kalendarz triathlon

[2015.08.08] Herbalife Ironman 70.3 Gdynia

Re: [2015.08.08] Herbalife Ironman 70.3 Gdynia

Postprzez hans » 11-08-2015, 11:35

Marcos, dla kategorii M35 było 5 slotów, dla M30 początkowo 4 sztuki, ale po roll downie podskoczyło do pięciu.
Ostatni slot dla M35 poszedł dla osoby na 33-cim miejscu w kategorii... (szukali jakichkolwiek chętnych na wyjazd). Niestety w M30 nie było tak różowo i sloty skończyły się na 10 miejscu, niewiele mi zabrakło, a mogły być wakacje życia

Mimo wszystko nie chciałbym dostac slota za 33 miejsce w kategorii :-s
hans

Postprzez foka » 11-08-2015, 13:04

@iKarol.

był rolldown na inną kategorię wiekową. Wszyscy założyli, że ten spiker się pomylił mówiąc o tym przed ceremonią. Jak to wyglądało dokładnie?
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez przemek3333 » 11-08-2015, 13:07

Hans,
a ty z którego miejsca odebrałeś slota ?
4:40 to już historia :)
przemek3333

Postprzez ikarol » 11-08-2015, 16:13

foka napisał(a):@iKarol.

był rolldown na inną kategorię wiekową. Wszyscy założyli, że ten spiker się pomylił mówiąc o tym przed ceremonią. Jak to wyglądało dokładnie?

Pierwszy raz uczestniczyłem w rozdaniu slotów, więc mnie też zdziwiło info od spikera, że to nie jest taki dosłownie rozumiany rolldown. Według jakiejś bliżej nieznanej magicznej formuły może się zdarzyć przesunięcie slota do innej kategorii. I tak faktycznie było, do M30 trafił dodatkowy slot z którejś ze starszych kategorii. Nie wiem niestety z której, bo trochę nie uważałem w tym momencie. W każdym razie wynikało z tego, że w mało licznych kategoriach klasyczny rolldown leci tylko kilka kolejnych miejsc i w którymś momencie slot przeskakuje do innej kategorii. Jak ta kategoria jest wybierana to wiedzą tylko przedstawiciele WTC :)

Natomiast w M35 przy wyczytywaniu mniej więcej 20 miejsca spiker stwierdził, że zmieniają metodę i zaprosił do siebie wszystkich obecnych chętnych z tej kategorii. Zgłosiły się 3 osoby i sprawdzono, która była najwyżej. Wystarczyło 33 miejsce. Ktoś musiał bardzo chcieć polecieć do Australii :)
ikarol

Postprzez żeli » 11-08-2015, 16:41

conti napisał(a):A co z pojedynkiem TVP vs Polsat?

http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... ow-Ironman

Tak szumnie był ogłaszany, ale chyba nie udało się zorganizować.

Pozdrawiam
M.

w drużynie TVP ukończyli tylko Karolina m-ce 1478 i Kuba m-ce 1177
w drużynie Polsatu: Beata m-ce 1700, Daniel m-ce 31, Maciek m-ce 67. ;)
żeli

Postprzez SirByk » 11-08-2015, 16:56

Ukończyli celebryci i Ironmany zawody w Gdyni wzburzyli wodę w zatoce i już się nie można kąpać na plażach trójmiasta, sinice zaatakowały i zakaz kąpieli wprowadzono :))
Wyniki
2014 - 2:35:40 - 1/4 IM Nieporęt, debiut
2015 - 5:20:19 - 1/2 IM Poznań
2017 - 3:23:50 - Maraton Kraków
SirByk

