kalendarz triathlon

[czerwiec 2015] HardaSuka - co znaczy PRAWDZIWA STAL

Re: [czerwiec 2015] HardaSuka - co znaczy PRAWDZIWA STAL

Postprzez Dark44 » 20-11-2014, 08:38

HelenaS napisał(a):Rozumiem i szanuję argument Darka, choć się z nim nie zgadzam, bo nie widzę w tej nazwie nic niestosownego. Ale nie będę do tego nikogo przekonywać, każdy ma swój poziom akceptowalności - pewnie zmieniający się z wiekiem. Jednym się nazwa podoba, innym nie, zawsze tak będzie.

Heleno, tu właśnie chodzi nie o podobanie się nazwy, a o jej konotację kulturową. jest chamska i obraźliwa dla większości kobiet. Tylko w baraku discopolowym tak nazwana dziewczyna cieszy się z takiego określenia. To nie poziom akceptowalności, ale poziom kultury jako takiej... . I nie zakrzywiaj rzeczywistości jak to czyni TVN czy Trwam..., bo jest inna.

Powtarzam, "odpalając" tę imprezę na tym forum popełniłaś kilka błędów na zasadzie: nie ważne jest, że pies pogryzł właściciela, ale właściciel pogryzł psa, i to ma się sprzedawać...to pułapka...ale to szerszy temat i na priv ewentualnie.

Co do samej idei opartej na ryzyku i sporcie - to nie mam zastrzeżeń, a problem polega na tym, że chciałaś - jak to jest modne w tych ogłupiających czasach - wystrzelić z news-em z grubej rury używając przy tym chwytów feministyczno-opryskliwych, aby zareklamować tę imprezę. Okazało się, że na tym forum jest parę osób myślących i nie podchodzących tak lekko do sportu, nawet uprawianego rekraacyjnie czy bardziej sportowo.
Dark44

Postprzez HelenaS » 20-11-2014, 11:12

Darku,

Nadal się nie zgadzam. Ani z postrzeganiem nazwy (bardzo dobrze to określił Bartolini w poście powyżej), ani z tym, że popełniłam jakiekolwiek błędy i także z tym, że użyłam chwytów feministyczno-obraźliwych. To Twój punkt widzenia, masz do niego prawo ale nie jest to jedyne i słuszne spojrzenie. Ludzie są różni i jak pokazują komentarze zarówno tu jak i na FB wielu osobom nazwa i "marketing" imprezy bardzo się podoba.

Pozdrawiam,

HS
HelenaS

Postprzez KrzysiekP » 20-11-2014, 12:01

I tutaj jest problem. Dzisiaj podoba się HardaSuka, niebawem przestanie wystarczać i trzeba będzie użyć jeszcze mniej wyszukanych określeń.
KrzysiekP

Postprzez pete » 20-11-2014, 12:10

HelenaS napisał(a):Ludzie są różni i jak pokazują komentarze zarówno tu jak i na FB wielu osobom nazwa i "marketing" imprezy bardzo się podoba.
To, że jakaś idea znajduje zwolenników, nie musi koniecznie oznaczać, że jest mądra. Wielu ludziom podobają się również np. rozróby na stadionach i różnego rodzaju marsze (w których nota bene "organizatorzy" również nie przejmują odpowiedzialności za zachowania uczestników ;) ) Trudno nie zgodzić się choćby z Dark44 czy olos23, że następuje zdziczenie obyczajów wspierane przez popkulturę (na zasadzie "im głupiej lub bardziej prowokująco tym lepiej"). Kiedyś na forum toczyły się już dyskusje o tym, że to tylko kwestia czasu, kiedy wraz ze wzrostem masowości tri trzeba i tu liczyć się z pojawieniem się takich klimatów. Więc nie dziw się takim a nie innym reakcjom po Twoim "marketingowym" otwarciu.
Jak dla mnie - ten ugodowy ton, który pojawił się po buńczucznym/prowokacyjnym/agresywnym wstępie (zostając w "psich" klimatach: podkulony ogon zamiast wyszczerzonych kłów? ;) ) "sprzedaje się" dużo lepiej. Masz oczywiście rację, że każdy może robić to, na co ma ochotę, o ile nie przeszkadza innym. Live and let live.
I don't care if it hurts, I want to have control, I want a perfect body, I want a perfect soul, but I'm a creep... PB [1/4] 2.27.54 [1/2] 5.50.06
pete

Postprzez cleveland » 20-11-2014, 12:52

pete napisał(a):Live and let live.

