kalendarz triathlon

[6-7.08] Xterra Poland 2016

Miejsce by podzielić się informacjami na temat zbliżających się imprez oraz waszych najświeższych rezultatów.

[6-7.08] Xterra Poland 2016

Postprzez xterrapoland » 07-03-2016, 11:46

Zapraszamy na wielkie święto triathlonu!

W dniach 6-7.08.2016 zawodnicy i pasjonaci tej trudnej odmiany triathlonu będą mogli zmierzyć się z zawodnikami z Europy i ze Świata w… centrum Krakowa. Organizatorzy wybrali najbardziej urokliwe i ciekawe z perspektywy sportowców i turystów miejsca Krakowa.

więcej info - http://xterrapoland.pl/
xterrapoland

Re: [6-7.08] Xterra Poland 2016

Postprzez tomeksport12 » 09-03-2016, 14:45

i to ja rozumiem!

byłem w zeszłym roku, świetna zabawa, na pewno mnie tam nie zabraknie :D
tomeksport12

Postprzez superfrog » 09-03-2016, 16:45

+1
IM Malbork 9:40 5/201
1/2 Bełchatów 4:31 5/78
O Blachownia 2:07 9/236
1/4 Radłów 2:05 9/207
Ultra 6h 70km
M 2:48
HM 1:18
superfrog

Postprzez superfrog » 05-08-2016, 16:12

Tri szosowy tak trochę po macoszemu jest tutaj traktowany, mimo zapisanych 136 osób z numerem.

Dzisiaj o 16stej, zgodnie ze stroną 'aktualności', miał być objazd 'trasy kolarskiej'. Niestety nie było. Był objazd trasy MTB. W zasadzie nie bardzo jest co objeżdżać, ale w takim razie po co info. Niepotrzebnie przyjeżdżaliśmy.

W pakiecie startowym dostałem szklankę, koszulkę, worek, numery, ładny, różowy czepek.
Nie ma buffa, poczęstunku od firmy Balsen, ani niespodzianki od firmy Etixx. Może będzie na mecie, z masażem i medalem, zobaczymy. W zasadzie jest info, że to w pakiecie na XTERRA, więc może niepotrzebnie się burzę.

Szczegółowy RACE BOOK - informacje w pigułce dla każdego zawodnika.
Niestety, nie dla każdego. Żadnych informacji na temat trasy kolarskiej i biegowej dla olimpijki i sprintu. Liczę chociaż, że strefa zmian i trasa pływania będą takie same.

To mój pierwszy raz, zapowiada się bolesne rozdziewiczenie.
Ultra 6h 70km
superfrog

Postprzez superfrog » 07-08-2016, 07:03

Nie było źle. Trasy były dobrze oznaczone. Trasa biegowa delikatnie zmieniona w okolicy jednostki wojskowej. Masaże i medale na mecie były. Poczęstunek na mecie jakiś był, niespodzianki od firmy Etixx nie było.
Pętle liczyliśmy sami, zrobiłem 13, zamiast 12...
Ultra 6h 70km
superfrog

Postprzez visentin » 09-08-2016, 13:38

Byłem. Mam kilka uwag, i zarzutów...

Zacznę swoją podsumowanię z plusami.
- Trasa rowerowa była mega i bardzo ciekawa (niestety nie byłem aż tak dobry na niej...)
- Trasa biegowa też trudna i wymagająca. Zdecydowanie bieg w typu trail a nie jakieś bieg szosowy w trawie

Niestety, sporo minusy :
- Mimo tego że droga do startu była zamkięta dla ruchu przez straż miejski, o wiele za dużo aut w strefie wydarzenie, przed, podczas i po zawodach. W tym podczas biegu dla dzieci ! Wydocznie większość z tych samochodów nie były pojazdy z organizacji. Co tam robili ? Co robił straż miejski koło ronda ?
- Nie było jasny w regulaminach czy xterra kids był za darmo tak jak aquathlon czy nie. W każdym razie, zapisałem swój syn na xterra kids przez internet kilka dni wcześnie. W biurze zawodach nie było go na liscie. Pani tłumaczyła że z tego powodu, zapisy na miejscu w dniu zawody kosztują 20zł. Tłumaczyłem sytuacja, że był jednak przez internet i że to nie moja wina. Pani, wodocznie zakłopotowana, zmieniła wersja i stwierdziła że każdy muszą zapłacić. Nie wiadomo czy prawda czy nie. Nie podobało mi się.
- Harmonogram był totalny chaos. Nigdy dwa razy mówiono ta sama wersja. Każdy członek organizacji podał inną wersją niż internet i niż cała reszta.
- Dekoracja dzieci o 11:30, kiedy każdy stoją w kolejki do strefy zmiany i czekają na odprawy, był słaby pomysł.
- Chaos w strefie zmiany. Ostatnie czekali aż do 15mn przed startem. Z tego powodu odprawa była 10mn przed startem, brak czasu dla żadny rozgrzewki i total chaos.
- Start długi dystans był podane w pośpiechu kiedy nie było jeszcze 3/4 zawodników w wodzie, niektóre nawet nie ubrane w piance
- Co robili uczestnicy w niebieskimi czepkami (nie pro długi dystans) pomiędzy pro (biały czepki), i różowe (krótki dystans) podczas startu długi dystans ? Już było gęsto, tego nie było potrzebne
- Czemu nie starty na odwrót ? pierwszy w długim dystansie musieli walczyć z powolnymi uczestników z krótkiego dystansu. Mega korek na przystanku. Dywan był źle ustawione, chodziliśmy w kamienach.
- Nie pływaliśmy według co było narysowane w przewodniku dla uczestników.
- Źle byłem skierowane w różnych okazjach, często kiedy mijaliśmy strefa mety. Wielki chaos z tymi autami, jedno mi odcięło drogi i prawie mi wywrócił. W srodku tego bałaganu czekałem kilkadziesiąt sekund aż do kiedy ktoś mi pokazuje.
- Słabo wszystko było przetłumaczone po angielsku. Na szczęście rozumiem polski ale dużo było obcokrajówców. Nie stanęli na wysokości międzynarodowa wydarzenia jak X-Terra.

Ogólnie, organizacja X-Terra w miejscu jak Zakrzówek wymazała moje obawy że miejcowość nie nadaje się. Daleko od góry jak Beskidy lub Sudety gdzie jest dużo potencjał, jednak potrafili proponować coś bardzo ciekawego i oryginalnego, wątpie że istnieją wiele edycje x-terra tego typu.
Jednak, wystarczy brać udział w najbliszym xterra, ten w Zittau, aby uświadomić się różnicę. Prawda że to było pierwszy raz, ale cała organizacja wyglądała jak jakieś amatorski wyścig z małym budżetem, jak często widzimy w Polsce. Nie narzekam, lubię też takie atmosfery. Ale jak się reklamuje Xterra, musi niestety wyglądać innaczej...
visentin

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Imprezy triathlonowe w Polsce 2016