kalendarz triathlon

[04-05.07.2015] Triathlon Szczecin (patronat medialny xTRI.pl)

W tym dziale znajdziesz tematy imprez należących do cyklu Enea Tri Tour 2015: JBL Triathlon Sieraków, Marbruk Triathlon Charzykowy, Triathlon Kołobrzeg, Triathlon Szczecin, Triathlon Bydgoszcz, Enea Challenge Poznań, Triathlon Stronie Śląskie, Triathlon Polska Bydgoszcz::Borówno oraz Prime Food Triathlon Przechlewo.

Re: [04-05.07.2015] Triathlon Szczecin (patronat medialny xTRI.pl)

Postprzez voslak » 07-07-2015, 10:57

Pływanie po czasie stwierdzam że około 300m za długie na dystans 1900m.
Rower wyszedł mi 93km.
Bieg 21.2km

Plusy: organizacja, szybka trasa rowerowa, lód na biegu, kurtyny wodne, dużo miejsce w strefie zmian

Minus (jeden): KOSTKA BRUKOWA na rowerze - nie było o tym mowy w regulaminie, ani na odprawie. Jakbym wiedział to bym zabezpieczył sobie bidon aero taśmą dodatkowo... a tak upadł razem z garminem. Bidon pękł a garmin się zwiesił :) Na kolejnych nawrotkach w tym miejscu zgubiłem łącznie jeszcze 3 bidony (także te łapane chwilę wcześniej przed zakrętem). Potem już po złapaniu wkładałem bidon do kieszeni na plecach a po przejechaniu kostki dopiero do koszyka. Jechanie w 30-35*C na pełnym gazie bez płynów nie jest fajne :D
voslak

Postprzez BunnyTerminator » 07-07-2015, 12:36

hans napisał(a):
Dodatkowo za strefą zmian nie było żadnych napoi, był za to bar, więc każdy zmęczony po biegu podchodził do tego baru i prosił o wodę/sok lub jakikolwiek inny napój. Otrzymywał go wraz z informacją, że musi za niego zapłacić. Jak się okozało bar, który był tuż za metą nie obsługiwał strefy finishera, która była jakieś 100m dalej (piętro poniżej miejsca gdzie kończyło się zawody), ale nie była widoczna z samej mety. Widok wykończonych zawodników, którzy dostają napój wraz z rachunkiem był nieco smutny. W samej strefie standardowe "wyposażenie" na Tri Tour.

Nie no
bez jajec
kilka schodków niżej była genialna strefa finishera z woda, izo i zajebistym browarem

Nie możesz też wymagać od restauracji/baru żeby fundowała napoje.

Jak przebiegłeś te 10,5/21 km to zrobienie kilkudziesięciu kroków do raju nie powinno stanowić problemu.

Piszę kompletnie "bez jajec". Nigdzie nie napisałem, że zrobienie tych dodatkowych metrów to był dla mnie problem. Stwierdziłem jedynie niedociągnięcia w organizacji mety i jej bezpośredniego zaplecza.
Nic nie stało na przeszkodzie, aby jasno wskazać, że bar działa "komercyjnie" i nie obsługuje osób kończących zmagania, o ile pamiętam to takiej informacji zabrakło na odprawie, ale nie pamiętam tego w 100%. Nie napisałem, że bar musi być instytucją charytatywną, fundującą napoje wszystkim na prawo i lewo - to Twoja interpretacja. Wystarczyły dwie kartki A4 i byłoby jasne jak wszystko działa. A tak widziałem osoby, które kończyły zmagania w bardzo wysokiej temperaturze oraz na skraju swoich możliwości. Zatrzymywali się w pierwszym miejscu gdzie było cokolwiek do picia i wraz ze szklanką wody lub soku otrzymywały rachunek ponieważ nikt z obsługi przy odbieraniu zamówienia nie wspomniał o tym, że należy później za ten napój zapłacić (sam poratowałem kolegę, który nie odnalazł się jeszcze z osobą towarzyszącą a musiał zapłacić za szklankę soku). Biorąc pod uwagę pogodę to uważam zaistniałe rozwiązanie za niedociągnięcie ze strony Organizatora. Można to było rozwiązać w bardzo prosty sposób - umieścić dwie kartki A4 z informacją o tym, że nie jest to część strefy finishera czy podawać do ręki każdemu kto przekroczy linię mety małą butelkę z wodą (oddajesz chip, dostajesz wodę).
NeON Team
10km - 00:45:25 [2014]
21.975km - 01:30:10 [2016]
42.195km - 04:16:24 [2013]
1/4IM - 02:29:24 [2015]
1/2IM - 05:14:08[2015]
BunnyTerminator

