygrał z zapędem…

CZWARTEK
Dzisiaj z rana postanowiłem zrobić sobie test na 950 m…. nie wiem czy to maiło sens przy obecnej fatalnej dyspozycji basenowej… no ale nie zawsze na zawodach będę miał życiową formę…. I tak weszło 16:24…. No szału nie ma ale jeśli przy tak kiepskiej dyspozycji jestem w stanie tyle uciągnąć to biorę ten wynik w ciemno na pierwszą imprezę TRI w Gniewinie…oczywiście ambitnie chciałbym w tym roku wszystkie starty robić sub.16 min ale raczej to jest nie realne…. Po południu planowo rolka i 4 x [7/5 min 105%].
weekendowy

Postprzez weekendowy » 08-04-2019, 07:52

PIĄTEK
Kolejna poranna dawka mobilizacji. Po południu miało wejść bieganie ale po nieprzespanej nocy ledwo wysiedziałem w robocie więc postanowiłem sobie darować trening…

SOBOTA
Na dzisiaj przypadł tylko rower i 90 min z zadaniem 4 x 12/8 min 95-100% bardzo dobra dyspozycja … tlenowo ogarniam cały rower ale problem był z siłą a tutaj miłe zaskoczenie całość na dużym zapasie…wniosek jeden w piątek odpuściłem trening i solidnie pojadłem…waga zrobiona w punkt… wychodzi 69 kg więc do końca maja opchnę jeszcze 1 kg i będę zadowolony … B-)

NIEDZIELA
Tutaj basen dalej tragicznie…więc nie ma co pisać…. Za to po południu wskoczyło fajne bieganie 4x1500/2 min weszło po 3:50-4:00. Target trzymałem bez problemu. Na deser weszło jeszcze 6+8 x 60-30s/60s tutaj proporcjonalnie szybsze tempa…
Załączniki
Przechwytywanie.GIF
weekendowy

Postprzez weekendowy » 10-04-2019, 09:53

Tydzień 08-14/04/2019…nuda ..nuda…nuda….

PONIEDZIAŁEK
Po 6 miesiącach wstawania o 4:40 organizm tak się przyzwyczaił, że pomimo braku konieczności zwlekania się z wyra jednak wstaję i idę katować na zmianę albo basen albo zajęcia ogólnorozwojowe…więc tak na dzisiaj przypadły gumy i rozciągnie. Po południu rolka i 80 minut z zadaniami 3/3 115%...końcówka już bolała okrutnie…

WTOREK
Poddałem się dzisiaj….miały wejść basenowe VOmaxy ale moja dyspozycja była tak fatalna że zacząłem coś ściemniać ..że niby jakiś drill…ostatecznie wyszedłem i podjąłem męską decyzję że odpuszczam sobie pływanie na jakiś czas…zostawiam tylko dwa razy w tygodniu zajęcia z techniki z gadżetami…im więcej bajerów tym lepiej…musze się zresetować…. Po południu czekało jeszcze bieganie progowe i tutaj mocna jednostka
2 x 4000/2:30 min… wszelkie kalkulatory i garminy pokazują próg po 4:18 więc ambitnie cisnąłem po 4:16…finalnie weszło w okolicach 4:15…. Wydaje mi się że na jakiejś płaskiej trasie zawodów na dychę dałbym radę uciągnąć takie tempo…dobrze wróży na planowane w TRI 4:25.
weekendowy

Postprzez Kik_81 » 10-04-2019, 12:47

4:25 :-ss to już nie sport amatorski ;)

To sport profesjonalny ale bez wypłaty :(
Pozdrawiam Krzysiek
Kik_81

Postprzez weekendowy » 10-04-2019, 13:16

Kik_81 napisał(a):4:25 :-ss to już nie sport amatorski ;)
... jak tak sobie analizuje wyniki kolegów fanatyków tri... to 4:25 szału nie robi.... ale tutaj chodzi o to jaki ja będę zadowolony..... i żona obiecała order z buraka :ymparty:
weekendowy

Postprzez weekendowy » 11-04-2019, 08:48

ŚRODA
Mobilizacja i nacisk na lewą kończynę…..zmieniłem buty i jakoś nie mogę lewego bloku dopasować….jeszcze kilka prób i powinno się udać… Po południu mocna rolka i 60 minut z zadaniem 4 x 8/4 min 105 %...weszło w przedziale 100-105% ale nie było żadnego umierania więc jest fajnie.

CZWARTEK
Nauka pływania od podstaw… i tak dzisiaj godzinka techniki i do roboty…po za tym wyczaiłem że 23 czerwca na moim podwórku organizowany jest chelendż „sailfish Open Water GDAŃSK” więc się zapisałem oczywiście na dystans długi czyli 3800 m. Po południu bieganie VO ale pogoda coś chwiejna i nie wiem czy wypali….
weekendowy

Postprzez weekendowy » 11-04-2019, 13:28

...Tak mnie naszło na jakąś konkluzję bo ciągle tylko to samo: rower/bieg/basen/gumy…. :ymsick:

.…mam straszne parcie na ściganie… praktycznie za 2,5 tygodnia pierwszy start w duathlonie i już się nie mogę doczekać!!!! No cieszę się jak dzieciak!!!! Rower przygotowany, nowe zabawki gotowe … najśmieszniejsze jest że z formą rowerową jestem jeszcze w lesie. Niby waty wchodzą coraz lepiej ale brakuje mi pewności którą miałem w poprzednim sezonie…może dlatego, że w tym sezonie odpuściłem trochę rower...tak czy siak jest nad czym pracować. Bieganie wchodzi fajnie ale brakuje jeszcze ustabilizowania formy na w miarę równym poziomie żeby to mogło zaprocentować w drugiej części sezonu…tym bardziej że to mój pierwszy w życiu okres kiedy całą jesień i zimę przebiegałem na zewnątrz….do tej pory byłem królem kadencji na chomikach!!!!. Jeśli chodzi o pływanie to do końca kwietnia robię mini roztrenowanie…nie czuję kompletnie wody, nie potrafię złapać odpowiedniego rytmu i tempa chociażby z przed 2 tygodni… miejmy nadzieję, że puści mnie ta dziwna choroba i zdążę wrócić do jakiegoś minimum na końcówkę maja….- dobre te dzienniki bo zawsze można wrócić do wpisu z przed roku i sprawdzić czy miałeś rację czy nie.....
weekendowy

Postprzez Willi » 12-04-2019, 12:39

weekendowy napisał(a):…dobrze wróży na planowane w TRI 4:25.

tak, tak jak na rowerze nogi nie przepalisz bo będziesz kogoś ścigać :D
Willi

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dzienniki triathlonowe