kalendarz triathlon

[05-07.08.2016] Ironman 70.3 Gdynia

Miejsce by podzielić się informacjami na temat zbliżających się imprez oraz waszych najświeższych rezultatów.

Re: [05-07.08.2016] Ironman 70.3 Gdynia

Postprzez heja banana » 08-08-2016, 09:58

Ludzie, o Poznaniu 10 stron, a o Gdyni tylko dwie? Dalej napiszcie jak było:)
heja banana

Postprzez SirByk » 08-08-2016, 19:18

heja banana napisał(a):Ludzie, o Poznaniu 10 stron, a o Gdyni tylko dwie? Dalej napiszcie jak było:)

Bo to jest forum "pyr" w większości, ja tam jestem hanys więc mam wszędzie blisko ;)
Więcej celebrytów tutaj startuje, najlepsze jak przedstawiali Prosów do wygrania... a wszystkim michę wyklepał Rosjanin nieprzedstawiany, tajemniczy :D
W przyszłym roku odpuszczam Poznań - polecam Gdynię to nie jest reklama, do Gdyni mam bliżej niż do Poznania :D ( czytaj krócej jadę autem). Do Poznania 5,3 h 370km, do Gdyni 5,3 h 600km a dzisiaj jechałem z Gdyni do Niechorza 270 km 5,3h... ale to nie forum transportowe, a wolno nie jeżdżę ;), a na oberschlesisen jakoś nic w triathlonie nie robią Silesiaman jakiś nie bardzo.
Wyniki
2014 - 2:35:40 - 1/4 IM Nieporęt, debiut
2015 - 5:20:19 - 1/2 IM Poznań
2017 - 3:23:50 - Maraton Kraków
SirByk

Postprzez garenge » 08-08-2016, 19:19

Mrówa ze Śląska latał po całej Polsce i nie narzekał :p

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
garenge

Postprzez SirByk » 08-08-2016, 19:29

garenge napisał(a):Mrówa ze Śląska latał po całej Polsce i nie narzekał :p

Przecież napisałem, że z śląska mam wszędzie blisko ;)
Wyniki
2014 - 2:35:40 - 1/4 IM Nieporęt, debiut
2015 - 5:20:19 - 1/2 IM Poznań
2017 - 3:23:50 - Maraton Kraków
SirByk

Postprzez Sheva » 08-08-2016, 20:34

SirByk a skąd jesteś? My na śląsku nie mamy może bosko ale za to nam się chce o! :P co jest z silesiamanem nie tak? Bralem ich pod uwagę w przyszłym roku :P
Sheva

Postprzez Żyła » 08-08-2016, 20:53

Na razie ocena imprezy pod kątem sprintu, jednak mam nadzieję że kiedyś będę pisał taką ocenę po ukończonej "połówce" :)

Na początek może mój start. Celem było złamanie 1h30min. Przed startem trochę stresu przez stłuczkę na rowerze, tydzień przed zawodami. Rower odebrany z serwisu na ostatnią chwilę, bolący nadgarstek podczas nierównej drogi na rowerze czy pływania oraz bardzo mała ilość treningów w ostatnim czasie nie napawały optymizmem. Na rozgrzewce w wodzie czułem, że ręce ciągną do przodu. Start zgodnie z planem. Nie pcham się w sam środek, tylko płynę lekko z boku. Zrobię kilka metrów więcej, ale za to spokojniej. Jako że pływanie to moja najmocniejsza strona to mogę sobie na coś takiego pozwolić. Na pływaniu chciałem mieć w granicach 13-15min. Udało się popłynąć w 13:24 co mnie bardzo cieszy. Potem niestety bardzo długie przebieranie. Ten element będę musiał mocno potrenować na przyszły rok. Z rano gubiłem się w strefie zmian, ale o dziwno ze znalezieniem roweru nie miałem problemu. Co do roweru to nie zaczęło się dobrze. Ruszam i widzę, że licznik mi nie działa. Zatrzymuję się, poprawiam jadę. Niestety dalej nie widzę swojej prędkości. Na razie nie mam jeszcze miernika mocy, więc staram się pilnować zakładanej prędkości. Tym razem musiałem jechać na czuja, co najlepiej mi nie wyszło. Pierwsza pętla trochę za wolna. Jednak i tak udało się pojechać poniżej 40minut, co dla mnie jest dobrym wynikiem. Rower niestety jest moją najsłabszą częścią, no może po za przebieraniem :P Z obliczeń wychodzi, że średnia prędkość od ostatnich zawodów wzrosła o ok. 1,5km/h mimo trudniejszej trasy. Potem szybkie T2, szybkie bo nie mam wpinanych butów więc nie musiałem się przebierać. Na koniec bieg. Od samego początku biegło mi się wyjątkowo dobrze. Miałem wrażenie, że za mocno nie jest, ale hamowałem się żeby nie przesadzić. Z każdym kolejnym kilometrem powoli się rozpędzałem, by niczym sprinter wbiec na metę. Tempo na biegu wyszło 4:40, czyli 15sek szybciej niż na ostatnich zawodach. Ostatecznie mój czas to 1:21:38 w co dość długo nie mogłem uwierzyć.

