kalendarz triathlon

[07.06.2015] Garmin Iron Triathlon #2 Ślesin

Re: [07.06.2015] Garmin Iron Triathlon #2 Ślesin

Postprzez platini76 » 07-06-2015, 18:23

Nawierzchnia trasy kolarskiej była delikatnie mówiąc kiepska: mało gładkiego asfaltu, dużo nierówności, na dodatek schowanych w kałużach po deszczu. Jazda z grubsza polegała na kurczowym trzymaniu kierownicy ze wzrokiem non stop wlepionym w glebę w poszukiwaniu optymalnej ścieżki (a wybór niewielki, bo generalnie było wąsko). To był mój czwarty start i też wcześniej nie widziałem takiej ilości defektów. Praktycznie na każdym kilometrze mijałem ludzi zmieniających dętki.
platini76

Postprzez supermario » 07-06-2015, 18:40

A moim zdaniem nie ma co marudzić na nawierzchnie..fakt, że autostrada to nie jest ale dzisiaj warunki na rowerze byly na pewno bardzo trudne...startuje w Ślesinie od początku i w tym roku i tak były te dziurawe fragmenty polepione i tory zlikwidowane...ale fakt ze defektów było mnóstwo...ale dlaczego?nie wiem ..w poprzednich latach tylu nie widzialem, wiec ciężko to wytłumaczyć...
Fight and never give up!!!
supermario

Postprzez spietrza » 07-06-2015, 19:13

Nie wiem kolego ale nikt nie marudzi.Opinie każdy może wyrazić aby kolejna była lepsza, w okolicy nie brakuje dobrych dróg. Brakuje mi interwencji orga, jestem na innych imprezach i dziecko by wiedziało co i jak a tu cisza.

Na nawrótce po pierwszej pętli leżało kilku, zero służb ratowniczych na trasie. Ja sędziego nie widziałem na trasie. Mój kolega dwa razy widział na końcówce dopiero.

A ratowników jak na lekarstwo, nie wiem czy by uratowali kogoś.

Jabadabadu
Idę idę na 2:30 to jest mój cel.
spietrza

Postprzez platini76 » 07-06-2015, 19:44

Ja tylko stwierdzam fakt, że nawierzchnia trasy rowerowej w Ślesinie była słaba. Mi osobiście jechało się dobrze i kapcia nie złapałem. Na zakrętach zwalniałem, bo było ślisko i tyle, z rezultatu jestem zadowolony.

Cała impreza była wg mnie udana. Strefa zmian przestronna, w centrum miasta, wszędzie było blisko. Pływanie ok. Przy pierwszej boi zrobił się tłok (jak ktoś wcześniej zauważył, w następnym roku warto rozważyć start barceloński) ale potem już było dobrze. Trasa biegowa płaska i szybka, poza króciutkim fragmentami bruku nie można mieć zastrzeżeń do nawierzchni. Na mecie było coś do picia i coś do jedzenia - dla mnie wystarczy, może jeszcze kawa by się przydała (ale pogoda spłatała wszystkim figla i nie przewidziano, że ktoś może zmarznąć na trasie). Klimat zawodów fajny, koleżanka z garnkiem czyniła cuda, lokalni kibice pod parasolami też z poświęceniem dopingowali.
platini76

