kalendarz triathlon

[25-26.07.2015] Enea Challenge Poznań (patronat medialny xTRI.pl)

W tym dziale znajdziesz tematy imprez należących do cyklu Enea Tri Tour 2015: JBL Triathlon Sieraków, Marbruk Triathlon Charzykowy, Triathlon Kołobrzeg, Triathlon Szczecin, Triathlon Bydgoszcz, Enea Challenge Poznań, Triathlon Stronie Śląskie, Triathlon Polska Bydgoszcz::Borówno oraz Prime Food Triathlon Przechlewo.

Re: [25.07.2015] Challenge Poznań

Postprzez RafałM » 18-03-2015, 16:20

Hmm a już miałem się skusić
Nie ma możliwości przepisania pakietu na innego zawodnika, inną imprezę, ani kolejny rok.
10km - 38:46
Półmaraton - 1:24.15
1/2 IM Sieraków 4:36.28
Olimpijka No Draft Skarżysko Kamienna 2:15
Triathlon Polska - 10:36h
RafałM

Postprzez nat » 20-03-2015, 08:44

to jest standardowy zapis, nie dziw się, taka jest rzeczywistość. Zawody są tego warte w mojej opinii
Ścigam się tylko ze sobą - i co roku wygrywam

IM - 9:47
1/2 IM - 4:31
21,1 km - 1:24
10 km - 39,10
nat

Postprzez foka » 20-03-2015, 09:40

Polecam zadzwonić do urzędu ochrony konsumenta i spytać się czy to nie jest zabroniona klauzula bo trochę czuję, że jest ;).
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez hadwao » 20-03-2015, 10:23

Ale przecież pakiet można zwrócić... Co prawda jest opłata manipulacyjna, ale to i tak lepiej niż na większości zawodów. Myślę też, że to nie jest klauzula zabroniona, zwłaszcza, że kupowało się na preferencyjnych warunkach. Gdyby była możliwość przepisywania, to pewnie by wiele osób kupowało na zapas.
hadwao

Postprzez SomeBodyElse » 13-04-2015, 12:38

Ze względów zdrowotnych muszę zrezygnować ze startu :-s

A że byłem zapobiegliwy to mam zarezerwowany i opłacony (taka była taryfa że musiałem zapłacić z góry) dwuosobowy pokój w Novotelu Malta (zaraz nad jeziorem Maltańskim, do startu/maty można dojść piechotką) na 2 noce (od 24 do 26/07). Jeśli ktoś zaintresowany to chętnie odsprzedam.

Proszę o kontakt na priv.

Pozdr
SBE
SomeBodyElse

Postprzez foka » 13-04-2015, 14:32

Sprzedaż pakietów startowych to w tym dziale: viewforum.php?f=74
Instagram,
foka
Admin

Postprzez SomeBodyElse » 20-04-2015, 15:41

Foka,

ale to nie o pakiet a nocleg chodzi ;)

pozdr
SBE
SomeBodyElse

Postprzez foka » 21-04-2015, 12:39

Spoko, moja wina, nie doczytałem ;)
Instagram,
foka
Admin

Postprzez mastek » 25-05-2015, 16:14

Oczywiście 3 raz zapisany :)
Mam tylko nadziej że w kolejny roku znowu nie podniosą ceny.
mastek

Postprzez ewuśka » 10-06-2015, 11:30

Witam Zawodników!
Ja tak odnośnie przepisywania pakietu. Chciałam się podzielić tym na forum, bo uważam że organizatorzy nie są do końca fair...
Z powodu kontuzji nie mogę wystartować w Poznań Challenge. Pisałam do organizatorów, że mam bardo chętna osobę na ten start i czy rzeczywiście nie ma żądnej opcji przepisania pakietu. Dostałam taką odpowiedź:
Witam!
Niestety nie ma możliwości przeniesienia opłaty na inną osobę. Rejestracja na tą imprezę jest wciąż otwarta.
Czy chciałaby Pani definitywnie zrezygnować z uczestnictwa w Challenge Poznań?
Jeśli tak, proszę o takową informację, a zostanie zrealizowany zwrot 50% opłaty startowej.

