kalendarz triathlon

[Dziennik treningowy] karolman - sezon 2019

W tym dziale znajdziesz dzienniki treningowe forumowiczów. Jeżeli chcesz założyć własny dziennik, przeczytaj temat z zasadami wewnątrz tego działu.
Regulamin działu Chcesz prowadzić własny dziennik treningowy na forum xTRI.pl? Koniecznie przeczytaj ten artykuł

Re: karolman - sezon 2019

Postprzez karolman » 03-10-2018, 12:39

scott_mtb napisał(a):
karolman napisał(a):
scott_mtb napisał(a):..właśnie zauważyłem, żeś mój ziomal - ponad 20 lat mieszkałem w Koszalinie :ymhug:

he he no widzisz :) to co się stało, żeś taki piękne miasto opuścił? Chyba nie przeprowadziłeś się do Słupska :)) :)) :)) ????

Po ukończeniu szkoły wojskowej miałem przyjemność dostać przydział służbowy 500km od domu :D

no ale kiedyś wrócisz to pośmigamy na Chełmskiej :)
karolman

Re: karolman - sezon 2019

Postprzez scott_mtb » 03-10-2018, 12:50

karolman napisał(a):

no ale kiedyś wrócisz to pośmigamy na Chełmskiej :)[/quote]
Pewnie - tak z dwa razy w roku odwiedzam rodziców
2014 -1/4 Gołdap -2:15
2018-Olimpijka Białystok -2:16
2018 -1/2 MALBORK-4:39
tri.coach@onet.pl
scott_mtb

Re: [Dziennik treningowy] karolman - sezon 2019

Postprzez karolman » 04-10-2018, 19:35

4.10 Rower

Jestem już na roztrenowaniu rowerowym, ale w związku z nabyciem miernika mocy postanowiłem zrobić jego test w środowisku Trainer Road. Miałem również okazję porównać sobie działanie miernika i Virtual Power. Była to także próba sprawdzenia, co zostało w nogach po sezonie.
Odpaliłem Ramp Test w Trainer Road, wszystko ładnie śmiga po ANT+, lepiej niż w blutaczu, nic nie zrywa, sygnał cały czas nieprzerwany.
Poniżej link do treningu

https://www.strava.com/activities/1884170354

Po 28 minutach treningu Trainer Road zaproponował mi FTP na poziomie 222. Czyli jako tako.
Teraz pytanie do bardziej znających temat? Jako że zaplanowałem przygotowania do sezonu na początku grudnia, czy byłoby sensowne zrobienie najpierw fazy sweet spot a następnie przejście do bazy? Czy może zamiast robić sweet spo od razu zrobić traditional base i potem znowu baze w przygotowaniach już z planem Tri. Jestem w kropce tutaj, brakuje mi wiedzy.

NP: 198 W
HR: 136 max 182
karolman

Postprzez karolman » 04-10-2018, 20:17

Jeszcze taka mała uwaga w kwestii technicznej. Zmieniłem korbę ze 175 mm na 172,5 mm i mam wrażenie, że kręci mi się swobodniej? Czy to złudzenie czy faktycznie coś jest na rzeczy? Ważną sprawą jest również brak bólu w kolanie, który miałem w zwyczaju odczuwać kręcąc na starej korbie. Co by było gdybym np przesiadł się jeszcze na 170 mm ?
karolman

Postprzez karolman » 05-10-2018, 14:56

Piątek 5.10

Bieganie
Dzisiaj trening typowo rozruchowy z braku czasu na dłuższą jednostkę.

6 km
średnie tempo: 4:53
2 x 1 km po 4:00 z przerwą 1 km na schłodzenie.
Nieprawidłowe wskazania tętna z powodu zawieszenia się wahoo. Ten typ tak ma od czasu do czasu

Regeneracja po połówce już zakończona i można cisnąć w końcówce sezonu.
karolman

Postprzez karolman » 06-10-2018, 08:45

Sobota 6.10

Bieganie interwały krótkie
To wariant 12 x 1', który stosuje zamiennie z treningiem o podobnych parametrach, z tym że w drugim wariancie skracam przerwę do 1 minuty.

Dystans: 10,2 km
2 km rozgrzewki na tętno do 150 bpm
zadanie główne: 12 x 1' w zakresie 3:40-4:00 z przerwą 1'30 na uspokojenie tętna. Minutówki wchodziły między 3:45 a 3:58. Ostatnia sekwencja mocno pod górkę.
Schłodzenie 2 km.
Jutro w planie długie wybieganie i pierwsze BNP.
karolman

Postprzez karolman » 07-10-2018, 18:41

Niedziela 7.10

Bieganie BNP
dystans: 10,53 km
średnie tempo: 5:16
średnie HR: 143

Dzisiaj miałem w planie długie wybieganie i pierwsze BNP. Jednak wczoraj żona zaciągnęła mnie na tańce i musiałem robić wygibasy na parkiecie do 1 rano. Także mogłem sobie darować ustawianie budzika na 6:30, wiedziałem że nic z tego nie będzie. Próbowałem wielokrotnie biegania na lekkim kacu i to nie działa :ymdevil:
Zaplanowałem zatem bieganie wieczorne, kiedy już minie zmęczenie po baletach.