Postprzez kiflu » 11-08-2015, 18:26

Jestem w tym sporcie "nowy" a start w IM w Gdyni był moim pierwszym krokiem przez linie startu.
Samą imprezą jestem zachwycony i jednocześnie zachłyśnięty na kolejne starty. Kibice gardła zdarli, nieustające brawa na trasie biegowej, zawodnicy - super ekipa ludzi pozytywnie nastawionych, nie licząc napinaczy walczących o lepsze miejsce w przedziale >1000.
Tym właśnie ambitniejszym ale niestety słabym (w końcu nie walczyli o pierwszą trójkę ani nawet setkę) chciałbym zwrócić uwagę, że to właśnie mój strat gwarantuję im, że nie będą ostatni i mogą wrócić do domu na tarczy, byli gorsi ;) Na tym polega masowość takich imprez.
Mam jedynie uwagę co do egzekwowania regulaminu. Jeszcze w czerwcu pisałem zapytania do organizatorów, czy konieczne jest posiadanie pianki dedykowanej do pływania, czy można zastąpić ją pianką do sportów wodnych, lub startować bez - dostałem jednoznaczną odpowiedź, że nie można - musi być pływacka jak jest zapisane w regulaminie. Jako świeży i nie mający wiary, że cały start zakończy się finiszem, nie chciałem "wchodzić" w koszty ale musiałem. Niestety organizator nie zadbał o stosowanie się regulaminu, byli ludzie w piankach do sportów wodnych a nawet bez - więc....
Co do draftingu i całych stron temu poświęconych - trudno egzekwować skoro puszcza się tylu ludzi jednym pasem ruchu, sędziowie byli, gwizdali a nawet widziałem, że kary dawali, ale czy to był dobry poziom sędziowania - cóż mam nadzieje, że za parę lat będę miał na tyle doświadczenia, że coś będę mógł skrytykować.

Pianka się przydała i będzie z pewnością nadal używana, więc na plus - za rok również będę walczył o lepsze miejsca może nawet o pierwszy tysiąc ;)
pozdrawiam !
kiflu

Postprzez _pX_ » 11-08-2015, 21:43

Witam Wszystkich,

to mój debiut na forum, ale też był to mój debiut w triathlonie.

Imprezę w Gdyni uważam za bardzo udaną - zrobiłem życiówkę ;) (bo pierwszy start), zmieściłem się poniżej 1000 pozycji (korzystając z roweru z supermarketu) i bawiłem się świetnie.

Szczególne podziękowania dla Wolontariuszy, a w szczególności dla dziewczyny, na trasie biegowej, ze zraszaczem na Promenadzie Kaczorowskiego (jeśli dobrze rozczytałem trasę) - była całkowicie przemoczona, ale przez moje trzy pętle walczyła cały czas z takim samym zapałem. Wielki szacunek, nie mniejszy niż dla zawodników.

Co do draftingu to na takiej trasie ciężko było tego uniknąć - często było wąsko, dziurawo i ogólnie słabo. Poza tym jeśli ktoś zaczyna walkę z draftingiem od sprzedaży koszulek to już źle na to patrzę, z zasady.
Byli sędziowie i osobiście widziałem przyznawane kary.

Jednak bardziej martwiło mnie to ilu kolegów widziałem zmieniających gumy lub schodzących z trasy z flakiem lub awarią koła w ogóle. Były fragmenty drogi, które wyrywały kierownicę z rąk. To nie jest trasa na poważne zawody (IMO). To jedna z wpadek (trzecia).

Ale pierwsza wpadka to "plecak IM" z pakietu startowego - hmmm... Przemilczę.

Druga to uparte twierdzenie, że należy opłynąć statek piracki, który w międzyczasie zdryfował ze 150 m. Startowałem w grupie tzw. emeryckiej 40+ (piraci pili grog i nie zrzucili kotwicy?). Było widać to wyraźnie z brzegu, ale brak był komunikacji między prowadzącym starty, zawodnikami i obsługą trasy. O tym, że statek jest już prawie na Bornholmie dowiedziałem się podczas pływania, gdzie miły Pan Ratownik wynurzył się przede mną i zdecydowanie skierował mnie na boje - przy okazji przekazywałem tę informację innym płynącym. Nadrobiłem kawał trasy na rufę statku... Pewnie gdybym miał doświadczenie to olałbym od początku te bzdury z megafonu ...

Do tego ciśnienie na słabych celebrytów - to nie oni robią zawody! To tacy jak ja, kanapowi triathlonowcy, robią tę imprezę! Przecież niektórzy celebryci zmienili nawet dystans!

Na plus atmosfera! Nawet na zawrotce za Rumią, w szczerym polu, był doping. Miałem własną grupę wsparcia, ale spontaniczny doping zawsze działa.

Skończyłem wykończony, ale szczęśliwy. Pewnie ten czas mógłbym zrobić lepszy o 15 min, ale wyszedł brak doświadczenia (np. motanie się w T1).