Postprzez maciekp » 07-07-2015, 12:54

Gratulację dla wszystkich którzy ukończyli niedzielny morderczy wyścig. Szczególnie dla walczących na połówce. Bieg w Afrykańskiej gorączce :)

Organizacyjnie impreza na najwyższym poziomie. Brawa dla wolontariuszy, naprawdę ciężko ocenić ich pomoc i zaangażowanie, trudno dobrać słowa, oni również musieli walczyć z upałem, a dodawali otuchy na każdym punkcie. Trasy wg moich pomiarów od kilkuset na pływaniu (250m) do kilku kilometrów na rowerze dłuższe (93,5). Jeden minus to faktycznie kostka wzdłuż nabrzeża, przecież można było puścić rowery czerwonym chodnikiem obok, a spacerowiczów dać na kostkę. Widziałem zerwany łańcuch i kilka osób łapiących gumę. Może w następnym roku wyciągną wnioski :)
maciekp

Postprzez giorgio » 09-07-2015, 08:43

To tak na szybko trzy grosze do dyskusji nt napojów na mecie - startowałem w połówce i na mecie dostałem medal i od razu do ręki kubek wody. Po prawej stronie stał stał stolik z kubkami. Poza tym rewelacja, trasa rowerowa jak już sporo osób zauważyło miała 94km (moje wskazanie 93,9). Poza tym złapałem gumę i życiówka się nie udała :(
giorgio

Postprzez Robert1968 » 10-07-2015, 12:27

Ja niestety nie będę mile wspominać imprezy, w szczególności trasy kolarskiej, gdyż zaliczyłem "kolarskie szlify" na wysokości stacji Shell przy powrocie do centrum. Powodem tego, jak przypuszczam był piasek na asfalcie, który prawdopodobnie nie został posprzątany z budowanej linii tramwajowej. Skończyło się na wizycie w szpitalu i założeniu szwów, co wobec Challenge Poznań wygląda pesymistycznie, jeśli chodzi o start. Chciałbym poza tym generalnie poruszyć sprawę bezpieczeństwa. W ubiegłym roku zabezpieczenie trasy słabo wyglądało. W tym roku miało być lepiej i patrząc na trasę z perspektywy samochodu kiedy bywałem w Szczecinie, to wydawało mi się,że będzie można "nieźle śmigać". Nie przypuszczałem tylko, że dla kolarzy zajęty będzie jeden pas a pozostałymi dwoma będzie odbywać się ruch samochodowy. Na trasie rowerowej było więc wąsko i jazda obok samochodów nie jest zbyt bezpieczna. Oddzielające pasy słupki mogą być również powodem kraksy, co przydarzyło się dziewczynie startującej na 1/4 IM, gdy zahaczyła kołem o słupek. W przypadku upadku, jak w moim przypadku, jeżeli ktoś jechałby za mną, szukałby ominięcia leżącego zawodnika, co na tak wąskiej trasie wymusiłoby wjazd na pas samochodowy, co również mogłoby się skończyć tragicznie. Jeżeli nic złego się nie stało to ok, ale jeśli doszłoby do tragicznego a skutkach wypadku, to wtedy pojawiłyby się pytania, jak można było dopuścić taką trasę kolarską.
Triathlon Szczecin sprawia wrażenie mocno posuniętego kompromisu między organizowaniem zawodów a jak najmniejszymi uciążliwościami dla mieszkańców, którzy chyba (sądząc po słabym dopingu) nie identyfikują się jak na razie z imprezą. Pewnie trzeba na to trochę czasu....
Co do harmonogramu, to na przyszłość proponowałbym 1/2 IM puścić dużo wcześnie. Oba dystanse wystartowały prawie równocześnie. 1/4 IM większość kończy do 3 godzin. 1/2 IM większość zaczyna kończyć po 5 godzinach. Czyli między ukończeniem obu dystansów robi się na mecie dwugodzinna dziura, co z punktu widzenia kibica nie jest atrakcyjne. Puszczając 1/2 IM godzinę a nawet dwie godziny wcześniej na mecie jest ciekawiej, skracamy imprezę, przez co można "odkorkować miasto" (oczywiście trzeba wcześniej rano zamknąć drogi ale wtedy ruch jest jeszcze znikomy) i zawodnicy są krócej narażeni na słońce.
W porównaniu z innymi imprezami Enea Tri Tour, Szczecin to dla mnie najsłabsza impreza w cyklu.
Robert1968

Postprzez roboter » 10-07-2015, 13:23

po doswiadzeczniach w zeszlym roku w tym roku nawet nie planowalem jazdy do szczecina. jak widac duzo sie nie zmienilo na lepsze
I'm not slow, I'm just enjoying the race longer
roboter

Postprzez hans » 10-07-2015, 17:21

?