Chyba miało być "Live and let die". :lol:
cleveland

Postprzez pete » 20-11-2014, 12:57

cleveland napisał(a):Chyba miało być "Live and let die".
"Każdy według swoich zdolności, każdemu według jego potrzeb" - jak mawiał pewien klasyk czasów słusznie minionych. :-P
I don't care if it hurts, I want to have control, I want a perfect body, I want a perfect soul, but I'm a creep... PB [1/4] 2.27.54 [1/2] 5.50.06
pete

Postprzez HelenaS » 20-11-2014, 14:20

pete napisał(a):To, że jakaś idea znajduje zwolenników, nie musi koniecznie oznaczać, że jest mądra.

To, że nie rozumiesz tego, że ktoś może chcieć/lubić takie ryzyko nie oznacza, że jest to "niemądre". Jak dla mnie to komentarz rodem z Onetu.

pete napisał(a):Wielu ludziom podobają się również np. rozróby na stadionach i różnego rodzaju marsze (w których nota bene "organizatorzy" również nie przejmują odpowiedzialności za zachowania uczestników ;) )

Po raz kolejny to manipulacyjne porównanie bo w tych zachowaniach uczestników marszów, które są społecznie nieakceptowalne, głównie chodzi o to, że wpływają na innych ludzi czy w postaci ofiar burd, czy w postaci zniszczeń publicznego mienia.

pete napisał(a):Jak dla mnie - ten ugodowy ton, który pojawił się po buńczucznym/prowokacyjnym/agresywnym wstępie (zostając w "psich" klimatach: podkulony ogon zamiast wyszczerzonych kłów? ;) ) "sprzedaje się" dużo lepiej.

Ani to nie ugodowy ton, ani podkulony ogon. Ale zostawiam to bez komentarza.

Pozdrawiam,

HS.
HelenaS

Postprzez Dark44 » 20-11-2014, 15:02

Heleno, teraz to już jestem na pewno przekonany, że nie masz pojęcia o znaczeniowości wyrażeń. Polecam, nie odwoływać się do FB (co mnie powaliło:-), a sięgnąć do sensowniejszych źródeł i a przede wszystkim do badań semiotycznych. To, że ewolucja w kulturze trwa, to nie oznacza, że "Twoja" HardaSuka jest zinternalizowana przez społeczeństwo, a już na pewno nie oznacza, że jakaś subkultura (do której Cię zaliczam jako socjolog:-) ma wpływ na cywilizację, szeroko pojętą. Nawet ideologiom sie to nie udawało w sensie przewartościowywania, a co dopiero jakiejś grupce skrzykniętej na FB.
Kiedyś była poruszana na tym forum sprawa tzw. elitarności tri, a właściwie ludzi, którzy dzielą tę pasję.
Co można powiedzieć, to można, ale harda suka jest określeniem dychotomicznym w stosunku do elitarności kultury, także sportowej. Jeśli imprezy tri zaczną, na większą skalę, nazywać się w ten sposób i skupiać ludzi Twojego pokroju (bez urazy), to bedę pierwszym osobnikiem, który zniknie z tej grupy.
Bo ja chcę dzielić tę pasję z ludźmi mądrymi.
Ostatnio edytowano 20-11-2014, 15:03 przez Dark44, łącznie edytowano 1 raz
Dark44

Postprzez mariooshek » 20-11-2014, 15:03

Szukanie przez organizatora ochotników na forum triathlonowym poprzez nazywanie forumowiczów Iromnenikami jest tanim chwytem marketingowym. Odbieram tę imprezę negatywnie ze względu na nazwę i sposób pozyskiwania uczestników.
http://enduhub.com/pl/mariooshek
2015 półmaraton 1:37:24
2013 maraton 3:51:34
2017 1/4IM 02:26:30 Poznań
2017 1/2IM 5:37:17 Chodzież
mariooshek

Postprzez HelenaS » 20-11-2014, 15:09

Dark44 napisał(a):Heleno, teraz to już jestem na pewno przekonany, że nie masz pojęcia o znaczeniowości wyrażeń...