Czy za rok wystartuję w Gdyni? Nie wiem ... Przejrzę kalendarz zawodów...

Pozdrawiam Zawodników, pozdrawiam Wolontariuszy! Bawiłem się przednio!

pX
_pX_

Postprzez Maciej z NT » 12-08-2015, 09:18

Witam,

Zrobiłem kilka fotek z trasy rowerowej.

https://www.dropbox.com/sh/klt8tlcwbf0y ... 5D46a?dl=0
You'll Never Walk Alone
Maciej z NT

Postprzez Mac_Gdy » 12-08-2015, 09:44

Film
http://trojmiasto.tv/Herbalife-Ironman- ... 12278.html

Zdjęcia
https://www.facebook.com/maciek.tomasze ... 934&type=3

Organizacja jak w poprzednich dwóch latach na wysokim poziomie. W tym roku dużo bogatszy pakiet startowy (co w poprzednich latach mogło budzić niedosyt).
Wolontariusze i kibice na medal. Strefa finishera elegancka. Trasa biegowa najlepsza w Polsce - tam można biegać i biegać :)

Jest kilka drobnych mankamentów, ale one nie wpływają na moją ogólną ocenę.
1. Myślę, że punkt odżywczy powinien być gdzieś na końcu Świętojańskiej. Tam nie ma przepływu powietrza, leci się pod słońce, jest wyjątkowo gorąco i przydałoby się tam doładować baterie.
2. Nad trasą rowerową trzeba pomyśleć, bo jazda jednym pasem nie jest dobrym rozwiązaniem. Robi się ciasno i miejscami niebezpiecznie, gdy w wyprzedzaniu bierze udział trzech zawodników równocześnie.
3. Jak się obserwuje koszulki finishera z innych imprez IM to mam wrażenie, że są one lepsze, bardziej prestiżowe. Tutaj w Gdyni takie średnie ;).
4. Czemu zrezygnowano z lodu na biegu? Zapowiadano 630 kg a nie było ani jednej kostki. Na biegu było już pełne słońce i lód by się też przydał.
Mac_Gdy

Postprzez wojtek_b » 12-08-2015, 12:55

Kod: Zaznacz cały
Niestety, ta treść jest obecnie niedostępna
wojtek_b

Postprzez roboter » 12-08-2015, 17:05

w zasadzie nie bede powtarzal co juz bylo napisane:

popieram plusy (zona stwierdzila ze to byly najfajniejsze zawody n a jakich byla jako kibic w zyciu) i minusy (koszulka, plecak, zdryfowany statek i ciasna i dziurawa niebezpieczna trase (lemondka mi sie skokowo obsunela) i niekonsekwencje na wodopojach na biegu)

moje 3 grosze: na tej ciasnej trasie puszczenie kobiet przodem spowodowalo na pierwszej petli sporo zatorow. widzialem nawet jakis wypadek panien na pierwszym wodopoju. nie mam na to pomyslu ale temat trzebaby przemyslec.
I'm not slow, I'm just enjoying the race longer
roboter

Postprzez Mac_Gdy » 12-08-2015, 21:44

wojtek_b napisał(a):

Kod: Zaznacz cały
Niestety, ta treść jest obecnie niedostępna

Ok, to zdjęcia są też tu http://portalsport.pl

P.S. o co chodzi z plecakiem, co jest w nim nie tak? Słabo jakościowo?
Mac_Gdy

Postprzez ikarol » 13-08-2015, 06:50

Mac_Gdy napisał(a):Ok, to zdjęcia są też tu http://portalsport.pl

P.S. o co chodzi z plecakiem, co jest w nim nie tak? Słabo jakościowo?

Plecaczek jest w sumie spoko, dość poręczny, na basen w sam raz. Myślę, że po prostu większość spodziewała się po 1 edycji IM czegoś większego i bardziej spektakularnego.

Roboter, dla mnie start kobiet w pierwszej fali AG też był nieco dziwny, gdyż powodowało to dla nich prawdopodobnie spory dyskomfort na pływaniu. Nie chciałbym być goniony i taranowany (przypadkowo, ale jednak) przez chmarę rozemocjonowanych facetów. Tu musiałyby się dziewczyny wypowiedzieć.
ikarol

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum tematów imprez z sezonu 2015