Trening wykonałem następująco:
7 km warm up zakres 5:00-5:30 i tu czułem już, że będzie słabo. Jednak wszystkie km weszły dość dobrze.
2 km w zakresie 4:30-4:50 i tu o dziwo mój zalkoholizowany organizm odżył :) weszło równo po 4:47
1 km w zakresie 4:15-4:30 i tu chyba po raz pierwszy w życiu suunto dało ciała ponieważ leciałem grubo poniżej 4:25 cały km, a zegarek zliczył lapa 4:49 ... dziwne
0,5 km cool down

Normalnie taki trening chciałbym wykonywać podczas długie wybiegania, gdzie sekwencje będą wyglądały mniej więcej tak:
10 km rozgrzewki (do 5:30) - 4 km (4:30-4:50) - 2 km (4:15-4:30) - 2 km schłodzenie
Bazuję na artykule od warszawski biegacz, który opisuje różne warianty tego treningu. Jednak nie wiem jak zareaguje mój organizm we właściwym cyklu (tygodniu treningowym), w którym będzie np bieg ciągły, interwały, podbiegi ...
karolman

Postprzez karolman » 09-10-2018, 06:29

Zmiana w planie: w związku z akumulacją zmęczenia sezonem, postanowiłem zrobić roztrenowanie. Tym samym rezygnuję z celów biegowych w sezonie jesiennym. Nie jest wykluczone, że pobiegnę półmaraton pod koniec miesiąca, ale będzie to raczej treningowo, bez próby bicia jakichkolwiek rekordów.
Organizm domaga się resetu. W tym czasie planuję minimalną aktywność i dużo kanapy :) plus aktywność domową. Mam zamiar tak spędzić między 2 a 3 tygodnie.
Po tym okresie rozpoczynam przygotowania. Wcześniej niż planowałem, ale to też dlatego, że później miało nadejść roztrenowanie (po zawodach listopadowych).
Do tego kontuzja nadgarstka wczoraj na tenisie. wszystkie znaki na niebie wskazują, aby zrobić pauzę :ymparty:
karolman

Postprzez karolman » 15-10-2018, 10:05

Aktualizacja dziennika

Od ponad tygodnia zero jakiejkolwiek aktywności, jedzenie pizzy, picie piwka. Łącząc to z pracą siedzącą stwierdzam przybranie na wadze. Dość spore. Ale odpoczynek to odpoczynek. Niemniej żona patrzy krzywym okiem co chwila kąsając uszczypliwymi uwagami w stylu "jeszcze nie tak dawno biegałeś i jakoś wyglądałeś" :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil: Czyli znak, że chyba już wystarczy.
Po feralnej kraksie w Przechlewie na 10 km i połamaniu koła, traktowałem rower wyłącznie rekreacyjnie. Czyli minęło dobre półtora miesiąca i zaczynam powrót do treningów. Na tapetę idzie Trainer Road i baza Sweet Spot wersja Mid Volume I. 8 tygodniowy blok powinien ponieść mi nieco FTP na przygotowania do planu pod HiM na przyszły sezon. Zagwozdka techniczna" Trainer Road wprowadził takie cudo jak kalendarz i nie za bardzo ogarniam jak to działa. Np nie rozumiem przenoszenia aktywności i czy w ogóle jest taka możliwości. Dzisiaj zrobiłem aktywność, która zaplanowana jest na środę i w podsumowaniu tygodnia, Trainer Road nie uwzględnia mi tego treningu. Oczywiście widnieje on w kalendarzu, jednak nie zliczyło TTS do podsumowania tygodniowego, ani czasu trwania aktywności. Ktoś wie, o co tu chodzi? Do tego, jeśli dobrze zrozumiałem, kalendarz planuje za ciebie aktywność w ujęciu tygodniowym, wpisując treningi w dane dni tygodnia. Albo nie zajarzyłem jeszcze pełnej funkcjonalności nowej wersji TR, ale coś jest nie halo. Jeśli np we wtorek nie mam czasu zrobić danej jednostki i jej faktycznie nie zrobię, to ona przepada? Nie mogę jej zrobić w środę? Dziwna, rzecz może ktoś mnie oświeci.

