kalendarz triathlon

[24-25.06.2017] Challenge Poznań

Re: [24-25.06.2017] Challenge Poznań

Postprzez wojtek_b » 26-06-2017, 08:06

To Foka stał tam na zachodniej stronie Malty zaraz za mostkiem?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
wojtek_b

Postprzez RafałM » 26-06-2017, 08:11

Mi piątkę przybijał przy zbiegu na finish. Na pierwszej pętli. Gdzie był potem, albo wcześniej ??
10km - 38:46
Półmaraton - 1:24.15
1/2 IM Sieraków 4:36.28
Olimpijka No Draft Skarżysko Kamienna 2:15
Triathlon Polska - 10:36h
RafałM

Postprzez wojtek_b » 26-06-2017, 08:17

A to ja w sumie nie wiem, bo ciężko było mi już kogokolwiek rozpoznać, ale super kibic właśnie stał za mostkiem po zachodniej strony malty i dopingował po imieniu, motywował mnie przez wszystkie 8 kółek, aż mu dziękowałem na ostatnim :) kimkolwiek był, to oby takich kibiców jak najwiecej :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
wojtek_b

Postprzez BeWu » 26-06-2017, 09:01

Dla mnie impreza OK, wszystko dobrze zmierzone (ja jechałem 1/2), bufety, strefa, inne - wszystko spoko. Nie ma się do czego doczepić. Gratulacje!

Jedyne co, a szczególnie dotyczy to ekipy zza wschodniej granicy - momentami jechały takie pociągi, że szok. Jednemu zwróciłem uwagę, to mnie opier... Trzeba było sobie przypomnieć rosyjski i powiedziałem, co myślę.

Ale dla Organizatorów gratulacje.
BeWu

Postprzez majre » 26-06-2017, 09:53

Impreza fajna, ale trudno znaleźć usprawiedliwienie tak wysokiego wpisowego. Osobiście mam odczucie ze płacimy tylko za markę Challenge bo organizacyjnie nie rożni się to wiele od innych dobrych imprez w Polsce, a cena jest zdecydowanie wyższa.
Powrót trasy biegowej na Maltę zdecydowanie na plus.
Mój czas to 4:49 czyli 23 minuty lepiej niż w roku ubiegłym. Plan zakładał sub 4:40 ale jak zwykle poniosło mnie na rowerze i zabrakło na biegu:)
majre

Postprzez hadwao » 26-06-2017, 10:41

Też słyszałem, że poziom się podniósł. Poza nieszczęsną wpadką ze skróceniem trasy chyba wszystko było ok. Co do trasy to jeśli faktycznie była ta plama i org zdołał to tak szybko ogarnąć, żeby przenieść nawrotkę, punkt żywnościowy itd to odzyskuje wiarę w Endu ;-) Gdyby jeszcze zastąpili admina FB, który chyba chował się pod kamieniem, to już by nawet całkiem pozytywny obraz imprezy został ;-)

Co do ceny to przy szybkim zapisie MZ nie jest aż taka wysoka - choć fakt, że jak ktoś się później zapisał + dostał taki pakiet jaki dostał, to mógł się poczuć dziwnie ;-) Niestety impreza w środku miasta to pewnie wyższe koszty niż gdzieś w małej miejscowości. Trudniej to też ogarnąć zapewne od strony papierologii.
hadwao

Postprzez klzn » 26-06-2017, 10:57

Cos mi smierdzi z tym wytlumaczeniem w postaci plamy.
1/8 byla opozniona o 30 minut wlasnie z powodu plamy. Jezeli ona byla w Kostrzynie, to po jaka cholere trzeba bylo opozniac start 1/8? Byl czas sprzatac, albo przeorganizowac nawrot i ewentualnie przesunac start 1/4.

Jakkolwiek, bylem w Poznaniu juz drugi raz i mi sie podobalo.
klzn

Postprzez sredziok » 26-06-2017, 10:59

Organizacja na 5 jak dla mnie (i przed i w trakcie).
Bufety na biegu idealnie rozstawione i zaopatrzone (godząc się już przed startem z brakiem żeli).
Trasa idealnie wymierzona i oznaczona.
1 861 m
90 560 m
21 110 m

Poziom sędziowania na etapie rowerowym żenujący.
Kilka razy więcej pociągów mnie wyprzedziło niż sędziów co definiuje poziom śmieszność sędziów jak i wszystkich się wożących.
<10 kar za drafting - śmiech na sali.
sredziok

Postprzez kajet » 26-06-2017, 11:01

Poważnie rozważam start w Poznaniu w przyszłym roku. 300 zł za połówkę (tyle pakiet kosztował przy zapisie do 30 września 2016) to jest najzupełniej normalna cena. Trasa roweru jakby skrojona pode mnie. Pływanie też dla sierot. A skoro się organizacyjnie ogarnęli...

