kalendarz triathlon

[07.06.2015] Garmin Iron Triathlon #2 Ślesin

Re: [07.06.2015] Garmin Iron Triathlon #2 Ślesin

Postprzez spietrza » 12-06-2015, 16:56

Znam drogi kolo Ślesina i organizator się nie wysilił. Droga czy jest trudna? Hmm dla mnie zakręty 90 są takimi co mi przeszkadzają, reszta to fatalna nawierzchnia . Dlaczego zakręty bo nie umiem na lemodce ich przejechać. Po drugie dzień wcześniej jechałem i na zakrętach jak i na głównej pełno piasku, szkła i kamieni. Rozumiem ze ciężko jest posprzątać . W Sierakowie organizator szyszki z drogi sprzątał przed połówka jak mu zgłoszono problem. Liczą się chęci, a ty jak płacisz wymagasz.

Jabadabadu
Idę idę na 2:30 to jest mój cel.
spietrza

Postprzez bartolini » 12-06-2015, 22:30

PiotrS napisał(a):
bartolini napisał(a):A jazda na kole krócej niż 20-30 sekund jest zgodna z przepisami.

No tego to nie wiedziałem, mogę prosić o wyjaśnienia z czego to wynika?
Poniżej przepisy PZTRI
(...)
5.3.5 Zawodnicy mogą przebywać w strefie podciągania innego zawodnika tylko w momencie wyprzedzania. Maksymalny czas przebywania wyprzedzającego w strefie wyprzedzanego wynosi 30 sekund.
(...)

Wg mnie z tego fragmentu, który wyciąłem z Twojego cytatu z przepisów. Na zdjęciach widzimy tylko kilka sekund, nie wiemy co działo się dalej. Być może tam faktycznie był drafting ale nie można mieć pewności, bo mógł to być też początek wyprzedzania.
bartolini

Postprzez PiotrS » 16-06-2015, 13:38

W tym przypadku zawodnik, który siada na kole z numer 2 nie miał prawa tego zrobić.
Zawodnik został wyprzedzonych przez TP, każdy (TP wyprzedził trzech) z nich powinien przestać pedałować by pozwolić oddalić się na 10 metrów. Dopiero wtedy mogą podjąć próbę wyprzedzenia. Stąd Twoja interpretacja tej sytuacji jest niewłaściwa.

"5.3.6 Zawodnik jest uważany za dogonionego przez innego zawodnika w momencie, kiedy przednie koło doganiającego wyprzedzi przednie koło doganianego. Zawodnik wyprzedzony zobowiązany jest pozostać poza strefą podciągania wyprzedzającego"

Nie raz sędziowie o tym mówili.
Według mnie w tej sytuacji ewidentnie doszło do draftu.
PiotrS

Postprzez hadwao » 16-06-2015, 14:37

Przecież cała ta sytuacja rozgrywa się na odcinku 50-100m - kadr zdjęcia się praktycznie nie zmienia. Jak z takiego krótkiego odcinka można wyciągać wnioski o drafcie? Bądźmy realistami - przecież nikt nie przestaje pedałować jeśli ewidentnie nie siedzi na kole i jest wyprzedzany ;-) Z Sierakowa pewnie znalazłbym swoje podobne zdjęcia chociaż tam objeżdżany byłem niemiłosiernie przez 2/3 zawodników i nawet przez moment nie wisiałem nikomu na kole. Zresztą zdjęcia z Sierakowa są robione na tak długich ogniskowych, że połowa zdjęć wygląda jakby po trasie jeździły peletony, a jak uczciwie było to każdy kto startował wie.
Dodaje więc do tego zdjęcia jeszcze perspektywę w aparacie przy długiej ogniskowej (a zapewne te zdjęcie były robione tele-zumami, bo sam kadr się prawie nie zmienia, a ustawienie zawodników tak, więc pewnie były robione z większej odległości) i tak na prawdę nic z tych zdjęć nie wynika, bo chłopaki mogą między sobą trzymać już całkiem przyzwoitą odległość, a tylko na fotce wygląda jakby jechali na kole - perspektywa przy długich ogniskowych potrafi na prawdę się spłaszczyć.
Przykład tutaj: http://www.sony.net/Products/di/pl/prod ... ength.html - zobacz drugie zdjęcie z panią na tle fontanny w zależności od użytej ogniskowej.
hadwao

Postprzez bartolini » 16-06-2015, 14:43

Tylko że na żadnym z wklejonych tu zdjęć nie widać chociażby tego, że numer 525 dogania numer 2 a potem go przegania, bo na każdym zdjęciu jest już przed nim. Tak więc to tylko spekulacja lub informacja zaczerpnięta z innych źródeł niż tylko te zdjęcia. Gdyby to numer 2 zaczął właśnie wyprzedzać to zdjęcia wyglądałyby tak samo.
bartolini

Postprzez PiotrS » 16-06-2015, 19:59

Nie mogę w to uwierzyć w co piszecie.
Fakt, to grupka może wyprzedzać 525, jest to możliwe.
Jesteście niesamowici, jak dla mnie. Nie uznajecie draftu a jednak szukacie usprawiedliwienia.
Rozumiem, że tylko video będzie na 100% wiarygodne.
Popatrzcie tez na zdjęcia gdzie jest sędzia obok i jakie są odległości wtedy miedzy zawodnikami.
====
Bądźmy realistami - przecież nikt nie przestaje pedałować jeśli ewidentnie nie siedzi na kole i jest wyprzedzany ;-)
====
Hadwo, Otóż ja przestaję pedałować, jak jestem wyprzedzany.
Dla mnie koniec tej sprawy.
PiotrS

Postprzez hadwao » 16-06-2015, 20:30

Fajnie czyli na wiekszej imprezie slaby kolaz jak ja srednio co minute musi przestawac pedalowac... Mysle, ze nie o to chodzi w tym przepisie.
Co do szukania usprawiedliwien to ze zdjec nie da sie ustalic kto draftowal, a kto nie. A ze zdjec robionych teleobiektywem o ogniskowej 200-400mm to juz w ogole trudno oceniac dystanse - powie Ci to kazdy kto choc amatorsko bawil sie w fotografie. Mozesz kogos bezpodstawnie posadzic o oszukiwanie - tylko tyle. Na Akademi Triathlonu tez bylo to zreszta ostatnio omawiane na podstawie tego zdjecia:
Obrazek
Niby wyglada jak drafting ale po oznaczniach widac, ze jednak wszyscy jada przepisowo. Jakby oznaczen nie bylo to bys w zyciu nie powiedzial, ze odleglosci sa regulaminowe.
hadwao

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum tematów imprez z sezonu 2015