kalendarz triathlon

Ranking najlepiej domierzonych tras na zawodach

Miejsce by podzielić się informacjami na temat zbliżających się imprez oraz waszych najświeższych rezultatów.

Re: Ranking najlepiej domierzonych tras na zawodach

Postprzez Bartek » 17-06-2016, 08:52

to co piszesz ma sens, ale z drugiej strony celujemy w czas na dystansie. sprawdza się, że nie ma co zakładać czasu roweru czy biegu tylko średnią prędkość. poza tym po to płacimy często niemałe wpisowe, żeby nie było zaniedbań. na 5150 wydłużony rower był po prostu zaniedbaniem, co innego gdy trasa nie pozwala na nic więcej.
nindża nie może być mientka :D
5 km 28.40
Sprint Habdzin 1.35.10
Olimp 5150Warsaw 2.58.26
1/4 GIT Piaseczno 3.30.23 (ale po T2 1.50 :D)
Bartek

Postprzez hex_d » 17-06-2016, 09:09

Warunki były takie same dla wszystkich. Znaczy to mniej więcej tyle, że proporcjonalnie Twoje miejsce w stawce nie uległoby zmianie - byłbyś w tym samym % wyników. Z tego co pisałeś jesteś zadowolony ze startu bo dales z siebie wszystko. To na trasie domierzonej tez by się nie zmieniło. Co zatem by sie zmieniło? Cyfra wyniku? Realnie nie zmieniłaby ona nic. No poza tym ze mógłbyś w rozmowie wskazać że "robisz" olimpijkę w tyle to a tyle. I teraz - dla osób siedzących w temacie np. tu z forum, które wiedzą jak wyglądają /wyglądały dane zawody Twój wynik i jego odbiór nie zmieni się ze względu na te 2 km. No to komu to zrobi różnicę?
Z roku na rok powoli do przodu:
(sezon '14 na '15)
1/2IM lepiej o 18 min
1/4IM lepiej o 12 min
Olimpijka lepiej o 6 min
Sprint lepiej o 14 min
hex_d

Postprzez Bartek » 17-06-2016, 10:01

znowu żywa prawda poza tym, że impreza imprezie nierówna zatem nie tylko ze względu na charakterystykę trasy ale i jej długość.
nindża nie może być mientka :D
5 km 28.40
Sprint Habdzin 1.35.10
Olimp 5150Warsaw 2.58.26
1/4 GIT Piaseczno 3.30.23 (ale po T2 1.50 :D)
Bartek

Postprzez hex_d » 17-06-2016, 11:07

Taki urok zawodów tri :)
(sezon '14 na '15)
1/2IM lepiej o 18 min
1/4IM lepiej o 12 min
Olimpijka lepiej o 6 min
Sprint lepiej o 14 min
hex_d

Postprzez kajet » 17-06-2016, 11:13

Imprezy różnią się też obsadą. W Lubaszu byłem w 79. centylu, ale to połowa maja, pofałdowana trasa - prawie sami szczupli, "poważni triathloniści" jak @hadwao. Na okołowarszawskich płaskich imprezach masowych typu Nieporęt liczyłbym na miejsce w 60. centylu lub lepsze. Przy podobnym przygotowaniu! Druga rzecz - z roku na rok zmienia się poziom przygotowania uczestników danej imprezy. Na tej samej trasie są coraz lepsze (trening) lub coraz gorsze (napływ nowych) czasy.
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez Cerwantes1 » 17-06-2016, 13:33