Postprzez PiotrS » 07-06-2015, 20:00

Mnogość defektów, porażające. Przyczyna? Woda w dziurach i tyle. Do tego szlify, bo mokro (na to oczywiście wpływu nie ma).
Sam ratowałem się dwa razy, zajechanie drogi. Sędziowie? Żadnego nie widziałem, ratownicy? hm pewnie nie dostrzegłem.
Słabo pływam ale ja chcę fale! Mimo, iż unikałem bojek jak ognia to i tak chciano mnie utopić.
Draft? Nie widziałem wiele, to co widziałem obdarzyłem dzwonkiem, dwa razy dzwoniłem by mi ustąpiono tego skrawka lewej strony, wtedy wyciągnąłem rękę. Reszta to drafterzy na których dzwoniłem ale mało był to fakt. A i pozdrowienia dla kolegi co próbował mi tłumaczyć, iż nie wiem co to draft, jechał 3-4 metry za dziewczyną ona w drafcie 2m-3m za kolegą z koszulką labosport, który prowadził trójkę.
Trasa.
Dziękuję za zawody ale nie wrócę na taką trasę, nigdy. Przekopałem prawie cały wątek z poprzedniego roku ale nic nie znalazłem.
Większość jechała środkiem, nie dziw mnie to bo na środku było jako tako.
Leżące policjanty a z nimi bidony, pompki, żele, nawet jeden aero był (ja nie założyłem bo wiedziałem, że na takiej trasie mogę sobie krzywdę zrobić).
Brak wody na rowerze trochę dziwne akurat o tym nie wiedziałem, przeżyłem, nie mam pretensji, był grad i deszcz.
Reszta zawodów ok nie piłem nic na trasie biegowej bo nie zależał mi na biegu, zresztą wody było dość :), szczególnie przez pierwsze minuty :).
PiotrS

Postprzez pkozlowski » 07-06-2015, 23:37

Ja bym lekko zluował,
Trasa rowerowa była znana, a pogoda jak zwykle zrobiła psikusa. Najlepsi zrobili ją poniżej 1h10' (też z problemami) więc nie ma co narzekać.
Fakt pewnie nie jest to trasa na życiówki.... ale czy zawszeone muszą byc ?
Przemo

https://www.fb.com/GarnekMocy
https://www.fb.com/TriIronica
pkozlowski

Postprzez spietrza » 08-06-2015, 05:57

Zluzować, nie wiem o czym piszesz? Kto tu pisze o życiówkach? Wystawiana jest ocena za przygotowanie trasy i całą resztę. Rozumiem że Tobie się wszystko podobało?

Co do wody na rowerze, dzień przed zawodami spytałem się o bar na trasie to bardzo fajnie mi odpowiedziano że nigdzie w Polsce nie ma baru na trasie rowerowej. Organizacja chyba nigdy nie przyglądała się innym startom, ale po co. Przecież labo wychodzi z założenia że są najlepsi. Znam okolice Ślesina bardzo dobrze i tyle jest pięknych gładkich tras wokoło, szkoda że org za strefę zmian nie wychodzi aby zobaczyć co tak naprawdę jest do poprawienia.

Oprócz braku baru zdziwiło mnie też brak wozu serwisowego, kurde myślałem że to standard ale widać że byłem w błędzie.
No i ta meta ja piernicze wpadam a tu połowa kibiców jest w strefie co to było? No i na koniec czy ktoś z was widział zegar? Ja nie widziałem ani razu ale później się dowiedziałem od orga że o kilka minut za szybko szedł.

Zastanawiające jest dlaczego pierwszy z wody nie wszedł na rower?

Jabadabadu
spietrza

Postprzez wicior » 08-06-2015, 07:32

A mi sie podobało, moze faktycznie trasa kolarska nie zachwycała jakoscia asfaltu ale mozna było po niej dobrze pojechać, to ze było slisko na zakretach po deszczu to przeciez nie jest wina organizatora ( sam leżałem na jednym z zakretów). Co do bufetu to na 45km wg mnie nie jest az tak potrzebny, ja nawet wszystkiego nie wypiłem co miałem w bidonach.
Za rok wracam znowu do Ślesina
wicior

Postprzez Seb » 08-06-2015, 09:43

Może ktoś przeczyta, może coś zmieni:
1. Przydałoby się trochę więcej miejsca w strefie zmian i większe pojemniki. Samo położenie w centrum miasta super.
2. Pływanie, faktycznie w przyszłym roku powinien być start falami, na pierwsze bojce było niemiło.
3. Wyjście z wody no cóż.... ustawiała się kolejka, jak ktoś próbował z boku to mógł przyłożyć w kamienie. Myślę, że przez puszczanie falami ten problem też by został rozwiązany
4. Dobieg do strefy w sumie ok, był czas żeby się rozebrać, ochłonąć sprawdzić ilość sińców.
5. Trasa rowerowa - terenowa. Jak kto lubi. Zakręty mi się podobały, deszcz też fajny, ale ten mix asfaltu, kamyczków, dziur, progów, bidonów itd. nie bardzo. Nie znam okolic Ślesina, ale może jakiś miejscowy doradzi fajniejszą trasę. Szkoda rowerów, kół i tych ponad 40 osób które na rowerze zakończyły zawody. Sędziów na trasie nie widziałem. Bufet na 45 km chyba zbędny. Za to wóz serwisowy z kołami jak najbardziej.
6. Bieganie - bardzo fajne, cztery rundy to moim zdaniem dobry pomysł. Rodzina mogła się wykazać w dopingu i cały czas coś się działo. Pani z garnkiem faktycznie z minutę mi odjęła:)
Seb