Do tego zdaje się, że mając pakiet do Poznania, można się załapać na kupno jednego z 50 pakietów do Roth na kolejny rok. A szansa, że przy planowaniu sezonu 2019 mi taki pomysł strzeli do głowy, zawsze jest...
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez platini76 » 26-06-2017, 11:28

Chronologicznie zapamiętałem to tak:

czwartek - odbiór pakietu na 1/4. Biuro zawodów zlokalizowane mocno na uboczu, ale pakiet wydali mi od ręki i bez problemów. Wewnątrz ładna koszulka made in Poland, trochę smakołyków, krem do rąk, bez kilograma zbędnych ulotek. Zamiast kosztownej książeczki z reklamami prosty folder, lub jeśli ktoś woli racebook, z planem sytuacyjnym i najważniejszymi informacjami (choć niekoniecznie aktualnymi, o czym niżej). Dla mnie to wystarczy, bo nie oczekuję co roku torby albo plecaka.

piątek - wstawianie roweru i odprawa. Lokalizacja strefy zmian bardzo dobra zarówno dla 1/4, jaki i 1/8. W strefie podwójna, żółto-czerwona numeracja stojaków - brak objaśnienia, które numery obowiązują na ćwiartce. Sędzia stanowczo potwierdził informację z racebooka, że w sobotę dla startujących na ćwiartce zamkną strefę już o 7:30. Odprawa zaczęła się z opóźnieniem spowodowanym trudnościami z włączeniem telebimu. Na włączonym i tak niewiele było widać, poza tym część prezentacji była z ubiegłego roku (worki w strefie itd.). Kolega Foka mógłby się bardziej streszczać #:-s za to ogłosił dobrą nowinę, że jednak strefa będzie otwarta do 9:30 - lepiej późno, niż wcale. Za to poległ na pytaniu o kierunek ruchu w T1 i T2 :-o szczęśliwie podczas zawodów wejście i wyjście były dobrze zabezpieczone i nie dało się pobłądzić. Makaron na pasta party pierwsza klasa.

sobota - start z opóźnieniem i skrócenie trasy rowerowej. Przyjmuję, że jedno i drugie wynikało z ważnej przyczyny, na którą organizator nie miał wpływu. Poza tym było ok. Na starcie pralka jak należy B-) Trasa rowerowa bez zapowiadanych szykan, a bieganie bez niespodzianek. Przygotowanie i zabezpieczenie całej trasy oceniam pozytywnie. Dobra lokalizacja mety i strefy finishera. Bufet w strefie bdb, ładny medal. Przy odbieraniu rowerów zrobiła się kolejka, ale tego się chyba nie da uniknąć przy równoczesnym zdawaniu chipów.

Do tego dopisała pogoda i jak wielu innych poprawiłem życiówkę. Imprezę oceniam bardzo pozytywnie i chętnie wrócę za rok, jeśli tylko termin nie będzie mi kolidować z urlopem. Wskazówka dla orgów: zorganizujcie sobie "wewnętrzne" odprawy techniczne dla wolontariuszy, ochroniarzy, sędziów i reszty ekipy, bo wygląda to tak, jakby o ważnych sprawach dowiadywali się w ostatniej chwili... zresztą tak samo było w Sierakowie.
platini76

Postprzez wojtek_b » 26-06-2017, 18:02

To może teraz ja moje wrażenia, trochę czasu mi zajeło, ale w końcu na trasie spędziłem 10:06 więc i najwięcej do przemyślenia było :) No i pewnie nie będę zbyt obiektywny, bo zadowolony z debiutu jestem :D

