kalendarz triathlon

[12.07.2015] Bydgoszcz Triathlon (patronat medialny xTRI.pl)

W tym dziale znajdziesz tematy imprez należących do cyklu Enea Tri Tour 2015: JBL Triathlon Sieraków, Marbruk Triathlon Charzykowy, Triathlon Kołobrzeg, Triathlon Szczecin, Triathlon Bydgoszcz, Enea Challenge Poznań, Triathlon Stronie Śląskie, Triathlon Polska Bydgoszcz::Borówno oraz Prime Food Triathlon Przechlewo.

Re: [12.07.2015] Bydgoszcz Triathlon (patronat medialny xTRI.pl)

Postprzez sobek » 15-07-2015, 11:43

To był mój dopiero siódmy triathlon, więc jeszcze porównanie mam niewielkie, ale muszę organizatorom z Bydgoszczy pogratulować! Było świetnie, miło, przyjaźnie.

Konkrety:

++ lokalizacja w centrum miasta: ciekawa alternatywa dla większości imprez, które odbywają się na uroczych zadupiach (które uwielbiam, ale odmiana jest fajna)

++ komunikacja i nagłośnienie imprezy w ostatnich miesiącach - bardzo profesjonalne (FB, inne zawody, racebook, etc)

++ bardzo sprawna organizacja strefy zmian, wydawania pakietów, strefy mety

+ świetna trasa rowerowa (dobry asfalt) oraz biegowa (stare miasto, mostki, rzeka)

+ stosunkowo dużo kibiców, którzy naprawdę mocno dopingowali, nawet ci przypadkowi

+ wypasione jedzenie na mecie (ale to już standard na cyklu Enea, godny pochwały) [z jedną uwagą, ale to niżej...]

+ fotografia przy wyjściu ze strefy z rowerem (przydałaby się też przy wejściu...)

+ czerwony dywan na ostatniej prostej oraz trybuny!

+ foto-budka na mecie (rewelacja!) [za rok postawcie z 3-4]

+ piękne podwodne widoki w czasie pływania :)

+++ a przede wszystkim: przemili, uczynni, uśmiechnięci wolontariusze!!!!!

Grubych niedociągnięć nie było, z wyjątkiem jednego, reszta to pierdoły:

-- DRAFT! za mała liczba sędziów na motocyklach, brak upomnień, brak konsekwencji, brak kar - jestem wielkim zwolennikiem "klatki wstydu" koło głównej trybuny, tak aby wszyscy widzowie widzieli parówy odbywające karę, a spiker mógł z nazwiska mówić kto zacz; dodawanie karnych minut do czasu końcowego to słaba sankcja... no ale najpierw trzeba te kary wlepić

- 800m biegu za mało (!!!), mierzyliście trasę po piwku zygzakiem idąc? ;)

- ok. 50-70m pływania za mało, pewnie nurt przesunął boje

- kiepskie kurtyny wodne na biegu

- brak ciepłego (jakiegoś skromnego nawet) posiłku w ramach pakietu na mecie (wydawanego na numer startowy, tak jak hamburgery w Sierakowie)

- brak punktu z wodą przy starcie pętli biegowej (woda co 2,5km na zawodach latem to konieczność!)

- słaba lokalizacja punktu odżywczego na trasie rowerowej (idealnie byłoby tuż za zawrotką albo koło strefy zmian, gdy wszyscy jadą powoli, no i z prawej strony)

- chaos na rowerowym objeździe trasy (było wręcz niebezpiecznie, każdy jechał jak chciał)

- ostatni odcinek dobiegu do strefy po pływaniu pozbawiony szarego chodnika - drobnostka, ale skoro leżał na 300 metrach, to można było go dać na ostatnie 50, bieg boso po chodniku bywa ryzykowny, to samo końcówka roweru

- to już zupełne pierdoły - dekoracja: podziękowania dla organizatorów powinny odbyć się na początku dekoracji, kiedy pod sceną było 200 osób, a nie na końcu, kiedy zostały niedobitki; dekoracja powinna się odbywać w kolejności K Open, M Open, K 55+, M55+, K45, M45, K40, M40... itd. - w ten sposób nie dyskryminuje się Pań oraz starszych zawodników, którzy moim zdaniem zasługują na największe brawa.

Bottom line: na pewno wracam za rok!!! Gratulacje
sobek

Postprzez lukaszkielczyk » 16-07-2015, 08:12

Krygi90 napisał(a): Startowałem w I fali (dla elity i doświadczonych zawodników) II fala (dla amatorów)
(...)
Czy Ci zawodnicy celowo w formularzu rejestracyjnym nie podali swoich wyników? I dlatego system zakwalifikował ich do fali II..