Trasa rowerowa była na 4+
Ja wiem że połowa piszących chciałaby się ścigac po zamkniętych autostradach, z wiatrem i na dodatek z górki
ale realia mamy inne.

Na 450 osób przewróciły się 2.
Wjechanie w pachołek to wynik gapiostwa bo innego wytłumaczenia nie mam.
Mi zdarzyło się na tej trasie jechac momentami w 3 rowery obok siebie nie czułem się niebezpiecznie ani przez metr przez całe ponad 47km trasy.

Piachu i kamyczków było tyle co na każdej innej drodze po której jeżdzę. Biorąc pod uwage że jeszcze kilka dni wcześniej na tym pasie było pełno górek z piachem to byłem zaskoczony że tak udało służbom przygotować drogę.

Przestańcie ajronmeny narzekać i skamleć bop to robi się już nudne.
Zaliczyłeś szlifa na prostej drodze? Nie zwalaj winy na organizatorów. Więcej uwagi i przwidywania, mniej lanserki i napinki.
hans

Postprzez BunnyTerminator » 10-07-2015, 18:23

hans napisał(a):(...)Ja wiem że połowa piszących chciałaby się ścigac po zamkniętych autostradach, z wiatrem i na dodatek z górki
ale realia mamy inne.(...)Przestańcie ajronmeny narzekać i skamleć bop to robi się już nudne.
Zaliczyłeś szlifa na prostej drodze? Nie zwalaj winy na organizatorów. Więcej uwagi i przwidywania, mniej lanserki i napinki.

Trochę więcej kultury kolego by nie zaszkodziło. Nikt Cię w żadnym z postów nie obraził i Ty również nie powinieneś.
To, że ktoś może mieć negatywne opinie na temat imprezy nie uprawnia Cię do używania takiego języka. Jeśli według Ciebie szczecińska impreza jest wzorem do naśladowania to masz takie prawo, ale równie dobrze inni mogą inaczej ją oceniać. Rozumiem polemikę na argumenty, ale jak argumentów brakuje to lepiej się zastanowić czy pisać cokolwiek.
NeON Team
BunnyTerminator

Postprzez krisprince » 10-07-2015, 19:52

Trasa rowerowa na pewno nie byla niebezpieczna, ale jazda obok samochodow wzbudzala pewien niepokoj. Jak jechalem to zastanawialem sie czy nie lepiej zrobic dla zawodnikow ruch po lewej stronie pasa. Wtedy jedziemy dalej od slupkow i aut. Niestety blizej kraweznika, co tez jest niebezpieczne.
krisprince

Postprzez BunnyTerminator » 10-07-2015, 20:09

Też się nad tym zastanawiałem, ale są dwa argumenty, żeby tak nie robić:
1. Wzdłuż krawężnika na części, która jeszcze jest remontowana była dość spora przerwa między ułożonym krawężnikiem a asfaltem - na zmęczeniu lub przy wyprzedzaniu mogłoby być groźnie.
2. Dwa lata temu w Poznaniu teoretycznie jechaliśmy właśnie po lewej stronie pasa a prawą mieliśmy wyprzedzać. Pomimo iż było to powiedziane na odprawie i pokazane na filmie to na samych zawodach był chaos. Część jechała po lewej a część po prawej więc jak się chciało wyprzedzać to dosłownie slalomem. Co prawda w Szczecinie było zdecydowanie mniej osób na trasie, ale dalej jestem pewny, że większość jechało by przy prawej krawędzi.