Co mi się podobało (niedziela)
+ organizacja ogólnie, bufety, trasa, strefy zmian - wszystko było idealnie
+ na bufetach niczego nie brakowało, wolontariusze na rowerze świetnie sobie radzili, ogólnie było na bogato
+ trasa rowerowa - zabrakło o tym informacji, ale udało się ominąć płyty. W gruncie rzeczy niejedna trasa jest węższa niż ten kawałek na zwężce. Reszta trasy super.
+ pętle na Malcie - jakoś mimo wszystko fajnie się biegało te kółka, można było sobie ustalić w głowie - najpierw do połowy, potem jeszcze 4
+ idealnie wymierzona trasa, chociaż się trochę pod koniec pomieszało, bo bieg wydawał się być niedomierzony (do 36km) a potem nagle oznaczenia gdzieś zniknęły, 42km, a mety nie widać. W sumie wyszło mi 42,7km (aczkolwiek też tu kwestia, gdzie się kończyła T2 a zaczynał bieg). W sumie wyszło 226km z małym hakiem
+ sędziowie - szczególne pozdrowienia dla pani sędzi pilnującej wejścia do T1/T2 dla pełnego - bardzo miła i pomocna. Potem była na belce rowerowej. Naprawdę widać było zaangażowanie i nastawienie pro-zawodnik.
+ cena - no nie oszukujmy się, cena pełnego dystansu to 1/4 ceny konkurencji z kropką
+ kibice - w szczególności pan za mostkiem, który mnie co okrążenie dopingował, i na ostatnich kółkach także gość na wysokości stoku, który pytał się ile do końca i dopasowywał swoje odpowiedzi :D Pierwszy raz na własnej skórze przekonałem się ile znaczą "postronni" kibice
Generalnie oceniam organizacje na piątke :D
Pare rzeczy, do których się można przyczepić: (nie tylko do organizatorów)
- panowie organizatorzy mogliby zaktualizować slajdy na odprawie - było o zdawaniu rowera wolontariuszowi, odnalezienie torby, zwrotu chipa na mecie
- szumnie zapowiadany ekran z ilością okrążeń był kompletnie niewidoczny. Może za szybko biegam, ale zanim się pojawił mój numer to już byłem za ekranem
- pociągi i peletony, głównie zawodników z połówki, często wyprzedzały, zwalniały, jechały całą szerokością trasy
- na zwężce w kierunku Kostrzyna żeby nie jechać po dziurach trzeba było jechać obok lewej krawędzi, niestety dla niektórych sprint-peletonów to było idealne miejsce do wyprzedzania. Ja wiem, że każda sekunda się liczy, ale było jescze 44,8km na wyprzedzanie na każdym kółku. To może powinno być jakoś rozwiązane, albo chociaż informacja - żeby może odpuścić wyprzedzanie (niby było ograniczenie do 10kmh). Mi wyszła średnia 34kmh, więc czołówka to nie jest, ale też do najwolniejszych nie należę.
- brak żelów na biegu - ja zasuwałem z moimi
- miasto Poznań: no ja nie rozumiem dlaczego dla Maratonu można zamknąć całe miasto, a Triathlonowi rzuca się kłody pod nogi. Chodzi mi o brak zgody na wstrzymanie Maltanki, czy problemy z trasą biegową (chociaż jak pisałem, te 8 pętli mi przypasowało).

Współczuję tym, którzy finishowali po rozpoczęciu ulewy. Ja w strefie finiszera zacząłem się trząść z zimna, a co dopiero Ci, których przemoczyło na biegu.

@kajet - zwróć uwagę, że opcja Roth pojawia się później i nie wystarczy się zapisać w pierwszym terminie. Żeby dostać zapis na Roth, trzeba dopłacić różnicę do ceny w momencie pojawienia się opcji (pare stówek ekstra)

Podsumowując - poziom zawodów w Poznaniu jest zgodny z moimi oczekiwaniami. Jeśli miałbym się kierować tym kryterium przy planowaniu kolejnych zawodów, to na pewno Poznań znalazłby się na mojej liście startów (ale byłem 2 lata pod rząd, więc może czas na coś innego :) )
wojtek_b

Postprzez Cerwantes » 26-06-2017, 19:50

RafałM napisał(a):@Supermario potwierdzam twoją opinię. Praktycznie nie ma się o co czepiać jeśli chodzi o 1/2. Org mógł zrobić jedną rzecz na trasie rowerowej. Pozaznaczań na asfalcie większe dziury i studzienki. które miały takie otwory, że spokojnie koło mogło w nie wpaść. Bufety rewelacyjne, nic nie brakowało (przynajmniej mi), kibiców mnóstwo. Ogólnie najfajniejsze zawody w jakich startowałem. Aaa no i z Foką piątkę przybiłem w trakcie biegu :)

A ja się przyczepię, cytując córkę "beznadziejne zawody bo nie było dmuchanych zamków, kulek i malowania twarzy"
W sumie to nawet nie zauważyłem braku atrakcji dla dzieci, ale skoro impreza nazywa się challenge FAMILY to przydały by się atrakcję dla dzieci. Sami wiecie że większość kibiców na trasie to nasze rodziny a nie mieszkańcy (ci najczęściej narzekają że znowu mają korki w mieście) i jeżeli nie zapewnimy im rodzinnych atrakcji to mogą zweryfikować nasze plany na przyszłoroczne starty. Córka była zachwycona rok temu i dwa lata temu również, wiele działo się w około imprezy a w tym roku cisza.
Z aspektów triathlonowych to znieczulica sędziów na rowerze, którzy przejeżdżając koło pociągów nie reagowali w ogóle.
A te były zacne od topowych zawodników jeżdżących na scott plasma poprzez rowerki z napisem Luft team - szkoda gadać...
Trochę zły jestem też na przydługie strefy zmian mi wyszło łącznie ponad 7min było sporo biegania z rowerem.
Potwierdzam trasy domierzone a bufety zaopatrzone.
Może Challenge będzie jeszcze Family???
Cerwantes

