kalendarz triathlon

[Dziennik treningowy] karolman - sezon 2019

W tym dziale znajdziesz dzienniki treningowe forumowiczów. Jeżeli chcesz założyć własny dziennik, przeczytaj temat z zasadami wewnątrz tego działu.
Regulamin działu Chcesz prowadzić własny dziennik treningowy na forum xTRI.pl? Koniecznie przeczytaj ten artykuł

Re: [Dziennik treningowy] karolman - sezon 2019

Postprzez fosforus » 30-10-2018, 05:30

Jakie to koła sobie upatrzyłeś?
nie ścigam się
fosforus

Postprzez karolman » 30-10-2018, 07:07

fosforus napisał(a):Jakie to koła sobie upatrzyłeś?

Mam dwie opcje: obręcze + komponenty czyli szprychy, nyple i piasty albo kompletne koła Flyxi
Pierwsza opcja jest ciekawa, kolega złożył takie koła na tarczówkach, jakieś kompletne no name, z piastami dtswiss i szprychami aero. Zrobił już ponad 5 tys km i zero zużycia. Świetnie wyglądają i są lekkie.
Druga opcja to koła Flyxi. Inny kolega użytkuje i jest mega zadowolony.

Na pewno tutaj główną funkcją jest czynnik finansowy. Używki uznanych marek to u nas koszt od 2500 w górę, a koleś który sam zaplatał koła wydał jakieś naprawdę śmieszne pieniądze. Oczywiście montaż zgodny ze sztuką, przy użyciu odpowiednich narzędzi.

Jest jest czas by się zastanowić. Ja już raczej tylko trenażer do wiosny
karolman

Postprzez karolman » 30-10-2018, 07:11

30.10

Bieganie
Początek okresu bazowego. Na początek rozruchowa jednostka.
7 km w tempie spokojnego rozbiegania 5:25
Dziwią jedynie skoki tętna, ale strasznie wieje na pomorzu i zatyka więc tym się tłumaczę :)
karolman

Postprzez fosforus » 30-10-2018, 10:07

To jaki byłby szacunkowy koszt złożenia kół na stożku powiedzmy 50mm, pod oponkę, na porządnych piastach, pod standardowe hamulce, pod zawodnika o wadze nawet 80kg "w szczycie formy"?
nie ścigam się
fosforus

Postprzez karolman » 30-10-2018, 10:23

fosforus napisał(a):To jaki byłby szacunkowy koszt złożenia kół na stożku powiedzmy 50mm, pod oponkę, na porządnych piastach, pod standardowe hamulce, pod zawodnika o wadze nawet 80kg "w szczycie formy"?

ja mogę tylko opierać się na jego relacji, ale gość jest konkretny i nie owija w bawełnę. Koszt w zakupie (nie mówię o robociźnie bo nie wiem ile to kosztuje, a kolega złożył sam bo sam rowery składa) to około 340 dolarów brutto (obręcze UD karbon z tego co pamiętam, szprychy aero, piasty dtswiss) za oba koła :ymdevil:
karolman

Postprzez karolman » 30-10-2018, 10:30

oczywiście zapomniałem dodać, że mówimy o kołach z Chin
Dobre koła Flyxi kompletne to z tego co sprawdzałem to między 400 a 500 baksów
karolman

Postprzez pawelvod » 30-10-2018, 13:44

Też myślę o takim secie, tylko 60mm przód, 88 tył szerokość 25mm UD matt, tubeless. Z CSC na DT Swiss 350 i szprychach pillar 1420 (streight pull) krzyknęli mi z przesyłką tax free 689$.
pawelvod

Postprzez karolman » 30-10-2018, 14:56

pawelvod napisał(a):Też myślę o takim secie, tylko 60mm przód, 88 tył szerokość 25mm UD matt, tubeless. Z CSC na DT Swiss 350 i szprychach pillar 1420 (streight pull) krzyknęli mi z przesyłką tax free 689$.

też myślałem o CSC, ale jeszcze nie wybrałem. Kolega kupił tutaj, zobacz np ten set
http://www.flyxii.com/PRODUCTSDetial?product_id=196