To czy mam czy nie mam nie ma tu żadnego znaczenia. Pozwól mi mieć swój pogląd na to i nie przekonuj mnie na siłę do swoich racji.

Dark44 napisał(a):Bo ja chcę dzielić tę pasję z ludźmi mądrymi.

To kolejna próba obrażenia mnie. Nie znasz mnie, nie wiesz kim jestem i wyrażanie sądów wskazujących na to, że jestem głupia jest po prostu nie na miejscu.

Pozdrawiam,

HS.
HelenaS

Postprzez HelenaS » 20-11-2014, 15:10

mariooshek napisał(a):Odbieram tę imprezę negatywnie ze względu na nazwę i sposób pozyskiwania uczestników.

Dziękuję, że nas o tym poinformowałeś :-)

Pozdrawiam,

HS
HelenaS

Postprzez pete » 20-11-2014, 16:07

HelenaS napisał(a):To kolejna próba obrażenia mnie. Nie znasz mnie, nie wiesz kim jestem
zdaje się, że powolutku i okrężną drogą zaczynamy dochodzić do sedna sprawy... Pierwsze wrażenie robi się tylko raz, a Ty wpadłaś w to forum z przytupem, arogancko wręcz, nie racząc się przedstawić i gdzieś mając wszelkie reguły uznawane za przejaw cywilizowanego zachowania. I w pierwszym poście zakomunikowałaś wszystkim, że masz gdzieś, dlaczego tutaj są i robią to, co robią, bo to NIC NIE WARTE, bo to Ty masz monopol na prawdziwą zabawę. I jeśli nie podejmą wezwania i nie dołączą do TWOJEJ mega ultra imprezy, którą na FB polubiło już całe 250 osób, to tylko udowodnią, jakimi miękkimi kluchami są. Co oczywiście tylko takim żarcikiem marketingowym było, a jak ktoś nie "zczaił bazy" to ramol i zakompleksiony drętwiak?
Generalnie "odjechałaś". A teraz obruszasz się, że ktoś może imprezy robionej w taki sposób wcale nie uznawać za taką mega ultra, że próbę zebrania przez kogoś no-name grupy ludzi do jednak dość karkołomnej zabawy uznaje się za dosyć nieodpowiedzialną i niezbyt mądrą (brak jakichkolwiek szczegółów sugeruje metodę "Yo, men, przyjdźcie na start i jakoś to będzie"), że nie każdemu pasuje taki freestyle i luzacki/slangowy sposób komunikacji (u mnie zdecydowanie nie budzący skojarzeń z profesjonalizmem czy odpowiedzialnością, których od organizatorów oczekuję). Może oświeć nas w takim razie? Na pewno jesteś postacią niebanalną. Z pewnością masz na koncie niemałe dokonania, dużo większe niż moje (tak, nie dałbym rady na proponowanym przez Ciebie dystansie) czy niejednego z użytkowników forum. Pierwsze wrażenie robi się tylko raz, ale może warto spróbować...?
pete

Postprzez HelenaS » 20-11-2014, 18:39

pete napisał(a): zdaje się, że powolutku i okrężną drogą zaczynamy dochodzić do sedna sprawy...

zdaję Ci się :-)

pete napisał(a): Pierwsze wrażenie robi się tylko raz, a Ty wpadłaś w to forum z przytupem, arogancko wręcz, nie racząc się przedstawić i gdzieś mając wszelkie reguły uznawane za przejaw cywilizowanego zachowania. I w pierwszym poście zakomunikowałaś wszystkim, że masz gdzieś, dlaczego tutaj są i robią to, co robią, bo to NIC NIE WARTE, bo to Ty masz monopol na prawdziwą zabawę. I jeśli nie podejmą wezwania i nie dołączą do TWOJEJ mega ultra imprezy, którą na FB polubiło już całe 250 osób, to tylko udowodnią, jakimi miękkimi kluchami są. Co oczywiście tylko takim żarcikiem marketingowym było, a jak ktoś nie "zczaił bazy" to ramol i zakompleksiony drętwiak?