Teraz co do samej imprezy. Uważam ją za udaną i na pewno za rok tu wrócę. Atmosferę zawodów było czuć na każdym kroku. Wolontariusze dobrze poinformowani, przynajmniej Ci których spotykałem znali odpowiedzi na wszystkie pytania. Zresztą wszyscy wolontariusze na duży plus, bo odwalili kawał dobrej roboty, a przy okazji widać po nich było że dobrze się tym bawią a nie robią z przymusu. Wprowadzanie rowerów do strefy zmian odbyło się dość sprawnie mimo sprawdzania chipa, roweru czy zdjęć. Dobrze, że informacja o zmianie miejsca odprawy była przekazana przez wiadomość sms. Gdyby nie to, pewnie na niej bym nie był.Dzień zawodów to też sprawna organizacja. Sprawne wpuszczanie do strefy zmian, w celu sprawdzenia rowerów. Z usług serwisu nie musiałem korzystać ale widziałem, że chłopaki się tam nie opierniczali, tylko starali wszystkim pomóc. Atmosfera jak wbiegało się na metę niesamowita. Na plus, przynajmniej jak dla mnie pakiet, gdzie oprócz reklam znalazło się kilka dupereli, w tym przydatna folia do przykrycia roweu. Z minusów, które wyłapałem to na pewno draft na trasie kolarskiej. Dwa razy podeszła mnie grupa na odcinku gdzie można było się rozjechać. Podjechał sędzia, patrzał i jakby niezbyt wiedział co ma robić. Chociaż kilka razy gwizdek na trasie słyszałem, więc starali się ogarnąć sytuację. Jednak zdaje mi się, że wykluczenie draftu przy tylu osobach i na dwóch pętlach jest niemożliwe. Może by pomogło zrobienie dłuższej, 20km pętli i zrobienie większej ilości fal, ale za to startujących co 20min? Jednak nie mi to oceniać. Dużym minusem było posiłki w strefie finishera. Jak wody i izo było sporo, tak do jedzenia same jabłka to trochę ubogo, jak na tak dużą imprezę. Duże porównania z innymi imprezami nie mam, bo to dopiero drugi start, ale ten aspekt bardziej mi się podobał w Szczecinie gdzie były hamburgery, lody, pomarańcze czy arbuzy. Porównując te dwie imprezy do Gdynia wypada kilka klas wyżej, ale w tym aspekcie jednak Endu bardziej się postarało.
Herbalife Ironman Gdynia 2016 - sprint - 1:21:38
Triathlon Olsztyn 2017 - sprint - 1:18:04
5150 Warsaw Triathlon - olimpijka - 2:45:37
Żyła