Całkiem ciekawa propozycja i jest opcja tax shelter
karolman

Postprzez pawelvod » 30-10-2018, 18:34

Nie widzę info o piastach, ale na obrazku widać że to chyba Novatec i j-bend szprychy (pewnie ichszejsze noname). Podobna jakość pewnie jest w naszych stockowych kołach. Waham się, czy przy celowaniu w oszczędzanie watów poprawą sztywności (szprychy) i oporów toczenia (po części piasta) nie osiąga się tyle samo oszczędności, co dzięki stożkowi (aero)...
Oni mają dobre opinie, co do jakości składania i samych karbonów:
https://www.wheelsfar.com/customize-my-own-wheels-tubeless.html
Zagwostkę mam pewnie jak każdy przed zakupem, bo jak już kupię, to będę katował te kółka jako docelowe i raczej już ich na lepsiejsze nie zmienię, więc szukam opcji gdzie za 50% ceny otrzymam 90% performance... Podobnie jak przy zakupie komputera. Powyżej pewnej kwoty to już tylko kupuje się blichtr marki i te ostatnie 10% zysku, za które płaci się x10. Wydaj mi się, że trochę ponad najniższy model piast i szprych warto wyjść...
Myślę, że warto też kupić set tubless ready. Zwykłe dętki tam wsadzisz, a jak Cię za rok najdzie to fajny update masz z zakupem opon...
pawelvod

Postprzez karolman » 30-10-2018, 19:21

pawelvod napisał(a):Nie widzę info o piastach, ale na obrazku widać że to chyba Novatec i j-bend szprychy (pewnie ichszejsze noname). Podobna jakość pewnie jest w naszych stockowych kołach. Waham się, czy przy celowaniu w oszczędzanie watów poprawą sztywności (szprychy) i oporów toczenia (po części piasta) nie osiąga się tyle samo oszczędności, co dzięki stożkowi (aero)...
Oni mają dobre opinie, co do jakości składania i samych karbonów:
https://www.wheelsfar.com/customize-my-own-wheels-tubeless.html
Zagwostkę mam pewnie jak każdy przed zakupem, bo jak już kupię, to będę katował te kółka jako docelowe i raczej już ich na lepsiejsze nie zmienię, więc szukam opcji gdzie za 50% ceny otrzymam 90% performance... Podobnie jak przy zakupie komputera. Powyżej pewnej kwoty to już tylko kupuje się blichtr marki i te ostatnie 10% zysku, za które płaci się x10. Wydaj mi się, że trochę ponad najniższy model piast i szprych warto wyjść...
Myślę, że warto też kupić set tubless ready. Zwykłe dętki tam wsadzisz, a jak Cię za rok najdzie to fajny update masz z zakupem opon...

dzięki za link. Nie znałem tego sprzedawcy. U mnie jest jeszcze tak, że do końca nie wiem w jaki sposób naliczane są opłaty celne. Słyszałem o różnych cłach antydumpingowych, które należało uiścić w przypadku gotowego produktu, którego cena przekraczała jakiś próg. Żeby się nie okazało, że do ceny kół trzeba doliczyć 48% podatku, bo wtedy jest słabo. Wymyśliłem więc, że dokonam zakupu jednego koła i sprawdzę jak to wszystko wygląda. Może to nie jest jakiś chytry zabieg kupiec, ale ja z natury jestem ostrożny i zanim coś kupię to sto razy przemyślę.
Kolega ma właśnie te tubless ready.
Pozostaje pytanie co do bebechów czyli jakie piasty. Na tych Novatecach ludzie jeżdżą i żyją.
Firm wartych uwagi jest kilka. Zimą na pewno będę finalizował temat.
karolman

Postprzez pawelvod » 31-10-2018, 09:11

Myślę, że piasty, to w zasadzie jakość łożysk i bębenka. Łożyska można zmienić, więc też rozważam novatec. Szprychy to inna inszość. Jak się zastosuje takie, co ich napiąć nie można, to koło nie będzie sztywne i będzie podatne na uszkodzenia, nie mówiąc o przyspieszaniu i stratach przy jeździe na twardo. Dodatkowo jak szprychy będą "plastelinowe" to co chwilę trzeba je będzie naciągać i centrować na nowo. Zrobi się upiwerdliwa zabawa. Z tego co czytałem, to te pillar 1420 są porównywalne z sapim xray. Samo straight pull daje większą sztywność. Ja swoje kółka będę kupował w lutym-marcu. Jakby co daj znać co wybrałeś i czy jesteś zadowolony. Ja w tej chwili jeżdzę na mavic cosmic ktore nie są tą najniższą półką, więc boję się, że jak do sprawy podejdę zbyt budżetowo to zmienię sobie look na bardziej pro, ale właściwości jezdne na gorsze:)
pawelvod

Postprzez karolman » 31-10-2018, 18:12

30 października

Trenażer 45'
Jazda w tlenie.
https://www.strava.com/activities/1935763196

31 października
Bieganie
6 km
tempo 5:32
Tętno trochę skakało, ale tym się nie sugeruję bo to według mnie słaby wskaźnik
W dalszym ciągu rozruch, spokojne tempo. Założenie jest takie, aby robić 4 treningi biegowe w tygodniu. Zwiększamy kilometraż i dokładamy cross, aby pracować na siłą.

