kalendarz triathlon

[25-26.07.2015] Enea Challenge Poznań (patronat medialny xTRI.pl)

W tym dziale znajdziesz tematy imprez należących do cyklu Enea Tri Tour 2015: JBL Triathlon Sieraków, Marbruk Triathlon Charzykowy, Triathlon Kołobrzeg, Triathlon Szczecin, Triathlon Bydgoszcz, Enea Challenge Poznań, Triathlon Stronie Śląskie, Triathlon Polska Bydgoszcz::Borówno oraz Prime Food Triathlon Przechlewo.

Re: [25-26.07.2015] Enea Challenge Poznań (patronat medialny xTRI.pl)

Postprzez kubas89 » 29-07-2015, 07:23

Są fotki ze sprintu i olimpijki na bieklife, połówka podobno w czwartek.
http://galeria.bikelife.pl/galleries/338#/338/1/0
kubas89

Postprzez cleveland » 29-07-2015, 08:42

Dyskusja "rower TT i słaby kolarz" nie ma sensu, jak już wspomniano, jak kogoś stać, to fajnie. Dzięki temu sprzedaż się kręci i za kilka lat odkupisz ten rower już w przystępnej cenie. To trochę jak chłopaczek w zdezelowanym golfie stoi na światłach i chce się ścigać ze statecznym biznesmenem w Panamerze. Trochę inne podejście do motoryzacji :D

"Zyski areo" zaczynają się już od 16km/h (tak gdzieś widziałem wykresy mocy/pozycji, już od takiej prędkości lemondka ma sens). Pomyśl sobie jaką prędkość miałby ten kolarz bez porządnego TT?

hadwao: Twoje założenie, że od średnich 34-35km/h zaczniesz "inwestować" sprowadzi się do pytania (gdy już dojdziesz do takich prędkości), czy warto będzie dawać tę kasę za 0,5-1km/h zysk w prędkości :D
cleveland

Postprzez hadwao » 29-07-2015, 09:38

Tak jak pisałem może staroświecki jestem ;p Po prostu sam nie kupuję sprzętu, który daje marginalne korzyści w stosunku do wydatków. Fakt, że mój budżet nie jest z gumy i choć na pewne rzeczy byłoby mnie stać to kupując je musiałbym zrezygnować z innych.
cleveland napisał(a): Pomyśl sobie jaką prędkość miałby ten kolarz bez porządnego TT?

Myślę, że niewiele by mu zrobiło różnicy w stosunku do zwykłej szosy z lemondką. Zyski Aero oczywiście są zawsze, ale jak ktoś generuje 150W i jedzie znacznie poniżej 30km/h to w zasadzie chyba tylko lemondka i obcisły strój daje jakieś wymierne korzyści.

cleveland napisał(a): hadwao: Twoje założenie, że od średnich 34-35km/h zaczniesz "inwestować" sprowadzi się do pytania (gdy już dojdziesz do takich prędkości), czy warto będzie dawać tę kasę za 0,5-1km/h zysk w prędkości :D

Moim zdaniem warto bo przeskok z 28 na 30km można zrealizować bardzo łatwo i szybko treningami w 2-3 miesiące. Przejście z np. 35 na 36-37km/h to już często lata treningu. Jest też pewna sprawa psychologiczna i zachęta do trenowania, bo wiem, że czeka na mnie na końcu drogi jakaś nagroda.

cleveland napisał(a):(...)jak kogoś stać, to fajnie. Dzięki temu sprzedaż się kręci i za kilka lat odkupisz ten rower już w przystępnej cenie.

Ten argument do mnie mówi :D

Ale tak już całkiem serio - to wiadomo każdy ma na taki temat swoje zdanie i każdy szuka czego innego w triathlonie, także po przemyśleniu przyznam Ci rację, że trochę się zagalopowałem w moim stwierdzeniu. Powinienem tam dodać coś w stylu "według mnie".
hadwao

Postprzez weterankaII » 29-07-2015, 13:41

foka napisał(a):Jak ustalił onet: zmarły triathlonista to ks. Waldemar Radecki, proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Gnieźnie. Przyczyną zgonu był najprawdopodobniej zawał serca.

Załączam informację o pogrzebie
http://www.niedziela.pl/artykul/17145/W ... 5%84skiego
weterankaII

Postprzez Jack » 29-07-2015, 14:45

Pokuszę się o również o krótkie podsumowanie Challenge Poznań na dystansie średnim.

Przyznam, że ze zdziwieniem czytam powyżej opinie negatywne o zawodach. Zastanawiam się z czego to wynika. Poznań (również Gdynia) były już wcześniej zawodami na wysokim poziomie organizacyjnym jeżeli chodzi o ogarnięcie dużej imprezy. Ze swojej strony nie nastawiałem się na mega ogromną różnicę w porównaniu do tego co było już wcześniej. A mimo to uważam, że Challenge wniósł wiele. Prestiż imprezy to jedno, ale poziom sportowy i możliwość konfrontacji z światowym poziomem triathlonu u nas w Polsce to drugie. Startując naprawdę ma się to poczucie, że bierzemy udział w wielkim dobrze przygotowanym wydarzeniu. Jeżeli ktoś tego poczucia nie miał to nie wiem czego oczekiwał.