Postprzez Wojt » 08-08-2016, 21:10

Mało wpisów bo zawsze najłatwiej się krytykuję i opisuję negatywne historie...
Ciężko się do czegoś przyczepić w Gdyni, dlatego należy trochę pochwalić:
1. Odbiór pakietów - szybko i sprawnie.
2. Pakiet startowy bez udziwnień - plecak bardzo fajny.
3. Wstawianie rowerów i sprzętu - Dosyć krótki czas jak na 2 tyś startujących. Kolejka na wejściu musiała być, ale kolejka posuwała się błyskawicznie i czas na wejście był max 0,5h. Należy jeszcze dodać że w przednim towarzystwie Kolegów Triathlonistów oczekiwanie upływało lekko i przyjemnie.
4. Odprawa pod chmurką - deszczyk trochę przyspieszył odprawę :) Najważniejsze info dla wielu, przekazane podczas odprawy to że na wejście do strefy należy mieć: Rower, kask, worki 2 szt, i chipa... I z tym ostatnim wiele osób miało problem.
5. TRASY DOMIERZONE BARDZO DOKŁADNIE. I oczywiście trasa rowerowa dużo bardziej wymagająca. Draft widziałem na trasie tylko raz, ale jak trochę kolegom "powciskałem" to rozjechali się błyskawicznie. Sędziowie mijali mnie 6 razy na trasie rowerowej i za każdym razem byłe obserwowany jak przez służby celne na amerykańskim lotnisku :-)
6. Strefa Finishera trochę mniej "na bogato" niż zwykle, ale jeszcze niedawno czytałem bardzo dużo opinii że frykasy Orgi mogą sobie wsadzić - jeśli trasy są niedomierzone :-)))
7. Odbieranie sprzętu - Nauczka z wydawaniem worków w Warszawie "nie poszła w las". Szybko sprawnie i bez większych problemów, ale raczej nie wyszedłbym z nie swoim sprzętem.
8. Wolontariusze - bardzo duże podziękowania. W kilku przypadkach wydawało się że jest ich nawet za dużo, ale lepiej za dużo niż miało by być jak na wiadomej imprezie - "której nazwy nie wolno wymieniać..."
9. Kibice - To co się dzieje na ul. Świętojańskiej - to w skali naszego kraju jakiś fenomen i nigdzie się z takimi kibicami nie spotkałem. Na tym podbiegu zawsze w Gdyni mam największe tępo.
Podsumowując - jak będzie trzeba to w przyszły roku dopłacę jeszcze 25 Euro więcej, ale w Gdyni się na pewno pojawię
To by było na tyle - z pozdrowienia z Wielkopolski.
Wojt
Wojt

Postprzez Alex » 09-08-2016, 09:26

Podobnie jak Sir Byk jestem ze śląska i do Gdyni mam bliżej niż w okolice Poznania (oczywiście czasowo).

To była moja pierwsza wizyta w Gdyni. Z organizacji zawodów jestem bardzo zadowolony. Jak poprzednicy w punktach :

1. Odbiór pakietu , wstawianie roweru bez zarzutu. Sam pakiet startowy w wersji standardowej niczym się nie wyróżnia tylko czip jakiś ogromny.
2. Odprawa - warto posłuchać ,żeby potem nie zadawać kretyńskich pytań. Polecam wszystkim!
3. Start. Pod ostre słońce niewiele widać. W wodzie dużo meduz. Co chwilę czuć galaretę na dłoniach czy twarzy :ymsick: Byłem w zielonych czepkach. Po kilkuset metrach stawka się rozciągnęła , płynęło się spokojnie ,każdy miał miejsce. Nagle zaczyna się robić korek, okazało się ,że kilku zawodników postanowiło odpocząć na plecach. Było trochę walki ale bez chamstwa. Przy bojkach znowu trochę pralki. W okolicach 3 bojki tłok , doganiam niebieskie czepki a mnie doganiają żółte.
4.Wyjście z wody hardcorowe. Jak dla mnie przydało by się jeszcze kilka schodków w wodzie. Widziałem ,że sporo ludzi miało problemy z wyjście z wody.
5.T1 bardzo krótki dobieg szybka zmiana i na rower.
6.Tak jak chyba na każdych zawodach. Kto chciał jechał uczciwie, kto nie to jechał na kole. Przy wjeździe do parku krajobrazowego widziałem jak sędzia nakładał na zawodnika karę za sikanie! Tyle zawodów i pierwszy raz widziałem sędziego w akcji! Trasę uważam za trudną na tyle ,że na bicie życiówki Gdynię bym wykluczył.
7.Podobno na 80km jakiś niezadowolony mieszkaniec wysypał pinezki na trasę. Ofiarą między innymi M.Luft. Widziałem kilka osób na kapciach kilka km przed końcem rowerowego etapu.
8.Bieg bardzo przyjemny. Dużo kibiców.
9.Strefa finishera taka sobie. Pomidory,banany,arbuzy były super ale jako ciepły posiłek tylko zupka, trochę mało.

Zawody na tyle udane ,że rozważam start w przyszłym roku.

