kalendarz triathlon

[12.06.2016] Silesiaman Triathlon - Świerklaniec

Miejsce by podzielić się informacjami na temat zbliżających się imprez oraz waszych najświeższych rezultatów.

Re: [12.06.2016] Silesiaman Triathlon - Świerklaniec

Postprzez Jarek1 » 13-06-2016, 10:19

W sumie bardziej irytujący był bieg w wodzie. Można było przecież puścić pływanie bardziej do środka, tylko wtedy zmęczylibyśmy się karczowaniem ;-)
Ogólnie nie narzekam bo wszyscy mieli tak samo. Dziwne są tylko czasy i zmiany - wg mnie rower miał 42.7 km, bieg 10.3 czyli mniej więcej tak jak powinno być a w oficjalnych danych jest 40 km. Co prawda strefy zmian długie ale nie na tyle. Suma czasu ogółem się zgadza ale dane co do roweru mocno zaniżone na korzyść krótszej zmiany.
Jarek1

Postprzez Blade » 13-06-2016, 10:37

Mi rower i biegł wyszedł podobnie 43.3km i 10.4km do tego 1073m pływania.
Dla 1/4 ten bieg w wodzie był jeszcze ok, ale 1/8 to porażka, cześć osób chyba cały dystans przeszła ;/
Blade

Postprzez Jarek1 » 13-06-2016, 10:48

Czyli nie tylko u mnie pływanie podejrzanie dużo - 1100 m. Ale nie wynika to tylko z błądzenia - podobno czerwona boja odpłynęła ;-) Tak mówili z brzegu.
Jarek1

Postprzez Czeskom » 14-06-2016, 00:18

Wszyscy bali się o drogę, a najbardziej w kość dało pływanie..
Nie wiem czemu nas nie puścili od razu na środek jeziora; a 1/8 to w ogóle miała wesoło; chyba duża grupa nawet nie zaczęła płynąć (podobnie jak wygrywający..) - trasa w wodzie po kolana.. no comments.. - mogli puścić ich na środek i zrobić z dodatkowej bojki mniejszy trójkąt albo tak jak zapowiadali 1 i 2 pętle..
Najbardziej rozbawił mnie starter nawołujący do uczciwości.. kilka razy kładłem się na wodzie, ale na pierwszej prostej dopiero pod koniec na prawdę dało się płynąć.
Jakby tego było mało to doszła jeszcze walka z wodorostami.. szczególnie na ostatniej prostej napracowałem się z nimi jak z gumami treningowymi :)
dystans wyszedł mi 1,05km ale zaliczyłem kilka odpłynięć.

Jeżeli chodzi o rower, to trochę długi dobieg i zbieg, ale ok; mi licznik pokazał 44m (łącznie z dobiegami). Trasa okazała się bezpieczna, strażacy tam gdzie się dało zatrzymywali samochody; czułem się całkiem bezpiecznie. Za to widziałem sporo draftingu, nie takiego chamskiego stricte na kole, ale powiedzmy ok. 2m. Z drugiej strony jak jedziemy otwartą drogą to automatycznie łapiemy prawą krawędź jezdni, a ponieważ na pierwszym okrążeniu było ciasno robił się taki "niechciany" ;) drafting..
Było jedno wahadło z płytami, na których trzeba było mocno zwolnić; za obydwoma razami trafiałem na czerwone, ale nie przejmowałem się i przejeżdżałem..

Bieg przejrzysty, lubię jak cały czas widać czy "daleko jeszcze?" :D
większość po asfalcie.

Atmosfera luźna, bez niepotrzebnej napinki, ale organizacyjnie trochę wtop się uzbierało :( ktoś tam zgłaszał, że nie starczyło dla niego koszulki (ja akurat wybrałem spodenki :)
Ten sam org w zeszłym roku w Katowicach przygotował za mało koszulek, obiecali dosłać.. chyba paczka zaginęła na poczcie :p
Pewnie nikt nie startuje dla koszulek, ale po pierwsze takie gadżety trochę pomagają przełknąć wpisowe, po drugie jak org jest niesłowny to nie zachęca do dalszej współpracy..
Z drugiej strony jeżeli wziąć pod uwagę gratisową czapkę, spodenki lub koszulkę i zniżkę na kolejne zawody (do 9.06 można też było otrzymać pełen zwrot kasy) to trzeba docenić dobrą wolę orga.

Generalnie z zawodów jestem w miarę zadowolony; było ok :)
(z wyniku trochę mniej, ale po hucznym weselu nie mogło być inaczej i-) )
Czeskom

Postprzez Fieldy » 14-06-2016, 11:51

Czeskom napisał(a): Za to widziałem sporo draftingu, nie takiego chamskiego stricte na kole, ale powiedzmy ok. 2m. Z drugiej strony jak jedziemy otwartą drogą to automatycznie łapiemy prawą krawędź jezdni, a ponieważ na pierwszym okrążeniu było ciasno robił się taki "niechciany" ;) drafting..

Odnośnie draftingu to i chamski się trafił. Długo goniłem grupę, goniłem i się udało, szybko wyszedłem na czoło i raz próbuje odskoczyć, urwać, patrzę po minucie - jestem na czele lokomotywy, zbieram siły, drugi raz po chwili próbuje - to samo, za 3 czy czwartym podejściem dopiero na podjeździe udało mi się ich urwać. Później słyszałem opinie, "że w ruchu otwartym się nie dało" - otóż dało się, trzeba było tylko chcieć.
Fieldy

Postprzez Blade » 14-06-2016, 12:05

Mnie wyprzedził 4-5 osobowy pociąg, wyminęli ciągiem i dalej jechali razem, nie specjalnie mieli ochotę się rozsuwać, ale po chwili podjechała sędzia/sędzina? i albo wlepiła kary albo upomniała. Moim zdaniem dało się jechać bez draftingu pomimo samochodów.
Blade

Postprzez Jarek1 » 14-06-2016, 13:31

Mam podobne spostrzeżenia. Raz nawet motocykl z sędziną znalazł się obok mnie - powiedziałem żeby zrobili coś w końcu z parą, która jechała od samego startu "ładnie współpracując". Pani odparła, że zostali już pouczeni i powiedzieli, że mogą być nawet zdyskwalifikowani a i tak będą jechać na kole. Sprawdziłem w wynikach bo zapamiętałem numery - dostali jedynie karę.
Skoro sędzia upomina a zawodnicy z premedytacja odpowiadają w ten sposób, to należało ich po prostu zdyskwalifikować po kolejnym ostrzeżeniu ?
Jarek1

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Imprezy triathlonowe w Polsce 2016