kalendarz triathlon

[18.09.2016] Kórnik Triathlon

Miejsce by podzielić się informacjami na temat zbliżających się imprez oraz waszych najświeższych rezultatów.

[18.09.2016] Kórnik Triathlon

Postprzez platini76 » 19-09-2016, 15:10

Nie znalazłem wątku tej imprezy w dziale, a zawody uważam za udane. W tym roku dobrze zmierzyli trasy i w ogóle organizacyjnie było poprawnie. Przy 300 osobach na 1/4 w strefie zmian i na starcie było trochę ciasno, ale dało się wytrzymać. Za rok powinni wprowadzić start falami.
platini76

Re: [18.09.2016] Kórnik Triathlon

Postprzez Wikol » 19-09-2016, 17:35

Mogę się wypowiedzieć z perspektywy kolarza w sztafecie. Jak dla mnie jak na takie małe zawody z bardzo małym wpisowym trasa rowerowa ogarnięta super. Od belki do belki GPS mi pokazał 44,75 km więc można założyć, że trasa domierzona idealnie. Nie widziałem ani jednego przypadku draftingu, sędziowie mijali mnie 3 razy pomimo tego, że jechałem raczej z tyłu stawki więc zakładam, że pracowali ostro :) dodatkowo jestem w szoku, że tak ładnie zabezpieczyli wszystkie wjazdy z bocznych dróg w tych wszystkich wsiach na trasie, raz się zdarzyło ze motocykl wjechał i śmignął koło mnie ale zaraz na kolejnej blokadzie już ich policja zgarnęła więc brawo brawo za dbanie o bezpieczeństwo zawodników. Na mecie trochę słabo jeśli chodzi o jedzenie dla zawodników no ale wpisowe nie było wielkie i jak dla mnie to dobra decyzja, że priorytetem było wydanie kasy na bezpieczeństwo a nie na lukier i fajerwerki :) Jedynym zastrzeżeniem co do trasy rowerowej może być to, że na trasie nie oznaczono większych dziur sprejem bo 2 razy zjeżdzając bliżej osi jezdni, żeby ominąć łaty przy krawędzi wpadłem w takie kratery, że prawie spadłem z roweru :))

Podsumowując zawody jak najbardziej na plus szczególnie biorąc pod uwagę niskie wpisowe.
Wikol

Re: [18.09.2016] Kórnik Triathlon

Postprzez Maciej z NT » 19-09-2016, 22:15

I nadszedł czas zakończenia sezonu. Pierwszy raz w Kórniku, po pozytywnych komentarzach 2015, start B.
Obawiałem się o pogorszenie pogody i rezerwowo zabrałem kolo o mniejszym profilu, dodatkowo 2 dni przed zawodami wprowadziłem małą zmianę techniczną tarcze owalną. I czulem się z tym bardzo niepewnie.

Dojazd i parkowanie prawie przed strefą zmian, odbiór pakietu bez kolejki, info o skrzynkach było w mailu. Ciasnawo w strefie ale ujdzie. Wejście w kasku, sędziowie znani z innych zawodów, skrupulatni ale chodzi o nasze Bhp i wartosciowe sprzęty, wolontariusze czuli presje sędziów i starali się w jak mogli. Pakiet ręcznik, koszulka techniczna, czarny czepek, batonik i proszek od sponsora.

Z racji wcześniejszych obaw o pogodę zrezygnowałem z zabawy rodzinnej w Tri Kids i do Kórnika pojechaliśmy bez rodzin. Może i dobrze bo doświadczenia z Tri Kids z Wolsztyna nie byly najlepsze i tak jak opisujecie na forum rodzice mają za wysokie ego i z zabawy robi się ambicjonalna przepychanka.

Woda, tydzień wczesniej zaraz po Bike Challenge w Poznaniu wracając do domu zahaczylismy o Kórnik - infrastruktura niezła ale woda niestety z żalem najgorsza jaką widziałem. Niestety nie objechalem trasy rowerowej więc nie wiedziałem co mnie czeka.

Zawody na sportowo:
Pływanie - chciałem jak najkrócej przebywać w tej wodzie ale się nie dało, zamyslilem sie i tak jakoś standardowo przypłynolem w ogonie, chyba 15 od końca.
Rower - nie zdążyłem przestawić ovala Qringa na setup 5, trzy dni wczesniej jeździłem na 3 a 2 dni wczesniej na 4. Oczywiście o żadnym 6 tygodniach dostosowania nie bylo mowy - na partyzanta pojechalem na 4. Trasa zabezpieczona, pelno Policji czulem się bezpiecznie. Niestety asfalt jak dla mnie marnej jakości, widziałem dużo kapci po drodze. Sam zaryzykowalem i nie wziąłem pakietu serwisowego. Starałem sie jechać na 260 W i zrobilem 263, tętno niezłe i kadencja super 105.
Bieg - pierwszy raz miałem okazje zlamać tempo kontrolowane 5:00 i czułem sie bardzo swiezo na biegu nie zlamalem wyszlo 5:02 bo od czego sa cele na 2017 :-)

Porównując czasy w 2015 każdy liczył na zyciówkę a tu trasa domierzona i chyba pierwszy reprezentatywny czas w moim przypadku 2:35:57

I standardowo filmik z roweru

https://youtu.be/zw90hEt7r84
You'll Never Walk Alone
Maciej z NT

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Imprezy triathlonowe w Polsce 2016