Postprzez PiotrS » 11-06-2015, 22:26

Ja jeszcze wrócę do tematu draftu.
Przeglądałem zdjęcia szukając swoich, widziałem kilka takich śmiesznych drafterów, bez szału jak to się mówi.
Tu nie ma jednego zdjęcia jest kilka w cykle więc widać, że był draft. Ot przykłady:
7 i 8 rząd zdjęć w tym cyklu
http://startlist.pl/galeria/pokaz/2015- ... 1?page=106
Widać ładnie jak zawodnik 233 ciągnie kolegę z numerem 387 (chyba 387, 307 nie mógł być tak blisko 233)
Obrazek
Można obejrzeć wcześniejsze zdjęcia. Czas roweru super, bieg już słaby. Stary numer. przepraszam może się nie chciało.
Takich kwiatków trochę jest... no tak ale nie o tym chciałem.
Ci z dalszych miejsc czyli leszcze się nie liczą, choć wypaczają wyniki.
No ale to co znalazłem trochę mnie zaszokowało.
Popatrzcie.
Tutaj widać zawodnika Pomierny Tomasz, który zbliża się do grupki i ją zaczyna wyprzedzać.
Obrazeki ją wyprzedza
Po czym na koło siada mu zawodnik z numerem 2 Majka Michał
http://startlist.pl/galeria/zdjecie/lig ... &type=midi
Nie jedzie na kole już wcześniej?
(nie wstawiają się zdjęcia trzeba kliknąć.
Na ostatnim zdjęciu widać, że odwraca głowę do mijanych kolegów, może zwrócili mu uwagę?
Widać tu zamierzone celowe działanie by siąść na koło. Nie wiem co o tym sądzić?
Taki dobry zawodnik, kręci super czasy aż nie wierzę w to co widzę. smutne to jest.
Fakt nie kończy zawodów, defekt sędziowie? Nie wiem.
http://startlist.pl/galeria/pokaz/2015- ... 1?page=103
Od 7 rzędu widać zdjęcia, może dlatego fotograf tyle ich na klepał.
PiotrS

Postprzez bartolini » 11-06-2015, 22:48

Mogę się mylić, bo tak ustawiony aparat skraca perspektywę, ale wydaje mi się, że od pierwszego do ostatniego zdjęcia w serii minęło kilka sekund. A jazda na kole krócej niż 20-30 sekund jest zgodna z przepisami. Tak więc te zdjęcia niekoniecznie są niezbitym dowodem, bo mogło tak być, że zaraz po wyjściu z kadru się rozjechali. Do wyłapywania drafterów najlepiej byłoby ustawić kilka aparatów np. co pół kilometra, zsynchronizować ich zegarki i wrzucić wszystkie chronologicznie.
bartolini

Postprzez Tomaszek90 » 12-06-2015, 07:43

Ogólnie w triathlonie nie o to chodzi, żeby było łatwo. I to jest właśnie fajne, że organizatorzy Garmina starają się zachować ducha tej dyscypliny, gdzie trzeba mieć trochę umiejętności i wiedzy, a nie tylko sprzęt. Trasa była znana, prognoza pogody jest dostępna. Wystarczy się tylko odpowiednio przygotować. Dopasować ciśnienie w oponach, zrobić rekonesans trasy i obczaić problemowe miejsca, dobrać opony do panujących warunków pogodowych, bądź je odpowiednio przygotować. Nie sugeruję, że osoby wypowiadające się w tym wątku nie posiadają takiej wiedzy. Ale ze złego przygotowania mogą brać się defekty. Może, że ktoś rozrzucił gwoździe na trasie ;p
Tomaszek90

Postprzez PiotrS » 12-06-2015, 07:47

bartolini napisał(a):A jazda na kole krócej niż 20-30 sekund jest zgodna z przepisami.

