kalendarz triathlon

[21.08.2016[ Elemental Tri Series #4 - Białystok

Miejsce by podzielić się informacjami na temat zbliżających się imprez oraz waszych najświeższych rezultatów.

[21.08.2016[ Elemental Tri Series #4 - Białystok

Postprzez foka » 08-12-2015, 11:08

Od redakcji:
Temat imprezy dodanej do kalendarza.
Wszystkie imprezy znajdziecie w Kalendarzu Imprez Multisportowych 2016. Zachęcamy do informowania o imprezach, których brakuje w kalendarzu poprzez formularz dodawania imprez do kalendarza.
Były admin i moderator tego forum (do IX.2016).
pawelbondaruk.pl
blog: fokanamikrofonie.pl
Strona FB, Insta, Twitter
foka
Admin

Re: [21.08.2016[ Elemental Tri Series #4 - Białystok

Postprzez Seb » 16-08-2016, 10:36

Witam
Może ktoś miejscowy napisze kilka słów o trasie rowerowej. Jaka jest jakość nawierzchni? Na mapce widać dużo nawrotów, jaka z przewyższeniami?
Bardziej pod rower szosowy czy czasowy ?
Pozdrawiam
Sebastian
Seb

Postprzez weterankaII » 16-08-2016, 21:47

Też chciałabym się coś dowiedzieć o trasie kolarskiej, ale także o zbiorniku. Jaka jest obecnie temperatura wody? Czy woda jest czysta?
weterankaII

Postprzez Seb » 22-08-2016, 19:15

Krótko -Zawody bardzo fajne, ogólnie dobrze zorganizowane, trasy domierzone, pogoda dopisała.
A teraz coś więcej:
1. Pływanie:
- woda dość czysta
- na olimpijce – dwie pętle z wyjściem z wody – obieganie bojki na plaży. Osobiście wolałbym przepłynąć wzdłuż plaży na drugą rundę. Jednak dla kibiców może ten sposób jest bardziej widowiskowy:)
- start z plaży około 200 osób, ale masakry nie było. Pierwsza bojka w odpowiedniej odległości zdążyliśmy się rozciągnąć. Duże widoczne punkty kierunkowe.
- sprint startował 5 minut przed olimpijką, teoretycznie to sprinterzy…ale chyba tym z końca dałbym więcej czasu. Może choć 10 minut między startami?
2. Rower
- trasa urozmaicona… 16 wąskich zakrętów 90 stopni i 7 wąskich nawrotów 180 stopni. Pagórki, praktycznie cały czas jedzie się góra, dół. Nie wiem czy rower szosowy z lekkimi kołami i lemondką nie byłby tu lepszym rozwiązaniem.. Osobiście wolałbym mniej tych zakrętów i nawrotów, ale trasa ma swój urok i na pewno nie da się nudzić:)
- w przyszłym roku dałbym sprinterom inny kolor numeru na rower. W wodzie mieliśmy czepki różnych kolorów – powinni też to przenieść na rower. Sprinter wg regulaminu mógł jechać na kole, w sumie nie wiedziałem kogo mijam. Rywal to czy wypoczywający przed biegiem sprinter ?
- jakość nawierzchni – BARDZO DOBRA. Tyci zakręceni niektórzy wolontariusze, ale ogólnie trasa mimo tylu zakrętów i nawrotów dobrze oznaczona – w newralgicznych punktach było widać, że zachęcają do hamowania.
3. Bieganie
- Cztery rundy większość po asfalcie, około 250 m na rundzie po troszkę nierównej trawie. Z rundami moim zdaniem dobry pomysł, szczególnie dla kibiców. Wodopoje dwa na rundzie plus jedna kurtyna wodna….trochę szkoda, że nie za bardzo można było ją ominąć.
Strefa finiszera- banany, arbuzy, pomarańcze, iso, makaronik – dla mnie ok
Pakiet startowy – ISO, batonik, mała torba z materiału, koszulka. – bez zastrzeżeń
Osobiście uważam, że większość koszulek z pakietów startowych średnio nadaje się do noszenia na co dzień. Jednak te z imprez organizowanych przez Labosport są moim zdaniem fajne. Bez wielkich reklam sponsorów i napisów na całe plecy. Gdyby jeszcze tylko były bawełniane…
Zawody organizowane na terenie kąpieliska miejskiego, dużo cienia dla rodzin,ławeczki, trybuny do aktywnego kibicowania. Place zabaw dla dzieciaków i możliwość wystartowania w zawodach biegowych z podziałem na kategorie wiekowe – bodajże już od trzylatków. Siłownia na dworze dla żon…lub mężów, mała gastronomia na miejscu. Czyste toalety, przebieralnie i prysznice.
Reasumując – POLECAM, jak będzie za rok to postaram się znowu spróbować.
Pozdrawiam
Seb

Postprzez lobuz09 » 23-08-2016, 15:34

Bardzo dobra relacja Seb!

Zgadzam się z większością wspomnianych przez Ciebie rzeczy.
To był dla mnie debiut w triathlonie, więc praktycznie wszystkim byłem zachwycony :) Trasa pływacka przyjemna, płynęło mi się bardzo dobrze (widoczność punktów orientacyjnych znakomita, nawet w zaparowanych okularkach), równa trasa kolarska z trochę niewdzięcznymi nawrotkami i długi podbieg na biegu, ale był równie długi zbieg :)

Generalnie superimpreza i za rok z chęcią wystartuję. Spróbuję pobić mój czas, czyli 1:12 :D
lobuz09

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Imprezy triathlonowe w Polsce 2016