Trasy domierzone to nie tylko kwesta „szpanowania” wynikiem.
Rozumiem że statek sobie odpłynął w Gdyni i ciężko obwiniać za to organizatora że zrobił to celowo, ale przecież asfalt się nie kurczy czy rozszerza o +- 2km żeby nagle rower czy bieg trzeba było nadrabiać.
Bardzo ważnym aspektem źle zmierzonej trasy jest taktyka jej pokonania. Jeżeli na biegu wiem że zostało mi 400-800m to idę w pałę na totalnym zakwaszeniu, najwyżej padnę na mecie i tyle, ale gdy dobiegając nagle okaże się ze jeszcze zostało jakieś pół kilometra to powodzenia.
W dyscyplinach wytrzymałościowych domierzenie trasy ma również bardzo ważne znaczenie psychologiczne, na maratonie pierwsze 30km biegnę i nie zwracam uwagi czy są górki, dołki, ronda, agrafki czy nawet tunele, ale jakby mi ktoś na 42km powiedział że mam nagle wygospodarować energii na ekstra 2km to chyba bym zabił :D
Ciekaw jestem jak to wygląda na zagranicznych podwórkach ?
Cerwantes1

Postprzez hex_d » 17-06-2016, 13:47

No zgodziłbym sie z argumentami, gdyby... Gdyby nie to, ze większość tras tri to co najmniej 2, a najczęściej 4 pętle na rowerze i na bieganiu. I gdyby nie to, że w strefach zmian jest tyle GPS'ów, że jeśli byłyby to nadajniki zamiast odbiorników to mielibyśmy najdokładniejszy system geopozycjonowania. I gdyby nie to, że większość zawodów jest opisana i każdy startujący może poznać + i -. Ergo - taktykę możesz sobie zaplanować w trakcie lub nawet przed, jeśli impreza nie debiutuje na mapie Polski. A co do biegów - właśnie po to jest atest trasy, żeby takich niespodzianek nie było, choc wiadomo, że każda trasa ma nadwyżkę ok 100-300 m, czasem więcej.
(sezon '14 na '15)
1/2IM lepiej o 18 min
1/4IM lepiej o 12 min
Olimpijka lepiej o 6 min
Sprint lepiej o 14 min
hex_d

Postprzez PiotrS » 17-06-2016, 14:04

Dodam, że każdy organizator publikuje mapy i mamy masę portali gdzie te mapy możemy przenieść i sprawdzić górki, dołki zakręty ale nie sprawdzimy nawierzchni, to musimy sami...

A dla wierzących w gps spróbujcie kliknąć bieg i pójść popływać, czy różnica w pomiarze odległości z opcją bieg a opcją pływanie na wodach otwartych, może wynieść 50%? Przecież to ten sam GPS? Niemożliwe?
Sprawdźcie. Ja sprawdziłem może być 50% różnicy.
A zawsze można głosować nogami i nie wybierać pewnych zawodów.
Jest juz tak konkurencja że co niektórzy organizatorzy nie domykają list a inni przedłużają niskie opłaty.

Hex_d pełna zgoda!
PiotrS

Postprzez Szymek » 17-06-2016, 14:35

Cerwantes1 napisał(a):Ciekaw jestem jak to wygląda na zagranicznych podwórkach ?

Podobnie. Jak byłem na Challenge w Hiszpanii to na rowerze zabrakło ponad 2k a na biegu 0,5k.
Szymek

Postprzez jogger007 » 17-06-2016, 16:02

hex_d napisał(a):NA co do biegów - właśnie po to jest atest trasy, żeby takich niespodzianek nie było, choc wiadomo, że każda trasa ma nadwyżkę ok 100-300 m, czasem więcej.