Taka sytuacja:
Ja jako osoba, która może niezbyt często (ale jednak) startuje w TRI byłem w II fali, a moja siostra z mężem i brat z żoną mimo, iż totalni debiutanci zaliczeni byli do I fali :)
Dlaczego? To już pytanie do orgów, bo ja nie wiem.
lukaszkielczyk

Postprzez baq » 16-07-2015, 10:05

lukaszkielczyk napisał(a):
Krygi90 napisał(a): Startowałem w I fali (dla elity i doświadczonych zawodników) II fala (dla amatorów)
(...)
Czy Ci zawodnicy celowo w formularzu rejestracyjnym nie podali swoich wyników? I dlatego system zakwalifikował ich do fali II..

Taka sytuacja:
Ja jako osoba, która może niezbyt często (ale jednak) startuje w TRI byłem w II fali, a moja siostra z mężem i brat z żoną mimo, iż totalni debiutanci zaliczeni byli do I fali :)
Dlaczego? To już pytanie do orgów, bo ja nie wiem.

Rozwiązanie jest proste: na 1/8 startowało aż 75% debiutantów przy ponad 500 zawodnikach.
Podzieliliśmy grupę na 2 (+/- równe) fale: w 2 debiutanci, w 1 zawodnicy z doświadczeniem i część debiutantów.
Jeżeli nie podałeś swojego czasu przy rejestracji, nie wiedzieliśmy jaki czas osiągasz, więc przypisaliśmy Cię do drugiej grupy.
baq

Postprzez Marek » 16-07-2015, 12:41

Krygi90 napisał(a):Organizacja zawodów na wysokim poziomie. Start pływania powinien być odliczany 10-9-8-7...START. Pętla biegowa mogła być troszkę wydłużona do tych 400 m. Bez tych dwóch mankamentów wszystko inne super!

Startowałem w I fali (dla elity i doświadczonych zawodników) II fala (dla amatorów)
Wbiegłem na metę na 3 miejscu. Uchachany i zadowolony żona, znajomi gratulują.. 8 min później wbiegają kolejni zawodnicy..
którzy jak się okazuje są przede mną bo wystartowali sobie w II fali.. Nie twierdzę, że gdybym widział ich z przodu to bym wyprzedził.. ale wydaje mi się to nie fair. W II fali takim zawodnikom płynęło się dużo lżej niż gdyż byli dużo szybsi od reszty i nikt nie wytrącał ich z rytmu co chwilę.. Na etapie rowerowym cały czas kogoś gonili więc chyba też łatwiej..
Mało brakowało (14 sek) a gość a zawodnik z II fali wygrałby wyścig.. jakie zdziwienie by złapało gościa który wygrał w I fali i myślałby sobie że jest 1 w OPEN...

Z drugiej fali trzech pierwszych zawodników zajęło 3 pierwsze miejsca. Zwycięzca z pierwszej fali był 4. Ja byłem drugi, a ostatecznie 5. Niemniej nie wydaje mi się, żeby pływanie było łatwiejsze z drugiej fali, bo najszybsi pływacy wpadali na najwolniejszych z pierwszej fali i musieli ich wymijać. To samo dotyczy roweru, tak na prawdę nie wiesz jaką masz stratę, ilu zawodników jest przed Tobą. Sam pewnie zauważyłeś jak my, od około 13km zaczęliśmy się tasować i wzajemnie nakręcać do szybszej jazdy.
Oczywiście, że lepiej by było gdyby wszyscy razem byli w jednej fali, ale nie sposób wszystkich sprawdzić na Enduhub.com :)
Programy żywieniowe dla sportowców, dostosowane do indywidualnych potrzeb: http://www.przyjazny-dietetyk.pl
Kontakt: m.barczewski@przyjazny-dietetyk.pl
Marek

Postprzez zdanozdan » 16-07-2015, 14:44

Marek napisał(a):Oczywiście, że lepiej by było gdyby wszyscy razem byli w jednej fali, ale nie sposób wszystkich sprawdzić na Enduhub.com :)

hmmm może to jest pomysł na przyszłość żeby Enduhub przydzielał automatycznie do poszczególnych fal na podstawie historii ? :-)
zdanozdan

Postprzez Marek » 16-07-2015, 16:27

zdanozdan napisał(a):
Marek napisał(a):Oczywiście, że lepiej by było gdyby wszyscy razem byli w jednej fali, ale nie sposób wszystkich sprawdzić na Enduhub.com :)

hmmm może to jest pomysł na przyszłość żeby Enduhub przydzielał automatycznie do poszczególnych fal na podstawie historii ? :-)

Gdyby dało się to zrobić, to byłby to świetny pomysł. Szczególnie na zawodach, gdzie fale nie są puszczane kategoriami wiekowymi, jak Bydgoszcz, czy Szczecin.
Programy żywieniowe dla sportowców, dostosowane do indywidualnych potrzeb: http://www.przyjazny-dietetyk.pl
Marek

