kalendarz triathlon

[Dziennik Treningowy] OdZeraDoBohatera - Zaliczyć, Utrwalić

W tym dziale znajdziesz dzienniki treningowe forumowiczów. Jeżeli chcesz założyć własny dziennik, przeczytaj temat z zasadami wewnątrz tego działu.
Regulamin działu Chcesz prowadzić własny dziennik treningowy na forum xTRI.pl? Koniecznie przeczytaj ten artykuł

Re: [Dziennik Treningowy] OdZeraDoBohatera - Zaliczyć, Utrwalić

Postprzez OdZeraDoBohatera » 05-06-2018, 16:30

Wtorek: udało mi się w końcu wybrać na wody otwarte (co prawda pół godziny ale jednak), no i tak jak się spodziewałem, przy pierwszej próbie, jakiś atak paniki, ale bez przesady też, nie zacząłem się topić ;), nierówny oddech a więc i potem brak mocy i niedotlenienie.
Potem na końcu nie było może super, ale już było lepiej, nawet fale pokonałem, gorzej jak fale były wprost na stronę oddechową.

PS.
Płyn do naczyń jednak zadziałał i okularki nie parowały aż tak bardzo, więc olbrzymi plus :)

Kolejny pomysł to taki, że jednak w sobotę przy odbiorze pakietów jeszcze raz wejdę do wody i się już na miejscu przepłynę trochę no i przed startem koniecznie.

Jutro ostatni bieg, plan tylko na 4x400 metrów z narastającym tempem.
OdZeraDoBohatera

Postprzez Bartek » 06-06-2018, 13:23

przed startem zrob 5-10 minut plywania. mozesz zrobic troche rozpedzania ale nie atakuj z calej sily. mi jeszcze na rozgrzewce dobrze robi chwila zabki. powodzenia :)
nindża nie może być mientka :D
5 km 28.40
Sprint Habdzin 1.35.10
Olimp 5150Warsaw 2.58.26
1/4 GIT Piaseczno 3.30.23 (ale po T2 1.50 :D)
Bartek

Postprzez OdZeraDoBohatera » 06-06-2018, 14:30

Bartek napisał(a):przed startem zrob 5-10 minut plywania. mozesz zrobic troche rozpedzania ale nie atakuj z calej sily. mi jeszcze na rozgrzewce dobrze robi chwila zabki. powodzenia :)

Dzięki, tak, zdecydowanie tak zrobię, bo inaczej to ciężko widzę.

Środa: ostatnie bieganie, tylko 1,6 km, z narastającym tempem no i to tyle w sumie ;)

Dziś ostatni raz jem kupę mięsa ;) a od jutra tylko makaron, może pizza.
(nie wiem czy to działa, ale może chociaż placebo hehe)
OdZeraDoBohatera

Postprzez OdZeraDoBohatera » 08-06-2018, 05:22

ok, dziś ostatni wpis przed startem.

Z plusów, to, naprawiłem przerzutkę z przodu.
Z minusów to coś się przeciążyłem/uszkodziłem(nie tyko treningiem, bo miałem ostatnie dwa dni pewne zdarzenia ;) ) , wczoraj miałem problem z wchodzeniem po schodach(bolały mnie mocno nogi), a jak sprawdzałem czy przerzutki działają dobrze to nie mogłem całą siłą cisnąć pedałów, no ale to też może bo siodełko ustawiłem byle jak aby przykręcić, dziś jest już lepiej, ale dalej mocno "czuję" mięśnie.

No ale jeszcze dwa dni, dziś wyjeżdżam i cała sobota na luzie.(mam zamiar w końcu się dwa dni wyspać, bo teraz to 4:30 wstawanie)
OdZeraDoBohatera

Postprzez OdZeraDoBohatera » 10-06-2018, 21:35

No i zaliczone :)
Pływanie 11:13 patrząc, na to, że totalnie odpłynąłem szerooookim łukiem i jeszcze ostatnia prosta nie była prosta, i że skupiałem się głównie na luzie a nie prędkości to jestem zadowolony

rower 52:30, tu gorzej, ale, tym razem skupiłem się tylko na ściganiu z kolegami i z racji tego, że prowadziłem to na luzie sobie jechałem.

i bieganie bardzo słabe, 30:41, ale tutaj już miałem na tyle przewagi, że leciutko sobie truchtałem.