Pływanie
2 km
Trener mówi: idziesz i pływasz, zrób sobie 5 x 100 m mocno reszta pływanie, żeby się opływać. OK robię :ymdevil:
karolman

Postprzez karolman » 01-11-2018, 18:28

1.11

Dzień wolny wykorzystałem w pełni treningowo :)

Rano Bieganie 12 km
Tempo 5:15
Ciekawym elementem tego treningu były krótkie spodenki. hello mamy listopad, a pogoda iście wiosenna :D
Dyspozycja dobra, na razie bez szaleństwa, bieganie w odpowiednim mało wymagającym zakresie
https://www.strava.com/activities/1938984065

Po południu wróciłem najedzony o mamy :ymdevil:
Trenażer 60'
Bardzo fajny trening 7 x 6' Sweet Spot 88-94% FTP. Tętno wysokie, ale kręci się przyjemnie
No i co najważniejsze: od końca roztrenowania i wznowienia trenigów waga w dół.
https://www.strava.com/activities/1939813957
karolman

Postprzez karolman » 03-11-2018, 19:52

2.11
Rano spacer po lesie i zbieranie grzybów z żoną i córkami :) nie samym tri człowiek żyje

Trenażer 75'
NP 189 W
Mcadie w Trainer Road czyli 4 x 9' over-unders w zakresie między 95-105% FTP.
Tętno niższe, dość spory komfort przy tej jednostce

3.11
Bieganie 11 km
Tętno 143 bpm
Kross po lesie ze sporą ilością górek. Pogoda sprzyja bieganiu w terenie. Dalej jest to bieganie typowe dla tego okresu. Od zbliżającego się tygodnia dokładam jedną jednostkę zadaniową, a mianowicie trening typowo kształtujący siłę. Podbiegi w konfiguracji na początek 10 x 100 m all out pod górę. Ten trening poprzedniej zimy zrobił dobrą robotę.

Trenażer 60'
4 x 10' Sweet Spot. Mogę powiedzieć, że zaczynam się przyzwyczajać do tego rodzaju treningu. Musi oddać na sezon :ymdevil:

10 godzin przekroczone. Jedziemy dalej z tematem. Jutro pływanie, w którym jestem mistrzem świata :D
karolman

Postprzez karolman » 04-11-2018, 15:48

Podsumowanie tygodnia

SWIM: 2 jednostki. 3,75 km. Szału nie ma, ale z tygodnia na tydzień będzie więcej i lepiej. Jestem dobrej myśli, bo na treningach idzie dobrze. Dzisiaj rano 6 x 100 m mocno reszta rozpływanie.

BIKE: 5 jednostek. 4:45 h. Tak jak pisałem wcześniej główny nacisk w przygotowaniach idzie na rower. Bardzo mi przypadły do gustu jednostki z TR. Są wymagające, aczkolwiek ułożone z głową. Na początku na interwałach skakało mi tętno, jednak nie walczyłem o życie by dokończyć trening. Pomimo zmęczenia jednostki robię w umiarkowanym komforcie. To chyba dobry znak na przyszłość, biorąc pod uwagę, że kolarz ze mnie żaden. No i co najważniejsze: doceniam trening z pomiarem

RUN: 4 jednostki. 3:23 h, 35,5 km. Pierwszy tydzień bazy biegowej. Powrót do biegania po 3 tygodniowym niebycie. Planowany kilometraż tygodniowy między 40 a 50 km i do tego będę dążył. Skupiam się na jednostajnym bieganiu w odpowiednim zakresie i dorzucam jeden trening siłowy na podbiegach.

Dzisiaj jeszcze dojdzie ze trzy godziny tenisa. Mam obowiązki względem małżonki :ymdevil:

I lecimy dalej z tematem :D
karolman

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dzienniki triathlonowe