I już wiemy, że chodzi tylko o kasę, bo teraz opłata wynosi jakieś 800 zł i ma się nijak do tych 300 które płaciłam ja. Jednak dziwi mnie, i tak właśnie napisałam do szefostwa Endusprort, że jako jedni z głównych propagatorów imprez triathlonowych i twórców ogólnopolskiego cyklu zawodów nie dają zawodnikom szansy na przepisanie pakietu startowego. W niemal wszystkich innych zawodach tri w Polsce istnieje możliwość przekazania pakietu na rzecz innej osoby w sytuacjach losowych, oczywiście przy zapisie, że można to zrobić do konkretnej daty np. 1 czy 2 miesiące przed datą zawodów (jest to zrozumiałe ze względów organizacyjnych).
Przykre jest, że w tej sytuacji dla organizatorów zawodów z serii Challenge liczą się tylko względy finansowe i nie biorą pod uwagę dobra zawodników.
Oczywiście na tego drugiego maila, gdzie zawarłam też prośbę o ponowne rozpatrzenie mojej prośby, nie dostałam już żadnej odpowiedzi ( ani na ponowne przypomnienie).
Zawiodłam się strasznie na organizatorach. Widocznie jak się już organizuje Challenge to ważniejsze jest żeby się nachapać ile się da...

Jakie jest Wasze zdanie?

Pozdrawiam,
Ewa
ewuśka

Postprzez hadwao » 10-06-2015, 11:41

Cóż od zawsze tak było, że pakietu nie da się przepisać - dziwi mnie trochę fakt, że ktoś ma pretensje do organizatora o to, gdy organizator nie ukrywał, że pakietu nie da się przepisać. I tak jest dobrze, że chociaż można go zwrócić i odzyskać część kasy, bo wbrew temu co piszesz, to przepisywanie pakietów w imprezach tri nie jest standardem.
Także ogólnie zawiedzenia/oburzenia nie podzielam w tej konkretnej sytuacji - po prostu jak się zawiera umowę to obowiązuje ona obie strony.

Inna sprawa, to też nie podoba mi się ten trend, że aby kupić imprezę w przyzwoitej cenie trzeba to robić rok wcześniej i bez możliwości zwrotu - to jest paranoja. Wpisowe typu 800zł za HiM to też chore. Nie mam tu pretensji do organizatorów, że robią takie imprezy - wolny rynek, każdy robi jak może, tylko trochę mi szkoda, że koncerny challange i IM przejmują fajne imprezy i podnoszą niebotycznie opłaty. W zasadzie z dużych imprez niebrandowych w PL został już chyba tylko Sieraków. Sam miałem już w Poznaniu w tym roku nie startować, ale sprawę uratowała promocja łączona z Sierakowem. Jeśli w 2016 nie zaproponują czegoś podobnego, to sorry ale w tych cenach nie zamierzam startować i będę szukał alternatyw.

Reasumując obecna sytuacja też mnie denerwuje, podzielam oburzenia na sytuacje zastaną, nie podzielam pretensji, że Endusport nie chce umożliwić przepisania "w drodze wyjątku", bo zgłaszając się we wczesnym terminie zgodziłaś się na te warunki.
hadwao

Postprzez ewuśka » 10-06-2015, 12:10

Dobrze napisane :) Zgadzam się z Tobą, to nie chodzi o oburzenia na "złych organizatorów", którzy nie zgodzili się na przepisanie pakietu, (bo tak jak piszesz, są kryci przez regulamin i liczenie na "wyjątek" jest dużą naiwnością), a raczej na zastaną sytuację i trend, któremu ci organizatorzy przyklaskują. Choć to, że nie odpisali na mojego maila też o czymś świadczy ;)
Niestety to prawda, że po przejęciu imprez przez koncerny IM i Challenge ceny szybują w górę, i z jednej strony to prestiż i reklama dla orgów, a z drugiej coraz mniej jest klimatycznych, kameralnych triathlonów z "ludzką twarzą".
Wiadomo, biznes to biznes i każdy dyktuje swoje warunki, na które oczywiście mogę się nie godzić i nie startować -prosty wybór, prawda ? :)
Podobnie jak Ty skorzystałam z łączonego pakietu na Sieraków i Poznań w tym roku :)
Nie wiem jak na Zachodzie, ale w Polsce mam akurat takie doświadczenie, że sama 2 razy przepisywałam pakiet na inna osobę i też 2 razy korzystałam z pakietu innego uczestnika (czasem wiązało się to z opłatą manipulacyjną - do ok. 100zł) i mówię tu o 4 różnych imprezach, więc jak dla mnie jest to raczej standardem.
ewuśka

Postprzez firbolg » 10-06-2015, 13:00

Musicie pamiętać o tym, że istnieją umowy pomiędzy polskimi organizatorami imprezy a koncernem - w przypadku Poznania Challenge, w przypadku Gdyni - IM. Jestem przekonany, że większość "nieludzkich" warunków na polskiego organizatora nakłada właśnie ta umowa, a jaka jest pozycja negocjacyjna małej polskiej firmy w stosunku do wyżej wymienionych partnerów z pewnością nie muszę Wam tłumaczyć. W tej sytuacji sprawa jest jasna, jest regulamin, zostaje dotrzymany, nie ma o co się obrażać, szczególnie na Endusport - dla mnie absolutnie perfekcyjnego organizatora imprez triathlonowych.

