kalendarz triathlon

Czasówka Warszawa 19.04 (kolarskie czwartki)

Re: Czasówka Warszawa 19.04 (kolarskie czwartki)

Postprzez kajet » 20-04-2018, 22:19

No sam mi pokazywałeś łydę typa z Ośki.
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez KamilN » 20-04-2018, 23:05

Ariel napisał(a):@Kajet musiałem moja porażkę upublicznić ? :)
a tak serio to jak te konie robiły tam 40+ to nie wiem

Nie wiem co konie robiły, ale racji tego, że czekam aż moja TeTetka przyjedzie z kraju chorizo, siesty i podobno niezłej piłki nożnej, to kulam się trochę na MTB i dochodzę do wniosku, że co mi po tych watach, ftp i innych dziwnych symbolach jak trafi się w terenie delikatny piaszczysty podjazd i serce w strefie 4, nogi pieką a rower ledwo przemieszcza się z prędkością 10km/h =)) mogę się opierać tylko na odczuciach, bo pomimo chronicznego braku emocji i adrenaliny nie zdecydowałem się na zamontowanie pedałów z pomiarem i jazdę w terenie w butach szosowych. A tak bardziej serio to zastanów się ilu z nich po takiej jeździe zrobiłoby jeszcze 5 km biegu ;) specjalizacja i tyle, no i może część z nich to astmatycy, ale tu nie ma co się śmiać i wysuwać pochopnych wniosków, może to środki wziewne są im potrzebne, żeby cisnąć 5W/kg bo inaczej to idzie tylko 4 ;)
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
KamilN

Postprzez MateuszP » 21-04-2018, 08:22

Słuszna słuszność KamilN.

Poczułem to bardzo dokładnie podczas paru jazd w tym roku, szczególnie przy okazji kręcenia z kumplem na szosie. Kilka mocniejszych akcentów, przerwy bądź ich brak na solidnych Wattach, czy nawet niedawna jazda solo i atakowanie pagórków Jury z chęciami na dalsze dokręcanie...nie ma człowieka. Na jednym pagórku nogi mi się zgięły i silnik zdechł. Co prawda wszystko w Wattach się kalkuluje bo średnia z 3h wyszła taka jaka powinna (prędkość też zaskakująco duża jak na jazdę głównie pod wiatr) a tu jeszcze było w sumie 6:30h kręcenia. Człowiek uczy się całe życie i zawsze wnioski trzeba wyciągać. Ja już wiem, że metoda interwałowa rowerze się sprawdza, jak najbardziej, ale przerwy pomiędzy interwałami powinny być ciśnięte przynajmniej w 2. strefie.

Co do czasówek, szczególnie takich. Te konie zapewne mają grube FTP oraz praktyka, popatrzcie na czasy, to nawet nie jest czas testu FTP więc idzie sporo >100%FTP. Do tego zapewne maszyny również przecinają solidnie powietrze. Różnice w czasach jak dla mnie są bardzo spore co też trochę jest zastanawiające.
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Postprzez kajet » 21-04-2018, 12:06

Część zawodników sobie pomagała kołem poprzednika. Mnie gość na dobrą minutę usiadł, nie-koń (inaczej by mnie wziął) co prawda, ale konie mogły regularnie draftować. Nie przyglądałem się - z głową w dole widzi się tylko własne bezpośrednie otoczenie.
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
kajet

Postprzez MateuszP » 21-04-2018, 12:32

Z własnego doświadczenia, jeżeli ciągle się wyprzedza, a takie coś miałem okazję wykonywać dwukrotnie w Poznaniu na 90km, to bankowo korzysta się z mniejszej prędkości rywali. Rozpędzenie, dojazd niemal do koła, manewr w lewo i szukanie kolejnej ofiary. Zysk już wielu metrów się ma.
Nie żebym tutaj doszukiwał się uszczypliwości, ale sztafety startują zwykle przy końcu więc jest masa rywali na rowerze do przegonienia!
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Postprzez kajet » 21-04-2018, 13:03

MateuszP napisał(a):Z własnego doświadczenia, jeżeli ciągle się wyprzedza, a takie coś miałem okazję wykonywać dwukrotnie w Poznaniu na 90km, to bankowo korzysta się z mniejszej prędkości rywali. Rozpędzenie, dojazd niemal do koła, manewr w lewo i szukanie kolejnej ofiary. Zysk już wielu metrów się ma.

Wiadomo, ale tu na pętli 2,3 km masz maksymalnie 10 zawodników, więc chyba nie ma wyprzedzania non stop.
kajet

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Imprezy triathlonowe w Polsce - sezon 2017