Ogólnie zadowolony :)

Na drugi raz już nie będę tak skupiony tylko na wygrywaniu, z kolegami, więc będę raczej szybciej, bo teraz oceniam, że wszystko tak na 80% robiłem z racji, tego, że nie chciałem spalić.

Oczywiście pomieszałem z dostarczaniem energii, banana nie zjadłem na końcu wpadłem na genialny pomysł, żeby zjeść tego żela co to dostałęm w pakiecie przed bieganiem, i już wiem, że mi nie służą ;)

Drugie oczywiście, to w połowie roweru jednak się zatrzymałem na minutkę czy raczej bliżej dwóch, aby sobie porządnie popić.Aha, z racji jakiegoś chaosu, nie odżywiałem się tylko nawadniałem no i + ten żel na koniec.

Z plusów, mój genialny system lekkiego nawadniania za pomocą wężyka w sumie działał, tylko trochę męczył, ale sumarycznie, jestem z niego zadowolony.

Puenta.
W końcu nauczę się teraz na luzie oddychać z każdej strony, w końcu nauczę się użyć bidonu w trakcie jazdy. No i następnym razem już naprawdę będę ćwiczył ;)
OdZeraDoBohatera

Postprzez olesia » 10-06-2018, 22:35

Super. Gratuluję i pływania zazdroszczę bo tyle niecmmialam.
olesia

Postprzez OdZeraDoBohatera » 11-06-2018, 13:48

olesia napisał(a):Super. Gratuluję i pływania zazdroszczę bo tyle niecmmialam.

ale za to wszystko inne było lepsze hehe :D

I to by było na tyle z mojego dziennika na ten sezon ;)

Od jesieni być może nowy będzie. Chyba, że jeszcze może jakiś bieg zrobię, albo coś w tym roku aby jednak ruszać się (Bo bez celu się nie ruszam) bo jednak mój podstawowy cel, czyli waga, nie pykło tak do końca ;)
OdZeraDoBohatera

Postprzez olesia » 11-06-2018, 14:53

OdZeraDoBohatera napisał(a):
olesia napisał(a):Super. Gratuluję i pływania zazdroszczę bo tyle niecmmialam.

ale za to wszystko inne było lepsze hehe :D

I to by było na tyle z mojego dziennika na ten sezon ;)

Od jesieni być może nowy będzie. Chyba, że jeszcze może jakiś bieg zrobię, albo coś w tym roku aby jednak ruszać się (Bo bez celu się nie ruszam) bo jednak mój podstawowy cel, czyli waga, nie pykło tak do końca ;)

A nie masz innych startów?
Ja mam jeszcze - na razie - 2 opłacone, to startuję :) Jak już tyle trenuję i tyle kasy na sprzęt poszło to szkoda sezonu :)
I jedna 10 km w moim rodzinnym mieście.
olesia

Postprzez OdZeraDoBohatera » 12-06-2018, 06:53

Nie, nie planowałem żadnych innych startów,

Tzn. zapisałem się przypadkiem na bieg katorżnika i tam się "przebiegnę" ale nawet nie wiem jak się do tego przygotowuje ;)
No i akurat wczoraj żona mnie namówiła, żebym w we wrześniu jakoś biegł na 10 km i jak już to do tego chciałbym się w końcu dobrze przygotować.
OdZeraDoBohatera

Postprzez Bartek » 12-06-2018, 13:10

to lap jeszcze jakies zawody. a tego startu gratuluje. ile wyszlo z t1 i t2?
5 km 28.40
Sprint Habdzin 1.35.10
Olimp 5150Warsaw 2.58.26
Bartek

Postprzez OdZeraDoBohatera » 12-06-2018, 22:16

Bartek napisał(a):to lap jeszcze jakies zawody. a tego startu gratuluje. ile wyszlo z t1 i t2?