Co można poprawić i zrobić lepiej? Pewnie że jest parę niedociągnięć, które można poprawić bo wpadki były.
Po kolei:

Pakiet i biuro zawodów:
Pakiet na plus. Ile osób mnie pytało czy chciałbym wymienić się czy odsprzedać koszulkę i torbę. Szybko, bez kolejek – duża poprawa w stosunku do poprzedniego roku. Braki plecaków czy toreb – no to faktycznie niedociągnięcie. Ale jeżeli organizator to ogarnie i wywiąże się szybko z nawiązką (jak zadeklarował) to będzie ok. Odbierałem wcześniej pakiet więc nie miałem takich przygód.

Odprawa:
Miejsca w środku było sporo wolnego mimo wielu rowerów obecnych na odprawie ;) – nie wiem dlaczego ludzie stali przy wejściu. Informacje konkretne, logiczne, sprawnie poprowadzona prezentacja bez zbędnej oprawy i wodotrysków. Pasta party – ok. spodziewałem się, że ludzie rzucą się do bufetu i będzie pralka. A tu grzecznie szybko kolejka się rozładowała (przy tej ilości ludzi). Można było makaronu i ciasta zjeść ile się chce. Było smacznie.

Strefa zmian:
Fakt, Poznań miał tą strefę bardzo szybką i blisko wyjścia z wody – ale miała ona swoje dwa ogromne minusy. Była bardzo mała, a jej lokalizacja wpływała na długość etapu biegowego. Przy tej ilości osób startujących rok wcześniej w strefie było mega ciasno co zaowocowało poprzewracanymi skrzynkami i porozwalanymi rzeczami. Moje rzeczy musiałem poszukać i pozbierać do kupy przed rowerem a potem jeszcze raz po rowerze. Lokalizacja nowej strefy widzę budzi wiele zastrzeżeń ale ja dostrzegam jedynie plusy. Dużo miejsca na rowery, namioty do przebrania, worki – ogromna zmiana na plus w porównaniu do poprzedniego roku, światowe standardy. Dobieg do strefy długi? Odpowiedzmy sobie szczerze, czy przełożyło się to na czasy? Bo patrzę i czołówka ma 9 czasów <4h. Jakoś w Borównie, Sierakowie, czy Gdyni nikt nie narzeka na długie dobiegi do strefy.

Co ważne, nowa lokalizacja strefy to zarazem dokładniejsze wymierzenie trasy biegowej z czym był problem w ostatnich dwóch edycjach bo wychodziło 22 km.

Narzekania na lokalizację i organizację strefy kompletnie nie rozumiem. A za rok dwie strefy. Co to będzie. Aż strach się bać.

Inna sprawa to wprowadzenie rowerów. Lekkie niedociągnięcie to naprawdę delikatnie powiedziane. Do pierwszych stojaków z workami mógł dojść każdy i zabrać sobie cokolwiek, nie wiem jak byłoby z rowerami. Przy odbieraniu rowerów było już lepiej. Sprawdzanie było już dokładne. Przy mnie jedna osoba nie odebrała roweru i musiała iść po numer startowy. Bezpieczeństwo sprzętu jest ważne dla nas – wiadomo. Zdjęcia mogą pomóc – ale na zawodach gdzie robiono mi zdjęcia nikt przy wyprowadzaniu ich nie sprawdzał z tymi robionymi dzień wcześniej. Mimo zdjęć i aparatów spokojnie można było „odebrać” komuś rower. Pomysłowym złodziejaszkom takie rzeczy nie przeszkodzą. Może chipy do zwrotu przy odbieraniu roweru byłyby dobrym rozwiązaniem?

Zawody:
Start falami to mega rozwiązanie. Rok wcześniej wielu, w tym ja, zaliczyło pralkę. Teraz sprawnie i spokojnie, grupami. Dobre i sprawdzone rozwiązanie z wielkich imprez to dobra zmiana w Poznaniu.
Rower – tutaj bezapelacyjnie rewelacyjna trasa. Bardzo dobrze zabezpieczona. Wiatr, wiadomo dodał „uroku”. Bufety pełne, wolontariusze uśmiechnięci biegali i pomagali zaopatrzyć się we wszystko. Od siebie dodam, że bardzo mi przypadł smak iso Ale. Draftu, peletonów nie widziałem – chociaż byłem świadkiem jak na Warszawskiej jeden z zawodników upomniał „grzecznie” jedną dwójkę. Sędziowie, jak i serwis Shimano chyba nie mieli specjalnie roboty.
Bieganie na Malcie i finisz wśród tych kibiców to chyba to co jest najpiękniejsze. Malta ma swój urok. Kibice dopisali. Nawet pogoda dopisała i temperatura ani słońce nie męczyły na biegu jak w ubiegłych latach.