Myślę, że mimo wszystko (jadące auta) lepiej, że jechaliśmy przy prawej krawędzi pasa. Ja osobiście zastanowiłbym się nad innym rozwiązaniem. Ponieważ były tam przez cały czas co najmniej 3 pasy więc ich szerokość była 3,50m. Wykleiłbym żółtą taśmą na jezdni dodatkowy bufor między naszym pasem a ruchem aut o szerokości 0,5 metra. Dla aut zostało by 3m co całkowicie dla auta jest wystarczającą szerokością.
NeON Team
BunnyTerminator

Postprzez Blind » 11-07-2015, 00:42

apropo trzymania się prawej strony lub lewej tak jak org zawsze tłumaczy na odprawie technicznej to i tak duża cześć wie najlepiej i jedzie środkiem. Co mnie zawsze dziwi bo na codzień zawsze trzymamy się prawej strony a na zawodach to często masakra się robi
Blind

Postprzez weterankaII » 14-07-2015, 21:29

Szkoda, że mieszkańcy Szczecina są tak negatywnie nastawieni do triathlonu, że nie udało się zapewnić bezpiecznej trasy, a ta niestety bezpieczna nie była. Wystarczyło by upadający zawodnik poleciał lekko w bok, akurat pod kola przejeżdżającego tira. Jak daleko od toru jazdy może upaść zawodnik, widziałam na własne oczy. Zastanawia mnie, jak udało się w Bydgoszczy uzyskać tak sprzyjający klimat. Kilka przypadkowo spotkanych osób i wszystkie pozytywnie nastawione, począwszy od kelnerki w restauracji, kończąc na podróżnych na peronie, nie wspominając o gospodarzach noclegu. Może Organizatorzy z Bydgoszczy podpowiedzą, jak uzyskać taki klimat także w Szczecinie.
weterankaII

Postprzez ikarol » 17-07-2015, 13:34

Faktycznie wśród mieszkańców Szczecina nie dało się w ogóle wyczuć pozytywnego podejścia do triatlonistów. A zapowiadało się nieźle, nad krajową 10-tką wyświetlane były ogromne komunikaty o triathlonie, więc info raczej było.

Same zawody bardzo ciekawe, lokalizacja startu przy Wałach Chrobrego genialna - dużo miejsca, wygodnie dla kibiców, choć poprowadzenie wyjazdu rowerowego mocno pokręcone, plus do tego bruk, który nigdzie nie został wspomniany przez organizatora.

Bardzo pozytywnie odebrałem pływanie w Odrze. Woda ciepła, przyjemna, bez zapachów i ciał obcych, idealna pod szybkie pływanie. I tu niestety jeszcze raz chcę podkreślić moim zdaniem największy minus tegorocznych zawodów - wszystkie dystanse były przestrzelone...

Wydłużenie pływania na połówce o 300-350 metrów to już nie może być przypadek, tylko jakieś dziwne świadome działanie. Nie mam pojęcia, po co to było zrobione. Pływanie było po idealnym prostokącie, więc poprawne ustawienie boi to powinna być prosta sprawa.

Mimo masakrycznego upału byłem nastawiony na życiówkę, ale jak wyszedłem po pływaniu o 4 minuty za późno to już podcięło mi skrzydła. Koniec walki o życiówkę nastąpił na rowerze, gdzie znak z 45-tym kilometrem pojawił się daleko przed metą ćwiartki... Jednak 93-94km na połówce boli, bo to w plecy kolejne 5-6 minut.

Trasa biegowa bardzo urozmaicona, ale też bardzo wymagająca, jak dla mnie dużo bardziej niż Sieraków. Bieganie po kostce też nie jest szybkie.

Na przyszłość mogę polecić te zawody komuś, kto szuka nieco mniej standardowej imprezy w bardzo ładnym otoczeniu. Jeśli szukasz szybkiej trasy wybierz coś innego :)
ikarol

Postprzez krisprince » 17-07-2015, 15:11

W Szczecinie to chyba nie ma klimatu na żadne imprezy masowe. W tym roku mimo iz korków nie było, to szwagier mi powiedzial "na ch... dali wam caly pas ruchu i slupki ustawili na pasach? Rower jest waski i spokojnie mogli przesunąć slupki na wasz pas. Jak jechalem autem to musialem uważać aby nie zachaczyc lusterkiem".
Mieszkancy Szczecina nie przywykli że miasto mogą zająć sportowcy. W tam tym roku pierwszy raz zrobili to triathlonisci i biegacze.
krisprince

Postprzez roboter » 17-07-2015, 20:48

poczytaj hejt na tri w poznaniu :)
I'm not slow, I'm just enjoying the race longer
roboter

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy z cyklu Enea Tri Tour 2015 (patronat medialny xTRI.pl)