T2 było ok bo 2:21 (bardzo wolnym krokiem)
T1 było słabe bo bo ponad 7 minut, ale 250 metrów trzeba było dojść/dobiec no i z pianką nie pykło mi szybkie ściąganie, i ostatecznie musiałęm zamontować mój system nawadniania ;)
OdZeraDoBohatera

Postprzez Bartek » 13-06-2018, 06:38

a czas sumaryczny?
5 km 28.40
Sprint Habdzin 1.35.10
Olimp 5150Warsaw 2.58.26
Bartek

Postprzez OdZeraDoBohatera » 07-06-2019, 14:34

Z jednej strony gdzieś tam przepadłem i nic nie robiłem, potem "małe" kłopoty zdrowotne i też nic nie robiłem, a z drugiej strony od 8 tygodni coś tam się przygotowuję (teraz regeneracja ;) ) i planuję wystartować w Bydgoszczy na 1/4

No i już myślałem, że będzie bardzo źle, a będzie tylko źle :D

Będzie ktoś startował może w Bydgoszczy i ogarnia tę nową trasę ?
Bo po komentarzach widzę, że piszą, że pagórkowata, ale nie wiem co to znaczy pagórkowata ;)

Jeśli chodzi o mój aktualny stan to : (uwaga będzie słabo)
Pływanie średnie tempo na długość basenu dalej powyżej 30 sekund (przy długim dystansie, normalnie to 26)
Bieganie: przebiegłem 10 km w jakoś 56 minut.
Rower hm..a rower to nie wiem na razie ćwiczyłem ciągle na siłowni na rowerku ;) jutro jak nie będzie padać wychodzę pierwszy raz na rower i się okaże (no ale nie spodziewał bym się nie wiadomo czego).

Myślę, że do 90 centyla klasyfikacji końcowej się załapie ;)

Zastanawiam się jak te ostatecznie 3 tygodnie zagospodarować.
Parę razy na open water wypadało by się przejść, więc tutaj już wiele nic nie wymyślę.

Swoją drogą w rzece pływa się jakoś inaczej? Lepiej gorzej?

Bieganie mam plan skracać dystanse (raptem 6 biegów mnie czeka) i biec coraz szybciej aby w ostatnim tygodniu zrobić sobie 5.

A rower, raz przejadę się 45 km, potem 30, a potem 21 + bieg 5km myślicie, że to dobry plan?
I nie wiem czy ograniczyć trochę żarcia na te 3 tygodnie, aby schudną tak z 1 kg lub 1.5 kg
OdZeraDoBohatera

Postprzez robertino » 07-06-2019, 14:59

witaj z powrotem,

a jak intesywnie trenowałeś te 8 tygodni? jest od czego w ogóle odpoczywać? Przypuszczam, że przy Twoim obciążeniu nie ma z czego schodzić. I moim zdaniem lepiej tego nie rób. Ostatni tydzień przed zawodami możesz potraktować luźniej.

Co do wagi i jedzenia, to raczej za późno na odchudzanie. Zrobisz sobie więcej szkody, niż pożytku.
Powodzenia! Pływanie w rzece niewiele się różni od pływania w jeziorze. Nurt w Brdzie nie jest porywający, na 1/4 płyniecie chyba raz pod prąd, a raz z prądem, więc Ci się zniweluje różnica prędkości.
robertino

Postprzez OdZeraDoBohatera » 07-06-2019, 16:11

robertino napisał(a):witaj z powrotem,

a jak intesywnie trenowałeś te 8 tygodni? jest od czego w ogóle odpoczywać? Przypuszczam, że przy Twoim obciążeniu nie ma z czego schodzić. I moim zdaniem lepiej tego nie rób. Ostatni tydzień przed zawodami możesz potraktować luźniej.

Co do wagi i jedzenia, to raczej za późno na odchudzanie. Zrobisz sobie więcej szkody, niż pożytku.
Powodzenia! Pływanie w rzece niewiele się różni od pływania w jeziorze. Nurt w Brdzie nie jest porywający, na 1/4 płyniecie chyba raz pod prąd, a raz z prądem, więc Ci się zniweluje różnica prędkości.

Nie wiem czy jest od czego odpoczywać ale nie lubię ryzykować ;)
w tygodniu
2x pływanie
2x 1h bieganie
i 1h +2.5 h rowerek stacjonarny.

No to jak rzeka podobna to uff :)
Mówią, że czysta to może i z nawigacją będzie prościej (jak jest ciemno to mnie ciągnie na prawo, że hej)
OdZeraDoBohatera

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dzienniki triathlonowe