kalendarz triathlon

[23-24.07.2016] Enea Challenge Poznań

Miejsce by podzielić się informacjami na temat zbliżających się imprez oraz waszych najświeższych rezultatów.

Re: [23-24.07.2016] Enea Challenge Poznań

Postprzez hadwao » 27-07-2016, 14:52

Pełnego IM w Poznaniu już raczej szybko znowu nie zobaczymy, więc raczej nic nie stoi na przeszkodzie zamknięciu imprezy na Malcie po staremu. Obecny dystans pełny był zrobiony na siłę - pewnie Challagne chciał coś zrobić szybciej niż IM i dlatego ME w Poznaniu. Ale powiedzmy sobie szczerze, w PL trudno będzie znaleźć kilkaset osób na tyle nieroztropnych aby zapłacić chorą korporacyjną stawkę za coś co można mieć kilka razy taniej i do tego lepiej obok.
Ilość zawodników na innych dystansach też szybko spada, więc raczej woli zamykania miasta nie będzie. Po cichu liczę, że Endu wróci do starej koncepcji 2 startów w dwa dni i będzie stary dobry Poznań. Ten sprint chyba nikomu nie jest potrzebny i tylko rozwala organizację całej olimpijki.

Czas pokaże, ja w przyszłym roku tylko kibicuję, chyba że będzie jakaś świetna oferta łączona z innym startem, który mnie interesuje - wtedy może zrobię sobie treningowy start. Tą stówkę jestem gotów zapłacić za samą możliwość przejechania się po trasie do Kostrzyna ;-)
hadwao

Postprzez spad » 28-07-2016, 07:56

Jedno jest pewne, jest potrzeba na fajne zawody na pełnym dystansie w formule jaką zrobił Poznań, czyli dobra trasa rowerowa o małej liczbie pętli, ale z lepszą trasą biegową również o podobnej liczbie pętli jak w Poznaniu. Ja bym chętnie widział dystans długi w Poznaniu na stałe, ale np. z trasą biegową po trasie rowerowej. Bieg z Malty do Kostrzynia i nawrót. Płaska, szybka trasa biegowa, bez zbędnego kręcenia.
spad

Postprzez pkozlowski » 29-07-2016, 19:52

spad napisał(a):Jedno jest pewne, jest potrzeba na fajne zawody na pełnym dystansie w formule jaką zrobił Poznań, czyli dobra trasa rowerowa o małej liczbie pętli, ale z lepszą trasą biegową również o podobnej liczbie pętli jak w Poznaniu. Ja bym chętnie widział dystans długi w Poznaniu na stałe, ale np. z trasą biegową po trasie rowerowej. Bieg z Malty do Kostrzynia i nawrót. Płaska, szybka trasa biegowa, bez zbędnego kręcenia.

Cześć,
wszystkie poprzednie 3 imprezy startowałem na połówce. W tym roku jako kibic i w sobotę i w niedziele. Co do wczesniej podnoszonego zainteresowania, amatorskim sportem - jest zainteresowanie, tylko trzeba trochę pomóc...
Pomysł z wyciągnieciem biegowej na trasę roweru - genialny w swojej prostocie. Oczywiście straci na swojej "widowiskowości" choć biegająć po poz na co dzień nie wydaje mi się aby trasa nad Wartą była jakoś widowiskowa tak samo puste Piotrowo i droga dostacji benzynowej.

Wg. mnie fajnie byłoby gdyby połówka biegała standartowo 4x Malta a na długim oprócz malty dodawać agrafkę gdzieś po trasie rowerowej.
Może nie byłoby spektakularnego "wjazdu" na plac Wolności przez fontannę ale na malcie jest co robić, można napakować dużo rzeczywistych kibiców, nie ma co się czarować to rodziny, znajomi na miejsc będzi im łatwiej.

Patrząc "z boku" Impreza w tym roku całości do poprawy. Całość dystansów sztucznie dociągnieta do ME na długim. Nie ma co grzebać Poznania.

zdjęcia od nas tu:
Olimpijka: https://web.facebook.com/media/set/?set ... e3b0ba79a5
Połówka i pełny:
rower: https://web.facebook.com/GarnekMocy/pho ... 9195058263
bieg: https://web.facebook.com/GarnekMocy/pho ... 0301697819
Przemo

https://www.fb.com/GarnekMocy
https://www.fb.com/TriIronica
pkozlowski

Postprzez heja banana » 29-07-2016, 21:24

Organizator zapowiada powrót nad Maltę, walnął się w pierś i obiecuje poprawę :) Jeśli za słowami pójdą też czyny to może Poznań znów wróci na odpowiedni poziom. Ja życzyłbym sobie, żeby została przedstawiona szczegółowa oferta przyszłorocznego triathlonu zanim zostaną uruchomione zapisy aby każdy wiedział w co się pakuje :)
heja banana