W kontekście Waszego rozwinięcia - straty już są nieodwracalne ( Gdynia i Poznań ) bo pewien jestem że marki IM i Challenge utrzymają na przyszłość te przyczółki w Polsce - gdzie rynek rośnie w imponującym tempie. Z drugiej strony, nie ma obaw by zabito klimat innych imprez - pozostałe lokacje nie spełniają kryteriów - szczególnie IM - Challenge ma Poznań i przy nim pozostanie, ale kłopot jest właśnie z IM - prędzej czy później zapragną pełnego dystansu w Polsce, a Gdynia wedle mojej skromnej wiedzy rodzonego gdynianina jest delikatnie mówiąc średnio zainteresowana dystansem 140.6 - za to bardzo pokochała 70.3 ;) Moim skromnym zdaniem, IM będzie musiał znaleźć dla pełnego dystansu nowe miejsce w Polsce, a szukać będzie raczej wśród większych ośrodków miejskich.

Kończąc, mam nadzieję że Sieraków pozostanie niezagrożony "korporatyzacją" - bo to po prostu idealne połączenie klimatu, miejsca i ludzi, jak to mówi moja żona po minięciu zielonej tablicy z napisem Sieraków "człowiek czuje że żyje i nie chce wyjeżdżać" ;) Jednocześnie cieszę się że Poznań jest w serii Challenge, bo to mój drugi dom w Polsce a sama seria cieszy się jednak bardziej ludzką twarzą od IM - użycie słowa family nie jest tu przypadkowe. Ceny zarówno na Challenge ( już to widać ) jak i w IM będą rosły i wkrótce zrównają się ze średnią w Europie - na listach zaś goście spoza Polski nie będą już tylko promilami - i bardzo dobrze. Nie dobre jest to, że zarobki w Polsce nie przystają do tych cen, nie odwrotnie - ale to już chyba temat na inną dyskusję i inne forum.

Miłego dnia, do zobaczenia w Poznaniu ! ;)
firbolg

Postprzez maciekp » 10-06-2015, 13:49

Odbiję lekko od tematu przepisywania pakietów bo Panowie wyżej ładnie wszystko podsumowali, ale zasugeruję osobą które liczą, że Sieraków nie idzie w stronę komercjalizacji o rzut okiem na ceny wpisowego na przyszłoroczną imprezę. Zaczyna się powielanie schematu Poznania. Opłacać na rok do przodu i już na tą chwilę z 25% podwyżką w stosunku do ceny z tego roku. Trochę szkoda, aczkolwiek jest to bardzo duża korzyść dla nowych imprez jak np. Triathlon Charzykowy :) Można odwiedzić nowe miejsca. Dobrze, że kalendarz z roku na rok mocniej się zapełnia.
maciekp

Postprzez krzys1 » 10-06-2015, 15:15

firbolg napisał(a):Musicie pamiętać o tym, że istnieją umowy pomiędzy polskimi organizatorami imprezy a koncernem - w przypadku Poznania Challenge, w przypadku Gdyni - IM.

Myślę, że nie tylko o to chodzi, po prostu powstał tego typu trend/zmowa, myślę że niezbyt uczciwy dla konsumentów. Nie dotyczy tylko największych imprez. Sam padłem jego ofiarą. Jestem zapisany/opłacony na zawody w Suszu, jednak w niedzielę zaliczyłem poważny wypadek rowerowy. Nie wydobrzeje do zawodów, a przepisać pakietu nie można na inną osobę, nie mówiąc już o zwrocie choćby części wpisowego, czy przepisaniu na inny rok. Nie rozumiem co straci organizator, jeśli znalazł bym chętnego na swoje miejsce i zapłacił jakieś opłaty manipulacyjne? Może startować ktoś pod moim nazwiskiem, ale ani to nie jest legalne, ani mi się szczególnie nie podoba. Myślę, że przydała by się interwencja Rzecznika Praw Obywatelskich, bo nawet za bardzo nie można bojkotować tego typu organizatorów, bo jest ich większość.
krzys1

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy z cyklu Enea Tri Tour 2015 (patronat medialny xTRI.pl)