Postprzez Krygi90 » 16-07-2015, 17:03

Marek napisał(a):
Z drugiej fali trzech pierwszych zawodników zajęło 3 pierwsze miejsca. Zwycięzca z pierwszej fali był 4. Ja byłem drugi, a ostatecznie 5. Niemniej nie wydaje mi się, żeby pływanie było łatwiejsze z drugiej fali, bo najszybsi pływacy wpadali na najwolniejszych z pierwszej fali i musieli ich wymijać. To samo dotyczy roweru, tak na prawdę nie wiesz jaką masz stratę, ilu zawodników jest przed Tobą. Sam pewnie zauważyłeś jak my, od około 13km zaczęliśmy się tasować i wzajemnie nakręcać do szybszej jazdy.
Oczywiście, że lepiej by było gdyby wszyscy razem byli w jednej fali, ale nie sposób wszystkich sprawdzić na Enduhub.com :)

Właśnie o to mi chodzi.. Zdawałeś sobie sprawe, że w II fali będą 3 osoby które łamią 1 godz 2 min ? Jeżeli miałabyć przeznaczona dla debiutantów? Bo ja nie.. :) Odnośnie pływania nie trafiali na najwolniejszych z I fali.. Start drugiej fali był po 10 min. A ostatni pływacy z I fali mieli czasy około 10 min.. więc akurat kończyli etap pływacki.

Pytanie czy to było celowe ze strony tych zawodników czy zwykły przypadek bo zapomnieli wpisać swój czas.. :|
Krygi90

Postprzez Marek » 16-07-2015, 18:35

Jankowski Jacek - chłopak dopiero od tego roku ściga się na poważnie w triathlonie. Nie wiem kiedy się zgłaszał na zawody, ale jeśli w zimę, to faktycznie nie miał się czym za bardzo pochwalić, jeśli chodzi o czasy.
Robert Stępniak - zgłosił się w ostatnim momencie, już po dokonaniu podziału na fale, że Robert będzie mocny, to było wiadomo.
Roman Fedosieiev - przyjechał na nasze zaproszenie z Ukrainy. Wstyd się przyznać, mieliśmy dla niego pakiet, ale zabrakło naklejki z jego numerem w strefie zmian. Osobiście musiałem mu znaleźć miejsce, gdzie mógłby postawić rower. Upatrywałem w nim faworyta do zwycięstwa, na Mistrzostwach Ukrainy wlał mi ponad minutę :)
Marek

Postprzez Krygi90 » 16-07-2015, 20:01

Takich rzeczy czy to ja nie wiedzialem... Dla kolegi z ukrainy nie blyo numeru. Ale kilkakrotnego uczestnika IM Kona zakwalifikowac do 2 fali.. :)
Krygi90

Postprzez zdanozdan » 16-07-2015, 20:47

Marek napisał(a):
zdanozdan napisał(a):

Gdyby dało się to zrobić, to byłby to świetny pomysł. Szczególnie na zawodach, gdzie fale nie są puszczane kategoriami wiekowymi, jak Bydgoszcz, czy Szczecin.

Da się zrobić, na przyszły rok wcześniej się weźmiemy i będzie git :-)
zdanozdan

Postprzez lukaszkielczyk » 17-07-2015, 08:24

[quote="baq"][quote="lukaszkielczyk"][quote="Krygi90"] Startowałem w I fali (dla elity i doświadczonych zawodników) II fala (dla amatorów)
(...)
Czy Ci zawodnicy celowo w formularzu rejestracyjnym nie podali swoich wyników? I dlatego system zakwalifikował ich do fali II..[/quote]
Taka sytuacja:
Dlaczego? To już pytanie do orgów, bo ja nie wiem.[/quote]

Rozwiązanie jest proste: na 1/8 startowało aż 75% debiutantów przy ponad 500 zawodnikach.
Podzieliliśmy grupę na 2 (+/- równe) fale: w 2 debiutanci, w 1 zawodnicy z doświadczeniem i część debiutantów.
Jeżeli nie podałeś swojego czasu przy rejestracji, nie wiedzieliśmy jaki czas osiągasz, więc przypisaliśmy Cię do drugiej grupy.[/quote]
Spoko, ja się wcale nie gniewam :) Na tłok w wodzie nie narzekałem (zresztą nigdy nie narzekam - taki urok tri), a na rowerze miałem radochę z wyprzedania "czarnych" numerów :D
PS. Nie pamiętam rejestracji, czy podawałem coś czy nie?
lukaszkielczyk

Postprzez fosforus » 25-07-2015, 12:28

Podpisuję się pod wszystkimi plusami, super impreza

foto z szefem :)
Załączniki
bt2015.JPG
nie ścigam się
fosforus

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Imprezy z cyklu Enea Tri Tour 2015 (patronat medialny xTRI.pl)