Strefa finishera:
Piwo, burgery, lody, owoce, ciasto, napoje, baseny, leżaki – wszystko było co kto chciał. Fakt, że gdy dobiegłem nie było może takich kolejek więc nie narzekam ale po dotarciu na metę nigdzie się nie spieszę. To jest ta chwila gdzie można się podelektować finiszem i zawodami.
Miła pamiątka to zdjęcia z fotobudki.
Świetny komentator i muzyka :) robiły atmosferę.
Depozyt – na pewno do poprawy. Rozumiem poirytowanych, którzy długo oczekiwali.
Masaże – bez specjalnych kolejek.

Kibice mieli sporo atrakcji, których na Malcie jest sporo i bez zawodów.

Subiektywnie, na luzie, bez spiny – dla mnie Challenge to poziom wyżej w porównaniu do poprzedniego roku. Czekamy teraz co pokaże Gdynia.
Jack

Postprzez weterankaII » 29-07-2015, 14:48

Warto przeczytać caly artykuł o pogrzebie, nawet jeżeli ktoś wie, że się nie wybierze. Bardzo wzruszyła mnie postawa jednego z triathlonistów, który po powrocie do domu dokończył triathlon w imieniu zmarłego kaplana i zacytował słowa św. Pawła. Jestem zbudowana, że w naszym środowisku są też tacy ludzie.
weterankaII

Postprzez lukaszt » 29-07-2015, 15:14

Sprzedam plecak i koszulkę polo (rozmiar L) z połówki.
lukaszt

Postprzez mfinch » 29-07-2015, 17:39

lukaszt napisał(a):Sprzedam plecak i koszulkę polo (rozmiar L) z połówki.

Zajrzyj tu: allegro.pl
A opaski z zawodow albo czepka nie chcesz sprzedac ?
mfinch

Postprzez foka » 29-07-2015, 18:32

mfinch napisał(a):

ale bez uszczypliwości proszę. :-?
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez mfinch » 29-07-2015, 18:48

Wskazalem tylko odpowiednia strone :) bo watek dotyczy przeciez imprezy a nie handlu :)
mfinch

Postprzez ginn » 29-07-2015, 21:38

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to chętnie wymienię koszulkę (nie mylić z polo) z roz M na L.
ginn

Postprzez lszymanski » 30-07-2015, 07:00

Taka ciekawostka.

Wykres "czas a liczba osób, które ukończyły" z olimpijki znaleziony w sieci.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
Załączniki
statystyka_olimpijski_2015_maciej_pilc.jpg
lszymanski

Postprzez heja banana » 30-07-2015, 07:03

Jack napisał(a):Pokuszę się o również o krótkie podsumowanie Challenge Poznań na dystansie średnim.

Przyznam, że ze zdziwieniem czytam powyżej opinie negatywne o zawodach. Zastanawiam się z czego to wynika. Poznań (również Gdynia) były już wcześniej zawodami na wysokim poziomie organizacyjnym jeżeli chodzi o ogarnięcie dużej imprezy.

Wynika to z tego, że pierwsze zawody w Poznaniu były imo. prawie perfekcyjne i ludzie zastanawiali się co można poprawić. Niestety zamiast dopieścić imprezę org zaczęli mieszać i np. rok temu namioty na glebie = wszędzie pył i kurz oraz strasznie długie wydawanie pakietów. W tym roku strefa nie do końca ogarnięta, depozyt i brak wody:)

generalnie triathlon w Poznaniu to bardzo wysoki poziom i może jest to czepianie na siłę ale skoro orgowie popadli w samo zachwyt to warto te błędy powytykać, może przeczytają i jednak coś z tym zrobią z rok:)

W triathlonie w Gdyni podoba mi się jedna rzecz, regulamin obowiązuje do samego końca i nikt go nie zmienia na dzień przed zawodami:)
heja banana

Postprzez lszymanski » 30-07-2015, 07:08

foka napisał(a):
mfinch napisał(a):

ale bez uszczypliwości proszę. :-?

PlecakGate :)

Wg mnie i torby z sprint/olimpijki i plecaki z 1/2IM są marnej jakości. I pewnie wylądują na dnie szafy, po tym jak przestaną śmierdzieć "nowością".
A szkoda, bo wystarczyło, by Endusport, zrobił biznes z marką Challenge i zamiast lipnej chińszczyzny (torby, plecaki, koszulki), którą dał zawodnikom w pakiecie startowym, dał po porządnym, dobrej jakości t-shirt lub czapce/daszku marki Challenge. Kto był w namiocie z odzieżą Challenge, wie o czym piszę.
lszymanski

Postprzez Ariel » 30-07-2015, 08:05

no właśnie też mam negatywne odczucia co do plecaka... i żona tez marudzi żeby go na balkon wywalić bo wali plastikiem...
Ariel

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy z cyklu Enea Tri Tour 2015 (patronat medialny xTRI.pl)