Link do treningu:
https://www.strava.com/activities/1905933306

Co dalej? Od tego tygodnia zaczynam na dobre pływanie w wymiarze 3 jednostek tygodniowo. I tego się trzymam.
Od biegania na chwilę obecną jeszcze odpoczywam i dopiero w przyszłym tygodniu zamierzam przystąpić do treningów rozruchowych. Będą to treningi bazowe z małą ilością akcentów. Wcześniej planowana impreza na koniec października stoi pod znakiem zapytania z uwagi na zwiększony tonaż i dyndający z przodu brzuch :)

Tyle na razie tytułem aktualizacji
karolman

Postprzez karolman » 15-10-2018, 11:28

Temat z modyfikacją, usuwaniem i przenoszeniem treningów ogarnięty. Wszystko robi się przez stronę internetową :)
karolman

Postprzez karolman » 16-10-2018, 15:59

16 października

Rower

Powoli wchodzę w rytm. Nie za bardzo wiem jakie będą początki z trenażerem, ponieważ przerwa od roweru stricte treningowego była znacząca. A dziś Trainer Road zafundował mi 3 x 12' 85%, co daje 3 x 190 W z trzyminutową przerwą między sekwencjami. Mimo dość wysokiego tętna na powtórzeniach, czułem się dobrze bez przesadnego zmęczenia interwałem. Trochę wkurzające są te wskazówki od TR, ponieważ nie są jasne i nie wiadomo kiedy się zaczynają. Powinni wprowadzić jakiś sygnał albo jakoś lepiej to rozwiązać technicznie. W tym tygodniu jeszcze dwie jednostki. Będzie tego sporo ponieważ plan Sweet Spot zakłada 5 jednostek tygodniowo.

Poniżej link do treningu:
https://www.strava.com/activities/1908130235
karolman

Postprzez karolman » 18-10-2018, 20:49

18 października

Trenażer
Dzisiaj pierwszy raz trening z over unders. Pomyliłem wariant treningu ponieważ wziąłem dłuższą jednostkę, ale jednak musiałem ostatni set przerwać. 3 x 12' czyli 2' po 95% FTP i 1' po 105% i tak na zmianę. Tętno mi dojechało do 187 bpm. Dużo pracy do zrobienia, miernika nie oszukasz :(( :(( :((

Wieczorem rozpoczęcie na dobre treningów pod okiem trenera. Wrzucam link poniżej do minutowej sekwencji. Trener mówił, że lewa ręką zawija się do środka, a ja że "no gdzie jak, niemożliwe". Jebł..m jak to zobaczyłem. Jakieś konstruktywne opinie? Może jakieś porady? Chętnie się zapoznam :)

https://youtu.be/NLHEkXt1b-U
karolman

Postprzez kajet » 18-10-2018, 20:57

Trenera spytaj :) jeśli szukasz ignorantów rzucających pomysłami z d... to:
- dokładanka z deską,
- piesek,
- kraul jedną ręką (szczególnie lewą).
Ideą jest taka, że obecność prawej ręki z przodu odwiedzie Cię od szukania lewą ręką koleżanki na torze z prawej. Piesek - widzisz ręce przed sobą, poza tym nie wychodzą spod wody, więc pewnie nie przekroczysz osi.
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez karolman » 18-10-2018, 21:03

[quote="kajet"]Trenera spytaj :) jeśli szukasz ignorantów rzucających pomysłami z d... to:
- dokładanka z deską,
- piesek,
- kraul jedną ręką (szczególnie lewą).
Ideą jest taka, że obecność prawej ręki z przodu odwiedzie Cię od szukania lewą ręką koleżanki na torze z prawej. Piesek - widzisz ręce przed sobą.

Kajet dzięki. Dokładankę robię. Ze co z tym pieskiem? Trener mówi, że lewą rękę powinienem próbować wyrzucać trochę na zewnątrz, ale możliwie jak najbardziej przed siebie. Ja staram się to wdrożyć, ale całe cielsko mi rotuje na boki. Nawet nie sądziłem, że ta lewa ręka tak zawija, myślałem że bredzi :ymdevil:
karolman

[Dziennik treningowy] karolman - sezon 2019

Postprzez Ariel » 18-10-2018, 21:14

Co prawda nie jestem trenerem a sam plywam srednio ale sie wypowiem
- kopniecia popraw bo widac ze nogi Ci przeszkadzaja
- pozycja w wodzie ? Troche jak bys dupe mial podwinieta
- lewa reka zawijai chyba przecina mocno os, prawa za to walisz w wode ?
Ogolem rotujesz przy oddechu co powoduje ze ta lewa zle idzie, staraj sie poprawic oddech (glowa za mocno rotuje i ciagnie reke) a jak wyglada oddech na lewa ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ariel

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dzienniki triathlonowe