kalendarz triathlon

Ironman Gdynia 2016- jak zapłacić?

Miejsce by podzielić się informacjami na temat zbliżających się imprez oraz waszych najświeższych rezultatów.

Ironman Gdynia 2016- jak zapłacić?

Postprzez pmborek » 11-11-2015, 08:32

Powitał

Nadejszł wielki dzień kiedy nazbierałem w skarpecie na swój debiut HiM i jako że mieszkam w Rumi wybór z racji lokalizacji padł na Gdynię. Jak można się domyślić skarpeta na te zawody jest dosyć okazała ale, no właśnie, ponoć na zawody w Gdyni nie można wysłać pieniędzy gołębiem pocztowym tylko debit/credit card. Zatem pytanie jak to w praktyce wygląda, mam rozumieć, że nie mając karty debetowej albo kredytowej nie zdołam się zapisać? Zwykły przelew nie załatwia sprawy? Jak z przelicznikiem, ponoć w 2015 był sztywny 1E=4,2 zł? Czy muszę mieć konto na stronie ironman.com i dopiero stamtąd się logować i od razu płacić, czy to rzekome rozejście się pakietów w kilka dni faktycznie dotyczyło w Waszym przypadku logowania, zapisania i płatności? No cholera nie ogarniam tego a kart ani kredytowej ani debetowej nie posiadam...
pmborek

Re: Ironman Gdynia 2016- jak zapłacić?

Postprzez radioactiv » 12-11-2015, 11:09

Niestety bez karty ni rusz. Więc polecam do tego czasu umówić się z kimś kto ma i pomoże :)
Konto troche przyspieszy temat (na stronie HIM Gdynia) ale bez przesady, można wszystko ogarnąć na 1 podejście.

Ciekawe jak to w tym roku będzie ;) #niespieboklikamwf5 ;)

Powodzenia
Sprint - accomplished
Olimpijka -accomplished
1/4 IM - accomplished
1/2 IM - accomplished
IM - accomplished
Maraton - accomplished
radioactiv

Postprzez ikarol » 13-11-2015, 07:56

Hej, akurat IM Gdynia jest (dziwnym?) wyjątkiem wśród zawodów IM i nie zapisujemy się tutaj przez stronę ironman.com tylko bezpośrednio z polskiej strony zawodów.

W zeszlym roku nie trzeba było płacić kartą, wystarczył np. mTransfer lub podobne. Zwykły przelew nie wchodził w grę.

Kurs był sztywny, 4,2, czyli płaciło się 525 zł.

W tym roku będzie pewnie podobnie, gdyż Gdynia jako jedyne zawody są wyłączone z możliwości przepisywania się w danym roku między miejscówkami (Transfer). Czyli nie będzie to szło przez Active.
ikarol

Postprzez Poms » 13-11-2015, 10:24

Dobrze, że się zdecydowałeś się na połówkę. Być może się spotkamy, jak mnie będzie stać :/

Większość kart płatniczych ma możliwość aktywowania płatności internetowych, spytaj się w banku jak to aktywować. Ewentualnie sam możesz poszukać takiej możliwości na koncie, lub złóż wniosek o kartę. Przysyłają ją dość szybko, powinieneś wyrobić się do 1 grudnia. W zeszłym roku płaciłem kartą i nie było problemu.
Poms

Postprzez pmborek » 15-11-2015, 09:25

No właśnie staram się unikać wszelkiego rodzaju kart poza płatniczymi. Debetową założą od ręki w oddziale więc to też nie problem tylko czy faktyczna rezerwacja to zapisanie plus opłata w bardzo krótkim czasie?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
pmborek

Postprzez ikarol » 15-11-2015, 09:39

Tak, zapiszesz się tylko płacąc od razu, nie ma płatności odroczonej. W zeszłym roku tanie pakiety po 125 EUR zeszły w kilka godzin, potem kilka dni sprzedawały się to po 175 EUR.

Ale jak pisałem wcześniej - nie potrzebujesz karty, wystarczy mTransfer, iPKO itp.
ikarol

Postprzez pmborek » 15-11-2015, 10:31

No to ok w takim razie. Z innej beczki, jaką stawiacie opłatę wpisową w tym roku? Faktycznie 135 jurków?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
pmborek

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Imprezy triathlonowe w Polsce 2016