Kolego piszesz bzdury, atestowana trasa biegu ma dokładnie taką długość na jaką jest atest - na tym to właśnie polega (może być różnica kilkudziesięciu cm na 10 km ale nigdy setki metrów!). Inna sprawa, że atest dotyczy środka jezdni, a jeżeli biegnie się ścinając zakręty lub po zewnętrznej to różnica kilkudziesięciu metrów może wystąpić.
Co do tras triathlonowych to wiadomo, że jeżeli warunki nie pozwalają to nikt się nie będzie czepiał, że np. rower mial 88 czy 92 km zamiast 90, tylko jedno jest ważne - organizator powinien o tym poinformować przed imprezą i wtedy wszystko jest OK. Tylko niestety najczęściej jest tak, że podaje się długość dystansu wg wzorca a w rzeczywistości są znaczne różnice (i nie myślę tu o 100 czy 200 metrach). Natomiast najgorsze jest jeżeli są warunki, aby dobrze wymierzyć dystans a w praktyce różni się on znacznie od podanej wartości - i z tym właśnie mieliśmy do czynienia na trasie rowerowej 5150 Warsaw Triathlon. Można było spokojnie zrobić wcześniej zawijkę na szosie pomiędzy Nieporętem a Legionowem i wszystko by grało, a tak zamiast 40 km było 41,5 km. Z kolei bieg był niedomierzony - ale chyba niewiele (200 m) więc bym się nie czepiał, choć też były warunki dla wydłużenia. Co do trasy pływackiej to rozmawiałem z ustawiającym ją i okazało się, że dystans wynosił dokładnie 1550 m z tego 50 m było do dwóch czerwonych bojek, do których wszyscy biegli (płycizna) a 1500 m na głębszej wodzie do płynięcia - i to jestem w stanie zaakceptować.
jogger007

Postprzez hex_d » 17-06-2016, 16:30

Kolego. Po pierwsze, ja nikomu bzdur nie sugeruję. Proponuję zachować takie uwagi dla siebie. A tak sie sklada, ze uczestniczyłem w kilku atestach i zawsze, ale to zawsze osoba atestująca dokłada na wszelki wypadek czyli błąd pomiaru. Bo błąd pomiaru zawsze sie zdarza. A atest polega na zagwarantowaniu, ze trasa NIE MOŻE BYC KRÓTSZA, a nie ze jest domierzona idealnie.
(sezon '14 na '15)
1/2IM lepiej o 18 min
1/4IM lepiej o 12 min
Olimpijka lepiej o 6 min
Sprint lepiej o 14 min
hex_d

Postprzez kajet » 17-06-2016, 17:04

Chciałbym pobiec 10 050 metrów na atestowanej trasie 10k. Marzenie! Mój rekord efektywności na 10k to 10 160. Może na pustej trasie zszedłbym poniżej 10 100. Zgaduję, że atestowany jest najkrótszy możliwy tor pokonania danej trasy, a nie "środek jezdni".
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez PiotrS » 17-06-2016, 20:24

Atestowana trasa = to najkrótszy odcinek o ile dobrze pamiętam 30 cm od krawężnika, po cięciwach
a nie środkiem jezdni.
I proszę nie przywojucie swoich marnych urządzeni pomiarowych jako prawdziwości przebiegniętego dystansu.
PiotrS

Postprzez jogger007 » 17-06-2016, 21:11

Nie wchodząc w szczegóły, regulamin atestacji tras biegowych: http://www.king_of_metal15.republika.pl ... a_tras.htm
Pisanie o "dokładaniu" dystansu do trasy atestowane, żeby na pewno nie była krótsza niż ... km to herezja.
jogger007

Postprzez cleveland » 18-06-2016, 19:12

http://www.runners-world.pl/ludzie/Tadeusz-Dziekonski-Wielki-Mierniczy-robi-atest-trasy-biegu,7024,1

jogger007 napisał(a):Kolego piszesz bzdury, atestowana trasa biegu ma dokładnie taką długość na jaką jest atest - na tym to właśnie polega (może być różnica kilkudziesięciu cm na 10 km ale nigdy setki metrów!). Inna sprawa, że atest dotyczy środka jezdni, a jeżeli biegnie się ścinając zakręty lub po zewnętrznej to różnica kilkudziesięciu metrów może wystąpić.

z artykułu wynika jak byk, że wszystkie trasy z atestem są dłuższe - i to nie o cm na 10km :D
cleveland

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy triathlonowe w Polsce 2016