Postprzez payek » 29-07-2016, 21:32

heja banana napisał(a):Organizator zapowiada powrót nad Maltę, walnął się w pierś i obiecuje poprawę :) Jeśli za słowami pójdą też czyny to może Poznań znów wróci na odpowiedni poziom. Ja życzyłbym sobie, żeby została przedstawiona szczegółowa oferta przyszłorocznego triathlonu zanim zostaną uruchomione zapisy aby każdy wiedział w co się pakuje :)

Ale to niewiele da, bo Endu potrafi i tak wszystko zmienić tuż przed startem...
payek

Postprzez spad » 29-07-2016, 22:38

pkozlowski napisał(a):(...) Pomysł z wyciągnieciem biegowej na trasę roweru - genialny w swojej prostocie. Oczywiście straci na swojej "widowiskowości" choć biegająć po poz na co dzień nie wydaje mi się aby trasa nad Wartą była jakoś widowiskowa tak samo puste Piotrowo i droga dostacji benzynowej.

Wg. mnie fajnie byłoby gdyby połówka biegała standartowo 4x Malta a na długim oprócz malty dodawać agrafkę gdzieś po trasie rowerowej.

Tak jak piszesz, połówka np. 4x po Malcie, cały z wybiegiem na trasę biegową. Wystarczyło zapewne wybiec jak z T1 na rower i po dobiegnięciu do głównej drogi na Kostrzyń pobiec w lewo do nawrotu trasy rowerowej i powrót na Maltę.
spad

Postprzez Cerwantes » 30-07-2016, 09:29

Tu są potrzebne zmiany systemowe. Endu dało się poznać jako mało wiarygodny partner do przeprowadzania tego typu imprez. Za dużo przekłamań i kombinacji. Może gdyby inna organizacja podjęła współpracę z Poznaniem...
Cerwantes

Postprzez cleveland » 01-08-2016, 10:54

Cerwantes napisał(a):Tu są potrzebne zmiany systemowe. Endu dało się poznać jako mało wiarygodny partner do przeprowadzania tego typu imprez. Za dużo przekłamań i kombinacji. Może gdyby inna organizacja podjęła współpracę z Poznaniem...

Co ciekawe, Endu pisze, że Challenge im przekazał, że wpłynęły wnioski od polskich zawodników o zabranie Endu Challenge'a. To nie za dobrze świadczy o działaniu obydwu firm, ani Challenge nie powinien przekazać takiej informacji Endu, ani Endu nie powinien sugerować, że "skargi nic nie dadzą bo my i tak jesteśmy po flaszce". Ogólnie słabo.
cleveland

Postprzez wojtek_b » 01-08-2016, 11:03

Generalnie, jeśli chodzi o podejście Endu do tematu, to jest delikatnie mówiąc nieprofesjonalne. I nie chodzi mi tu o samą organizacje zawodów, ale
1. akcja z wydłużeniem trasy 1/2IM - pierwsze podejscie było po bandzie, później zostało to rozwiązane przyzwoicie. Ale ja się zastanawiam, czy pomysł z beczką był naprawdę tak trudny do wykonania, że panowie zajmujący się profesjonalnie organizacją zawodów nie wpadli na to? Druga rzecz, to ten foch, że o to oni się tak starają, a tu się wylał hejt. Mam wrażenie, że każda krytyka Endu to jest "hejt".
2. Tłumaczenie o krótszej trasie olimpijki. Po pierwsze, przy odrobinie starań można było tę trasę domierzyć. Według pomiaru trasy z portalu garmina ustawienie nawrotki 2 skrzyżowania dalej w Kostrzynie (gdzie można zawrócić, nie ma barierki) wydłużyłoby trase do 39km. To już lepiej niż 36,5 prawda? Druga rzecz to taka, że chyba nauczeni "hejtem" z 1/2 IM Endu postanowił zachować sobie ten fakt w tajemnicy.
3. Skrócenie trasy na pełnym - znowu winni są zawodnicy i sędziowie. Nie Endu. Endu nie jest niczemu winne. Swoją drogą, jeśli dobrze rozumiem, źle popłyneła pierwsza fala (PRO). Zawodnicy z AG mogli spokojnie płynąć dobrą trasą, ale Endu zdecydował, żeby puścić ich trasą skróconą, tak? Czyli AG zostali świadomie skierowani na złą trasę, bo PRO tak popłyneli?
4. Całe tłumaczenie się ENDU można trafnie podsumować nazwą partnera dostarczającego izo - ALE. Tak, bijemy się w piersi, ALE... Były błędy, ALE... Kurka wodna, jak już się przyznajemy do winy, to nie udawajmy, że tej winy nie ma. Jak u spowiedzi, żeby była ważna musi być żal za grzechy, a tu mam wrażenie że mimo wszystkich przeprosin, to tego nie ma ;)
wojtek_b