Nie wiem czy wiesz co to znaczy konwencja. Taką przyjęliśmy, wielu osobom się spodobała (vide FB), części nie (vide część tej dyskusji). Poza tym nigdzie nie napisałam o ramolach i drętwiakach. Dopowiadasz sobie to co Ci wygodnie dopowiedzieć celowo manipulując wypowiedzią, żeby brzmiało, że taki był mój przekaz.

Ale mimo to cieszy mnie, że tak dokładnie śledzisz naszego FB mimo, że nie podoba Ci się nasza impreza :-)

pete napisał(a): Generalnie "odjechałaś". A teraz obruszasz się, że ktoś może imprezy robionej w taki sposób wcale nie uznawać za taką mega ultra, że próbę zebrania przez kogoś no-name grupy ludzi do jednak dość karkołomnej zabawy uznaje się za dosyć nieodpowiedzialną i niezbyt mądrą (brak jakichkolwiek szczegółów sugeruje metodę "Yo, men, przyjdźcie na start i jakoś to będzie"), że nie każdemu pasuje taki freestyle i luzacki/slangowy sposób komunikacji (u mnie zdecydowanie nie budzący skojarzeń z profesjonalizmem czy odpowiedzialnością, których od organizatorów oczekuję).

Obruszam się? Nikomu nie bronię krytyki naszej imprezy, każdemu może się nie podobać zarówno nazwa i formuła. Ale to nie znaczy, że może mnie obrażać.

Poza tym skąd wiesz jak wyglądają szczegóły imprezy. Zakładasz w ciemno, że to na pewno "jakoś to będzie" bo pasuje Ci to jako argument w dyskusji. Bardzo niewiele imprez publikowanych jest na starcie z wszystkimi szczegółami.

I na koniec, oczekujesz czego innego i dobrze. Nikt Ci nie każe startować.

pete napisał(a): Może oświeć nas w takim razie? Na pewno jesteś postacią niebanalną. Z pewnością masz na koncie niemałe dokonania, dużo większe niż moje (tak, nie dałbym rady na proponowanym przez Ciebie dystansie) czy niejednego z użytkowników forum. Pierwsze wrażenie robi się tylko raz, ale może warto spróbować...?

Pewnie zaskoczyłyby Cię moje dokonania ale one nie mają tu żadnego znaczenia. To nie jest wyścig ze mną tylko wyzwanie które każdy rzuca sam sobie, to będzie walka ze własnymi słabościami. Pozwolę sobie przytoczyć jeden z komentarzy na FB (mam nadzieję, że autor się nie obrazi), który trafia w samo sedno tej imprezy - i żeby nie było to tylko subiektywny komentarz, każdy może mieć swoje własne zdanie.

To właśnie jest sedno tego sportu: bez pakietów z koszulką i plecakiem z wypaśnym dużym logo światowej korporacji, bez medali na mecie, bez super nagród, bez ścianki z celebrytami... Wierze że kiedy Jack Johnstone z Donem Shanahanem organizowali pierwsze zawody w San Diego myśleli dokładnie jak kolesie od hardej suki. Po prostu chcieli zajrzeć w głąb własnej duszy, zobaczyć z czego są ulepieni i wybrać największego sk....ela! O to w tym wszystkim biega!

(edycja słowa niecenzuralnego celowa bo jak nazwa zrobiła tyle szumu to takie słownictwo dopiero :-) )

Pozdrawiam,

HS
HelenaS

Postprzez Dark44 » 21-11-2014, 09:13

Heleno, Twoja "makietka została podarta"..., i szkoda mojego czasu na oświecanie młodzieży..., nic nie rozumiesz.
Dark44

Postprzez HelenaS » 21-11-2014, 10:10

Dziękuję Ci Darku za nazwanie mnie młodzieżą. Poprawiłeś mi humor na cały dzisiejszy dzień :-)

Pozdrawiam,

HS
HelenaS

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum tematów imprez z sezonu 2015