No tego to nie wiedziałem, mogę prosić o wyjaśnienia z czego to wynika?
Poniżej przepisy PZTRI
5.3 Zasady zawodów bez podciągania
5.3.1 Zawodnicy nie mogą się podciągać w części kolarskiej tak za ,jak i obok innego zawodnika (Kara „Stop and Go” – lub dyskwalifikacja). Wszyscy zawodnicy są odpowiedzialni za odrzucenie próby podciągania ze strony innych zawodników.
5.3.2 Zawodnik który nie dość jasno stosuje zasady nie podciągania może otrzymać ostrzeżenie „Stop and Go”(patrz pkt. 3.4) lub karę czasową (pkt.3.3)
5.3.3 Strefa podciągania jest prostokątem otaczającym zawodnika o szerokości 3 metry i długości 10 metrów licząc od tylnego koła zawodnika. Przód strefy określa przednie koło zawarte w środku 3 metrowego boku prostokąta.
5.3.4 Strefa podciągania jednego zawodnika nie może zawierać strefy podciągania innego zawodnika.
5.3.5 Zawodnicy mogą przebywać w strefie podciągania innego zawodnika tylko w momencie wyprzedzania. Maksymalny czas przebywania wyprzedzającego w strefie wyprzedzanego wynosi 30 sekund.
5.3.6 Zawodnik jest uważany za dogonionego przez innego zawodnika w momencie, kiedy przednie koło doganiającego wyprzedzi przednie koło doganianego. Zawodnik wyprzedzony zobowiązany jest pozostać poza strefą podciągania wyprzedzającego
5.3.7 Jazda obok siebie (z zachowaniem 3 metrowego odstępu bocznego) jest dozwolona tylko przy zamkniętym ruchu drogowym na trasie kolarskiej. W innych przypadkach zabrania się takiej jazdy.
5.3.8 Niedozwolone jest korzystanie z pojazdów osób funkcyjnych zawodów ( TV, radio, prasa itp.)celem podciągania. Najmniejsza odległość między pojazdami , a zawodnikami na rowerach wynosi 35 metrów.
PiotrS

Postprzez spietrza » 12-06-2015, 10:10

Tomaszek mylisz pojęcia. Odpowiedzialność zawodnika a organizatora.

To co każdy zawodnik kończący ten start zrobił aby ukończyć nie jest w krytyce.
Organizator się kompletnie nie popisał.
Ilu widziałeś ratowników w wodzie? Ja naliczałem 8 na 500 startujących.
Kolejne to że warunki były jakie były nikt nie narzeka. Ale na brak decyzji organizatora że przy tak mokrej nawierzchni będzie więcej wypadków, uszkodzeń itp. Dlatego wysyła się kilku ratowników na trasę kolarską, dużo ludzi po prostu stało, szło bokiem drogi a dlaczego ich organizator nie zgarnął z trasy? A serwis który w Sierakowie pomógł ponad 50 osobom, inaczej żaden z nich by nie dojechał do mety,gdzie był?

Na mecie zgarnięcia zawodnicy co dostali? Takie coś to dostaje się dzień wcześniej a po posiłek powinien być konkretny. Jak byłeś chociaż raz w Sierakowie myślę że wiesz o czym pisze.

Zobacz czołowych pływaków którzy albo nie weszli na rower lub z niego nie wrócili

Jabadabadu
spietrza

Postprzez Tomaszek90 » 12-06-2015, 16:39

Dobra, trochę nie sprecyzowałem swojej wcześniejszej wypowiedzi ;p
O samej organizacji zawodów nie wspominałem. Chodziło mi o trasy jakie są wyznaczane przez organizatorów Gramina. Że nie należą one do najłatwiejszych i że to jest właśnie fajne. Oraz zasugerowałem z czego mogą wynikać defekty na rowerze. Raczej nie, ze źle wytyczonej trasy, tylko w większości wypadkach zależy to od samych zawodników.
Pozdrawiam
Tomaszek90

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum tematów imprez z sezonu 2015