Postprzez Cerwantes » 01-08-2016, 12:58

Organizator zawodów podchodzi do sprawy biznesowo. Ważne aby bilans był dodatni, nawet kosztem nieprzestrzegania własnego regulaminu.
My podchodzimy do sprawy na sportowo, przygotowujemy się cały rok, setki godzin treningów, różnych planów żywieniowych, konfiguracji sprzętowych.
Ciężko aby tak różne grupy społeczne mogły się dogadać.
Cerwantes

Postprzez cleveland » 02-08-2016, 11:35

wojtek_b napisał(a):3. Skrócenie trasy na pełnym - znowu winni są zawodnicy i sędziowie. Nie Endu. Endu nie jest niczemu winne. Swoją drogą, jeśli dobrze rozumiem, źle popłyneła pierwsza fala (PRO). Zawodnicy z AG mogli spokojnie płynąć dobrą trasą, ale Endu zdecydował, żeby puścić ich trasą skróconą, tak? Czyli AG zostali świadomie skierowani na złą trasę, bo PRO tak popłyneli?

Ponoć dopuszczono skrócenie trasy z uwagi na fakt, że wszyscy skrócili. Powstaje pytanie, czy gdyby jeden ostatni PROS, albo AG popłynął zgodnie z pierwotną trasą to wszyscy inni musieliby dostać DSQ? Bo jeśli tak, to normalne jest, że po takim błędzie sędzia nie przepuści nikogo prawidłową trasą. B-)
cleveland

Postprzez Roger » 18-08-2016, 08:34

Na stronie Challenge Family pojawiła się zapowiedź kolejnej imprezy także z pełnym dystansem. Ciekawe czy to zwykłe kopiuj/wklej z tego roku czy planują powtórzyć pełnego IM.

http://www.challenge-family.com/category/races/
1/4 IM - 2:26:32 - Mietków 2016
1/2 IM - 4:59:15 - Chodzież 2016
Roger

Postprzez hadwao » 18-08-2016, 08:54

Czyli co znowu 4 wyścigi w dwa dni? Miałem nadzieję, że wyciągną wnioski z ostatnich 2 lat i zrozumieją, że nie potrafią zapanować nad chaosem związanym z jednoczesnym startem kilku wyścigów, ale widać ktoś chyba postanowił pogrzebać imprezę do końca ;-( Moim zdaniem powinny być 2 starty triathlonowe i na tym powinni poprzestać. W takiej formule zawody się sprawdzały super, a teraz jest jak jest.
hadwao

Postprzez cleveland » 18-08-2016, 13:34

Kasa się wciąż zgadza. Narzekających garstka w internecie, reszta niezainteresowana. Tak to niestety wygląda. Niby wszyscy podnoszą raban a nic się nie zmieni, bo większość i tak zapłaci.

W "Escape from Alcatraz Triathlon" podniesiono opłaty z $450 na $750. Tak jak w latach poprzednich trzeba było robić loterię na 2000 limit miejsc, tak w tym roku nie byli w stanie wypełnić całej listy startowej (i tak prawie 1600 startujących). Organizator zarobił i jakoś nie przejmuje się internetowymi lamentami.

To jest takie testowanie, jak bardzo można podnieść cenę w zamian dając jak najmniej. Niektórzy np. chwalą, że w Gdyni nie było "obżarstwa" - bo nie po to startują. Jeszcze trochę a będą się cieszyć, że koszulka finishera będzie za dopłatą - bo każdy ma całą szafę. Oczywiście wpisowe pozostanie na dotychczasowym poziomie, albo wzrośnie. Prestiż kosztuje. B-)
cleveland

Postprzez hadwao » 18-08-2016, 14:08

Tylko, że Challange to nie Ironman i tu takie rzeczy nie przejdą. Może jestem czarnowidzem, ale mam takie przeczucie, że za rok powtórzą się wpadki, bo znów nie ogarną 4 dystansów. Już teraz tendencja jest spadkowa (porównajcie ilości uczestników na poszczególnych dystansach rok do roku - w him startowało chyba o połowę mniej ludzi niż 2 lata temu). Obawiam się, że za dwa lata skończy się tak jak Bike Challange Wrocław w tym roku, czyli odwołaniem imprezy 2 dni przed terminem.
hadwao

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy triathlonowe w Polsce 2016