Pozdrawiam
Alex

Postprzez cleveland » 09-08-2016, 10:06

Wojt napisał(a):Mało wpisów bo zawsze najłatwiej się krytykuję i opisuję negatywne historie...

Czy jako kibic "na odległość" mogę krytykować? Dźwięk z jednego mikrofonu słaby. Problem z poziomem głośności prowadzący/reklamy.
Ogólnie fajna relacja którą dało się oglądać. Miało się wrażenie, że rzeczywiście ogląda się widowisko sportowe.

A jak już prosisz o krytykę i negatywne historie, to proszę:

Z relacji wynika, że triathlon w PL zaczął się od Suszu, potem przeniósł się do Gdyni, potem doszła Warszawa i wszystko to zrobiła jedna osoba. Obecnie dwie "najważniejsze" imprezy w PL. W zasadzie to jedyne. Okej.

Chciałoby się powiedzieć "cudze chwalicie, swego nie znacie". Absolutny zachwyt i pompa prowadzących - rozumiem - wymagania pracodawcy. Uczciwie rzecz biorąc można było skupić się na wzroście zainteresowania tri w PL i radości z faktu jako takiego.

Żeby nie było, marketingowo/wizerunkowo - bomba, sukces. Celebryci i portale robią dobrą robotę - warto zapraszać. Dla mnie przesyt, aż się ulewa. Potem jeszcze można napisać, że to sport dla każdego... No, jak się dostaje rower, piankę, ciuchy, wszędzie zapraszają, to pewnie, można i wydać na tri 500zł rocznie. Szczególnie jak się dojeżdża użyczonym autem z kartą paliwową.

Z ogólnych - sinice. W Gdyni zawsze będzie strach o jakość wody. Jak zawody tri, to tri, nie duathlon. To mnie skutecznie odpycha.

No dobra, muszę zażyć swoje tabletki i maść. :))
cleveland

Postprzez hadwao » 09-08-2016, 11:01

Co prawda nie startowałem, ale byłe akurat w okolic. W piątek jechałem trasą widokową do Gdyni i co chwilę widzę jakieś znaki, ze trasa zamknięte w niedzielę, ale nie mogłem doczytać dlaczego. Pomyślałem, ze super trasa na wyścig rowerowy - co prawda mocno pofałdowana, ale duża część w lesie i asfalt po prostu super... Potem mnie olsniła żona, że to tri w Gdyni i bardzo pozazdrościłem zawodnikom. Tak pozazdrościłem, że aż myślę o szybkim wypadzie w te okolice na rower.

Potem byłem z córką oglądać ORP Błyskawica i... o proszę ekspo przy porcie... No to zaszliśmy. W porównaniu z Poznańskim... no cóż nie ma porównania. Z drugiej strony w Poznaniu lokalizacja fajniejsza i były food trucki ;-)

Aż przez moment przemknęło mi aby tu za rok wystartować... Ale szybko z tego zamroczenia wyprowadził mnie sklep IronMana... daszek za 100zł? Serio? Mimo wszystko jednak 220E za start i kasowanie za wszystko dookoła takich stawek odstręcza mnie od tych zawodów, gdy można na równie fajnych wystartować za ułamek kwoty. Niemnie z boku wyglądało to na prawdę super i musiało być fajnie na każdym etapie. Mam nadzieję, że Poznań wstanie z kolan i będziemy mieli znów równie fajne zawody tu na miejscu.
hadwao

Postprzez PiotrS » 09-08-2016, 13:34

Czytałem o pinezkach a znalazłem to:
http://trojmiasto.tv/Ironman-w-triathlonie-na-ul-Kartuskiej-w-Gdyni-16962.html
48 sekunda, ktoś dostrzega numer startowy tego mistrza za zielonym kaskiem, bo tak wrednego draftu dawno nie widziałem...
no kuźwa brak mi słów dla tych mistrzów 1,07 mały peletonik, tak wiem inaczej się nie dało...
1:20 para ...1:37 dwóch mistrzów leci lewą stroną, tak, inaczej się nie dało "a zmiany nie dałem bo za szybko podjeżdżał..."
1:42 nie no ... 3 metry to nie draft
Potem się okazuje, że stać Cię na dobry wynik a jakoś tak wychodzi, że miejsce masz jednak dalekie....
Wielu Was pisze, że to źle tamto źle, ja mam proste podejście za 220 euro może być same woda i bezpieczeństwo, no może medal za ukończenie ale chcę mieć świadomość, że moje odległe miejsce jest uczciwie osiągnięte.