Postprzez RafałM » 26-06-2017, 22:24

A ja się przyczepię, cytując córkę "beznadziejne zawody bo nie było dmuchanych zamków, kulek i malowania twarzy"
poprzez rowerki z napisem Luft team - szkoda gadać...
Trochę zły jestem też na przydługie strefy zmian mi wyszło łącznie ponad 7min było sporo biegania z rowerem.
Potwierdzam trasy domierzone a bufety zaopatrzone.
Może Challenge będzie jeszcze Family???

No tego aspektu nie brałem pod uwagę. Żona z córką była na jakimś golfie, robili prawo jazdy ale atrakcji tego typu co piszesz nie widziałem. Z tym rowerem z napisem Luft to trafiłeś w samo sedno (jeśli to ten sam facet). Co prawda pływanie miał bardzo dobre a bieg chyba jeszcze lepszy ale na rowerze już tak cacy nie było. Na ok. 75km przeszedł z jeszcze jednym koło mnie jak "pędolino". Jechałem potem jakieś 20-30m za nimi ale do samej mety wiózł się na całego.
10km - 38:46
Półmaraton - 1:24.15
1/2 IM Sieraków 4:36.28
Olimpijka No Draft Skarżysko Kamienna 2:15
Triathlon Polska - 10:36h
RafałM

Postprzez PiotrS » 26-06-2017, 22:49

Czyli draft jest i będzie.
Zawody fajne, można zrobić dobry wynik, wieje w plecy, kolega przede mną, jadę bo co? Każdy tak jedzie.

Kiedyś chciałem wystartować w Poznaniu, teraz mi przeszło. Wolę pojechać na wyścig kolarski, tam wiadomo wszyscy draftują i jest GIT ale neiktórzy TRI-panowie tego nie lubią bo jak piszą lubią indywidualnie jechać w TRI, bo peleton ich przeraża. No tak, przeraża bo się okazuje, że jak jadą w TRI na 90 km po 37 km na h a w peletonie nie mogę złapać średniej 38 to jak to jest? Ano tak jest co innego jechać w peletonie 38 a co innego 37 w drafcie na TRI.

W Gdyni na Cyklo Gdynia jeden koleś urwał się na wyścigu na 40 i parę km i sam go przejechał. Miela Damian (Szacun!), średnia na ulicznym kryterium ponad 41 km na h. Ktoś kto jedzie w 1/2 39 powinien go pokonać na szosie w kolarskim wyścigu ale 8/10 go nie pokona, czemu? Bo się wiozą w TRI.
Tak, wiem zawodnicy TRI nie lubią kolarskich wyścigów, bo to dziwne takie jest, szarpane i lemodki nie ma, no i niebezpieczne a potem jak dostaną karę (co się zdarza rzadko) to mówią "Ja jechałem czysto a ten sędzia to się uczepił...".

A dziewczyna co jeżdzi 10 km po 33km na h i pada na glebę, jedzie w takim wyścigu kolarskim ze średnią 36 i wygrywa kat...Nie dziwi to?

Co zrobić? Nic olać takich biednych ludzi co draftują i nie bać się pisać z imienia i nazwiska.
PiotrS

Postprzez spad » 27-06-2017, 08:51

Impreza fajna, to do czego można się przyczepić to brak sędziów na trasie rowerowej. Sam miałem na trasie driftera jadącego za mną, do tego gość jeszcze cwaniakował, bo wyprzedzał z prawej strony jadąc w kierunku do Poznania. Jak dojeżdżał do mnie i innych to lekko zwalniał, więc nawet jakby sędzia pojawił się nagle to kare odgwizdałby osobie wyprzedzanej bo ona była z lewej, często nieświadoma tego, że za nią po prawej wozi się koleś na kole.
Z tym ekranem z liczbą okrążeń to głupio zrobili bo powinien stać z pięć metrów za matami pomiarowymi, a nie daje Ci informacje ile kółek przebiegłeś dopiero jak już przekroczyłeś maty. Cofnąć się nie możesz bo znowu Cię odhaczy i zaliczy kolejne okrążenie.
spad

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy triathlonowe w Polsce - sezon 2017