Tu o pinezkach.
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Pineski-na-trasie-zagrozeniem-dla-triathlonistow-n104385.html
PiotrS

Postprzez kedziorg » 10-08-2016, 10:08

Wg mnie "M z kropką" poniżej pewnego (tu mam na myśli co najmniej dobrego) poziomu jednak "nie schodzi" (przy czym nie odnoszę się tu do relacji cena jakość)." W efekcie organizację zawodów w Gdyni oceniam na 4+.

Plusów było sporo, a największy wg mnie to zmiana miejsca wyjścia z wody i położenia strefy zmian oraz przeniesienie biura zawodów na Skwer Kościuszki. Dzięki temu nie trzeba było jeździć po Gdyni, a zmiany były naprawdę szybkie. Można było się jeszcze nawet pokusić o dalsze skrócenie T2 i ustawienie wieszaka z workami i bramy wcześniej, a w konsekwencji skrócenie jednej z agrafek tak aby dystans biegu pozostał bez zmian.

Drobiazgi do poprawy na przyszłość (nie są to kwestie super istotne):
1. więcej o 1-2 stopnie przy wyjściu z wody :-) plus byłoby super gdyby boje nawrotowe miały dodatkowo doczepione do siebie balony tak aby było je widać z daleka (to dotyczy de facto wszystkich zawodów :-DDD)
2. w początkowej fazie trasy rowerowej było jednak trochę ciasno (przy takiej liczbie uczestników jeden pas to jednak chyba za wąsko)
3. były miejsca gdzie na trasie rowerowej było sporo piachu - ten można łatwo usunąć,
4. lepsze oznaczenie skrętu na metę (biegnąc drugie kółko uświadomiłem sobie że w ogóle tego skrętu nie zauważyłem).
5. brak konkretnego posiłku na mecie (poza owocami i zupką).

To była moja 3 polówka w Gdyni i dla mnie najlepsza zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym :-). Może dlatego nie jestem super obiektywny :-DDD
kedziorg

Postprzez Sheva » 10-08-2016, 14:23

Chwila moment oczy mnie nie mylą i pakiet 220 eurasow kosztował?
Sheva

Postprzez qbs » 10-08-2016, 14:28

Ogólne wrażenia bardzo pozytywne, dużo kibiców, fajne trasy.

Wg mnie kilka rzeczy do poprawy:
1) dziwne nieścisłości pomiędzy kategorią wiekową na numerze startowym a kolorem czepka, wg numeru byłem M25, wg czepka m30, z tego co wiem to więcej osób tak miało, i potem są wątpliwości czy startujesz w dobrej fali i czy ci zmierzą czas
2) brakowało mi jakiejś mapki, gdzie co jest, ta z racebooka była nieprecyzjna i trzeba było się o wszystko pytać, gdzie depozyt, gdzie odprawa, gdzie pasta party itd., brak informacji o parkingach
3) trasa kolarska - odcinki jednopasmowe zbyt blisko od startu i momentami siłą rzeczy się jechało w grupie, wg mnie przynajmniej pierwsze 20km powinno być możliwie szeroko. Do poprawy wg mnie też oznaczenie trasy, jak jest zjazd gdzie sie leci ponad 60km/h zakończony zakrętem 90 stopni to powinno być to jakoś lepiej oznaczone. Wzorem tu jest dla mnie Sieraków, mimo prostszej trasy wszystko wyraźnie odpowiednio wcześnie oznaczone.
Nawierzchnia w samej Gdyni pozostawia wiele do życzenia, poza Gdynią było prawie idealnie.
qbs

Postprzez Alex » 11-08-2016, 08:56

Sheva napisał(a):Chwila moment oczy mnie nie mylą i pakiet 220 eurasow kosztował?

Była pula pakietów promocyjnych - kto pierwszy ten lepszy. Ceny zaczynały się jeśli się nie mylę od 130 Euro.

W Europie cena startu na połówce to ok 220-240 Euro.

Co do nawierzchni w Gdyni to szczególnie koniec trasy był tragiczny, koleiny , nierówności a wszystko przy prędkości + 50km/h.
Alex

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy triathlonowe w Polsce 2016